Poplatky za bláznivé ethereum, bitcoinové ETP a výzvy na zákaz kryptomien v Indii: Krypto správy týždňa

Bol to týždeň plný zážitkov v kryptosvete – keď jedna veľryba utratila milióny dolárov za odoslanie éteru (ETH), správy o novom návrhu zákazu kryptomeny v Indii a o novom produkte obchodovanom na burze s bitcoinmi (ETP), ktorý sa mal okrem iného dostať na trh témy.

Veľryba Ethereum zaplatila transakčné poplatky 5,2 milióna dolárov

Tento týždeň sa uskutočnili dve nelogické transakcie s éterom, ktorých transakčné poplatky stáli neuveriteľných 5,2 milióna dolárov, aby sa presunul iba za 350,55 ETH – v súčasnosti má hodnotu zhruba 82 799,91 dolárov.

The prvá transakcia sa uskutočnilo 10. júna a presunulo iba 0,55 ETH za poplatok 10 666 ETH. Absurdne vysoký poplatok – bežný poplatok by bol hlboko pod 1,00 USD – putoval do čínskeho banského bazéna Shark Pool.

Zjavná chyba sa urobila opäť nasledujúci deň, keď došlo k transakcii s rovnakou adresou Etherea ďalších 350 éteru za transakčný poplatok 10 668 éteru. Z tohto druhého poplatku bol príjemcom ťažobného fondu Ethermine.

Kľúčové jedlá

  • Dôvod iracionálne vysokého poplatku zatiaľ nie je známy, niektorí sa však domnievali, že ním bude omyl alebo pokus o pranie špinavých peňazí.
  • Pretože je sieť Ethereum decentralizovaná, odosielateľ ani tretia strana nemôže nijako zvrátiť tieto transakcie. Preto mnoho ľudí v komunite kryptomien zdôrazňuje dôležitosť potenia sa podrobnosťami a „byť vlastnou bankou“.

šialený poplatok za ethereumTransakcia 0,55 Etheru za poplatky viac ako 2,5 milióna dolárov. Zdroj: etherscan.io

Spoločnosť Microsoft uvádza na trh bitcoiny decentralizovanú sieť identít identity

Identity Overlay Network (ION), decentralizovaná sieť identity od spoločnosti Microsoft v bitcoinovej sieti, má spustila beta verziu svojho projektu s dvojitou vrstvou s otvoreným zdrojom – ktorý sa snaží nahradiť používateľské mená decentralizovanými identifikátormi (DID).

ION by v zásade umožňoval prihlasovacie údaje kontrolované používateľom, ktoré nevyžadujú, aby si poskytovatelia systému (napríklad spoločnosti pôsobiace v sociálnych sieťach) udržiavali vlastníctvo údajov jednotlivca.

ION, ktorý bol prvýkrát oznámený v minulom roku, má umožniť používateľmi kontrolované prihlasovacie údaje, ktoré vyhovujú nezávislým spoločnostiam alebo službám, a nie vlastniť prihlasovacie údaje používateľa poskytovateľmi systémov (napríklad Facebook). ION sa dá použiť na mnoho prípadov použitia, ktoré nesúvisia striktne so zdravotnými certifikátmi alebo sledovaním kontaktov, hoci ďalšie šírenie koronavírusu ovplyvnilo jeho potenciálne použitie.

Kľúčové jedlá

  • Rýchly rozvoj ION podnietila pandémia COVID-19. Nie všetci však majú dôveru v opatrenia na ochranu súkromia ION a ďalších podobných projektov.
  • Spoločnosť Microsoft bola v poslednom čase aktívna vo vývoji technológie blockchain a ohlásila novú službu Azure Blockchain Service a Azure Blockchain Development Kit pre blockchain Ethereum.

Burza kryptomien QuadrigaCX fungovala ako Ponziho schéma

Notoricky známa a dnes už neexistujúca burza kryptomien QuadrigaCX – ktorá skrachovala po tom, čo údajne zomrel v zahraničí zakladateľ a CEO Gerland Cotten – fungovala podľa Ponziho schémy nedávno zverejnená správa od Ontario Securities Commission (OSC).

Správa predovšetkým tvrdí, že Cotten obchodoval proti zákazníkom spoločnosti QuadrigaCX a používal falošné obchodné účty na iných burzách kryptomien financovaných z vkladov zákazníkov spoločnosti QuadrigaCX. Správa vysvetľuje:

“Cotten otvoril účty Quadriga pod aliasmi a pripísal si fiktívne zostatky mien a kryptomien, ktoré obchodoval s nič netušiacimi klientmi Quadriga.” Skutočné straty utrpel, keď sa zmenila cena kryptoaktív, čím vytvoril deficit aktív na uspokojenie výberov klientov. “

Kľúčové jedlá

  • Sága QuadrigaCX naďalej slúži ako vynikajúci príklad priestupkov a finančnej kriminality prítomných v stále dozrievajúcom priemysle blockchainov a kryptomien.
  • Najbezpečnejšie možnosti obchodovania s kryptomenami zostávajú hlavné výmeny s overiteľnými povereniami a dlhou históriou bezpečnosti.

Bitcoin ETP sa chystá spustiť na nemeckej digitálnej burze cenných papierov Xetra

Nemecká digitálna burza cenných papierov Xetra dostane svoje prvé krypto ETP ešte tento mesiac. ETP pochádza z londýnskej skupiny ETC a bude k dispozícii zákazníkom vo Veľkej Británii, Taliansku a Rakúsku.

Podľa Stream ETF, kryptomena BTCetc Bitcoin Exchange Traded Crypto (BTCE) bude fyzicky krytá, bude sledovať cenu bitcoinu a bude mať celkový pomer výdavkov (TER) dve percentá.

Kľúčové jedlá

  • Zaznamenali sme stály nárast inštitucionálnych investícií do kryptomeny spolu s nárastom bitcoinových produktov pre spomínaných investorov.
  • Ako ďalší bitcoinový produkt zameraný na inštitucionálnych investorov nový ETP odstraňuje technické problémy spojené s BTC – napríklad správu adries peňaženky a zabezpečenie.

Indické ministerstvo financií navrhuje zákaz kryptomien

Tri mesiace po tom, čo Najvyšší súd Indie nahradil zákaz banky Reserve Bank of India (RBI) bánkam obsluhujúcim jednotlivcov a subjekty obchodujúce s kryptomenami, indické ministerstvo financií navrhol plošný zákaz kryptomien.

Indický parlament preskúma návrh po jeho predložení Rade ministrov Únie.

Kľúčové jedlá

  • Nie je to prvýkrát, čo je v Indii navrhnutý plošný zákaz kryptomien. Predchádzajúce návrhy neboli doteraz úspešné pri zákaze novej triedy aktív.
  • Zákaz kryptomien v druhej najľudnatejšej krajine by bol veľkou ranou pre globálne prijatie kryptomeny.

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie a vybrané správy od krypto profesionálov. Postupujte podľa OKEx Insights Twitter a Telegram.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map