Rekapitulácia AMA: Orchidea – nielen VPN, ale celá sieť na ochranu súkromia

Našu komunitu by sme chceli včera večer poriadne zaškrípať naším najnovším projektom zoznamov – Orchid! Potešilo nás, že Dr. Steven Waterhouse, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Orchid, sa s nami podelil o svoje obchodné postrehy a stratégie. Konverzácie boli zrozumiteľné a príjemné. Určite sme cítili horúčavu a vášeň!

Orchid umožňuje decentralizované riešenie virtuálnej privátnej siete (VPN), ktoré využíva globálnu skupinu poskytovateľov šírky pásma na spájanie jednotlivcov pri zachovaní súkromia, čo umožňuje používateľom získať otvorenejší a prístupnejší internet.

V priebehu AMA Dr. Steven Waterhouse odpovedal na kombináciu otázok o orchidei a OXT z našej komunity spolu s niekoľkými živými Q&A na konci relácie. Prečítajte si nižšie naše najdôležitejšie rekapitulácie z AMA s orchideou!

Relácia 1

Otázka 1: Aké je vaše pozadie a ako ste sa dostali k myšlienke vytvoriť orchideu?

A1: Od začiatkov webu a rôznych spoločností, do ktorých som sa zapojil, ma vždy zaujímali 2 veci: Centralizovaná vs decentralizovaná architektúra: Internet bol pôvodne navrhnutý tak, aby bol decentralizovaný. Bol skutočne navrhnutý tak, aby odolal veľkej katastrofe. Takže v priebehu rokov, keď budujeme internet tam, kde je dnes, došlo v tomto pôvodnom dizajne k mnohým zmenám.

Sú to predovšetkým výsledky technických obmedzení typu klient: serverové systémy, t. J. Sme centralizovaní napr. hlavné internetové portály kvôli návrhu klienta: server. To vedie k obchodným modelom, ktoré dnes vidíme, napr. sledovanie používateľov a predaj používateľských údajov na zabezpečenie ziskovosti Verím, že decentralizované architektúry ako Ethereum a Orchid, v ktorých využívame Ethereum, sú pre určité druhy aplikácií lepšie. Druhá myšlienka, ktorej sa už dlho obávam, je súkromie a naše pozorovanie pred spustením aplikácie Orchid bolo, že súčasní poskytovatelia VPN sú tiež centralizovaní a nemajú zabudované súkromie už od návrhu..

Inšpiráciou pre Orchid bolo to, či by ktokoľvek mohol prevádzkovať uzol VPN alebo budovať svoju vlastnú sieť VPN. A o pár rokov neskôr sme to vybudovali.

Otázka 2: Prijatie je jedným z dôležitých faktorov, na ktoré sa musia zamerať všetky projekty, aby sa stali atraktívnejšími pre investorov. Aký je plán orchideí prijať ďalšie adopcie?

A2 :V spoločnosti Orchid sa teda osobitne zameriavame na adopcie. Sme jedným z mála projektov, ktoré majú aplikáciu, ktorú môžu používať používatelia aj poskytovatelia uzlov a ktorá rieši problém pre ľudí, ktorý je hmatateľný a skutočný. Teraz máme aplikácie pre iOS a Android a čoskoro aj aplikácie Dekstop. Pozorne sme sa zamerali na našu značku a dizajn. Inovovali sme nové nápady v klientskych aplikáciách, aby sme umožnili jednoduchšie pripojenie používateľov v prostredí Web3 pri zachovaní decentralizovaného prístupu k ochrane súkromia. Uznávame však tiež, že získavanie používateľov, ktorí nevedia, ako používať kryptomenu, je veľmi dôležité a pracujeme na riešeniach, ktoré umožnia túto funkciu aj MY. Sme tiež veľmi radi, že môžeme s OKEx začať, pretože otvára nové trhy nielen pre OXT, ale aj pre nášho klienta – a preto sme nedávno preložili našu aplikáciu, dokument, webovú stránku, dapp atď. do mandarínčiny, ruštiny, indonézštiny a japončiny

Otázka 3: Povedzte nám, prečo by mali používatelia používať orchideu. Aké výhody prináša orchidea??

