Rekapitulácia AMA: Poďme na to technické – Ravencoin na OKEx

Boli sme tak radi, že sme mali možnosť pozvať Trona Blacka, vedúceho vývojára v Ravencoine, aby sa pripojili k našej relácii Ask-Me-Anything (AMA) a podrobne sa s nami zhovárali. Na základe rozsiahleho vývoja a testovania protokolu Bitcoin si Ravencoin (RVN) kladie za cieľ vyvinúť blockchain, ktorý je optimalizovaný špeciálne pre umožnenie plynulého prevodu aktív, fyzicky aj digitálne, z jedného držiteľa na druhého.

Tu si môžete prečítať rekapituláciu všetkého, o čom sme hovorili počas relácie! Táto AMA je rozdelená na dve časti, kde bola spoločnosť Tron požiadaná, aby s nami zdieľala partnerstvo spoločnosti Ravencoin, po ktorej nasledovala live Q&A v našej skupine.

Relácia 1

Otázka 1: Aké je vaše pozadie a ako ste sa dostali k nápadu vytvoriť projekt RVN?

A1: Som iba nepatrná časť Ravencoinu a existuje niekoľko úžasných vývojárov (Jeremy, Mark, Cade a Corbin), ktorí priniesli nové možnosti do mainnetu. Hlavnú myšlienku priniesť aktíva na blockchainovú platformu odvodenú od bitcoinov priniesol Bruce Fenton, bývalý výkonný riaditeľ nadácie Bitcoin Foundation s celoživotnými skúsenosťami v tradičnom svete financií a maklérov. Spoločnosť Medici Ventures umožňuje niektorým svojim vývojárom prispieť do projektu. Mal som to šťastie, že som mal správne zázemie, aby som mohol pomôcť s týmto projektom. Mám titul CS, znalosti kódovania C ++, ekonomické zázemie, skorý podnikateľský úspech, pedagogické skúsenosti, titul MBA a pálčivú vášeň pre kryprostor a ako môže zmeniť svet k lepšiemu.

Otázka 2: Prečo ste pomenovali projekt Raven? Čo bol Raven vytvorený na riešenie? Aký je obchodný model projektu?

A2: Názov pochádza od Brucea Fentona. Havrany sú chytré vtáky s bohatou históriou. Ravencoin uľahčuje vytváranie a prevod vášho vlastného majetku. Pre projekt neexistuje obchodný model. Je to dar pre svet v duchu bitcoinu. Spoločnosť Medici Ventures umožnila niektorým zo svojich najlepších vývojárov prispieť časom a úsilím k projektu. Spoločnosť Medici Ventures drží nejaké vyťažené RVN, takže to môže byť prospešné pre obe strany.

Otázka 3: Na čo sa používajú tokeny $ RVN? Čo mu dáva hodnotu?

A3: Ďakujem za opýtanie. Tokeny RVN sa používajú na nákup vlastných tokenov na platforme Ravencoin. Tie RVN sú spálené. RVN sa tiež používa na motiváciu baníkov a zabezpečenie reťaze. RVN sa tiež používa na transakčné poplatky za prevod RVN alebo aktív vytvorených používateľmi.

Otázka 4: Čo je podľa vás jedinečné "predaj" bod alebo najlepšia vlastnosť Ravencoinu?

A4: Je to ako keby sa vás niekto pýtal "kto je tvoje najobľúbenejšie dieťa?", ale odpoveď na ňu nestojí deti tisíce za terapiu, tak to skúsim. Najlepšou vlastnosťou Ravencoinu s najneočakávanejšími výsledkami bolo jeho prepojenie s IPFS. Pôvodne to bolo urobené s cieľom zabezpečiť, aby sa metadáta o tokene nestratili tak, ako sa to stalo na iných platformách, ako je Counterparty. Väzba na IPFS bola rozšírená o správy a poznámky. Do každej transakcie teraz môžete zahrnúť informácie, dokonca aj PDF alebo videoklip. To je silné a nemôžem sa dočkať, ako si zvykne.

Otázka 5: Aké sú výhody použitia Ravencoinu na tokenizáciu aktív v porovnaní s inými blockchainovými protokolmi?

