Prečo India potrebuje krypto

Prehľad

Zrušenie obmedzení obchodovania s kryptami z Indie zostalo tento rok jedným z najzaujímavejších príbehov vo vesmíre. Zatiaľ čo sa očakáva, že piata najväčšia ekonomika na svete zabezpečí ďalšiu regulačnú jasnosť pre účastníkov priemyslu, ktorí majú miestne operácie, pokles ekonomiky po COVIDe by mohol byť kľúčovým bodom, ktorý by mohol podporiť dopyt po kryptomene v Indii..

1. Indický FX & akcie sa snažia zotaviť

Slabá výkonnosť indickej meny a akciových trhov môže byť jedným z dôvodov, prečo by investori v Indii mohli chcieť zahrnúť kryptomenu ako súčasť svojho portfólia. Napriek relatívne stabilnému výkonu v 4Q19, USDINR a Sensex boli výrazne podvýkonný v porovnaní s BTCUSDT a Nasdaq v jednoročnom časovom rámci. INR voči japonskému doláru oslabil o 8% a Sensex vzdal viac ako 20% hodnoty.

Obrázok 1: 1-ročný výkon USDINR / BTCUSDT / SENSEX / NASDAQ (k 20. máju)

Zdroj: OKEx; Tradingview

Slabosť je badateľná najmä v období po COVID, kde BTCUSDT a Nasdaq sa do veľkej miery dostali na úroveň pred vypuknutím choroby. Zároveň sa obnovuje USDINR a Sensex zostali tlmené.

Ako India potvrdené vzhľadom na jeho 100 000. prípad koronavírusu tento týždeň sa domnievame, že novo zavedené opatrenia na opätovné spustenie ekonomiky by mohla byť spochybnená stupňujúcou sa pandemickou situáciou v krajine. To by mohlo vykoľajiť časť úsilia o ozdravenie.

2. Obavy z inflácie (alebo deflácie)

S postupujúcou pandémiou indická vláda zaviedla INR Cieľom stimulačného balíka 20 trln je pomôcť podnikom pri opätovnom naštartovaní. To však môže tiež spôsobiť ďalší problém – infláciu (alebo v niektorých prípadoch defláciu), a to by mohol byť ďalší dôvod, prečo by sa investori mali pozrieť na kryptomenu. Indický minister financií Nirmala Sitharaman doplnené že vláda by neváhala podniknúť ďalšie kroky na podporu ekonomiky kraja.

Obrázok 2: Miera inflácie v Indii a CPI

Zdroj: Tradingeconomics.com; MOSPI

Aj keď je rozumné očakávať, že vláda v ťažkých časoch zakročí s cieľom podnietiť ekonomický rast, nadmerný / nedostatočný stimul by mohol spôsobiť aj cenové výkyvy.

Zdá sa, že hlavný príbeh ekonomiky COVID na západe sa viac zameriava na defláciu. Joseph Lupton, globálny ekonóm spoločnosti JP Morgan, verí že "Silný dezinflačný príliv teraz stúpa," a rozsiahly deflačný pokles cien môže byť škodlivý pre celú ekonomiku.

Zatiaľ čo na východe je príbeh inflácie stále mätúci, pretože prípady potvrdzujúce COVID sa postupne spomaľujú, najmä v Číne. Údaje ukazujú, že spotrebiteľská inflácia moderovaný v Číne minulý mesiac. Pretože však výluka narušila veľa dodávateľských reťazcov, situácia môže nastať príčina ceny potravín prudko stúpajú, rovnako ako začiatkom februára.

Možno je príliš skoro na to, aby sme dospeli k záveru, do ktorého scenára India spadne, ale Indii nie je cudzí prílišný stimul. V roku 2009 indická vláda oznámil rozsiahly stimulačný plán v dôsledku dopadov globálnej finančnej krízy. Avšak veľa zvážené balík bol nadmerne nadmerný a viedol k predĺženiu obdobia vysokej inflácie.

Celkovo môžu byť extrémne výkyvy cien v oboch smeroch náročné, najmä pre dlhodobých investorov; tu prichádza na rad bitcoin. Vďaka obmedzenej ponuke a protiinflačnej povahe môžu dlhodobí investori ľahko nájsť úložisko hodnotových prvkov týchto bitcoinov v porovnaní s inými aktívami..

3. Nižšie úrokové sadzby, vyššia ponuka peňazí

Úrokové sadzby by mohli byť ďalším dôvodom, prečo by investori mali uvažovať o začlenení kryptomeny. RBI seknutý referenčná repo sadzba o 75 bázických bodov na 4,4% na marcovom zasadnutí MPC. Spomalené ekonomické aktivity primárne viedli k masívnemu zníženiu sadzieb v dôsledku blokád súvisiacich s COVID-19.