A3: Vďaka bežnej sieti VPN teda dôverujete svojim dátam jednému poskytovateľovi VPN. Tento poskytovateľ VPN je dúfajme dôveryhodný, ale na celom svete existuje 1000 poskytovateľov VPN, tak ako to viete? Pomocou aplikácie Orchid klient odosiela prenos viacerým poskytovateľom VPN a prenos môže byť "poskakoval" alebo smerované medzi viacerými poskytovateľmi VPN. V aplikácii Orchid tiež môže ktokoľvek spustiť uzol VPN, aby ste si ho mohli sami spustiť alebo ho nastaviť pre svojich priateľov. Nový je aj náš bezdrôtový protokol VPN a náš prenos vyzerá skôr ako prenos videa ako zväčšenie, ako bežný protokol VPN. To má značné výhody. A nakoniec s programom Orchid môžete tiež nahrať program alebo nový šifrovací algoritmus do uzlov poskytovateľa a použiť ho – takže náš protokol je adaptívny, tu sú niektoré z našich nových preložených snímok obrazovky aplikácie..

Otázka 4: Existuje veľa sietí VPN a aplikácií na zasielanie správ, ktoré sú na súčasnom trhu k dispozícii a fungujú dobre. Prečo je decentralizovaná platforma VPN lepšia ako centralizovaná? Čo sú ďalšie výhody decentralizovaných aplikácií, a nie centralizovaných ?

A4: Základné myšlienky sú:

1. Nie ste si istí, či môžete dôverovať poskytovateľovi VPN. Orchidea využíva viacerých poskytovateľov a tiež zvyšuje prenos medzi nimi, aby zlepšila svoje súkromie.

2. Každý môže spustiť uzol Orchidea a stať sa poskytovateľom, čo umožňuje ľuďom vytvárať si vlastné siete.

3. Pomocou protokolu OXT a našich návrhov inteligentných zmlúv dokážeme s touto sieťou robiť ďalšie veci, napríklad platiť za obsah, prevádzkový kód atď..

Sieť teda nie je len o VPN. Je tam toho oveľa viac.

Jednou z najdôležitejších vecí, na ktoré sme prišli, je spôsob, ako škálovať platby v sieti Ethereum tak, aby fungovali rýchlosťou dátových sietí. Náš "pravdepodobnostné nanoplatby" umožňuje rýchle transakcie a tiež umožňuje uskutočňovať platby poskytovateľom za veci ako šírka pásma (napr. sieť VPN alebo Wifi alebo Mesh), ukladanie, spracovanie alebo obsah.

https://blog.orchid.com/introducing-nanopayments

Q5 : Ako sa cítite, keď bude OXT uvedený na OKEx? Aké sú dlhodobé výhody tejto akcie pre budúcnosť OXT? Aký musí byť váš projekt, musí byť uvedený v zozname vynikajúcich výsledkov, aby mohol byť uvedený na burze najvyššej úrovne, ako je OKEx?

A5: Najskôr sme nadšení, že môžeme spolupracovať s OKEx – tím je úžasný a profesionálny. A tiež sme nadšení, že sa môžeme pridať k tejto komunite, učiť sa od vás všetkých a dostávať spätnú väzbu o tom, čo potrebujete a ako môže Orchid pomôcť. Ako som už uviedol skôr, sme nadšení, že môžeme zvýšiť naše globálne pokrytie. Spustili sme v decembri a dostali sme sa na Coinbase. Potom sme sa však mesiace snažili zistiť, ktorá výmena bude ďalšia, ktorá by nám ponúkla široké globálne pokrytie a profesionálnu platformu. A potom sme začali pracovať s OKEx a sme nadšení, že s nimi môžeme začať. OKEx nám ponúka nielen skvelú výmenu a komunitu, ale aj pokrytie do mnohých častí sveta, a preto sme tiež preložili a spropagovali našu aplikáciu a web do týchto jazykov, aby sme podporili komunity nielen pri obchodovaní, ale aj umožňovali ľuďom pre prístup k našej aplikácii.

