Prečo si bitcoinové burzy budujú svoj vlastný blockchain

Bitcoinové burzy budujú svoje vlastné blockchainové siete na budovanie priekopy a rast podielu na trhu. (Foto: Chesnot / Getty Images) GETTY IMAGES

17. apríla zverejnil operátor burzy kryptomien Binance bielu knihu popisujúcu vnútorné fungovanie nového inteligentného blockchainu kontraktov, rok po počiatočnom uvedení jeho natívneho blockchainu Binance Chain (BC). Nový blockchain, nazývaný Binance Smart Chain (BSC), bude fungovať ako inteligentná kontraktná vrstva paralelne s existujúcim reťazcom, uviedla spoločnosť.

„Toto inovatívne riešenie prináša do Binance Chain interoperabilitu a programovateľnosť virtuálneho stroja Ethereum (EVM). Binance Chain aj Binance Smart Chain umožnia prenosy a ďalšiu komunikáciu vďaka natívnej podpore interoperability, ”napísala burza v blogovom príspevku.

Napriek výmene, ktorá trvá na tom, že BSC nie je navrhnutý tak, aby konkuroval spoločnosti Ethereum, ktorá je v súčasnosti najväčšou platformou inteligentných kontraktov, nová platforma inteligentných kontraktov spoločnosti Binance by mala mať v určitých oblastiach lepší výkon ako Ethereum, vrátane rýchlejších a lacnejších transakcií, v bielej knihe sa uvádza.

Najnovšia biela kniha spoločnosti Binance v oblasti vývoja blockchainu je iba posledným z podobných oznámení z bitcoinových búrz.

Dnes v: Krypto & Blockchain

Odkedy spoločnosť Binance spustila svoj natívny blockchain v apríli 2019, najmenej tri ďalšie popredné centralizované burzy digitálnych aktív oznámili, že rozvíjajú blockchainovú sieť.

Vo februári spoločnosť OKEx oznámila, že jej vlastný blockchain OKChain pokračuje v testovacom režime. Kryptoburza na Malte prvýkrát zverejnila, že vyvíja blockchain spolu s decentralizovanou burzou (DEX) postavenou na vrchole v marci 2020.

„OKChain je komerčný verejný reťazec vyvinutý spoločnosťou OKEx nezávisle a už je stopercentne otvoreným zdrojom, ktorý poskytuje efektívny, bezplatný a neobmedzený ekosystém s pridanou hodnotou pre všetkých našich ekologických partnerov,“ uviedol Jay Hao, generálny riaditeľ spoločnosti OKEx. „Krížový reťazec a technológia„ OpenDEX “nám umožňujú presadiť našu víziu„ aliancie komerčných reťazcov “s cieľom uľahčiť podstatný rozvoj odvetvia blockchainu. „

V marci spoločnosť Huobi tiež oznámila, že jej blockchain vstupuje do testovacieho režimu, takmer dva roky od prvej výmeny bitcoinov v Singapure odhalené plánuje vyvinúť natívny blockchain. Spoločnosť Bithumb so sídlom v Južnej Kórei sa podľa oznámenia taktiež vyvíja na svojom vlastnom blockchaine publikovaný v novembri 2019.

Niektorí účastníci krypto priemyslu vidia nastupujúci trend ako hrozbu pre decentralizáciu, ktorá je základnou črtou verejných blockchainových sietí.

Presun na vytvorenie priekopy a trhového podielu

Burzy patria medzi najväčších víťazov rastúcej popularity kryptomien. Hrajú dôležitú úlohu ako brána do kryptosveta a veľa z nich z toho vybudovalo multimiliónové obchody.

Americká burza Coinbase údajne mala v roku 2018 projekciu výnosov takmer 1,3 miliardy dolárov. Na inom mieste kryptoburzový web The Block, odhadovaný že Binance dosiahol k 30. septembru 2019 kumulatívny zisk 1 miliardy dolárov. Spravodajský web dospel k tomuto číslu na základe štruktúry spätného odkúpenia spoločnosti.

