Recenzia globálnych kryptomien: január 2020

Súhrn výkonnosti trhu a faktorov ovplyvňujúcich trhy za posledný mesiac, ktoré pokrývajú makroekonomiku aj hlavné kryptomeny

Najlepšie z OKEx

Perspektívy OKEx

OKEx technici

OKEx Quant

Stratégia OKEx

Udalosť OKEx & Produkty

Rekapitulácia krypto trhu

Január bol jedným z najvýkonnejších mesiacov v širšom krypto priestore za pol roka, ku ktorému došlo po stagnácii a mučení 4Q19. The Index BTCUSD spoločnosti OKEx v januári vzrástol o 29,85% po 5% poklese v decembri, ktorý nastal po 10% poklese v poslednom štvrťroku. Trhy sa naďalej zameriavajú na nadchádzajúce zníženie odmeny za bitcoin na polovicu. OKEx Quant poukázal skôr, že zatiaľ čo január by mohol byť jedným z ideálnych vstupných bodov pre nastavenie na polovicu, neočakáva sa, že tento trhový cyklus sa dokončí skôr ako v roku 2022.

Na druhej strane makroekonomické neistoty pokračovali v ťahaní akcií a komodít nadol; rastúci dopyt po bezpečných prístavoch by mohol naďalej zvýhodňovať ceny bitcoinov a širší kryptotrh.

Napriek zvýšeniu cien v BTC, dominancia bitcoinu na trhu mierne ustúpila zo 68,21% na začiatku mesiaca na 66,02% na konci mesiaca. Naproti tomu celkový trhový strop ex-bitcoinov v období prudko vzrástol z 60,41 miliardy USD na 89,2 miliardy USD.

Aj keď doterajšia dominancia bitcoinu na trhu je od začiatku tohto roka slabá, súčasný počet je stále výrazne vyšší ako minimá z roku 2019, ktoré sú nižšie ako 50%. Nedávny pokles dominancie trhu s bitcoinmi by však mohol signalizovať, že časť kapitálu sa vzďaľuje od vedúcej kryptomeny a posúva sa smerom k altcoinovému priestoru. To by mohlo čiastočne vysvetliť prečo ETH v januári vzrástol o viac ako 40% EOS vzrástol o 62%.

Pokiaľ ide o budúcnosť, situácia v súvislosti s vypuknutím koronavírusu môže zostať dominantným faktorom pre tradičné aj kryptoaktíva. Potreby bezpečného prístavu spolu s býčími očakávaniami zníženia odmeny na polovicu mohli naďalej vykazovať vysoké korelácie s cenami bitcoinov, prinajmenšom z krátkodobého / strednodobého hľadiska. Pozorovatelia kryptomien by zároveň chceli pozorne sledovať čísla dominancie na trhu bitcoin / altcoin, ktoré by mohli poskytnúť vodítko o kapitálovom toku v kryptopriestore.

Obrázok 1: Metriky hlavných kryptomien v januári (Zdroj: Messari.io; Coin360)

Spoločnosť Mid-Caps viedla Altcoin Rally

Hlavné altcoiny vykázali v januári prakticky silné výkony BSV a BCH. Avšak, OKEx Technicals vysvetlil prekúpenú situáciu analýzou jej pomeru MVRV a veril tomu BSV ceny by sa pred jeho tvrdou vidlicou Genesis nemuseli solídne udržať na 300 úrovniach. Odvtedy, BSVVolatilita sa zvýšila a cena sa stiahla až na hodnotu 240.

Obrázok 2: Výkonnosť altcoinov v januári (zdroj: Coin360)

Tiež by sme chceli zdôrazniť vyššiu výkonnosť altcoinov so strednou kapitalizáciou v porovnaní s malými a veľkými kapitalizáciami. Obrázok 3 zobrazuje mesačnú výkonnosť indexov vážených kryptokapitalizáciou Fundstrat. Index FS Crypto 40 (oranžová čiara), ktorý sleduje najlepších 11 až 50 digitálnych mien podľa trhovej hodnoty a likvidity, vzrástol v januári o 46%. Pre porovnanie, index FS Crypto 10 – index veľkých spoločností (modrá čiara), stúpol iba o 36% BTC pridal 34% hodnoty v rovnakom období.

