Litecoin – striebro po zlato bitcoinu (časť I)

Abstrakt: Litecoin plánujeme predstaviť v troch článkoch, aby sme našim čitateľom pomohli komplexne pochopiť Litecoin. Prvá časť tejto série pokrýva litecoiny z pohľadu jeho histórie vývoja a súčasného stavu, hlavne sa zameriava na jeho doteraz dosiahnuté míľniky, pracovný algoritmus, zníženie blokovej odmeny na polovicu, cenový trend, distribúcia ťažobného fondu, potvrdenia Github a trend vyhľadávania google.

Ja. Úvod do litecoinu (LTC)

Litecoin (LTC alebo Ł), vytvoril Charlie Li, bývalý zamestnanec spoločnosti Google, ktorý sa venoval snahe splniť svoju víziu vytvorenia ľahšej verzie bitcoinu (BTC). Technicky sa litecoin takmer podobá Bitcoin.

Akin bitcoin, tvorba a prevod litecoin je založený na otvorenom zdrojikryptografický protokol a nie je riadený žiadnym ústredným orgánom. Sieť litecoinov má podľa plánu vyprodukovať 84 miliónov litecoinov (LTC), čo je 4-krát viac menových jednotiek ako bitcoin, pričom súčasná hodnota obežných zásob je 61 276 211 LTC.

1. Kronika míľnikov Litecoinu

 • Litecoin bol prepustený prostredníctvom klienta s otvoreným zdrojom na serveri Github 10. októbra 2011.
 • 26. augusta 2015 sa odmena za litecoinový blok prvýkrát znížila na polovicu, pričom výkon litecoinu za blok sa znížil z 50 na 25.
 • 3. júla 2016 sa konala Litecoinová asociácia, ktorý sa zasadzuje za Litecoin, sa spojil s hlavným vývojovým tímom Litecoinu a zverejnil Road Map 2016, v ktorom načrtáva svoje plány do budúcnosti. Medzi ich hlavné vyhliadky na ceste patrí uvedenie novej verzie litecoinu s funkciami Segregated Witness (SegWit), Lighting Network a Smart Contract..
 • 11. mája 2017 bol v bloku 1 201 536 aktivovaný Segregated Witness (SegWit) a litecoinoví hodleri odvtedy mohli uskutočňovať transakcie Segregated Witness (SegWit).
 • V júni. 21. januára 2017 Charlie Lee oznámil, že Lightning Network of Litecoin bol oficiálne spustený. Lightning Network je jednou z najočakávanejších technológií na škálovanie platieb z dlhodobého hľadiska a udržateľnou metódou.

Litecoin (LTC) využíva základné hodnoty blockchainovej infraštruktúry a teší sa hlbokej likvidite na kryptotrhu. Počet bankomatov s litecoinmi (LTC) tiež v poslednej dobe zaznamenal exponenciálny rast a v súčasnosti je na druhom mieste za globálnymi bitcoinmi (BTC)..

Litecoin tiež zaznamenal od svojho vývoja výrazný nárast počtu ťažiarov, platforiem transakcií kryptomeny, vývojárov, obchodníkov, ktorí akceptujú Litecoiny a používateľov..

2. Litecoin vs bitcoin: Pochopenie základného rozdielu

Litecoin označovaný ako „striebro za zlato bitcoinu“ je prvou internetovou menou typu peer-to-peer založenou na algoritme Scrypt. Aj keď sú funkcie litecoinu takmer identické s Bitcoin, sú medzi nimi výrazné rozdiely:

 • Cieľom siete Litecoin je spracovať blok každé 2,5 minúty, zatiaľ čo doba spracovania bitcoinu je 10 minút. Vývojári preto tvrdia, že to umožňuje Litecoinu rýchlejšie potvrdenie transakcie.
 • Litecoin má limit ponuky 8 400, čo je 4-násobok limitu ponuky bitcoinu.
 • Litecoin používa scrypt v jeho dôkaz o práci algoritmus, vyžadujúci funkciu sekvenčného pevného pamäte asymptoticky viac pamäte ako bitcoinový algoritmus SHA256, ktorý nie je pamäťovo náročný. Pamäťovo náročné scrypt šifrovací algoritmus mohol konkurovať kapacite profesionálneho ťažobného zariadenia. Skrypta algoritmus pripomína ľuďom, aby sa zaoberali problémami centralizácie v hash výpočtoch, pretože zabraňuje tomu, čo je známe akoASIC od dominovania litecoinom hash rate, a tým posúva priemysel vpred smerom k decentralizovanejšiemu smeru.

3. Litecoin blokuje odmenu na polovicu

Litecoin podlieha odmene, ktorá sa zhruba raz za štyri roky zníži na polovicu, naposledy k tomu došlo 26. augusta 2015, keď sa odmena za litecoin znížila z 50 LTC na 25 LTC. Teoreticky môže rozpolenie blokovej generácie viesť k nevyváženej ponuke & dopyt a spúšťa cenovú rally. Keďže cena litecoinu je do značnej miery ovplyvnená ponukou a dopytom, niektorí špekulovali, že zníženie ponuky povedie k následnému zvýšeniu ceny litecoinu. V skutočnosti však došlo k opačnému trendu, keď do hry vstúpilo viac faktorov a premenných. Historické údaje z roku 2015 ukazujú, že litecoin po polovičnej udalosti zaznamenal do istej miery pokles ceny. Na základe analýzy mohli k jej klesajúcemu trendu prispieť nasledujúce faktory:

