Pomer dlhých a krátkych dlhopisov BTC ukazuje zvýšený trend, ale iné ukazovatele nie sú také býčie: piatok v budúcnosti

OKEx Futures Friday je týždenný prehľad štvrťročných bitcoinových futures na OKEx.

Počas posledných siedmich dní hodinový graf bitcoinu (BTC) ukázal, že vedúca kryptomena sa konsoliduje vo veľkom cenovom rozpätí od 6 500 do 7 100 dolárov. Na hodinovom grafe nižšie môžeme vidieť dva prudké poklesy a dva rýchle prírastky.

Štvrtkové zhromaždenie s dobrým objemom prekonalo utorňajšie maximum okolo 6 950 dolárov a zneplatnilo krátkodobý medvedí vzorec. Ďalšia veľká úroveň odporu podľa hodinového grafu je 7 150 dolárov. BTC sa v čase tlače obchoduje okolo 7 100 dolárov za štvrťročnú budúcu cenu OKEx (BTCUSD0626).

V dennom grafe poskytuje 60-dňový kĺzavý priemer, ktorý sa pohybuje okolo 7 400 dolárov, silnú úroveň odporu. Prelomenie hodinového rozsahu by mohlo otvoriť dvere testu tohto dôležitého kĺzavého priemeru. Na druhej strane, zlyhanie úrovne podpory 6 950 dolárov by mohlo spôsobiť väčší zisk, čo by viedlo k hlbšiemu stiahnutiu na 6 800 dolárov.

Pri pohľade na obchodné údaje spoločnosti OKEx existujú tento týždeň určité protichodné signály. Pomer BTC Long / Short sa teraz blíži k najvyššej úrovni od krachu v polovici marca. Ale otvorený úrok a pomer požičiavania marže BTC nevykazujú príliš býčie nálady.

Štvrťročné futures na OKTC BTC (BTCUSD0626), hodinový graf. Zdroj: OKEx

Čítanie obchodných údajov OKEx

Navštívte stránku s obchodnými údajmi OKEx a preskúmajte viac ukazovateľov.

Pomer BTC dlhý / krátky

Pomer BTC dlho / krátko ukázal stúpajúci trend za posledných sedem dní. Štvrtkové zhromaždenie viedlo k uvedenému pomeru nad 1, čo naznačuje, že viac ľudí zastáva dlhé pozície.

Pomer teraz beží nad úrovňou 1,2, čo je najvyššia úroveň od krachu v polovici marca.

Čas zberu dát: 4/10 12:00 – 4/17 12:00 (UTC)

Long / Short Ratio zobrazuje pomer celkového počtu používateľov otvárajúcich dlhé pozície v porovnaní s otváraním krátkych pozícií v určitom časovom období. Pomer je zostavený zo všetkých termínových obchodov a permanentných swapov. Dlhá / krátka strana používateľa je určená jeho čistou pozíciou v BTC.

Na trhu s derivátmi musí byť vždy, keď je otvorená dlhá pozícia, otvorená aj krátka pozícia, aby sa vyvážil. Celkový počet dlhých pozícií sa musí rovnať celkovému počtu krátkych pozícií. Ak je pomer nízky, znamená to, že viac ľudí drží trenírky.

Základ BTC

BTC základ klesol minulý piatok a opäť vstúpil do záporného teritória. Hoci sa záporná prémia od štvrtka znížila, musí sa ešte vrátiť do kladných čísel. To ukazuje, aká malá dôvera sa zdá, že trh má v túto rally. Štvrťročné futures v súčasnosti vykazujú zápornú prémiu vo výške 20 USD.

Čas zberu dát: 4/10 12:00 – 4/17 12:00 (UTC)

Tento ukazovateľ zobrazuje štvrťročnú cenu futures, cenu spotového indexu a tiež základný rozdiel. Základ konkrétneho času sa rovná štvrťročnej cene futures mínus cena spotového indexu.

Cena futures odráža očakávania obchodníkov od ceny podkladového aktíva, v tomto prípade bitcoinu. Ak je základ kladný, znamená to, že trh je optimistický. Ak je základ negatívny, znamená to, že všeobecný trh je pesimistický. Základ štvrťročných futures môže lepšie naznačiť dlhodobý trhový trend. Ak je základ vysoký (pozitívny alebo negatívny), znamená to, že existuje viac priestoru na arbitráž.

