Nad rámec ceny bitcoinu: Základy ukazujú výrazný rast medzi polčasmi

Bitcoin (BTC) je na rozdiel od iných aktív na svete, pokiaľ ide o polarizačný humbuk, potvrdenia celebrít, medializácia, regulačné výzvy a výkonnosti za posledné desaťročie. Aj keď je to už roky intenzívne diskutovaná téma, pozornosť, ktorej sa mu venuje, sa neustále zvyšuje, čo vedie k významným udalostiam, ako napríklad o polovicu.

Samoregulačné opatrenie zabudované do kódu bitcoinu, bloková odmena „o polovicu“ znižuje mieru emisií nových bitcoinov zhruba o každé štyri roky o polovicu. Tretia takáto udalosť sa uskutočnila okolo 19:23 UTC 11. mája 2020.

Polovica ako zásadný míľnik

Napriek tomu, že mnoho vedúcich predstaviteľov odvetvia verí, že bitcoin a jeho základné technológie môžu zmeniť svet, medzi komunitou existuje fixácia na cenu digitálneho majetku. To zase podporuje špekulácie a volatilitu, pre ktorú je bitcoin známy.

Krátkodobé cenové ciele a predpovede stranou, skutočná hodnota bitcoinu, odborníci hádať sa, spočíva v jeho schopnosti flexibilne, transparentne a spoľahlivo uchovávať a prenášať hodnotu do celého sveta. Jeho hodnota pochádza aj z jeho zabudovaného nedostatku, ktorý je výsledkom obmedzenej ponuky a pravidelne sa znižujúcej úrovne emisií.

Z tohto dôvodu je polovica významným zásadným míľnikom, ktorým je zníženie miery emisií a zvýšenie nedostatku bitcoinu, ktorého vplyv sa hodnotí analytikom. Implementácia PlanB modelu toku akcií.

Aj keď udalosti na polovicu boli široké diskutovali a podrobne preskúmali ich vplyv na cenu bitcoinu a budúce projekcie, prehľad základov vedúcej digitálnej meny medzi poslednými dvoma polovicami môže poskytnúť širšiu perspektívu jej rastu v čase.

Globálny záujem o bitcoiny zaznamenal rast x8

Za posledné desaťročie sa bitcoin vynoril z temného webu, aby svoju prítomnosť pocítil v globálnom meradle. Podľa údajov Google Trends sa záujem o bitcoiny v priebehu času neustále zvyšoval, pričom sporadické vrcholy označovali výrazné cenové výkyvy, ako napríklad v decembri 2017.

trendy v bitcoine googleBitcoin hľadaný výraz záujem v priebehu času. Zdroj: Google Trends

Od svojho predchádzajúceho zníženia na polovicu, 9. júla 2016, vzrástol záujem o bitcoin takmer 8-krát. Aj keď nejde o konkrétnu metriku z hľadiska rastu, naznačuje to čoraz väčšie akceptovanie a uznanie digitálnej meny na celom svete.

Počet nenulových zostatkových adries dosiahol 30 miliónov

Vzhľadom na anonymitu bitcoinových peňaženiek (a ľahkosť ich vytvárania) je prakticky nemožné poznať presný počet existujúcich bitcoinových „používateľov“ v tradičnom zmysle tohto výrazu. Jednou z najbližších alternatívnych metrík, ktorú máme, je počet BTC adries s nenulovým zostatkom.

Toto číslo označuje adresy, ktoré nie sú prázdne a obsahujú najmenej jedno satoshi, najmenšiu jednotku bitcoinu (0,00000001 BTC).

Ako ukazuje nasledujúci graf, celkový počet nenulových adries v čase druhého zníženia na polovicu predstavoval zhruba 9 miliónov. Odvtedy vzrástol viac ako trikrát a prekročil hranicu 30 miliónov.

celkovo BTC nenulové adresyPočet nenulových BTC adries. Zdroj: Glassnode

Aj keď tento údaj neodráža jedinečných používateľov, naznačuje výrazný nárast ich počtu od poslednej polovice.

Denné aktívne adresy sa viac ako zdvojnásobili

Ďalšou, viac zameranou na reťazovú metriku, ktorá odráža využitie bitcoinu, je počet aktívnych adries za deň.

Toto číslo označuje jedinečné adresy aktívne v sieti ako odosielatelia alebo prijímači a je mierou užitočnosti siete a následne jej hodnoty..

aktívne peňaženky BTCBitcoinové aktívne adresy denne. Zdroj: Messari

Ako ukazuje graf vyššie, počet aktívnych adries za deň sa medzi poslednými dvoma polovicami viac ako zdvojnásobil. V čase druhého polroka to bolo 434 000 a v čase tretieho to bolo takmer 1 milión.

