Povodne v S’-čchuane, bitcoinové podvody s bankomatmi a blockchain v oblasti spotrebného financovania

Týždenný prehľad noviniek z blockchainu a kryptomeny z Číny a Hongkongu.

Nepretržité dažďové búrky v čínskej provincii S’-čchuan sa tento týždeň dostali na titulné stránky novín, vďaka čomu zaznamenali popredné čínske ťažobné bitcoinové bazény pokles 15% až 21% dennej hash sadzby. Tiež sme videli prvé podvody s bitcoinovými bankomatmi, ktoré zistili hongkonské regulačné orgány, keď Čínska banková asociácia pokračuje v blockchainovom tlaku na spotrebiteľské financovanie. Tieto príbehy a ďalšie v tohtotýždňovom vydaní časopisu China Market Watch spoločnosti OKEx Insights!

Povodeň v S’-čchuane spôsobuje pokles hashovacej rýchlosti v najlepších banských združeniach BTC

Juhozápadná čínska provincia S’-čchuan, ktorá predstavuje 9,66% z celkovej hodnoty hashov bitcoinov a je druhým regiónom s najväčšou ťažbou v krajine, má trpel pred silnými búrkami za posledné týždne. Neustále búrky spôsobili v provincii výpadky elektriny, problémy s telekomunikáciami a výpadky internetu.

Poradie čínskych regiónov podľa priemerného mesačného podielu na celkovej bitcoinovej hash mierePoradie čínskych regiónov podľa priemerného mesačného podielu na celkovej bitcoinovej hash miere. Zdroj: Cambridge Center for Alternative Finance

Fondy na ťažbu bitcoinov v S’-čchuane pozastavili operácie hlavne kvôli silným búrkam. Štatistiky zo stránky BTC.com odhalili, že najlepšie banské skupiny, ako napríklad Poolin, F2 Pool a Ant Pool, 18. augusta zaznamenali pokles dennej hashovacej sadzby o 15% – 21%. Lubian.com je jediný top 10 bitcoinový banský fond, ktorý nebola ovplyvnená dažďovou búrkou.

Rebríčky hash sadzby bitcoinových združení a 24-hodinové zmenyRebríčky hash rýchlosti bitcoinových bazénov a 24-hodinové zmeny. Zdroj: BTC.com

Kľúčové jedlá

  • Čína je domovom väčšiny hašovacích sadzieb bitcoinu a je hostiteľom 65,08% priemerného mesačného podielu. Dotknuté ťažobné bazény – Poolin, BTC.com, F2 pool a Antpool – kombinujú viac ako 50% z celkovej ťažobnej sily BTC.
  • Čínska oblasť ťažby bitcoinov Lubian.com je radenie ťažby do Iránu. Vo výsledku mala dažďová búrka v S’-čchuane minimálny dopad na prevádzku stránky Lubian.com.

Graf bitcoinovej hash sadzbyGraf bitcoinovej hash sadzby. Zdroj: blockchain.com

Prvé hongkonské policajné vyšetrovanie v súvislosti s podvodmi s bitcoinovými bankomatmi

Hongkonská polícia má zatknutý troch mužov vo veku od 26 do 55 rokov za údajné podvádzanie bitcoinových bankomatov z 30 000 dolárov.

Podľa Wilsona Tam Wai-shuna, dozorcu hongkonského úradu pre kybernetickú bezpečnosť a technologický zločin, vinníci vybrali v hotovosti zo všetkých bankomatov bitcoinov 226 000 HKD v 11 transakciách. Transakcie najskôr zistili dve kryptoburzy, ktoré mali podozrenie, že vinníci si vybrali hotovosť bez úradných povolení.

Kľúčové jedlá

  • Toto je prvý prípad podvodu s bitcoinovými ATM v Hongkongu a odráža skutočnosť, že pri výbere hotovosti pomocou týchto automatov existujú v špeciálnom administratívnom regióne bezpečnostné medzery..
  • BTC nie je v Hongkongu zákonným platidlom. Menový orgán kraja lieči špičková kryptomena ako virtuálna komodita a zatiaľ nešpecifikovala nijaké konkrétne donucovacie opatrenia v prípadoch podvodov súvisiacich s bitcoinmi.

Mapa bitcoinových bankomatov v Hongkongu a okolíMapa bitcoinových bankomatov v Hongkongu a okolí. Zdroj: coinatmradar.com

Čínska banková asociácia presadzuje prijatie blockchainu v oblasti spotrebiteľského financovania

Čínska banková asociácia nedávno publikovaný jeho "Správa o vývoji spoločnosti China Consumer Finance Corporation," v ktorom CBA uznala dôležitosť blockchainovej technológie pri optimalizácii pracovných tokov v spotrebiteľskom financovaní.

Riešenie právnych sporov o nedobytných pohľadávkach je jednou z kľúčových oblastí identifikovaných ako potenciálne prospešné pre blockchainové riešenia, najmä pokiaľ ide o úsporu nákladov na tlač. Je to tak preto, lebo operácie požičiavania spotrebiteľom a dokumenty o právnych sporoch o nedobytných pohľadávkach je možné uložiť a ľahko k nim získať prístup v blockchaine.

Kľúčové jedlá

  • Nedávny nábor medzi čínskymi vymáhačmi dlhov a rastúca miera kriminality spotrebiteľských dlhov sú alarmujúce príznaky pre odvetvie spotrebného financovania v krajine.
  • CBA uznala tieto bolestivé body v priemysle a vyzvala spoločnosti, aby vylepšili svoje obchodné modely využitím technológie blockchain, umelej inteligencie a 5G.

Graf čínskeho dlhu domácností na HDPGraf čínskeho dlhu domácností na HDP. Zdroj: tradingeconomics.com

Spoločnosť PBoC vložila 100 miliárd dolárov na podporu činnosti pôžičiek

Akciový trh v Číne sa odrazil od minulotýždňového poklesu. Spoločnosti Shanghai SE Composite a CSI 300 sa v súčasnosti obchodujú na úrovni 3 408 a 4 741 tlačových časov s týždenným nárastom o 2,68%, respektíve 2%. Index SZSE Blockchain 50 predstavuje 3 999, s týždennou zmenou hodnoty 1,47%. V prípade Hongkongu však index Hang Seng tento týždeň poklesol o 0,26% a momentálne je na úrovni 25 179.

Výkonnosť indexov čínskeho trhuVýkonnosť indexov čínskeho trhu. Zdroj: Trading Economics, Investing.com

Posilnenie poskytovania pôžičiek Čínskou ľudovou bankou je jednou z hybných síl pomáhajúcich čínskej burze oživiť sa. PBoC poskytla finančným inštitúciám injekcie vo výške 700 miliárd CNY (100,7 miliárd dolárov) vo forme jednoročných strednodobých pôžičiek na pôžičky (MLF) s výpožičnými nákladmi 2,95%, pričom tvrdila, že nová injekcia do fondu môže finančným inštitúciám plne vyhovieť. ‘ obchodný dopyt.

Kľúčové jedlo so sebou

  • MLF sú jedným z hlavných nástrojov prijatých PBoC na riadenie dlhodobej likvidity v bankovom systéme, ktorý slúži ako meradlo základnej úrokovej sadzby pôžičky v krajine..

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie, originálny výskum & vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map