Plán IPO spoločnosti Ant Group, pekingský Blockchain Blueprint a CSRC’s Approval of Equity Trading Pilot – China Market Watch

Týždenný prehľad noviniek z blockchainu a kryptomeny z Číny a Hongkongu.

Akciový trh v Číne a Hongkongu zaznamenal tento týždeň mierne oživenie. V súčasnosti Shanghai SE Composite a CSI 300 bežať na 3 325 a 4 712, s odskokmi o 3,86% a 4,34% za týždeň. The Index Hang Seng tiež zaznamenal týždenný nárast hodnoty o 3,58%, v súčasnosti predstavuje 25 203.

Index Hang Seng získal tento týždeň prvé zvýšenie vďaka oznámenie indexu Hang Seng Tech, ktorý bude mať debut 27. júla, a bude sledovať 30 najväčších technologických spoločností kótovaných v Hongkongu. Medzi tieto veľké mená patria napríklad Alibaba, Tencent Holdings, Meituan Dianping, Xiaomi a Sunny Optical. Ohlásenie súčasného plánu IPO spoločnosťou Ant Group 20. júla slúži tiež ako ďalšia podpora pre akciový trh v Hongkongu a Číne..

Naopak, diplomatické napätie medzi Čínou a USA tento týždeň opäť vzrástlo. Spojené štáty nariadil Čína uzavrie svoj konzulát v Houstone 22. júla, údajne v snahe chrániť duševné vlastníctvo a súkromné ​​informácie Američanov. Čína to odsúdila a verila, že tento krok bude zameraný na „politickú provokáciu." Na oplátku krajina obvinila USA z vysielania vyhrážky smrťou na čínske veľvyslanectvo. Toto pokračujúce napätie viedlo k dennému poklesu o 0,24% a 0,22% v prípade spoločností Shanghai SE Composite a CSI 300, v uvedenom poradí..

Medzitým index SZSE Blockchain 50 v súčasnosti predstavuje 4 064, čo predstavuje týždenný nárast o 3,68%. Medzi 50 akciami zahrnutými do indexu je Jiangsu Akcome Solar Science & Technology (002610.SZ) je denný top gainer s 10,16% nárastom, zatiaľ čo Client Service International (300663.SZ) je top loser s týždennou hodnotou -5,38%.

Výkonnosť indexov čínskeho trhu. Zdroj: Trading Economics, Investing.com

Správy týždňa

Od súčasného počiatočného plánu verejnej ponuky spoločnosti Ant Group až po plán pekingského blockchainu a schválenie čínskej bezpečnostnej regulačnej komisie blokovým pilotom v obchodovaní s akciami sa OKEx Insights pozrie na tri najdôležitejšie správy o kryptomene z tohto týždňa z Číny a Hongkongu.

Ant Group plánuje súčasné IPO v Hongkongu a Šanghaji

Ant Group, pridružená spoločnosť elektronického obchodu s gigantom Alibaba, je údajne plánovanie vykonania súbežného IPO na internete Hongkonská burza a Rada STAR burzy v Šanghaji. Známy pre svoje medzník newyorského IPO z 21,77 miliárd dolárov v roku 2014 uskutočnila Alibaba svoje druhé IPO v Hongkongu so zvýšením 12,9 miliárd dolárov. Aby sme lepšie odrážali obchodný model firmy, spoločnosť Ant Financial rebrandovaný skupine Ant v júni.

Okrem toho, že vlastní Alipay – jednu z najpopulárnejších aplikácií na digitálne platby v Číne s viac ako 900 miliónmi používateľov – Ant Group ponuky ďalšie digitálne finančné služby v správe majetku, pôžičkách a poistení atď. Na konci fiškálneho roka 31. marca tvorili tieto digitálne finančné služby viac ako 50% celkových výnosov Ant Group.

Alipay bol skorý hýbateľ v blockchainovej technológii od roku 2015. Jej materská spoločnosť Alibaba je aktívna v oblasti vesmíru a zakončené globálne hodnotenie patentových aplikácií blockchain v roku 2019.