Je dôležité, aby sieť aplikácií a poskytovateľov, ako je tá naša, fungovala, iba ak je k dispozícii $ OXT, aby mala široké pokrytie na mnohých geografických trhoch..

Pokiaľ ide o náš projekt, mali sme šťastie na úžasný tím v Orchidei a tiež veľa priateľov a priaznivcov z prvých čias blockchainového priestoru. Títo ľudia nám pomohli dostať sa tam, kde sme, a veríme, že je to len začiatok našej cesty. Naším cieľom je globálne využitie našej siete na rôzne účely.

Otázka 6: S koľkými partnermi spolupracuje OXT? Kto sú oni?

A6: Máme veľa partnerov. Na strane siete sme nadviazali partnerstvo so spoľahlivými a súkromnými poskytovateľmi VPN, medzi ktoré patria Private Internet Access, Boleh, VPN Secure, Tenta, Liquid a ďalší. Spolupracujeme tiež s niektorými z najväčších mien v kryptomene, ako sú OKEX (!), Coinbase, Ledger, Bloq, Bread Wallet a ďalšie. Zostaňte naladení na našu TG a blog a twitter, aby sme čoskoro dosiahli ďalšie partnerstvá.

Q7: Kryptotrh je preplnený blockchainovými projektmi a tokenmi, vďaka čomu sa OXT líši od ostatných projektov?

A7: Súhlasím s tým, že existuje veľa projektov. To je prirodzené v cykle inovácií.

Ďalšími príkladmi tejto udalosti boli bubliny dotcom na konci 90. rokov a to isté sa stalo aj v sociálnych médiách, mobilných zariadeniach atď. Naše presvedčenie je, že zameranie sa na prípady skutočného použitia a poskytovanie solídnej hodnoty v riešeniach umožní projektom ako Orchid uspieť . Boli sme tiež veľmi opatrní pri budovaní nášho podnikania a uvádzaní našich produktov na trh. Sme tiež otvorení tomu, aby sme sa mohli učiť z nových nápadov a projektov, keď sa s nimi rozvíjajú a vytvárajú s nimi partnerstvo.

Q8 : Mal COVID-19 nejaký vplyv na projekt?

A8: Ak vôbec, súčasná kríza zdôrazňuje dôležitosť služieb VPN, ako sú napríklad orchidey. Keďže sa vlády čoraz viac obracajú na dohľad nad občanmi, zatiaľ čo ľudia pracujú doma a používajú domáce pripojenie na internet viac ako kedykoľvek predtým, VPN sú dôležitejšie ako predtým. Náš tím pracuje od nášho vzniku na diaľku, takže opatrenia týkajúce sa sociálnej dištancie nemenia spôsob fungovania. ako spoločnosť. Pokračujeme v budovaní dynamiky a tento zoznam na OKEx predstavuje významný míľnik v sprístupňovaní nášho nástroja na ochranu osobných údajov pre všetkých. COVID 19 nás veľmi znepokojuje. Nedávno sme počas tejto doby umožnili novinárom našu aplikáciu, aby sme zvýšili ich bezpečnosť a súkromie a taktiež sme sa teraz viac zamerali na desktopovú aplikáciu, aby sme poskytovali orchidey ľuďom doma. Dúfam, že ste počas tejto doby všetci v bezpečí a zdraví.

Otázka 9: Môžete vysvetliť viac informácií o multi-hopovej architektúre a étose Open Source? Prečo by to poskytovalo "bezprecedentné digitálne súkromie v dôveryhodnom kontexte" zatiaľ čo ho jeden používa?