Vo svojom jadre je rozvíjajúcim sa trendom blockchainových platforiem postavených na burzách pohyb výmen, aby si upevnili svoje pozície vedúcich predstaviteľov odvetvia a nejakým spôsobom vybudovali priekopu okolo svojich príslušných podnikov. To je konsenzus pohľadu komentátorov kryptomeny a blockchainu.

Podľa Ken Misuma, CMO spoločnosti Quras, inteligentnej kontraktnej platformy, ktorá si bude myslieť, že dáva spotrebiteľom a podnikom slobodu nastavenia úrovne súkromia ich spoločností, budú kryptomenné burzy vývojom vlastného blockchainu schopné rozvíjať svoj podiel na trhu a fungovať efektívnejšie. transakcie.

“Burzy digitálnych aktív sa snažia prilákať čo najviac obchodníkov, aby zvýšili svoju užívateľskú základňu, ktorá je hlavnou hnacou silou ich ziskov,” uviedla Misuma. „Vývoj blockchainu umožňuje burze získať väčšiu flexibilitu z hľadiska použiteľnosti a obchodnej ponuky bez potreby centralizovaného operátora.“

Hugo Renaudin, generálny riaditeľ LGO, inštitucionálna kryptoburza so sídlom v Európe, sa dotkla toho, ako by blockchain mohol pomôcť výmenám zefektívniť.

„Z prevádzkového hľadiska je to významný nástroj na znižovanie nákladov, pretože množstvo operácií a pohybov fondov – vkladov, výberov alebo vyrovnaní – je možné automatizovať prostredníctvom inteligentných zmlúv,“ uviedol. “A pretože burzový blockchain znižuje celkové náklady na kótovanie kryptomeny vydanej reťazcom, dalo by sa namietať, že umožňuje burzám uvádzať na zoznam čoraz viac aktív s nižšími nákladmi.”

Pretože sa priestor blockchainu a kryptomeny neustále vyvíja, bude vydávaný čoraz väčší počet digitálnych aktív. Výsledným efektom väčšieho množstva kryptomien je, že podnikanie s prevádzkou burzy bude mať vyššie požiadavky.

Pred tým, ako burzy začali budovať svoj vlastný blockchain, nové projekty vydávajú digitálne aktíva prostredníctvom verejného blockchainu, akým je napríklad Ethereum. Tieto projekty sa potom snažia uviesť zoznam svojich príslušných digitálnych aktív alebo tokenov na rôznych burzách. Držitelia tokenov a obchodníci majú flexibilitu obchodovania s týmito tokenmi na rôznych burzách, kde sú uvedení. Táto flexibilita však znamená, že burzy čelia neustálemu riziku straty užívateľskej základne pre konkurenciu, čo by mohlo viesť k znižovaniu výnosov..

Popri konkurencii iných centralizovaných búrz je rastúcou hrozbou vznik decentralizovaného obchodovania.

Vývojom natívneho blockchainu, ku ktorému vyzýva projekty na vydávanie digitálnych aktív, je pravdepodobnejšie, že si burza udrží objemy obchodovania – rozhodujúci determinant ich najvyššej línie.

Princípy, na ktorých kryptoburzy stavajú svoje burzy, sa stále líšia a potenciálne naznačujú oblasti odvetvia, v ktorých chce byť každá z nich najdôležitejšia..

Burzy bitcoinov chcú chrániť svoje ziskové podniky budovaním natívneho blockchainu … [+] 2018 CHESNOT

Binance Chain je stávka na budúcnosť kryptomien

Zatiaľ čo vývoj špecializovaného blockchainu inteligentných kontraktov predstavuje pre neho príležitosť konkurovať Ethereum, zdá sa, že Binance sa zameriava na rast svojho podielu na trhu kryptoburzy..