Postavené na vyššie uvedenej odbornosti a R.&D v rámci blockchainovej technológie skupina so sídlom v Chang-čou uviedla v apríli svoju platformu blockchain-as-a-service OpenChain, ktorá umožňuje malým a stredným podnikom vytvárať decentralizované aplikácie, inak známe ako DApps. Centrum registrácie dlhodobého majetku Ču-chaj by mohlo byť posledným používateľom OpenChain, ako to bolo nedávno podpísaný dohoda so spoločnosťou Ant Group o zjednodušení hypotekárnych aplikácií pomocou blockchainu.

Kľúčové jedlá

  • Spoločnosť Ant Group, ktorá sa v júni premenovala na spoločnosť Ant Financial, usiluje o súčasné IPO v Hongkongu a Šanghaji.
  • Ant Group je pridruženou spoločnosťou technologického giganta Alibaba a je materská spoločnosť Alipay.
  • Ant Group je aktívna aj v blockchainovom priestore, v apríli bola spustená vlastná BaaS platforma OpenChain.

Peking vydal svoj prvý návrh blockchainovej aplikácie

16. júla pekinská vláda prepustený je to prvé blockchainový plán o vládnych službách – podľa toho 140 aplikácií vládnych služieb v Číne využíva blockchain na zníženie nákladov v priemere o 40%.

Návrh zdôrazňuje tri kategórie aplikácií: zdieľanie a výmenu údajov, spoločné obchodné spracovanie a ukladanie elektronických certifikátov.

V prípade poslednej kategórie návrh ilustruje prípad registrácie dlhodobého majetku. Vďaka použitiu technológie blockchain sú príslušné informácie transparentné a vysledovateľné vládnymi orgánmi, ako je napríklad mestská plánovacia komisia, daňový úrad a úrad verejnej bezpečnosti..

Plán blockchainu je v súlade s nepretržitým blockchainovým tlakom Pekingu v nadväznosti na „Akčný plán rozvoja pekinského mestského blockchainu (2020 – 2022)“ prepustený 2. júla Pekingská vláda určila štyri piliere v blockchaine na podporu ekonomického rastu: inovácie v technológii blockchain, priemyselný rozvoj, prípady použitia blockchainu a kultivácia talentov.

Kľúčové jedlá

  • Pekinská vláda zverejnila prvý plán blockchainu vo vládnych službách.
  • Prípady použitia blockchainu vo vládnych službách vedú v priemere k 40% úspore nákladov.
  • V pláne sú tri vybrané kategórie: zdieľanie a výmena dát, spoločné obchodné spracovanie a ukladanie elektronických certifikátov.

CSRC schválila päť centier obchodovania s akciami pre pilota blockchainu

7. júla vydala Čínska bezpečnostná regulačná komisia vyhlásenie, v ktorom schválila blockchainové piloty piatich regionálnych obchodných centier pre akcie. Piatimi regiónmi sú Peking, Šanghaj, Jiangsu, Zhejiang a Shenzhen. Toto oznámenie bolo prvé zverejnené pekinským miestnym finančným dohľadom a správou 21. júla.

Ako sa uvádza v oznámení, pekingské centrum obchodovania s akciami údajne postavilo "relatívne perfektné" infraštruktúra na registráciu, úschovu a prevod transakcií.

Pekingské centrum obchodovania s akciami je prvým objaviteľom blockchainovej technológie od roku 2017. Centrum partnerský s burzou cenných papierov v Shenzhene spustiť blockchain na sledovanie úverovej referencie sprostredkovateľov akciového trhu.

Pekingské centrum obchodovania s akciami bude navyše spolupracovať s China Securities Depository and Clearing Corporation na pilotnom spustení backendovej infraštruktúry.

K 30. júnu bolo v pekinskom centre obchodovania s akciami vo väzbe celkovo 21,07 miliárd RMB (3 miliardy USD). Centrum slúži deviatim komerčným bankám a viac ako 1 000 nekótovaných akciových spoločností.

Kľúčové jedlá

  • CSRC schválila pilotov blockchainu pre centrá obchodovania s akciami v Pekingu, Šanghaji, Jiangsu, Zhejiangu a Shenzhene.
  • V novembri 2017 sa konalo pekingské obchodné centrum s akciami partnerský s burzou cenných papierov v Shenzhene spustiť blockchain, ktorý sleduje úverové referencie sprostredkovateľov akciového trhu.

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie, originálny výskum & vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map