A9: Ak používate bežnú sieť VPN, je sieť VPN schopná sledovať všetko, čo robíte, pretože smeruje vašu komunikáciu. Avšak pri použití multi hopu vás viac VPN uzlov nedokáže sledovať rovnakým spôsobom, pretože vaša IP adresa bola počas chmeľu skrytá

Prístup otvoreného zdroja, o ktorom si myslíme, že je nevyhnutný v bezpečnostných aplikáciách, a mali by ste sa obávať, keď používate akúkoľvek aplikáciu, ktorá nie je otvoreným zdrojom. Náš kód otvoreného zdroja nájdete tu: https://github.com/OrchidTechnologies/orchid

Otázka 10: Prečo ste pomenovali svoj projekt "Orchidea"? Je za tým nejaký príbeh?

A10: Názov Orchidea sa k nám dostal začiatkom života spoločnosti. Chceme niečo, čo predstavuje viac "prirodzené" internet. Nemyslíme si, že sledovanie, centralizácia atď. Sú "prirodzené" a náš dizajn – od obrázkov, ktoré používame, až po kód, ktorý napíšeme, odráža tento ehos.

Q11: Ako sa používajú tokeny OXT? Aké sú výhody pre dlhodobých držiteľov OXT?

A11: Na napájanie siete sa používa mena OXT. Používatelia platia za služby poskytovateľským uzlom pomocou OXT. Okrem toho sa OXT používa v reklamnom kontexte na inzerciu služieb poskytovateľa – napríklad ak má poskytovateľ veľkú šírku pásma, propagoval by túto schopnosť vložením veľkého množstva OXT atď..

Otázka 12: Mohli by ste, prosím, vrhnúť viac svetla na bezpečnostnú stránku ekosystému orchideí? Aká bezpečná je štruktúra orchidey? Aké opatrenia boli prijaté??

A12: Náš tím je najskôr neuveriteľne zameraný vždy na túto otázku. Vymodelovali sme veľa rôznych modelov herných teoretických útokov a vždy sme transparentní v tom, čo ponúka sieť Orchid z hľadiska ochrany súkromia. Nechali sme tiež vykonať niekoľko bezpečnostných auditov – výsledky sme podľa všetkého zverejnili na našich blogoch.

Relácia 2

Otázka č. 1: Mnoho začínajúcich kryptomien vybudovaných skupinou talentovaných tímov je vymytých kvôli problémom pri získavaní prostriedkov na predaj tokenov alebo iným nekontrolovateľným faktorom, ako je napríklad medvedí trh, ktoré nakoniec viedli k neúspechu. Zaujímalo by nás, ako OXT prelomí tieto bariéry.

A1: Ďakujem za túto otázku. Vždy sme mali dlhodobý pohľad na budovanie našej spoločnosti. Máme talentovaný tím v oblasti technológií, ale máme tiež talentovaný tím v oblasti prevádzky a podnikania, čo sa odráža v našom malom štíhlom tíme a dlhodobom prístupe k podnikaniu. Bez zverejnenia vnútorných financií môžem ubezpečiť, že tu budeme ešte dlho a plánujeme sa naďalej veľmi vážne zameriavať na tento projekt.

Otázka 2: Väčšina sietí VPN pri ich používaní dosahuje maximálnu rýchlosť! Ako Orchid rieši tento problém?

A2: Boli by sme radi, keby ste vyskúšali Orchid a videli ste, ako je na tom! V súčasnosti robíme testy rýchlosti a dokážeme streamovať videá aj cez štátne brány firewall.

Otázka 3: Pri preberaní projektu by sme sa zvyčajne obávali jeho rýchlosti, bezpečnosti, transakcií a potenciálu jeho tokenov! Aký je názor orchidey na tieto faktory a ako by ste sa postavili? Máte nejaké ďalšie aktualizácie, o ktoré sa s nami radi podelíte?

A3: O rýchlosti platieb som hovoril už skôr. Náš dizajn nanoplatieb umožňuje prispôsobenie rýchlosti dátových sietí – t. J. Každý paket obsahuje platbu. Párkrát som hovoril aj o bezpečnosti. Dúfam, že to pomôže. Máme tu niekoľko trikov. Používame nový sieťový protokol VPN založený na WebRTC. Čokoľvek, čo používa jeden alebo viac uzlov VPN, samozrejme pridá latenciu, ale v našich testoch sme boli schopní streamovať video a video chat bez problémov.

