Čo sa stane s bitcoinovým znížením ceny na polovicu? Býčí a vzostupný výhľad

Tretie blokovanie odmeny bitcoinov (BTC) sa má konať dnes, 11. mája, už o niekoľko hodín.

V minulosti sa udalosti znižovania počtu bitcoinov zhodovali s nárastom všeobecného povedomia, obchodných aktivít a pozornosti zameranej na kryptotrhy ako celok.

Polovičný mechanizmus – súčasť Dizajn bitcoinu – koná sa zhruba každé štyri roky. Od vzniku bitcoinu v roku 2009 zatiaľ došlo k dvom polovičným blokáciám odmien.

V nadväznosti na cenové vzorce po posledných dvoch polčasoch sa priemysel vo všeobecnosti zhoduje na tom, že tretie polovicu bitcoinu má potenciál v dlhodobom horizonte zvýšiť cenu BTC na novú úroveň.. 

Len za obdobie jedného roka po predchádzajúcich poloviciach, v novembri 2012 a júli 2016, cena bitcoinu rástol x80, respektíve x4. 

Cena bitcoinu krátkodobo

Mnoho analytikov tvrdí, že to nie je také jasné, čo sa stane s bitcoinmi – a následne s ostatnými kryptotrhmi – krátkodobo, v dňoch, týždňoch alebo dokonca mesiacoch hneď po znížení blokovej odmeny na polovicu.

Po treťom polroku vzdialenom len pár hodín špekulácie týkajúce sa krátkodobých dopadov na trh dosiahli horúčku. Krypto analytici sú zhruba rozdelení v tom, ako budú vyzerať podmienky na trhu po páde na polovicu – býčie alebo medvedie?

Býčí argument predpokladá pohyb ceny smerom nahor, keďže polovičný humbuk privádza na trh viac kupujúcich, zatiaľ čo medvedí obchodníci očakávajú krátkodobý výpredaj, ktorý stlačí cenu nadol.

Býčí prípad bitcoinu

Krátkodobé: baníci sa usilujú o býčí trh

Niektoré z nich sú býčie vyhliadky na dopady krátkodobého zníženia na polovicu, ktoré pochádzajú od veľkých bitcoinových ťažiarov. Podľa hĺbkovej analýzy spoločnosti OKEx Insight o baníkoch a o polovicu:

„Baníci sú v skutočnosti zodpovední za veľkú časť odlivu kapitálu zo siete bitcoinov, pretože každý mesiac predávajú svoje BTC na pokrytie prevádzkových nákladov. To znamená, že na cenu bitcoinu existuje neustály tlak na pokles v dôsledku toho, že ťažiari vykladajú svoje zisky na trh. “ 

Z hľadiska ziskovejších a etablovaných ťažiarov v tomto odbore by postupné vyraďovanie ich menších partnerov mohlo trh zbaviť neefektívneho predajného tlaku a umožniť rast ceny..

Začiatkom tohto mesiaca Cointelegraph hlásené o výsledkoch prieskumu, ktorý v Číne uskutočnila firma kryptomien RockX. Prieskum zahŕňal odpovede od 42 hlavných ázijských bitcoinov. Väčšina (57 percent) účastníkov očakáva v blízkej budúcnosti príliv nových kupujúcich bitcoinov.

Z dlhodobého hľadiska: Stock-to-Flow tvrdí, že BTC stúpne po páde na polovicu

Pri prognózovaní dlhodobého býčieho trhu na polovicu, sa veľa analytikov opiera o kvantitatívny model Stock-to-Flow (S2F), ako je uvedené v nedávnom správa od kryptoanalytickej firmy Messari. Koncept – ktorý sa zvyčajne uplatňuje na drahé kovy ako zlato a striebro – sa používa na hovorenie o nedostatku a o tom, ako cena súvisí s ponukou a dopytom..

V modeli je skladom celkové množstvo aktíva, ktoré už existuje v obehu. Tok je množstvo majetku, ktorý sa každý rok novo razí. Pomer S2F v ktoromkoľvek danom čase predstavuje počet rokov potrebných na dosiahnutie súčasnej ponuky. Čím vyššie číslo – t. J. Čím dlhšie trvá dosiahnutie tejto ponuky – tým je dané aktívum vzácnejšie.

