Predefinovanie bezpečného neba: pohľad späť v čase

Prehľad

Zdá sa, že na trhoch s kryptomenami rastie obavy, keď sa ceny bitcoinu vo februári nedokázali udržať nad psychologickými hranicami 10 000. Sklamanie prišlo len necelé tri mesiace pred očakávaným poklesom bitcoinov na polovicu. Aj keď si bitcoiny po februárovej jazde na horskej dráhe stále držia svoje 21% zisky QTD, posledné makro udalosti sa objavujú na tradičných aj kryptotrhoch a pridávajú ďalšiu vrstvu neistoty. Keď sa však pozrieme späť v čase, investorom by sa mohlo zdať, že súčasné trhové podmienky vyzerajú ako z roku 2012. Roky 2012 a 2020 sú bitcoinové roky na polovicu, došlo k globálnym krízam a akciové trhy boli turbulentné. Môže história odhaliť viac podrobností o polovičnom a polovičnom odbore z makro pohľadu?

Výpredaj na základe vírusov

Február bol pre trhy s kryptomenami ťažkým mesiacom. So stupňujúcimi sa obavami z vypuknutia koronavírusu, BTC ceny sa v polovici mesiaca prepadli z úrovne 10 400 USD a na konci mesiaca sa uzavreli na hranici 8500 USD. Rizikový sentiment bol vysoký aj na svetových trhoch s akciami. The Dow zaregistroval pokles o 1190 bodov 27. februára predtým, ako došlo k počiatočnému odrazu, čo je najhorší jednodňový bodový pokles v histórii. Aj komodity tvrdo zasiahli WTI klesla pod 50 USD za barel.

Na druhej strane dopyt po bezpečnom nebi vzrástol, keďže US10Y v jednom bode sa dotkla rekordného minima 1,03% a potom sa usadila na hodnote približne 1,08%.

Obrázok 1: Kontrola výkonnosti YTD medzi aktívami (zdroj: TradingView)

Aj keď sa zdá, že širšia trhová reakcia je vykreslená bezútešne, trhy s kryptomenami sa voči tomu nevyhýbali. Niektorí dokonca spochybnili charakteristiku bezpečného neba bitcoinu, pretože sa zdá, že nezabezpečil neistotu.

Ocitnite sa späť v čase

Nadchádzajúce rozdelenie bitcoinov na polovicu zostáva hlavným zameraním väčšiny pozorovateľov kryptomien napriek nedávnym turbulenciám na globálnom trhu. Zatiaľ čo nedávne BTC cenové akcie a vysoká volatilita v iných aktívach by mohli niektorých dlhodobých kryptoinvestorov pochybovať o tom, či je polovica sebauspokojením alebo skutočným dlhodobým býčím faktorom

Možno by sme sa mohli pozrieť na rok 2012, keď sa bitcoiny dostali na prvé polovicu a trhy sa zároveň ocitli uprostred prašných otrasov, v tom prípade európskej dlhovej krízy.

Začalo sa to v roku 2009. Niektoré členské krajiny EÚ nedokázali refinancovať svoje vládne dlhy a niekoľko štátov nedokázalo zachrániť svoje hlboko zadĺžené finančné inštitúcie bez pomoci ECB alebo MMF..

Tabuľka 1: Trhy v rokoch 2012 a 2020 zdieľajú podobné pozadie (Zdroj: OKEx)

Celkové akciové trhy a priestor kryptomeny sa v roku 2012 samozrejme veľmi líšili od toho, čo máme dnes. Rizikový sentiment, pesimistický výhľad a obavy z recesie sú však porovnateľné.

Obrázok 2: Výkonnosť bitcoinu / STOXX50 / SPX v rokoch 2012 – 2013 (zdroj: Tradingview)

Je zaujímavé, že ceny bitcoinov v roku 2012 vyskočili o 160% na pozadí dlhovej krízy v eurozóne a väčšina z týchto ziskov sa udiala pred prvou polovicou a zisky boli ešte výraznejšie v roku po polovičke. V porovnaní, SPX získal 14,5% a SX5E v roku 2012 vyskočil o 11,2%.