A5: Kde mám začať? Najskôr je možné metaúdaje o tokene zaznamenať pomocou protokolu IPFS, takže každý vie, čo token predstavuje. Po druhé, token má jedinečný názov, ktorý môže pomôcť zabrániť falošným tokenom s rovnakým názvom a umožňuje ľudsky čitateľnému koreňu dôveryhodnosti tokenu, ktorý nemá iba 40 znakov hex (ERC-20). Existujú prieskumníci pre aktíva ako https://ravencoin.asset-explorer.com (https://ravencoin.asset-explorer.com/) a https://www.mangofarmassets.com/assetviewer (https: // www .mangofarmassets.com / assetviewer). Peňaženky ako RVN Wallet, MangoFarms Wallet a Zelcore wallet podporujú aktíva Ravencoin.

Q6: Má byť plne komunitne riadený blockchain svoje vlastné nevýhody pre rvn? Viete, dobrovoľnosť neznamená žiadny marketingový alebo právny tím.

A6: Áno, má to nevýhody, ale výhody ďaleko prevažujú nad nevýhodami. Ľudia sa rozhodnú používať iba technológiu. Ravencoin prilákal správne typy ľudí, vrátane darovanej právnej pomoci, keď to bolo potrebné. Nedostatok marketingového rozpočtu spomaľuje povedomie. V niektorých ohľadoch je to dobré, pretože dopyt RVN nezávisí od propagácie. Pretože iné projekty zastavia propagáciu alebo im dôjde marketingové prostriedky, sú vystavené riziku. Ravencoin len pomaly a stabilne rastie, keď sa viac ľudí dozvedá o jeho existencii. Považujte za šťastie, že ste sa o Ravencoinoch dozvedeli skoro.

Otázka č. 7: Je to jablko medzi jablkami, keď poviem, že ravencoin naruší Wall Street, rovnako ako Bitcoin naruší centrálne bankovníctvo?

A7: Ravencoin pomôže ukázať spôsob, akým tokenizácia môže zlepšiť tvorbu kapitálu. Je na ostatných, aby využili výhody týchto nových nástrojov, technológií a funkcií. Môže sa to stať najskôr v iných krajinách okrem USA. Zoznámte sa s príbehom Blockbuster Video (bývalý líder v oblasti požičiavania videí) a Netflix (súčasný líder v oblasti streamovania videa), aby ste zistili, čo sa môže stať v budúcnosti. Je Wall Street novým blockbusterovým videom? Vidím podobné vzorce arogancie, ale ukáže to až čas.

Otázka 8: Ako bude Ravencoin brániť distribúciu hashrate (otázka alga), ak sú na tejto platforme vydané dôležité cenné papiere (útok s dvojnásobným utratením)?

A8: Ravencoin sa neregeneruje po 60 blokoch, čo pomáha predchádzať útokom na dvojnásobné výdavky – funkcia zvaná NLR. Je potrebné si uvedomiť, že vo väčšine prípadov tokeny vyplatí emitent, čo odstráni motiváciu k dvojitému míňaniu. Povedzme, že token predstavuje podiel nehnuteľností. Pri vyplácaní dividend sa budú uplatňovať zákony jurisdikcie nehnuteľností. Tiež, ak emitent používa funkciu Ravencoin s obmedzeným majetkom, ktorá má tokeny začínajúce na $, môže ukradnuté tokeny zmraziť. až do vyšetrovania. Poznámka: Pravidelné aktíva (nezačínajúce sa na $) nemožno zmraziť, ale vydavateľ tokenu by mal určiť, ako sa bude s vykúpením nakladať.

Otázka 9: Ako funguje RVN? Aký problém RVN riešila? Ako funguje tokenomika?

A9: RVN funguje ako BTC, pretože je to kódová vidlica BTC.

RVN vám umožní vytvoriť si vlastné tokeny za menej ako minútu. Je to ľahké!!!

Na vytvorenie vlastného tokenu je potrebná RVN. Bolo spálených 500 RVN na vytvorenie koreňového aktíva s jedinečným názvom. 100 RVN je spálených na vytvorenie čiastkového aktíva (pod koreňovým aktívom). 5 RVN sa napáli, aby sa vytvorila jedinečná položka (NFT). Za kvalifikáciu sa spálilo 1 000 RVN. Vyhorel 1 500 RVN, aby vytvoril obmedzený majetok so špeciálnymi superveľmocami. Na pripísanie štítku k adrese Ravencoin bolo spálených 0,1 RVN. Na prevod majetku sa používa malé množstvo RVN, ktoré sa však nespáli.