Zatiaľ čo 4,4% môže v porovnaní s centrálnymi bankami ako BOJ a SNB vyzerať slušne, ich referenčné sadzby už boli záporné. Na trhoch sa čoskoro môže stať, že RBI zníži svoje kľúčové sadzby ešte agresívnejšie. Riešenia Fitch očakáva RBI môže začiatkom roka 2021 znížiť repo sadzbu o ďalších 100 bázických bodov, ako súčasť opatrenia na riešenie problému ekonomiky COVID-19.

Obrázok 3: Úroková sadzba a ponuka peňazí v Indii M2

Zdroj: Tradingeconomics.com

V čase, keď trend sadzieb politiky RBI smeruje nižšie, zdá sa, že indická centrálna banka neváhala, pokiaľ ide o zapnutie ich strojov na tlač peňazí. Peňažná zásoba krajiny M2 sa od roku 2017 zvyšuje a jej miera sa v posledných mesiacoch ešte zvýšila.

S pozadím COVID úrokové sadzby pravdepodobne zostanú na ultranízkych úrovniach, ak nepôjdu ešte nižšie. To by mohlo byť náročné pre dlhodobých investorov, najmä pre tých, ktorí sa zameriavajú na dlhopisy a fixný príjem. Aj keď medzi tradičnými triedami aktív stále existovali alternatívy, bitcoin a kryptomena môžu byť tiež ideálnou voľbou.

4. Uzamknutie vedie k vyššiemu záujmu o kryptomeny

Celonárodná uzávierka mohla spomaliť ekonomiku. Môže to však tiež vytvoriť viac času pre indických investorov na štúdium kryptomeny.

V rozhovor, Povedal Nischal Shetty, generálny riaditeľ burzy kryptomien Wazirx, "Rozšírené blokovanie viedlo k tomu, že ľudia v Indii prejavili ešte väčší záujem o kryptomeny. Vďaka miliónom ľudí, ktorí nemali kvôli uzamknutiu možnosť pracovať, sa z kryptomeny stala príležitosť pre indiánov obchodovať a zarábať na nich. “

Skutočnosť, že Shettyho komentár sa zdá byť v súlade s miestnymi číslami kryptoobchodovania s C2C. Údaje z Coindance ukazujú, že týždenný objem obchodu s Localbitcoinami od februára 2020 neustále rastie, zhruba okolo INR 100 miliónov v hodnote BTC bola zmenená ruka cez C2C platformu.

Obrázok 4: Týždenný objem Localbitcoinov (INR)

Zdroj: Coindance

Aj keď tento počet nemusí v tomto okamihu vyzerať veľmi významne, keďže sme ako piata najväčšia ekonomika na svete a predstavovali 17% svetovej populácie, domnievame sa, že v Indii existoval obrovský rastový potenciál.

5. Zvýšená jasnosť regulácie, je však potrebné viac

Regulačné obavy by mohli byť jedným z najvplyvnejších faktorov pre investorov, ktorí sa dostanú do krypto priestoru. Na začiatku marca má Najvyšší súd Indie podal prijal rozhodnutie, v ktorom sa uvádza, že zákaz obchodovania s kryptomenami pomocou bankových služieb v krajine je „protiústavný“."

S odstránením prvej prekážky kryptový priemysel v Indii vyzval regulačné orgány, aby poskytli ďalšie pokyny a jasnosť pre svoje miestne operácie.

A správa z Global Legal Insights naznačuje, že regulačné orgány by mohli preskúmať možnosť prijatia určitých kryptomien by mohla predstavovať vklad alebo zábezpeku. RBI študuje uvedenie digitálnej meny podporovanej blockchainom napriek pochybnostiam o kryptomene. Veríme, že regulačné orgány by mohli čoskoro poskytnúť viac informácií o kryptomene vo finančnom systéme, ako aj rámec pre účastníkov z tohto odvetvia..

Záver

Makroekonomické prostredie sa javí ako priaznivé pre indických investorov, aby zvážili začlenenie kryptomeny do svojho investičného portfólia, zatiaľ čo údaje tiež ukazujú, že záujem o kryptomeny v Indii rastie. Spoločnosť OKEx plánuje spustiť svoju kryptoobchodnú platformu P2P v Indii s cieľom poskytnúť investorom riešenie typu „všetko v jednom“ na obchodovanie s kryptami prostredníctvom rýchlych a bezpečných sieťových infraštruktúr. Okrem toho spoločnosť OKEx v Indii uvedie na trh úplne nový OTC úrad, ktorý sa zameriava na uľahčenie veľkých blokových obchodov na mieru šitých riešení. Zostaňte naladení na toto oznámenie.

Autor: Cyrus Ip

Výskumný analytik, OKEx

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map