Prečo sú zmluvy o derivátoch s maržou USDT také populárne?

Obrázok výmeny swapov na dolár a USD

Zatiaľ čo cena bitcoinu za posledných pár mesiacov značne kolísala, zaznamenali sme stabilný nárast percenta obchodovania s derivátovými zmluvami s maržou na USDT, ktoré viedlo k historickému maximu. Kontrakty s marginálnymi coinmi zároveň naďalej strácajú podiel na trhu. Marža s maržami – USDT alebo mince, čo znamená inú kryptomenu, sa vzťahuje na menu, v ktorej sú zmluvy vysporiadané.

Tento trend rastúceho počtu kontraktov s maržou USDT je ​​zrejmý pri skúmaní podielu večných zmlúv OKEx na objeme obchodovania podľa typu. V skreslenom grafe nižšie BTC / USDT predstavuje swapy s maržou USDT a BTC / USD predstavuje swapy s maržou s mincami. Hodnota prvej menovanej spoločnosti niekedy presahovala dennú hodnotu druhej menovanej spoločnosti, zatiaľ čo priemerný objem obchodov medzi nimi bol veľmi blízky.

Agregovaný denný objem a otvorené úroky medzi BTC / USD (swapy) a BTC / USDT (swapy). Zdroj: zošikmenie

Pokiaľ ide o hĺbku obchodovania, swapy s maržou na USDT teraz dobiehali swapy s maržou na mince – dokonca ich minulý týždeň prekročili.

Percento objemu obchodovania medzi swapmi BTC / USD a swapmi BTC / USDT od 2. júna do 17. júna. Zdroj: OKEx

Kontrakty s maržou USDT boli zverejnené až v decembri 2019, keď sa spoločnosť OKEx stala prvou burzou, ktorá mala dva typy kontraktov súčasne. Za viac ako pol roka objem obchodov s kontraktmi na maržu USDT rýchlo vzrástol – čo tiež odráža súčasné trhové podmienky.

Spready ponuky / ponuky v hodnote 5 miliónov dolárov (%, denné priem.) Medzi swapmi BTC / USD a swapmi BTC / USDT od 1. januára do 17. júna. Z dôvodu zachovania dôvernosti sme vynechali os Y. Zdroj: OKEx

Kontrakty s maržou na mince vs kontrakty na marže s USDT

Kontrakt s marginálnou rezervou je produkt inverzného obchodovania – to znamená, že kryptomena sa kupuje pred uzatvorením zmluvy ako vklad – ktorý sa vyrovná na základe mince alebo kryptomeny, ktorú si obchodník vyberie. To znamená, že ak obchodujete s BTC / USD, vaša pozícia sa nakoniec vyrovná v BTC. Obchodníci musia tiež držať BTC ako kolaterál, ak obchodujú so zmluvami o BTC, alebo ETH, ak obchodujú so zmluvami o ETH.

Na druhej strane kontrakt s maržou USDT je ​​lineárny derivátový produkt kótovaný a vysporiadaný v USDT – token stabilného tokenu spoločnosti Tether, ktorý je viazaný na hodnotu amerického dolára.

Pre inverzné kontrakty sa zisk alebo strata alebo P / L počíta v BTC, zatiaľ čo lineárne kontrakty používajú USDT.

Inverzná nelineárna a lineárna výplata. Zdroj: Sprisahanecky

Po mnoho rokov boli inverzné futures kontrakty najobľúbenejšími derivátmi na obchodovanie s kryptomenami. Doteraz boli štvrťročné futures s marginom na mince čo najobchodovanejšie a najlikvidnejšie produkty v OKEx.

Napríklad v BTC obchodovaní tvorili štvrťročné futures (BTC-USD-200925) asi 33% z celkového objemu obchodov za posledných 24 hodín. Súčasne USDT-marginálne perpetuitné swapy (BTC-USDT-SWAP) tvorili približne 19% a prevyšovali perpetuálne swapy s maržou USD (BTC-USD-SWAP) o 3%.

OKEx 24h BTC futures & Zameniť objemy (milióny dolárov) 7. júla. Zdroj: zošikmenie

Výhody obchodovania s USDT

Pretože cena bitcoinu v druhej polovici roku 2019 naďalej klesala a bola sprevádzaná mnohými rýchlymi pumpami a skládkami, trh sa evidentne začal viac vyhýbať riziku. To sa zhodovalo aj so stablecoinami získava na popularite a vidieť nárast ich prípadov použitia.

V nepokojnom prostredí alebo v obdobiach vysokej volatility môžu kontrakty s maržou USDT zmierniť uvedenú volatilitu. Umožňujú tiež obchodníkom ľahko vypočítať ich výnosy fiat namiesto BTC.

Populárny analytik a Decentrader zakladateľ FilbFilb vysvetlil pre OKEx Insights:

"Problém s tým, že ako podkladové aktívum má BTC, napriek tomu, že ide o inovatívny swapový produkt, znamená, že na zaistenie kolaterálu v bitcoinoch je nevyhnutná ďalšia vrstva riadenia rizík. Vďaka novým pákovým inovatívnym produktom, ktoré sa vyrovnávajú v USDT, sú niektoré z týchto problémov eliminované pre tých, ktorí chcú primárne riadiť výkon v USD." 

Obchodovanie s USDT, zďaleka najväčší stablecoin podľa trhovej kapitalizácie, sa ukázala byť dobrou voľbou pre volatilné obdobia – napríklad v prvej polovici roku 2020 – pretože oslobodzuje používateľov od nutnosti neustále premýšľať o zabezpečení svojej kryptomeny.

Navyše, ak obchodníci zaujmú krátke pozície, kontrakty s maržou USDT by mohli pri výpočte ziskov a strát vykázať lepší zisk ako kontrakty s maržou s mincami. OKEx predtým ilustrované tento bod v nasledujúcom príklade:

Na býčím trhu je však contango – situácia, v ktorej je futures cena podkladového aktíva vyššia ako spotová cena – veľmi vysoká. Kontrakty s maržou na mince budú zodpovedajúcim spôsobom generovať väčšie zisky, pretože cena kolaterálu rastie.

Okrem lineárnej výnosovej krivky sú pre niektorých obchodníkov ľahšie obchodovateľné aj zmluvy s maržou USDT, ktoré môžu priamo s USDT otvárať kontrakty BTC, EOS, ETH a ďalšie. Tým sa eliminujú straty vzniknuté pri konverziách medzi mincami.

Obchodníci môžu tiež otvárať objednávky rýchlejšie, pretože zmluvy s maržou USDT eliminujú potrebu nákupu podkladových mincí – čo tiež znižuje obchodné poplatky.

Pre tých, ktorí sú v oblasti kryptoobchodovania noví, sa môžu kontrakty s USDT maržami cítiť tiež intuitívnejšie. Napríklad, keď obchodník zarobí na zisku 100 USDT, môže priamo vidieť, že tento zisk má hodnotu približne 100 dolárov – pretože hodnota 1 USDT je ​​veľmi blízko k 1 USD, väčšinou.

Vzhľadom na relatívnu stabilitu, popularitu a všestrannosť USDT je ​​pravdepodobné, že použitie stabilných peňazí v obchodovaní s derivátmi sa bude s pribúdajúcim rokom iba zvyšovať..

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie, originálny výskum & vybrané správy od krypto profesionálov. Sledujte OKEx Insights na a .

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map