Otázka 10: Bezpečnosť a ochrana sú vždy najdôležitejšie veci. Aký je teda bezpečnostný mechanizmus RavenCoinu, aby sa zaistilo, že aktíva používateľov sa nestanú terčom hackerov?

A10: Ravencoin má silnú sieť ťažiarov. Väčšina pôvodného kódu pochádza z bitcoinu, čo je pravdepodobne najviac preverený kód na svete. Spustili sme bug bounty, aby sme dúfajme našli nejaké chyby pred vydaním na mainnet. So všetkým, čo bolo povedané, neexistujú žiadne záruky, pretože toto je iba bezplatný zdrojový kód, ktorý sa ľudia rozhodnú spustiť. Ak potrebujete uistenie, mali by ste si objednať audit kódu. Neexistuje žiadna spoločnosť Ravencoin, iba úložisko GitHub a veľa vášnivých priaznivcov.

Otázka 11: V súčasnosti sa väčšina investorov RVN dolárov zameriava iba na cenu tokenu v krátkodobom horizonte, a nie na skutočnú hodnotu projektu. Môžete nám povedať o motivácii a výhodách investora RVN z dlhodobého hľadiska?

A11: Nemôžem hovoriť s motiváciou jednotlivých investorov. RVN je skvelý token s dobrou likviditou. RVN sa používa na motiváciu baníkov a pomáha chrániť platformu aktív Ravencoin, takže má prípad použitia. RVN môže byť uchovávateľom hodnoty a prostriedkom výmeny. Jednou z mojich najobľúbenejších vecí na Ravencoine je to, že je zložité ho klasifikovať, pretože má toľko využití. Rád vidím, ako ľudia stavajú pomocou tejto technologickej platformy. Ravencoin umožňuje nové veci.

Otázka 12: Kto sú vaši konkurenti a ako medzi nimi chcete prosperovať?

A12: Môže to znieť čudne, ale alternatívne krypto technológie nevidím ako konkurenciu. Kryptopriestor je v porovnaní so staršími systémami, ktoré sme mali posledných päťdesiat rokov, malý, takže sa na každý projekt pozerám ako na spôsob, ako do kryptoekosystému prilákať nových ľudí. Ak k tomu pridáme hodnotu, vlastnosti a možnosti, potom sa viac ľudí dozvie o platforme Ravencoin a o tom, čo pre nich môže urobiť. Inteligentný kontrakt ERC-20 je alternatívnou možnosťou emisie aktív, ale Ravencoin je pre väčšinu použití oveľa lepší, preto je potrebné ďalšie vzdelávanie.

Otázka 13: Aká je jedinečnosť tokenu Raven? Prečo by mali investori (vrátane mňa) investovať do Ravenu?

A13: Ravencoin je platforma. Mali by ste vyhodnotiť možnosti platformy Ravencoin a položiť si otázku, či sa bude používať a či prináša pridanú hodnotu oproti iným platformám, ako sú ETH, EOS alebo TEZOS. Tip: Má. Snažím sa neposkytovať investičné poradenstvo, preto si robte vlastný prieskum.

Začnite tu: https://ravencoin.org (https://ravencoin.org/) a tu: https://medium.com/@tronblack (https://medium.com/@tronblack)

Otázka 14: Aké sú vaše plány týkajúce sa globálnej expanzie? Zameriavate sa v súčasnosti iba na trh? Alebo sa zamerať na budovanie a rozvoj alebo získavanie zákazníkov a používateľov alebo partnerstvá? Môžete mi to vysvetliť??

A14: Ravencoin je už globálny fenomén. Južná Kórea je už nejaký čas členom Ravencoinu a ja som mal možnosť vystúpiť na stretnutí juhokórejských Ravencoinov, ktoré zaplnilo Art Hall zoznamom čakateľov. Kvôli spoločnosti OKEx sa toto povedomie rozšíri do Číny. Naším zameraním je budovanie a vzdelávanie o Ravencoinoch. Neexistuje žiadny marketingový rozpočet a nezískali sme žiadne finančné prostriedky. Doterajší úspech bol úplne organický a Ravencoin má najlepšiu komunitu zo všetkých mincí kdekoľvek.