Otvorený úrok a objem obchodov

Otvorený úrok (OI) sa hromadil rýchlo pred štvrtkom, od 4,59 milióna kontraktov z minulého piatku až po 570 miliónov kontraktov (1 kontrakt = 100 dolárov). Štvrtková rally ale OI prudko stlačila, čo naznačuje, že časť krátkych pozícií bola zlikvidovaná alebo uzavretá a na trh sa nehnalo veľa dlhých pozícií..

Čas zberu dát: 4/10 12:00 – 4/17 12:00 (UTC)

Otvorený úrok predstavuje celkový počet nesplatených futures / swapov. Objem obchodovania je celkový objem obchodov s futures a permanentnými swapmi za určité časové obdobie.

Ak bude otvorených 2 000 dlhých zmlúv a 2 000 krátkych zmlúv, otvorený úrok bude 2 000. Ak objem obchodovania vzrastie a otvorený úrok poklesne v krátkom časovom období, môže to znamenať, že veľa pozícií je uzavretých alebo bolo prinútených k likvidácii.

Ak sa zvýši objem obchodovania aj otvorený záujem, znamená to, že sa otvorilo veľa pozícií. OI zatiaľ klesol na 4,77 milióna zmlúv.

Pomer požičiavania marže BTC

Počas posledných siedmich dní poklesol pomer požičiavania marže BTC z maxima z minulého piatka na 0,8 na súčasnú úroveň 0,3. Zdá sa, že štvrtkové zhromaždenie nezvýšilo býčie nálady na trhu.

Čas zberu dát: 4/10 12:00 – 4/17 12:00 (UTC)

Margin Lending Ratio sú údaje o obchodovaní na spotovom trhu, ktoré ukazujú pomer medzi používateľmi, ktorí si požičiavajú USDT, v porovnaní s požičiavajúcimi si BTC v hodnote USDT za dané obdobie. Tento pomer tiež pomáha obchodníkom skúmať sentiment na trhu. Obchodníci, ktorí si požičiavajú USDT, sa vo všeobecnosti zameriavajú na nákup BTC a požičiavanie BTC sa zameriava na skratku podkladovej mince.

Ak je pomer požičiavania s dozabezpečením vysoký, znamená to, že trh je na vzostupe. Ak je pomer požičiavania k dozabezpečeniu nízky, znamená to, že trh je na vzostupe. Extrémne čísla tohto pomeru historicky naznačujú čas obrátenia.

Názory obchodníkov

Xuanhaimmoer, Autor TradingView

Bitcoin klesol o viac ako 13 percent, odkedy medvede zabránili býkom v pásme 7 400 dolárov. Za posledných 7 dní sa trh zľakol, keď medvede zablokovali psychologickú zónu 7 400 dolárov.

Včera sme videli rast býkov, ktorí tlačili na to, aby cena bitcoinu silne rástla, aby znovu získala predchádzajúcu dynamiku.

V súčasnej dobe sú kúpna a predajná strana v ťažkej oblasti sporov v silnom spore. Bitcoin klesne, ak sa opäť vráti pod zónu 6 500 dolárov. Ak do konca tohto týždňa cena bitcoinu zostane nad hranicou 000 000 dolárov alebo dokonca prekročí hranicu 7 300 dolárov, býci zaútočia tvrdšie, aby cenu posunuli do oblasti 7 900 – 8 300 dolárov.

Robbie, investičný analytik OKEx

Sentiment na trhu sa až tak veľmi nezohrieva, odkedy bola peňaženka digitálnej meny čínskej centrálnej banky odhalené na konci tohto týždňa. Obchodníci sú opatrnejší ako doteraz. Pretože sa otvorený úrok nezvýšil s rastom ceny, predpokladám, že sa cena v krátkodobom horizonte skonsoliduje medzi 6 950 a 7 400 dolárov.

BTC chýba jasný smer pri súčasnej cene okolo 7 050 dolárov. Z technického hľadiska zostáva celkový trend v strednodobom horizonte vzostupný, pokiaľ cena neustúpi nad 6 950 dolárov.

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento materiál by sa nemal brať ako základ pre prijímanie investičných rozhodnutí, ani by sa nemal interpretovať ako odporúčanie zapojiť sa do investičných transakcií. Obchodovanie s digitálnymi aktívami predstavuje značné riziko a môže viesť k strate vášho investovaného kapitálu. Mali by ste sa ubezpečiť, že plne chápete príslušné riziko, a vziať do úvahy svoju úroveň skúseností, investičné ciele a v prípade potreby vyhľadať nezávislé finančné poradenstvo

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map