Otázka 4: Ako vieme, každý úspešný projekt má v zákulisí niekoľko príbehov, aký je príbeh v pozadí úspechu OXT? Aká bola táto vízia, keď sa prvýkrát objavila ako nápad? Existujú nejaké špeciálne prototypy alebo nadchádzajúce aktualizácie OXT, ktoré s nami chcete zobraziť / zdieľať?

A4: Máme veľa príbehov :) Mohlo by to urobiť celú AMA na príbehoch Orchidey a predtým, keď som bol v Pantere. Náš tím prešiel mnohými obchodnými cyklami a sme skúsení a schopní odolávať aj tejto súčasnej búrke. Pokiaľ ide o to, čo príde ďalej, najväčšou krátkodobou vecou je náš desktopový klient. Krátko nato máme niekoľko vzrušujúcich nových vecí a čoskoro ich budeme testovať v našej komunite. V zásade to uľahčuje ľuďom platenie za VPN – oveľa jednoduchšie.

Q5: Aký je účel OXT tokenu? Akú úlohu hrá vo vašom ekosystéme? Aká je úroveň zrelosti produktu?

A5: Sieť Orchid poskytuje nový platobný rámec, ktorý umožňuje platbu za paket. Poskytovatelia uzlov sú platení pravdepodobnými mikroplatbami, ktoré sú poskytované poskytovateľmi uzlov na oplátku za tokeny orchideí; stimul určený na povzbudenie operátorov uzlov, aby zarobili OXT za svoju nadmernú šírku pásma. Používatelia potom môžu používať svoje tokeny OXT na prístup k decentralizovanému trhu so šírkou pásma, kde môže ktokoľvek pracovať a stať sa uzlom..

Otázka 6: Môžete nám povedať niektoré z funkcií aplikácie Orchid?

A6: Orchid je najlepší vo svojej triede pri spracovávaní údajov o používateľoch. Väčšina sietí VPN zaznamenáva a dokonca predáva údaje o používateľoch. Na rozdiel od týchto poskytovateľov sa spoločnosť Orchid zaviazala k najvyšším štandardom, pokiaľ ide o ochranu používateľov, a preto neprihlasuje ani nezhromažďuje žiadne údaje používateľov..

Orchidea je otvorený zdroj.

Orchid nie je iba VPN, je to celá sieť ochrany osobných údajov. Orchid je celá sieť na ochranu súkromia, trhovisko, kam prichádza veľa poskytovateľov VPN, aby predali svoju šírku pásma. Keď sa pripojíte, môžete si vybrať medzi poskytovateľmi, zvoliť si tú najlepšiu VPN pre svoju jedinečnú situáciu alebo upraviť vlastnú konfiguráciu viacerých VPN. Ak chcete spustiť sieť, spoločnosť Orchid uzavrela partnerstvo s viacerými vysoko kvalitnými službami VPN, ktoré v sieti fungujú od prvého dňa. PIA, jedna z najpopulárnejších sietí Open Source VPN s miliónmi používateľov, je príkladom poskytovateľa, ktorého nájdete na Orchidea.

Orchidea je priebežná a zvyčajne lacnejšia. Orchidea nevyžaduje kreditnú kartu. Orchidus ponúka používateľom úplne nový spôsob kontroly ich súkromia. Prvá a jediná sieť VPN, ktorá ponúka konfigurácie viacerých prepojení medzi viacerými poskytovateľmi, takže žiadny poskytovateľ nemôže získať úplný obraz o svojej činnosti. Predstavte si rozdiel medzi hodením citlivého dokumentu do koša a jeho skartovaním na malé kúsky. Viaceré skoky znamenajú, že vaša prevádzka prechádza skartovačom, takže ju pravdepodobne nikdy nebude možné rekonštruovať.

Otázka 7: Prečo by služba VPN potrebovala token?