Dokument BSC opakuje, že DEX spoločnosti je „primárnym zameraním“ jej natívneho blockchainu, čo naznačuje, že vývoj platformy pre inteligentné zmluvy má skôr posilniť DEX ako čokoľvek iné.

„Koncentrácia na poskytovanie pohodlného miesta na vydávanie a obchodovanie s digitálnymi aktívami prináša aj obmedzenia. Najžiadanejšou funkciou spoločnosti Binance Chain je programovateľná rozšíriteľnosť alebo jednoducho funkcie inteligentného kontraktu a virtuálneho stroja. Vydavatelia a vlastníci digitálnych aktív sa snažia pridať do svojich aktív nové decentralizované funkcie alebo zaviesť akýkoľvek druh správy a aktivít komunity, “píše sa v bielej knihe BSC.

Ďalším náznakom toho, že Binance vsádza na budúcnosť búrz, je februárové uvedenie Binance Cloud – cloudového riešenia pre konkrétnu burzu. Prostredníctvom nej spoločnosť ponúka komukoľvek možnosť spustiť kryptoburzu, ktorá využíva už zavedenú burzovú infraštruktúru spoločnosti. CEO Changpeng Zhao, ktorý je v krypto priestore známy ako CZ, odhady že cloudové služby sa stanú zdrojom príjmov spoločnosti o päť rokov. Likvidita je jedným z prísľubov cloudového riešenia, prísľub, ktorý je pravdepodobne poistený výhodou zadržania objemu vlastníctva blockchainu..

OKChain je stávka na decentralizované financovanie

Po stopách spoločnosti Binance, ktorá mala presunúť operácie na ostrov Malta vhodný pre kryptomeny, spoločnosť OKEx zdanlivo hrá spoločnosť Doppelgänger na spoločnosť Binance. OKEx však trvá na tom, že jej vlastné blockchainové snahy nie sú imitáciou.

„Spoločnosť OKChain nereplikuje Binance,“ uviedol hovorca spoločnosti OKEx. “Náš blockchain má úplne odlišné vízie a umiestnenie ako Binance Chain a v skutočnosti pracujeme na rôznych produktoch.”

Víziou spoločnosti OKChain je podpora rastu decentralizovaných komerčných aplikácií, najmä smerom k finančnému začleneniu.

„Veríme, že decentralizované financovanie je kľúčom k finančnému začleneniu a finančnej slobode pre všetkých. Preto sme túžili po uvoľnení sily DeFi. “ Hao uviedol v blogovom príspevku oznamujúcom spustenie testnetu. „OKChain je pre nás obrovským míľnikom, čo znamená, že sme teraz schopní poskytnúť otvorený, nízkonákladový a autonómny ekosystém pre všetkých, aby mohli využívať výhody blockchainu a decentralizácie.“

Ako burza plánuje využívať svoju blockchainovú sieť na hranie v priestore DeFi, zostáva nejasná.

Spoločnosť OKEx nateraz berie svoje burzové obchody vážne, keďže DEX bude prvou aplikáciou na obed na OKChain. V porovnaní s Binance, ktorá „buduje [vlastný] reťazec a vytvára aplikáciu DEX, budujeme finančnú infraštruktúru a OKEx DEX je iba jednou z aplikácií na OKChain,“ dodal hovorca OKEx.

OKEx hovorí, že umožní používateľom vytvárať a upravovať svoje vlastné DEX na OKChain.

OKChain navyše podporuje nasadzovanie inteligentných zmlúv po vybalení z krabice v porovnaní s Binance, ktorá iba nedávno oznámila vývoj samostatného reťazca pre inteligentné zmluvy.