Bitcoin má zabudovaný nedostatok dizajn – bude vytvorených iba 21 miliónov bitcoinov. Polovičné blokové odmeny bitcoinu tiež zaisťujú, že miera, s akou sa nové bitcoiny produkujú, neustále a pravidelne klesá.

Analytici tvrdia, že vzhľadom na veľmi predvídateľnú emisiu bitcoinu je možné jeho S2F presne vykresliť a vykazuje koreláciu s cenou BTC. Messariho správa uvádza:

„V skutočnosti sa nielenže tieto dve premenné [S2F a cena] javia ako korelované, ale sú tiež kointegrované, čo predstavuje prísnejší štatistický vzťah medzi dvoma časovými radmi. […] Z kointegrácie ceny a S2F teda vyplýva, že sa z dlhodobého hľadiska významne neodchýlia. Ak by sa tento trend odohral, ​​model naznačuje, že bitcoiny stúpnu minimálne o rádovo, ako tomu bolo v predchádzajúcich dvoch polčasoch. “

Dlhodobý výhľad obchodníkov

Aj keď cenová korekcia cenu na určitý čas zníži, populárny obchodník s kryptomenami a analytik Michaël van de Poppe pre OKEx Insights povedal, že je z dlhodobého hľadiska jednoznačne býčí. V komentári k trhom len pár dní pred posledným zhromaždením BTC uviedol:

„Udalosť ako polovica vedie maloobchodníkov a ľudí k nákupu akcie, ako sme práve hovorili. Môj najpravdepodobnejší scenár by bol tlak FOMO na 9 500 dolárov alebo 10 500 dolárov, po ktorom sa cena koriguje na oblasť 6 000 – 7 000 dolárov. Táto vyššia oblasť s minimom a podporou by mala byť potvrdením toho, že býčí trh nastane v nasledujúcich rokoch. “

Analytik kryptotrhu známy na Twitteri ako Byzantský generál vyjadril podobný dlhodobý výhľad v komentároch k OKEx Insights. Obchodník sa odvolal na to, čo sa javilo ako argument založený na toku akcií, aby predpovedal, že cena bitcoinu bude pravdepodobne smerovať nahor:

“Som toho názoru, že z dlhodobého hľadiska je rozdelenie bitcoinov na polovicu zásadne býčie.” Je to len zdravý rozum. Je to otázka ponuky a dopytu. Ponuka klesá, takže za predpokladu, že dopyt zostane minimálne na rovnakej úrovni, sa cena nakoniec zvýši. “

Medvedí prípad bitcoinu

Krátkodobé: „Kúpte fámy, predajte správy“

Niektorí analytici predpovedajú, že trhy s polovičným vývojom sa dočkajú krátkodobej korekcie, keď dopyt vyschne a prúd kupujúcich hľadá kupujúcich.

Na otázku o svojich úvahách o krátkodobom dopade, ktorý bude mať polovica na bitcoin, povedal van de Poppe pre OKEx Insights: „Samotná polovica je v skutočnosti krátkodobou udalosťou, pretože skutočný dopad polovice bude nastanú počas nasledujúcich rokov. “

Van de Poppe predpovedal, že po krátkom oživení pred polovicou klesne cena bitcoinu v krátkodobom horizonte po udalosti. Jeho hodnotenie trhu zohľadňuje históriu a humbuk: 

„Polovica je typickou udalosťou„ kúpte si fámu, predajte správy “, v ktorej sa pred touto udalosťou koná zhromaždenie. Len čo si však ľudia začnú uvedomovať, že samotné rozpolenie nemá veľký vplyv a humbuk zmizne, mala by nastať náprava najpravdepodobnejším prípadom. Vďaka takejto korekcii by sa cena bitcoinu mala vrátiť k svojej rovnováhe. “ 

Tento trend riadený humbukmi bol skutočne viditeľný minulý týždeň, pretože bitcoiny prvýkrát od februára vyrazili cez 10 000 dolárov. Podľa logiky modelu obchodníci, ktorí kúpili bitcoin pred rally vedúcou k udalosti, potom predali svoju pozíciu cenových vrcholov.

Akonáhle cena začne klesať, otriasa dôverou ďalších investorov, ktorí môžu v panike tiež predať svoje bitcoiny. Ako sme videli cez víkend, bitcoiny sa už začali opravovať, v nedeľu sa prepadli o 15 percent len ​​za hodinu, kým dnes ráno opäť získali časť svojej stratenej hodnoty.

