Päť on-chain metrík na vyhodnotenie trhov BTC po znížení na polovicu

Sentiment bol v priestore kryptomeny vysoký, pretože trhy čakajú na dlho očakávané zníženie bitcoinovej odmeny na polovicu, čo je o-štyri dni odteraz t-mínus. Akadémia OKEx pokrylo všetko, čo potrebujete vedieť o rozpolení, z základné k obchodovaniu stratégia, a tiež údaje na tom záleží.

Najdôležitejšie udalosti BTC na polovicu od spoločnosti OKEx

  • Arbitráž typu Event: Ako obchodovať s polovičnými výrobkami
  • Možnosti trhy ukazujú menej nadšenia na polovicu BTC
  • Päť zaujímavých faktov, ktoré potrebujete vedieť o rozpolení
  • Hlavní bitcoinoví ťažiari pred polovicami ukazujú optimizmus: hĺbkový pohľad
  • Polovica bitcoinu: čas na získanie bitcoinu?

Jedným z najpopulárnejších príbehov o rozpoltení je, že zníži ponuku bitcoinov. Cena preto stúpne. Aj keď tento príbeh môže naďalej živiť BTC býci v strednodobom / dlhodobom horizonte, kľúčové údaje o reťazci a trhu by si mali zaslúžiť pozornosť obchodníkov a investorov, najmä krátko po tom, čo sa znížili na polovicu. Je to preto, že tieto údaje by mohli odhaliť kľúčové informácie o náladách na trhu a mohli by mať krátkodobý zásadný cenový dopad.

1. Použitá jedinečná adresa

Unikátne adresy bitcoinu ukazujú, koľko adries, ktoré sa zúčastnili na odosielaní alebo prijímaní aktivít na blockchaine, sa považovalo za jeden z najefektívnejších on-chain ukazovateľov pre celkovú úroveň sieťovej aktivity a ocenenie kryptomeny v prípad bitcoin.

Ako vidíme, počet jedinečných adries sa úplne zotavil na úroveň pred vypredaním a zdá sa, že stúpajúci trend pokračuje, keď sa cena pohybuje smerom k úchytom 9200.

Prečo je to dôležité?

Veríme, že pokračovanie stúpajúcej jedinečnej adresy je pre udržanie IP adresy rozhodujúce BTC zhromaždení v období po páde na polovicu, pretože počet aktívnych používateľov mohol priamo ovplyvniť hodnotu siete. Vyššie číslo by mohlo naznačovať, že v sieti obchoduje viac používateľov, čo vedie k vyššiemu oceneniu a vyššej cene.

Obrázok 1: Použité jedinečné adresy bitcoinov (k 7. máju)

Zdroj: OKEx; blockchain.com

2. Hash rate a obtiažnosť

Hash rate a obtiažnosť môžu byť ďalšou stopou pre to, čo sa stane po bitcoine o polovicu. Nadchádzajúce rozdelenie odmeny na polovicu zníži celkovú blokovú odmenu pre baníkov z 12,5 BTC na 6,25 BTC. Keď sa odmena baníkov bude znižovať, očakáva sa, že sa zvýši tlak na ziskovosť ťažby.

V čase písania tohto článku bola bitcoinová hash rýchlosť a ťažkosti takmer s dosiahnutím historického maxima, pretože baníci boli v plnej sile overovať čo najviac transakcií a maximalizovať tak svoje odmeny skôr, ako sa dostali na polovicu. Súčasne ťažkosti smerovali rovnakým smerom a ukazovali sa, že medzi baníkmi prebiehajú súťaže.

Prečo je to dôležité?

Veríme, že úroveň ochoty, ktorú chcú ťažiari prideliť svoj výpočtový výkon do siete, je zásadným ukazovateľom, pretože by mohla odrážať cenovú dôveru ťažiarov. Lennix Lai, riaditeľ finančného trhu v spoločnosti OKEx, povedal Spoluinograf, že baníci by sa mohli začať pripravovať na príjem iba z transakčných poplatkov, pretože odmeny za ťažbu sa neustále znižujú.


