Prečo sú PayPal a Venmo väčším impulzom k prijatiu kryptomeny ako Revolut

Vstup do kryptomeny PayPal má podporiť prijatie kryptomeny maloobchodu aj obchodníka – Market Watch

Pokiaľ ide o masové adopcie, tento týždeň dostali bitcoin (BTC) a ďalšie kryptomeny veľkú podporu po tom, čo spoločnosť PayPal Holdings Inc., gigant online platieb, má trhovú kapitalizáciu 239 miliárd dolárov, oznámil pridanie štyroch hlavných kryptomien do ponuky svojich produktov. Od roku 2021 môžu používatelia nakupovať, držať a predávať kryptomenu priamo zo svojho účtu PayPal.

Po oznámení PayPalu cena BTC a mnohých altcoinov výrazne stúpla. 

BTC získalo obrovskú podporu z oznámenia PayPal. Zdroj: OKEx, TradingView

Ako uviedol PayPal, prudký záujem o digitálne platby – poháňaný COVID-19 a vývojom digitálnych mien centrálnych bánk alebo CBDC – urýchlil prijatie kryptomien spoločnosťou.

Štyri podporované kryptomeny – BTC, Ether (ETH), Bitcoin Cash (BCH) a Litecoin (LTC) – budú sprístupnené ako prvé používateľom v Spojených štátoch v najbližších týždňoch a očakáva sa ich rozšírenie na Venmo a výber medzinárodných trhov v r. prvá polovica roku 2021.

Stručne povedané, krypto stratégia PayPal

PayPal uviedol, že zákazníci budú môcť pomocou holdingov kryptomien financovať svoje nákupy u 26 miliónov obchodníkov po celom svete. Za účelom zabezpečenia bezproblémového zážitku nie je do konca roka za nákup alebo predaj kryptomeny účtovaný žiadny poplatok za službu. Za vedenie kryptomeny na účte PayPal sa navyše nebudú účtovať žiadne poplatky. Spoločnosť tiež vylúčila akékoľvek poplatky za konverziu medzi kryptomenou a fiatom. Rovnako na strane obchodníka PayPal nekladie žiadne ďalšie integrácie ani poplatky za prijímanie krypto platieb..

PayPal tiež získal podmienené BitLicense od newyorského ministerstva financií. PayPal ďalej pokračoval v rozširovaní svojej kryptografickej stratégie prostredníctvom partnerstiev s opatrovníkmi. Bolo to hlásené že PayPal skúma akvizíciu správcu bitcoinov BitGo Inc. pre jeho služby správy.

Ponuky kryptomeny PayPal však majú určité obmedzenia. Používatelia nemôžu vkladať ani vyberať kryptomeny na a zo svojich účtov – čo znamená, že môžu držať iba kryptomeny zakúpené prostredníctvom ich účtu PayPal..

Na záver Meltem Demirors, hlavný strategický riaditeľ spoločnosti CoinShares, verí že PayPal môže v najbližších šiestich až 12 mesiacoch spustiť svoju vlastnú digitálnu menu.

Tisícročný trh spoločnosti Venmo môže byť kľúčom k masovému prijatiu

Zatiaľ čo PayPal má 346 miliónov aktívnych používateľov, od 2. štvrťroka 2020 má jej dcérska spoločnosť Venmo najvyšší potenciál na podporu mainstreamového prijímania kryptomeny. 

Venmo je mobilná aplikácia na platenie peer-to-peer s 52 miliónov používateľov že dominuje trh mobilných platieb medzi americkými mileniálmi – medzi ktorými si BTC získal popularitu. Z tejto demografickej skupiny údajne 59% veril kryptomeny sú pozitívne inovácie vo finančnej technológii. Navyše 17% mileniálov údajne vlastnilo kryptomeny. Ďalej nedávno JP Morgan Chase poznamenal že preferencia mileniálov pred BTC pred zlatom je kľúčovou hnacou silou pre dlhodobý potenciál zhodnocovania cien digitálnej meny. 

Príbeh úspechu kryptomeny Revolut

Prijatie služieb kryptomeny spoločnosťou Revolut môže slúžiť ako referenčný prípad pre PayPal. Najskôr digitálna banka spustený svoje služby kryptomeny v roku 2017 a umožnila používateľom nakupovať a obchodovať s BTC, LTC a ETH. Spoločnosť neskôr rozšírila svoje krypto ponuky na BCH, XRP a Stellar lumens (XLM). Kryptomeny boli pôvodne dostupné pre európskych zákazníkov predtým, ako ich spoločnosť Revolut rozšírila na USA., Japončina a Austrálsky zákazníkom v roku 2020. 

Spoločnosť Revolut zaznamenala od vypuknutia COVID-19 pozoruhodný nárast obchodovania s kryptomenami. Vyše 30% z 10 miliónov používateľov Revolutu má obchodované kryptomeny v aplikácii. Rast je najvýraznejší v apríli 2020, keď došlo k 68% mesačnému nárastu používateľov obchodujúcich s kryptomenami a 63% mesačnému nárastu priemernej hodnoty každého obchodu s kryptomenami. 

Kryptomena zostáva hlavnou súčasťou podnikania spoločnosti Revolut. Ako naznačuje spoločnosť výročná správa, objem jej kryptomeny vzrástol z 37 miliónov GBP na 93,8 milióna GBP v roku 2020.

Prijatie kryptomeny v maloobchode vidí mierny rast

Od oznámenia kryptomeny PayPal po investíciu Square do bitcoinu vo výške 50 miliónov dolárov, inštitúcie zaznamenali rastúci záujem o kryptomeny. Avšak prijatie kryptomeny medzi maloobchodnými obchodníkmi zostáva obmedzené údaje z Coinmap ukazuje, že v marci došlo k malému nárastu maloobchodných obchodníkov akceptujúcich kryptomeny, ktorý bol s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobený COVID-19. Odvtedy zaznamenal počet miest pre kryptomeny mierny nárast, pričom k dnešnému dňu je uvedených 19 072 miest pre krypto platby..

Počet platobných miest pre kryptomeny sa výrazne zvýšil v marci 2020. Zdroj: Coinmap

Zatiaľ čo retailová adopcia kryptomien rástla v roku 2020 pomaly, oznámenie PayPal môže zmeniť hru tým, že umožní digitálnym menám osloviť 26 miliónov obchodníkov PayPal. Henri Arslanian, globálny vodca kryptomeny, pre OKEx Insights povedal:

"Zatiaľ čo iné platobné spoločnosti v USA, napríklad Robinhood alebo Square, už ponúkali prístup k kryptomene, PayPal je oveľa väčší a medzinárodnejší."

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie, originálny výskum & vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map