V porovnaní s maximom 1,29 milióna v decembri 2017 klesol počet denných aktívnych adries v sieti 11. mája iba o 22 percent, aj keď cenový rozdiel bol väčší ako 50 percent.

Je však dôležité poznamenať, že toto číslo zvyčajne vrcholí okolo kľúčových udalostí a pohybov trhu, ako napríklad polovica. Jeho rast je dennodenne oveľa stabilnejší, ako je uvedené v grafickej verzii grafu nižšie.

denný graf aktívnych peňaženiek BTCBitcoinové aktívne adresy každý deň v rozsahu protokolov. Zdroj: Messari

Počet transakcií viac ako 70%

Každý nový blok pridaný do bitcoinového blockchainu obsahuje transakcie medzi používateľmi – počet úspešných transakcií v sieti v porovnaní za jednotlivé obdobia môže predstavovať nárast využitia a užitočnosti..

Podľa tabuľky uvedenej nižšie bol v deň druhého polroku celkový počet úspešných transakcií 182 000. Tento počet sa zvýšil o viac ako 70 percent a na treťom podujatí minulý týždeň dosiahol 312 000.

bitcoin denný počet txnPočet denných transakcií v bitcoinovej sieti. Zdroj: Messari

Objem transakcií viac ako 1,5 miliardy dolárov za deň

Na rozdiel od metriky počtu transakcií zobrazenej vyššie, metrika objemu označuje celkovú hodnotu (v USD) transakcií na bitcoinovom blockchaine v daný deň.

Čím vyšší objem, tým vyššia hodnota sa prenáša pomocou bitcoinu, čo z tohto robí spoľahlivú mieru rastu a zhodnotenia siete v priebehu času..

denný objem transakcií BTCObjem bitcoinových transakcií (USD). Zdroj: Blockchain.com

Aj keď celkový objem transakcií v čase druhého polroka predstavoval 142 miliónov dolárov, pri treťom dosiahol 1,69 miliardy dolárov, čo predstavuje nárast o viac ako 1095 percent.

Zvýšená hashrate siete o 7 874%

Jadrom každej blockchainovej siete, vrátane bitcoinu, je jej bezpečnosť a nemennosť, ktorá zaisťuje spoľahlivé a nezmeniteľné transakčné záznamy..

Bitcoinová hashrate predstavuje výpočtový výkon pridelený sieti a má priamu koreláciu s jeho bezpečnosťou.

Čím vyšší je hashrate, tým je útok na blockchain nákladnejší (viď 51 percentný útok) a meniť nové bloky a transakcie.

bitcoinová sieťová hashrateBitcoinová hashrate. Zdroj: Messari

Bitcoinová hashrate medzi poslednými dvoma polovicami významne vzrástla, z 1,58 milióna terahashes za sekundu (TH / s) 9. júla 2016, na 126 miliónov TH / s 11. mája 2020 – čo je nárast o viac ako 7874 percent.

So súčasným hashrate teoretický náklady na útok sieť bitcoinov je viac ako 344 000 dolárov za hodinu, v porovnaní s 11 500 dolárov za hodinu a 6 454 dolárov za hodinu pre Bitcoinová hotovosť (BCH) a Bitcoin SV (BSV) resp.

Rast hashrate (a zabezpečenie, ktoré poskytuje) predstavuje bitcoin ako spoľahlivú alternatívnu platobnú metódu pre prevody veľkých hodnôt.

Rast siete tromfne zhodnotenie ceny

Podľa mnohých účtov „Skutočná hodnota“ BTC je vo svojej funkčnosti, ktorá závisí od siete, v ktorej funguje. Sieť bitcoinu je dôvod, prečo je vedúcou digitálnou menou a ako taká zostala, napriek zavedeniu technologicky zdokonalených a pokročilých digitálnych aktív a tokenov.

Okrem popularity bitcoinu sú vyššie zdôraznené metriky merania rastu, užitočnosti a bezpečnosti bitcoinovej siete. Tieto vlastnosti sú rozhodujúce pre jeho existenciu a prežitie – pre určenie, či má Bitcoin z dlhodobého hľadiska skutočnú šancu na globálne prijatie. Aj keď tieto čísla odrážajú rôznu mieru rastu v čase, bez ohľadu na to, či odôvodňujú určité ocenenie ceny z hľadiska iných mien (napríklad USD), je to iná diskusia..

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie a vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map