Cenový trend LTC dva mesiace po blokovom znížení odmeny na polovicu v roku 2015

 • Po prvé, na základe grafu cenových trendov Litecoinu v roku 2015 sa Litecoin (LTC) prudko zhromaždil mesiace pred znížením svojej odmeny na polovicu, dosiahol maximálnu hodnotu 8,967 USD, čo výrazne prevyšuje očakávania trhu..
 • Po druhé, vtedajšia hodnota celkového trhového stropu celého kryptotrhu bola relatívne malá a skutočné prípady použitia boli stále obmedzené. Na základe nášho výskumu je prudká cenová rally skôr špekuláciou než skutočným odrazom jej hodnoty.
 • Po tretie, výroba blokových blokov na polovicu tiež prinútila ťažiarov zavrieť svoje servery kvôli zmenšujúcim sa odmenám a vysokým nákladom. Výpočtová sila však bola tiež svedkom určitého poklesu po udalosti na polovicu, ktorá na istý čas tlačila cenu litecoinu do medvedieho trendu. Obtiažnosť litecoinu prešla prvou úpravou 27. augusta toho istého roku po znížení na polovicu, aby sa doba generovania bloku udržala na 150 sekundách, čo predstavuje pokles o 7,61%

Trh s kryptomenami bol od roku 2015 svedkom mnohých býkov a medveďov, rovnako tak tomu bolo aj v prípade litecoinu. Litecoin postupuje rýchlejšie ako mnoho iných významných coinov z hľadiska technológie, budovania ekosystémov a ďalších aspektov.

II. Aktuálny stav základov litecoinu

 1. Aktuálne základy litecoinu

Litecoin sa momentálne v čase tlače obchoduje na úrovni okolo 60 dolárov, s celkovým trhovým stropom 3,67 miliardy dolárov

2. Transakcie v reťazci litecoinov

3. Porovnanie údajov o transakciách hlavných blockchainov

Objem obchodov v reťazci litecoinov je stále potrebné zmenšiť, aby sa vyrovnal objem obchodov s BTC a ETH. Litecoin je však stále odolný vďaka veľkému trhovému stropu, veľkej užívateľskej základni a pokrytiu 5,51% celkového trhového stropu svojim 24-hodinovým objemom obchodovania. Plus, litecoin má v súčasnosti 55 822 aktívnych adries. Okrem toho, súdiac podľa rastúceho trendu transakčných poplatkov, Litecoin vykazuje stabilný a nepretržitý rast objemu transakcií.

4. Distribúcia LTC

5. LTC holding% vs. celkový trhový strop podľa top 10, top 100 a top 1 000 LTC adries

Podobne ako v iných bežných minciach, aj LTC je sústredená na niekoľkých top adresách. Samotná hodnota aktív 500 najlepších adries v skutočnosti pokrývala viac ako 60% z celkového množstva dodávok LTC, vrátane adries niektorých centralizovaných búrz, čo je bežný prípad iných špičkových mincí..

6. Ťažobný fond LTC

Distribúcia banskej skupiny LTC

Distribúcia ťažobného fondu LTC je relatívna aj medzi veľkými hráčmi, pričom špičkový ťažobný fond F2Pool pokrýva 20,45% všetkej ťažobnej produkcie, za ktorým nasledujú ďalšie významné združenia, ako napríklad Poolin, LTC Top a ViaBTC. Relatívne rovnomerné rozloženie ťažobných bazénov poskytuje jeho baníkom lepšiu stabilitu a bezpečnosť. Litecoin však musí ešte veľa pokročiť, pokiaľ ide o zlepšenie výpočtovej sily v porovnaní s bitcoinovými 47,31 EH / s a ​​BCH s 1,6EH / s.

Distribúcia hashrate za posledných 100 blokov

7. Liecoin’s Github Commit Frequency

Záväzky kódu LTC na serveri Github boli nepretržite aktívne. Za posledné tri mesiace však došlo k miernemu poklesu.

8. Google Trend

Google Trend spoločnosti Litecoin Distribúcia trendov Google

Litecoin sa v rámci trendu Google umiestňuje na vysokej priečke, pretože údaje ukazujú, že záujem o litecoiny je silný medzi hlavnými mincami sústredenými v Severnej a Južnej Amerike, najmä v krajinách Venezuely, Ameriky a Kanady.

III. Záver

Ako štvrtá najväčšia kryptomena na svete na CoinMarketCap, parametre Litecoinu, ako sme spomenuli vyššie, všeobecne ukazujú jeho vynikajúci a odolný výkon. Litecoin blockchain bol plne funkčný, čo sa väčšinou pripisuje jeho solídnym technologickým výhodám. Litecoin sa však v porovnaní s inými top coinmi tiež potýka s určitými boľavými bodmi, napríklad s koncentráciou aktív na top adresách.

V nasledujúcom článku sa ponoríme hlboko do jej udalosti znižovania blokových odmien na polovicu a jej širokých dopadov na ekosystém litecoinu.

Referencie:

BitInfoCharts: https://bitinfocharts.com/zh/

CoinMarketCap: https://coinmarketcap.com/

KryptoID:https://chainz.cryptoid.info/

BlockChair: https://blockchair.com/

CryptoMiso:https://www.cryptomiso.com/

Prehliadač LTC

Dokument o litecoinoch (LTC): https://cryptoverze.com/litecoin-whitepaper/

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map