Byzantský generál zdieľal van de Poppeov názor na správanie BTC okolo polovice a odvolával sa na rovnakú analógiu vyvolanú humbukom. Analytik predpokladá čerpadlo založené na očakávaní, po ktorom bude nasledovať krátkodobá korekcia po znížení na polovicu s uvedením:

“Len čo sa halvening skutočne stane, očakávam krátkodobý výpredaj.” Niečo ako kúpiť fámu, predať správy. Príbeh starý ako čas. Pretože sa to stalo aj počas posledného polčasu (míting pred, výpredaj krátkodobý, býčí dlhodobý), myslím si, že tento polčas bude prebiehať podobne ako ten predchádzajúci. “

Dlhodobé: kryptokritici sú vždy medvedí

Aj keď z dlhodobého hľadiska je málo Bitcoinu analytikov v oblasti bitcoinu, existujú kritici, ktorí sa domnievajú, že väčšina cenových akcií a obchodovania okolo bitcoinu sú špekulácie.

V nedávnom tweete obchoduje maklér a kritik bitcoinov Peter Schiff argumentoval že cena bitcoinu by rýchlo dosiahla strop okolo polovice: 

“Konsenzusový obchod je preplnený a zvyčajne nevyprší, ako očakáva dav.” Nenapadá mi konsenzuálnejšie obchodovanie s #Bitcoinom, ako to, že už idem dlho na polovicu, udalosť, ktorá sa všeobecne považuje za mimoriadne býčiu. Takže akonáhle dôjde k rozdeleniu na polovicu, kto zostal na nákup? “

S odvolaním sa na pokles cien tento víkend Schiff pridal ďalší pípanie že „bitcoinoví špekulanti“ „skočili zbraňou“.

Ďalším známym a otvoreným kryptografickým kritikom, ekonómom Nouriel Roubini tweetoval o tomto víkende, ktorý označil nedávne pohyby cien za „pumpu“ & skládka “podporená falošnými objemami na veľrybou riadenom a manipulovanom trhu.

Odstúpenie od ceny

Niektorí komentátori z odvetvia podporili odklon od zamerania na cenu bitcoinu okolo polovice a zdôraznili základné zásady návrhu kryptomeny, ktorú táto udalosť predstavuje.

V nedávnom tweete poukázal na väčší obraz Jake Chervinsky, hlavný právny zástupca blockchainovej spoločnosti Compound., uvedenie:

“Nehovorím, že polovica vôbec neovplyvní cenu.” Len si nemyslím, že o 900 bitcoinov menej za deň je taký veľký problém. Pre mňa by polovica mala byť oslavou menovej politiky bitcoinu, jeho solídnosti, slobody od rozmarov centrálnych bankárov. Nie večierok „wen moon“. “

Na nedávnom Messariho polovicu správa, citovaný vyššie, výskumný pracovník firmy Ryan Watkins vyjadril podobný názor na tento jav:

“V najlepšom prípade je polovica marketingovou udalosťou každé štyri roky, kedy bitcoin pripomína svetu jeho vynikajúce vlastnosti ako peňažného statku … To všetko, čo prinúti nových ľudí investovať do bitcoinu, je polovica býčieho katalyzátora.” “

Bitcoiny a kryptomeny sú vynikajúco volatilné. Ako sa trh s polovičnými výrobkami správa v nasledujúcich dňoch a týždňoch, je samozrejme neisté.

Či už tretie polovicu bitcoinu spôsobí prudký nárast ceny, alebo pokles krátkodobo, prevláda múdrosť, ktorú zdieľajú odborníci v odbore, že trhové podmienky v okamihoch po udalosti sú prchavé a prehnané..

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento materiál by sa nemal brať ako základ pre prijímanie investičných rozhodnutí, ani by sa nemal interpretovať ako odporúčanie zapojiť sa do investičných transakcií. Obchodovanie s digitálnymi aktívami predstavuje značné riziko a môže viesť k strate vášho investovaného kapitálu. Mali by ste sa ubezpečiť, že plne chápete príslušné riziko, a vziať do úvahy svoju úroveň skúseností, investičné ciele a v prípade potreby vyhľadať nezávislé finančné poradenstvo.

Postupujte podľa štatistík OKEx na:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map