Obrázok 2: Celková hašovacia rýchlosť bitcoinu (TH / s) k 7. máju

Zdroj: OKEx; Blockchain.com

Obrázok 3: Obtiažnosť bitcoinovej siete (t) k 7. máju

Zdroj: OKEx; Blockchain.com

3. Zmena čistej pozície HODLer

Postoj HODLERS k BTC ceny by tiež mohli byť ďalším kľúčovým ukazovateľom pre investorov na hodnotenie trhu po páde. Údaje z Glassnode relácie že BTC Čistá zmena pozície HODLer zostáva pozitívna už osem po sebe nasledujúcich týždňov, čo naznačuje, že HODLeri zostávajú býčí v predpolení.

Správa Glassnode však tiež poukázala na to, že cena by mohla byť vyvrcholená, keď sa HODLeri prestanú hromadiť BTC. Správa si vzdychla za príklad vo februári, keď cena dosiahla viac Americký dolár 10 000, hodlerov sa prestalo hromadiť BTC, čo naznačuje, že dôvera HODLerov sa pri týchto cenových hladinách znížila.

Prečo je to dôležité?

Veríme, že úrovne spoľahlivosti HODLerov / veľrýb môžu mať dôležité dôsledky na ceny BTC po páde na polovicu, najmä zo strednodobého hľadiska, pretože akumulácia a znižovanie BTC by mohlo byť priamym odrazom sentimentu HODLerov a veľrýb..

Obrázok 4: Zmena čistej pozície bitcoinu HODLer

Zdroj: Glassnode

4. Spoločenský objem

Sociálny prvok je jedinečnou súčasťou štruktúry trhu s kryptomenami a investori pravdepodobne nechcú prísť o to, ako krypto komunita a zvyšok internetu vidí bitcoin v období po páde na polovicu. V našom predchádzajúcom výskume sme zvýraznené dôležitosť metrík sociálnych médií, a to je niečo, na čo sa často zabúda.

Obrázok 5 zobrazuje súhrnný spoločenský objem výrazu „bitcoin“ v telegramoch, redditoch, chatovacích miestnostiach s obchodníkmi a inými sociálnymi zdrojmi. V niektorých prípadoch môže náhly nárast spoločenského objemu poukazovať na cenový vrchol, čo bude mať za následok cenové korekcie alebo konsolidácie. Aj keď to môže naznačiť konsolidácia spoločenského objemu po poklese, trhy by mohli byť na dne.

Prečo je to dôležité?

Náš výskum poukázal na to, že investori do kryptomeny majú pri analýze trhu často iba obmedzené možnosti, že nerovnomerné informačné prostredie by mohlo posilniť tendenciu investorov prijímať obchodné rozhodnutia na základe ich sentimentu.

Obrázok 5: Skóre spoločenského objemu

Zdroj: Santiment

5. Pomer MVRV

Pomer MVRV je trhová hodnota (MV) vydelená realizovanou hodnotou (RV). Toto číslo nám môže povedať, či je podkladový kapitál nadhodnotený alebo podhodnotený súčasný trhový strop, v tomto prípade BTC. Ak je hodnota MVRV medzi 0 a 1, potom je trh v priemere „podhodnotený“.

V čase písania tohto článku sa trhy ocitli štyri dni pred polovicou, údaje zo spoločnosti Santiment ukazujú, že pomer MVRV BTC bol 0,99.

Prečo je to dôležité?

Veríme, že ocenenie je rozhodujúcou informáciou pri predpovedaní cien bitcoinov. Napríklad ak je hodnota MVRV 2, čo znamená, že HODLeri predávajú svoje aktíva za súčasnú cenu, vytvorí sa v priemere 200% zisk, čo by mohlo znamenať, že viac ľudí bude ochotných uzavrieť svoje zisky a predať svoje aktíva. Bude zaujímavé sledovať, kam bude smerovať MVRV v období po páde na polovicu.

Autor: Cyrus Ip

Výskumný analytik, OKEx.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map