Huobi chce dobyť tradičné finančné inštitúcie

Zatiaľ čo sa iné burzy kryptomeny vyhýbali regulačným orgánom, Huobi sa rozhodol vybudovať vzťah s čínskou vládou. Vlani v decembri, Huobi oznámil že sa pripája k vládnej blockchainovej aliancii. Burza sa snaží prehĺbiť svoje vzťahy s regulačnými orgánmi a následne s finančnými podnikmi tým, že sa dodržiavanie právnych predpisov stane ústredným bodom jej natívneho vývoja blockchainu..

"DeFi sa stala jednou z najsľubnejších aplikácií blockchainovej technológie, ale jej budúcnosť si vyžaduje, aby obe strany – regulačné orgány aj podniky – spolupracovali na stanovení štandardov a smerníc novej decentralizovanej ekonomiky," uviedla Ciara Sun, viceprezidentka pre globálne podnikanie v skupine Huobi. "Pomocou reťazca Huobi Chain chceme poskytnúť decentralizovaný rámec, ktorý uľahčuje spoluprácu v rámci celého odvetvia, čo je rozhodujúce pre rozsiahle prijatie DeFi."

Spoločnosť Huobi Chain umožní regulačným orgánom zúčastňovať sa na sieti ako validátory prostredníctvom funkcie regulačných uzlov. To by sa mohlo zdať známe nasledovníkom regulačných aktualizácií týkajúcich sa blockchainu v USA. Minulý rok vydala Federálna rezervná banka v Bostone bielu knihu, v ktorej podrobne popisuje koncepty „dozorného uzla“ pre regulačný dohľad na reťazci..

Spoločný menovateľ: natívna hodnota tokenu

Zatiaľ čo sa blockchainy výmen pripravujú na riešenie rôznych častí priestoru blockchainu, všetci môžu profitovať z nárastu ich hodnoty natívneho tokenu, ak sa ich stávky vyplatia.

Po prvé, výmenné žetóny, ktoré sa pôvodne používali na platenie poplatkov za obchodovanie a zaradenie do zoznamu, teraz prechádzajú na mince, ktoré napájajú celý blockchain. To rozširuje použiteľnosť a potenciálne hodnotu týchto tokenov.

Generálny riaditeľ SKALE Labs Jack O’Holleran verí, že by to mohlo dať spoločnostiam za každou blockchainovou sieťou zvýšenie ocenenia.

„Násobky ocenenia pre výmeny na poplatkoch sú výrazne nižšie ako multiplikátory kryptomien, ktoré sú v porovnaní s majetkom neriedivé,“ uviedol O’Holleran, ktorého startup buduje riešenie škálovateľnosti pre Ethereum. „Jednoduchým príkladom je, že ak burza ročne zarába na poplatkoch 100 miliónov dolárov, môže získať 5-7-násobný multiplikátor ich hodnoty, čo znamená, že z hľadiska vlastného imania majú hodnotu 500 – 700 miliónov dolárov..

“Ak vydajú token, ktorý sa používa na zaplatenie poplatkov, môže mať tento token hodnotu niekoľkých miliárd z úplne zriedenej perspektívy s rovnakou výškou príjmu.”

Signalizačný zvonček decentralizácie

Nie je jasné, koľko výmeny energie vyvíjajú cez svoje natívne blockchainové siete, a to vyvoláva otázky o tom, ako decentralizované sú tieto siete. „Jednou z hlavných nevýhod je, že burzové blockchainy zvyčajne nie sú skutočne decentralizované a decentralizácia je jedným z najcennejších aspektov blockchainovej technológie,“ uviedol Misuma.

Po vydaní bielej knihy Binance Smart Chain vyjadril Tom Shaughnessy z Delphi Digital, firmy zaoberajúcej sa výskumom kryptomien, podobné obavy v rozhovore pre Kointelegraf. “Centralizované reťazce vždy minú bod.” Zmyslom nie je ponúkať lacnejšie transakcie, ktokoľvek to môže urobiť pomocou webových služieb spoločnosti Amazon, ale podporovať komunitný étos staviteľov, ktorí majú radi spoluprácu bez centrálne odvodeného mandátu. “

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map