Obrázok 3: Výkonnosť altcoinov v januári (zdroj: Tradingview)

Veríme, že nízke ocenenie by mohlo byť jedným z dôvodov vysokých výkonov so strednou trhovou kapitalizáciou. Žetóny ako napr ATĎ, XLM, a ADA dosiahli alebo klesli blízko svojich ročných minimálnych hodnôt koncom roka 2019, čo by mohlo prilákať niektorých hodnotovo orientovaných investorov k nákupu dipu. Ako sa však bude blížiť udalosť znižujúca odmenu v bitcoinoch na polovicu, trhy mohli očakávať, že dôjde k prerozdeleniu časti kapitálu späť BTC a možno aj ďalšie veľké spoločnosti v prvom štvrťroku tohto roka.

Zvýraznenie krypto správ v januári

 • Podľa nedávneho prieskumu účastníci trhu s krypto trhmi neočakávajú, že Facebook uvedie Váhy v roku 2020 Blok. Spoločnosť urobila rozhovor s odborníkmi na trh z kapitálových spoločností, finančných služieb a priemyslu digitálnych aktív. Viac ako polovica respondentov je presvedčená, že trh v tomto roku neuvidí zavedenie Váh..
 • Gigant investičného bankovníctva JP Morgan verí, že skutočná hodnota bitcoinu zostáva pod trhovou cenou. Nikolaos Panigirtzoglou, výkonný riaditeľ stratégie globálneho trhu v spoločnosti JPM, povedal, bitcoin klesol o takmer 40% od svojho maxima, zatiaľ čo vnútorná hodnota sa zvýšila asi o 10%. Povedal tiež, že „medzera sa ešte úplne nevyplnila, čo naznačuje, že zostáva nejaké riziko poklesu“.
 • Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla Elon Musk nevidel primárne využitie kryptomeny pri transakciách. V nedávnej dobe podcast, Musk povedal: „Musíte mať legálny a nelegálny most. Takže keď vidím, že kryptomena je účinná ako náhrada za hotovosť. “ Musk však tiež dodal, že „nie je ani tu ani o bitcoinoch,“ uznal Satoshiho dokument, ktorý bol „dosť chytrý“.
 • Generálny riaditeľ spoločnosti Ripple Brad Garlinghouse verí, že v roku 2020 bude zverejnených viac krypto a blockchainových spoločností a spoločnosť Ripple by mohla byť jednou z nich. V Davose údajne Garlinghouse povedal, “Nebudeme prví a nebudeme ani poslední, ale očakávam, že budeme na vedúcej strane.”
 • Tvorcovia politík majú teraz viac nástrojov na pochopenie digitálnej meny centrálnej banky a jej potenciálnych výhod. Svetové ekonomické fórum predstavilo súbor nástrojov CBDC, ktorý bol vyvinutý v spolupráci s centrálnymi bankami a ktorého cieľom je poskytnúť komplexný pohľad na prijatie CBDC tvorcom politík na celom svete. Na druhej strane BoE, BoJ, BoC, Riksbank a SNB oznámili, že spolupracujú na výskume CBDC.

Bitcoin zaznamenal najlepší mesačný výkon od júla

Aj keď historické údaje ukazujú, že január býval pre bitcoiny slabým mesiacom, popredná kryptomena vládne medzi aktívami od tradičného sveta po kryptomeny. Očakávame, že rozpoltenie by mohlo posilniť chuť k riziku pri bitcoinoch a tento sentiment založený na riziku by sa mohol ďalej odrážať na cene, keď sa blížime k rozpolteniu.

V našej predchádzajúcej publikácii <Bitcoinová sezónnosť>, OKEx Perspectives poukázal na to, že najlepší mesačný priemerný výkon bitcoinu sa väčšinou deje v apríli, máji, októbri a novembri. Zatiaľ čo nadchádzajúca polovica má nastať v máji, trh môže očakávať, že volatilita bitcoinov sa môže v nasledujúcich mesiacoch zvýšiť a mohla by sa ešte viac prehĺbiť o polovicu a okolo neho sa rozvíjajúce očakávania.

