Piloti DCEP, osady Bitmain a čínska blockchainová infraštruktúra

Obrázok trhového monitora Číny

Hodinky ChinaEx Watch spoločnosti OKEx Insights hodnotia najdôležitejšie udalosti tohto roku z kryptotrhu v Číne a Hongkongu.

Od vývoja digitálnych mien centrálnych bánk po vytvorenie národných blockchainových infraštruktúr bol rok 2020 pre krypto a blockchainovú sféru v Číne a Hongkongu bohatým rokom. S blížiacim sa koncom roka sa spoločnosť OKEx Insights zameriava na päť najlepších príbehov v tomto špeciálnom vydaní China Market Watch.

Čína spúšťa oficiálnych pilotov DCEP

Oficiálna čínska digitálna mena, Digitálna elektronická mena, spustila oficiálne pilotné projekty v roku 2020. V apríli to bolo hlásené že čínska centrálna banka začala pilotný projekt DCEP v Shenzhene, Suzhou, Čcheng-tu a Xiong’ane – druhý z nich zahŕňal potravinové a maloobchodné transakcie pomocou DCEP a zahŕňal zahraničné podniky ako McDonald’s a metro.

Čínska ľudová banka rozšírila začiatkom októbra rozsah svojich testov digitálnej meny na verejnosť distribúciou 50 000 červených paketov DCEP občanom Shenzhenu – ktoré mohli minúť u 3 389 určených obchodníkov v okrese Luohu v Shenzhene. V následnom teste v Suzhou spoločnosť PBoC uzavrela partnerstvo s maloobchodným gigantom JD.com, aby mohla pilotovať online platby DCEP. DCEP sa od začiatku nákupného festivalu Double 12 použil v takmer 20 000 transakciách.

Kľúčové jedlá

  • Zatiaľ čo sa pilotné testy pre DCEP zameriavali na adopciu v maloobchode, PBoC skúma aj použitie DCEP pri cezhraničných transakciách a na zimných olympijských hrách v Pekingu 2022.. 
  • Aj keď neexistuje konkrétny časový harmonogram spustenia DCEP, môžeme očakávať väčšie verejné skúšky a vydané jasné usmernenia týkajúce sa regulácie DCEP v roku 2021.

Čínsky národný blockchain rozšíril medzinárodnú prítomnosť

Sieťová služba založená na blockchaine, národná blockchainová infraštruktúra v Číne, oznámil svoje oficiálne uvedenie na globálne komerčné použitie 25. apríla.

Na podporu svojej medzinárodnej stratégie rastu, BSN ustanovený BSN-International ako samostatný subjekt. BSN-International podporuje integráciu verejných blockchainov a plánuje dosiahnuť interoperabilitu s povolenými blockchainmi v Číne. BSN Čína, na druhej strane, vlastní väčšinu mestských uzlov BSN v Číne – ktoré sa nemôžu pripojiť k verejným blockchainom.

Kľúčové jedlá

  • Na dosiahnutie interoperability globálnej siete BSN si BSN Čína vybrala päť mestských uzlov na spojenie s BSN-International. Decentralizované aplikácie bežiace na týchto piatich uzloch však musia vyhovovať čínskym predpisom o blockchaine a kryptomenách.
  • Red Date Technology, vývojár za BSN, oznámil jazyk Digital Asset Modeling ako inteligentný zmluvný jazyk pre vývojárov BSN. Jednotný inteligentný zmluvný jazyk zvyšuje interoperabilitu globálnej siete BSN.
  • BSN má spolu 136 mestských uzlov – 98 z nich je pripojených k BSN Čína. Existuje osem zámorských uzlov a zvyšných 30 uzlov je vo výstavbe.

Blockchain sa presadil v 14. čínskom ekonomickom pláne

Technológia blockchain je v čínskom národnom strategickom plánovaní čoraz dôležitejšia. V 14. päťročnom pláne na roky 2021 až 2025 Čína v cene blockchain technológia ako jedna z jej strategických high-tech priorít. Je to v súlade so strategickým zameraním Národnej komisie pre rozvoj a reformy, kde je blockchain bol určený ako informačná infraštruktúra a dostal priority pre výskum a vývoj. 

Kľúčové jedlá

  • V súlade s čínskymi cieľmi technologického rastu v Pekingu identifikované štyri piliere blockchainovej technológie na podporu ekonomického rastu a v júli zverejnili prvý plán blockchainu pre vládne služby.
  • Ako jedna zo strategických high-tech priorít Čína v roku 2020 urýchlila štandardizáciu blockchainovej technológie. 

Bitmain dosiahne právne urovnanie po dlhšom boji o moc

Zdĺhavé právne spory medzi Jihanom Wu a Micree Zhanom dosiahli v decembri urovnanie vo výške 600 miliónov dolárov. 

V rámci vyrovnanie, Wu odstúpi z vedenia spoločnosti Bitmain. Prevezme ťažobný bazén BTC.com a zámorské ťažobné strediská spoločnosti Bitmain. Zhan na druhej strane prevezme ťažobný bazén Antpool a ťažobné farmy spoločnosti Bitmain v Číne.

Štrukturálna zmena si vyžaduje nákup podielu Wu v spoločnosti Bitmain za 600 miliónov dolárov, na ktorého dokončenie Zhan dočasne založí svoje hypotéky. Ako súčasť vyrovnania má Zhan v úmysle dokončiť počiatočnú verejnú ponuku spoločnosti Bitmain v Spojených štátoch do konca roku 2022.

Kľúčové jedlá

  • Zdá sa, že právne urovnanie je v prospech Zhana, ktorý prevzal kontrolu nad hlavnými operáciami spoločnosti Bitmain v Číne a dostal možnosť odkúpiť Wuov podiel na upevnenie svojej kontroly nad spoločnosťou..
  • Na financovanie nákupu podielu Wu za 600 miliónov dolárov bude možno potrebné, aby spoločnosť Bitmain zaviedla nové modely ťažby na financovanie vyrovnania.

Prvý regulovaný krypto fond a platforma na obchodovanie s virtuálnymi aktívami schválená v Hongkongu

Hongkonská komisia pre cenné papiere a futures schválila prvý kryptomenový fond a platformu na obchodovanie s virtuálnymi aktívami v roku 2020. Arrano Capital, blockchainová časť spoločnosti Venture Smart Asia Limited, prijaté súhlas regulátora s prevádzkou prvého regulovaného BTC fondu, ktorý je zameraný výlučne na profesionálnych investorov. 

Medzitým spoločnosť OSL Digital Securities získala v decembri SFC prvú licenciu na obchodovanie s virtuálnymi aktívami. Digitálna zložka spoločnosti BC Group podporovaná spoločnosťou Fidelity dostala predbežný súhlas v auguste.

Kľúčové jedlá

  • Ako prvý regulovaný BTC fond v Hongkongu je spoločnosť Arrano Capital povinná vyhovieť s pro forma podmienkami pre správcov portfólia virtuálnych aktív vydanými v októbri 2019.

Spoločnosť OSL Digital Securities je schopná ponúkať obchodovanie s virtuálnymi aktívami v rámci regulovaných aktivít typu 1 a 7 – ktoré definujú obchodovanie s cennými papiermi a poskytovanie automatizovaných obchodných služieb. Spoločnosť je tiež prvým žiadateľom o platformu na obchodovanie s virtuálnymi aktívami po SFC regulačné usmernenie o platformách na obchodovanie s virtuálnymi aktívami, ktorá bola zverejnená v novembri.

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie, originálny výskum & vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map