Otázka 15: Aké sú vaše nádeje v súvislosti so zápisom $ RVN na OKEx do budúcnosti?

A15: Dúfam, že zoznam $ RVN prinesie povedomie o Ravencoinoch do nových častí sveta. Projekt je schopnejší, ako väčšina ľudí vie, a pretože bol spustený bez získania akýchkoľvek finančných prostriedkov, nemá marketingový rozpočet. Je na inteligentných jednotlivcoch, aby zistili, čo dokáže Ravencoin, a pomocou tejto technológie vytvorili nové spoločnosti a nové projekty.

Relácia 2

Otázka 1: Prečo Ravencoin potrebuje dvoch prieskumníkov aktív a robí to inak?

A1: Existuje veľa spôsobov, ako sa na aktíva pozerať. Dúfame, že prieskumníkov je oveľa viac. Rovnako ako existujú desiatky prieskumníkov blockchainu pre BTC, pravdepodobne bude aj veľa ďalších spôsobov, ako sa pozrieť na transakcie s aktívami Ravencoinu.

Otázka 2: Technický vývoj projektu sa nemusí vždy prejaviť v cene jeho tokenu. Má Ravencoin stratégiu na udržanie alebo zvýšenie ceny RVN tokenu?

A2: Súhlasím. A myslím si, že to platí najmä v prípade Ravencoinu. Skutočná hodnota sa v krátkodobom horizonte nemusí prejaviť. Projekt Ravencoin nie je spoločnosť. Bude to trvať nejaký čas. Neexistuje marketingové oddelenie ani rozpočet, ale prostredníctvom udalostí, ako sú tieto, podcastov a blogov a nových projektov budovaných na vrchole Ravencoinu si myslím, že hodnota sa nakoniec prejaví.

Otázka 3: Môžete nám uviesť niekoľko dobrých dôvodov, prečo ľudia musia kupovať tokeny RVN, zatiaľ čo stovky projektov zlyhali a dostali sa do bankrotu alebo dokonca vývojári kauciu, keď zhromaždili milióny a miliardy prostriedkov?

A3: Mnoho sa popálilo počas bláznivej ICO fázy roku 2017. Ravencoin sa nezúčastnil. Ravencoin je technológia a vášnivá komunita. Ak ma zajtra zrazí autobus (neba chráň), projekt bude pokračovať, pretože je bezplatný, open-source a môže ho ktokoľvek ďalej používať, prispievať, používať alebo kopírovať. Ravencoin nemôže ísť do bankrotu. Je to kód a nepožičiava si, ani nemá dlh. Niektorí z hlavných vývojárov, vrátane mňa, majú povolenie pracovať na projekte počas práce pre spoločnosť Medici Ventures. Toto je skvelá úprava.

Otázka 4: Ako hodnotí Ravencoin význam komunity používateľov? Má RAVEN v blízkej budúcnosti nejaké špeciálne plány na prilákanie a rozšírenie komunity ?

A4: Ravencoinová komunita je najdôležitejšou a najhodnotnejšou časťou projektu. Kódex už existuje, ale nie vo vášnivej, ochotnej a oddanej komunite. Pozývame vás, aby ste sa stali jeho súčasťou a pomohli nám rozšíriť ho v Ázii.

Otázka 5: RVN je projekt vyhovujúci predpisom pre tokenizáciu aktív v USA. To znamená, že aktíva vydané v protokole RVN sú v poriadku s orgánmi USA?

A5: Ravencoin poskytuje funkcie, ktoré pomáhajú americkým emitentom zostať legálnymi podľa platných amerických pravidiel. Napísal som o tom, ako sa to dá urobiť, ale vždy by som odporúčal, aby ste si svoje plány nechali skontrolovať kompetentným právnikom. Pravidlá USA sú zložité a pochádzajú z inej éry.

Otázka 6: Ravencoin neustále hľadá vynikajúcich partnerov a počet používateľov neustále rastie. Podelili by ste sa s nami o tajomstvo tejto rýchlosti rastu?

A6: Živé a ústretové spoločenstvo. Technológia, ktorá rieši skutočné problémy s tokenizáciou. Ľahko sa používa, takže sa ho môže zúčastniť každý. Neštartuje ako ICO, takže je spravodlivé pre všetkých.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map