Budeme tiež naďalej sledovať titulky a udalosti týkajúce sa známych konverzácií: prepuknutie koronavírusu, napätie v globálnom obchode, geopolitické neistoty a nastavenie politiky centrálnych bánk.

Obrázok 4: Mesačný výkon indexu OKEx BTCUSD (zdroj: OKEx) Obrázok 5: Mesačný rozsah OKEx BTCUSD (zdroj: OKEx) Obrázok 6: Realizovaná korelácia bitcoin-zlato / SPX (zdroj: Skew) Obrázok 7: Realizovaná korelácia bitcoin-zlato / SPX (zdroj: Skew)

Zmiešaná zmena v korelácii medzi hlavnými altcoinmi a bitcoinmi

Zaznamenali sme niekoľko zmiešaných akcií, pokiaľ ide o zmeny v koreláciách medzi hlavnými altcoinmi a bitcoinmi. ETH zostal jedným z najviac BTC korelovaných altcoinov, aj keď sa zdá, že korelácia vyvrcholila začiatkom januára, a naďalej zostáva mäkká. Na druhej strane, XTZKorelácia s bitcoinmi sa v januári ďalej znížila pod 0,3 a dosiahla nové ročné minimum. Za zmienku stojí BTC-ETCkorelácia v danom období významne poklesla. Podobná fluktuácia je tiež viditeľná v BSV.

Obrázok 8: Korelácia bitcoinu s hlavnými altcoinmi (zdroj: Coinmetrics.io)

Bitcoinový februárový výhľad: Postupne k októbrovému maximu

Momentálna rally bitcoinov sa zdá byť nedotknutá a zdá sa, že tento pohon sa prenesie do obchodovania začiatkom februára. Vyskytli sa však náznaky, že si býci môžu dať pauzu, kým sa cena môže tlačiť vyššie.

 • BTCUSDT zasiahla horný koniec týždenných Bollingerových pásiem, čo signalizuje, že cena môže vyžadovať konsolidáciu na úrovniach 9 900 až 10 000.
 • Týždenný RSI sa blíži k prekúpenej oblasti, čo by mohlo byť ďalším znakom aktuálnej rally, bude možno treba urobiť pauzu, aj keď čas môže byť krátky.
 • Zdá sa však, že vzostupný výhybka týždenníka MACD sa zväčšovala. Ďalší presun do pozitívneho územia by mohol znamenať, že býčie zápasy zostanú nepoškodené.
 • 9960 bude prvou úrovňou, ktorú sa bude vo februári pozerať, ak by dvojica mohla získať ďalšiu úroveň, ktorá by mohla byť úspešná, októbrová najvyššia hodnota 10 500..

Obrázok 9: Týždenný graf BTCUSDT (zdroj: OKEx; Tradingview)

Stratégia altcoinov: čas na obrat pre XRP?

Cena platobného tokenu spoločnosti Ripple XRP môže čoskoro naraziť do steny. Obrázok 10 to naznačuje XRPUSDT formuje trojuholníkový vzor a blíži sa k horným úrovniam odporu trojuholníka.

 • Tri z indikátorov hybnosti ukazujú, že dvojica už mohla byť prekúpená, aj keď hybnosť smerom nahor bola stále väčšinou nedotknutá.
 • Napriek optimistickým základom, ako je partnerstvo Ripple s International Money Express a nový zoznam permanentných swapov BitMEX, mohla dvojica najskôr otestovať nižšiu podporu 200-denného kĺzavého priemeru a nižšiu podporu trojuholníka, než sa vydá vyššie.
 • 200-dňový kĺzavý priemer, ktorý je blízko oblasti 0,25, by mohol byť prvou úrovňou, ktorú treba sledovať. Dolná podpora trojuholníka by bola blízko úrovne 0,24.

Obrázok 10: Denný graf XRPUSDT (Zdroj: OKEx; Tradingview)

Sledujte OKEx dňa:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Webové stránky: https://www.okex.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map