Päť faktov, ktoré potrebujete vedieť o DCEP

DCEP sa v poslednej dobe stal jedným z módnych slov v blockchainovom priestore. Trasové rozhranie digitálneho jüanu, ktoré ponúka Agricultural Bank of China (ABC), získalo v posledných týždňoch množstvo titulkov doma i v zahraničí..

Zatiaľ čo projekt Váh podporovaný Facebookom bol zmenšovanie od svojho originálu a snaží sa vábiť globálnych regulátorov sa Čína rozširuje v oblasti digitálnej meny a údajne vydala svoj prvý aplikačný scenár DCEP v Suzhou.

Zdá sa, že odvážne kroky z krajiny, ktorá nie je priateľská ku kryptomene, nielen že ukazujú, že digitálna mena sa stáva globálnym trendom, ale aj solídnym dôkazom toho, že technológia blockchain bude v budúcnosti kritickou súčasťou globálneho finančného systému..

Konečnou otázkou je, čo je DCEP a prečo ho chcela Čína vyvinúť? Teraz sa pohodlne usaďte a vychutnávajte si päť najdôležitejších faktov, ktoré potrebujete vedieť o tejto rušivej technológii.

Čo je to DCEP?

DCEP, alias Digital Currency Electronic Payment, je projekt digitálnej meny centrálnej banky (CBDC), ktorý vedie Čínska ľudová banka. Plán je súčasťou odpoveď na obhajcu prezidenta Si Ťin-pchinga „chopenia sa príležitosti“ technológie blockchain. Digitálny jüan je štruktúrované na dvojstupňovom menovom systéme. (1) CBDC vydané centrálnou bankou komerčným bankám a (2) CBDC vydané komerčnou bankou zamerané na verejnosť.

Podľa všetkého screenshot , ktorá ukazuje rozhranie od spoločnosti ABC, naznačuje, že pokus bol zameraný na spotrebiteľské použitie.

Prečo to Čína vyvinula?

Začiatok čínskeho projektu DCEP sa začal už od roku 2014, keď PBOC založený výskumný tím špecializujúci sa na kryptomenu a ustanovený Výskumný ústav digitálnej meny v roku 2017.

Možno sa čudujete, prečo čínska vláda vyvinula svoju digitálnu menu, keď mobilné platby boli súčasťou každodenného života mnohých čínskych občanov. Zástupca riaditeľa platobného oddelenia PBOC Mu Changchun, dal jeho odpoveď: „Má to chrániť našu menovú suverenitu a legálny stav meny. Musíme si naplánovať daždivý deň. “ Mu tiež zdôraznil, že DCEP nie je navrhnutý tak, aby kopíroval Váhy, a bude viazaný na RMB v pomere 1: 1.

Pros

V porovnaní s fyzickými peniazmi má DCEP svoje charakteristické plusy. Pre vládu by digitálny jüan mohol eliminovať náklady na tlač peňazí.

Pre komerčné banky by DCEP mohol uľahčiť viac peňažných transakcií s nižšími nákladmi, zvýšiť obchodnú inováciu a minimalizovať riziká.

Pre verejnosť by ich DCEP mohol zachrániť pred poplatkami za nepriame transakcie za medzibankové prevody. Domáce a cezhraničné platby sa tiež stanú menej trením.

Samozrejme, výhod, ktoré môže DCEP priniesť, môže byť oveľa viac a mali by sme prijať zmenu, ako aj budúcnosť meny.


Čo to znamená pre trhy s kryptomenami?

To je asi najväčšia starosť kryptotrhov. Vieme si predstaviť, že spustenie DCEP rozšíri akceptáciu blockchainovej technológie spoločnosťou a zníži predsudky ľudí voči nej. Vďaka lepšiemu porozumeniu a skutočným aplikáciám tejto prelomovej technológie by mohla byť tradičná investičná komunita otvorenejšia pre blockchainové investície. Tento potenciálny posun v prístupe by mohol mať pozitívny dopad na existujúci kryptopriestor. Aj keď existovali obavy zo súčasného priestoru stablecoinov, zdá sa, že je príliš skoro na prístup k tomu, ako by DCEP ovplyvnil trhy stablecoinov.

Čo môžeme očakávať z hľadiska CBDC?

Môžeme predvídať, že po Číne bude prúdiť viac krajín a regiónov naskočených na CBDC a jedným z nich by mohli byť aj USA. Vo svetle nedávnej pandémie COVID-19 to majú niektorí zákonodarcovia v USA diskutovali o tom, ako by mohol byť digitalizovaný dolár súčasťou stimulačného balíka. ECB tiež postupuje iniciatívnejšie prístup pokiaľ ide o štúdiu s blockchainom krytým EUR. Medzitým v Hongkongu, bývalý výkonný riaditeľ HKMA navrhol treba podporovať digitálnu menu pokrývajúcu štyri regióny (Čína, Japonsko, Kórea a Hongkong). Verí, že táto iniciatíva nielenže zníži nepríjemnosti cezhraničných platieb pre podniky. Tiež sa tým lepšie bude riešiť ekonomická stagnácia vo východnej Ázii.

Záver

Teraz, keď sa zdá, že oficiálne spustenie DCEP je za rohom, by sme sa mali lepšie pripraviť na digitálnejšiu, pohodlnejšiu a lepšiu budúcnosť.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map