A7: Existuje niekoľko spôsobov, ako token OXT poskytuje hodnotu používateľom v sieti Orchid:

Klient Orchid je prístupný cez iOS, Android, Linux a Microsoft. Pravdepodobnostné mikroplatby sa používajú na zaistenie bezpečnosti siete a randomizáciu stimulov pre poskytovateľov uzlov orchideí (t. J. Kohokoľvek, kto má počítač alebo sadu serverov). Tento trh so šírkou pásma peer to peer používa tokeny na zaplatenie operátorom uzlov za nadmernú a nevyužitú šírku pásma.

Prispievateľ do šírky pásma – Orchidový uzol môže prevádzkovať ktokoľvek. Uzol nainštaluje klienta Orchid; pripojí zariadenie ako uzol (alebo skupinu uzlov) a potom môže vkladať žetóny, aby zvýšil šance na odmenu v sieti. Prispievatelia šírky pásma sa môžu zúčastniť vkladaním tokenov orchideí (OXT) výmenou za medailóny, ktoré udeľujú požiadavky na prenos, umožňujú decentralizovanú identifikáciu na strane ponuky (tj. Autentifikáciu) a pridávajú k sieti silné mechanizmy motivácie zabezpečenia.

Spotrebiteľ šírky pásma – používatelia môžu po prvýkrát platiť „on-the-fly“ za súkromné ​​a zabezpečené pripojenie na internet. Na napájanie klienta si používateľ nainštaluje Orchid VPN, pridá do peňaženky tokeny orchideí a potom bude mať prístup k internetu prostredníctvom cesty zvolenej používateľom, aby zabezpečilo bezpečné pripojenie kdekoľvek na svete. V zákulisí používateľ zaplatí tokeny orchideí (OXT), potom mu bude pridelený nárok na „lístky“ v danom bazéne; nárokovať výplatu lístkov každý desiaty tisíc, pričom každý lístok je platná mikroplatba, ktorá vypláca tokeny orchideí (OXT) prispievateľom šírky pásma na trhu so šírkou pásma P2P. Používatelia platia iba za šírku pásma, ktorú spotrebujú.

Otázka 8: Čo motivuje zakladateľa Orchidea ?

A8: Zábavná otázka. Motivuje ma riešenie problémov v skutočnom svete. Som nesmierne znepokojený globálnym súkromím a dohľadom a cenzúrou a riešením problémov ľudí, ktorí majú problémy spojené s týmto problémom. Motivuje ma tiež adopcia a vytváranie skutočne skvelých produktov!

Otázka 9: Myslím si, že DeFi mení náš vzťah k peniazom, investovaniu, úveru a dlhu. Aké sú plány, aby sa ORCHIDU darilo v priestore DeFi?

A9: Dobre, zdá sa to mimo tému, ale je to zaujímavé. DEFI je zaujímavý priestor. Myslím si, že v súčasnosti môžu prístupy založené na ethereu čoskoro čeliť niektorým problémom, ale uvidíme. Myslím si, že niektoré z nových riešení reťazcov, ako je Vega, pomôžu vyriešiť tieto problémy. Pre spoločnosť Orchid hráme v oblasti stávkových odmien umožnením poskytovateľom zapojiť OXT do inzercie ich služieb a potom zarábať OXT poskytovaním služieb. Je to ako Airbnb šírky pásma alebo iných zdrojov. Pracujeme tiež na technike, ktorá umožní ľuďom postaviť OXT proti poskytovateľovi, aj keď práve nebežia uzol – v zásade delegovať svoj podiel

Otázka 10: Predpokladáme, že Orchid vždy hľadá vynikajúcich partnerov a počet používateľov neustále rastie. Podelili by ste sa s nami o tajomstvo tejto rýchlosti rastu?

A10: Pracujeme skutočne tvrdo! A máme neuveriteľný tím, ktorý je vášnivý a zameraný, najmä teraz by som rád odpovedal na všetky tieto otázky. Môžete ma kontaktovať na @ orchid7 a naša TG skupina pre orchidey je https://t.me/OrchidOfficial

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map