Je to koniec koncov menová záležitosť

Stále zdôrazňujeme dôležitosť bitcoinovej povahy a veríme, že bitcoin je ideálnym zaistením proti inflácii kvôli jeho obmedzenej ponuke. Inými slovami, bitcoin môže byť dobrým zaistením proti znehodnoteniu fiat mien.

Európska dlhová kríza sa sústreďovala na štrukturálne problémy finančného systému a ľahké úverové podmienky začiatkom 90. rokov. Vo výsledku to viedlo k rozsiahlemu záchrannému programu a zníženiu úrokových sadzieb. Tieto opatrenia spôsobili výrazné znehodnotenie eur. Koncom roka 2011, EURUSD sa obchodovalo nad 1,4. Do polovice roku 2012, EURUSD už klesol na 1,20 oblasti pred odrazom na 1,3.

Koniec koncov, dlhová kríza vyústila do výrazného znehodnotenia meny a bitcoiny na toto znehodnotenie zareagovali v roku 2012, ešte predtým, ako došlo k prvej udalosti na polovicu..

Teraz, vzhľadom na pretrvávajúce neistoty týkajúce sa koronavírusu, sa to zásadne líši od dlhovej krízy. To, čo trh prežíva, však do istej miery vyzerá ako to, čím sme si prešli v roku 2012. Veríme, že trhy by sa mali viac zameriavať na to, ako tvorcovia politík reagujú na prepuknutie a z neho vyplývajúce ekonomické dôsledky..

Americký Fed doručené zníženie o pol bodu ako núdzové opatrenie na prepuknutie vírusu. DXY klesol z horných 99 rukovätí do nízkych 97 oblastí. Trhy očakávať Fed bude sadzby znižovať ďalej na marcovom zasadnutí politiky. Zároveň sa hovorí o uvoľňovaní z iných veľkých centrálnych bánk vynoril sa veľmi rýchlo. Tieto posuny by mohli spôsobiť tlak na G10FX, a to by mohlo byť ďalším prínosom pre ceny bitcoinov v strednodobom / dlhodobom horizonte.

Pokiaľ ide o polovicu… buďte trpezliví, pamätajte?

V našej predchádzajúcej publikácii „Polovica bitcoinu: čas na získanie bitcoinu?”, OKEx Quant poukázal na to, že rast cien bitcoinov po znížení o polovicu má tendenciu sa zakaždým predlžovať a očakáva sa, že tento trhový cyklus sa dokončí až v roku 2022. Aj keď nedávne cenové akcie nemusia vyzerať tak býčie, OKEx Quant verí, že trh zostáva v súčasnosti v ideálnom období HODL-ing, dlhodobí investori budú pravdepodobne musieť byť trpezlivejší, aby videli výsledky.

Záver

Trh s bitcoinmi bol v čase prepuknutia európskej dlhovej krízy stále malý a dnes je v porovnaní s ostatnými hlavnými triedami aktív stále relatívne malý. Bitcoin a kryptomena nemusia byť najlepším nástrojom na zabezpečenie proti globálnej recesii, pretože bitcoinoví HODLeri by mohli zlikvidovať podiely, aby vyrovnali svoje straty v iných aktívach alebo splatili svoje dlhy. Keď však príde kríza a tvorcovia politiky majú tendenciu uchýliť sa k uvoľneniu, bitcoiny by mohli byť ideálnym zaistením proti devalváciám meny. Vývoj na svetovom trhu v tomto období pred polčasom by mohol byť nevyhnutný pre všetkých kryptoinvestorov a jeho vývoj by mohol byť dominantným faktorom z hľadiska budúcich alokácií kryptomeny.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map