Rekapitulácia AMA: Prehliadač zameraný na ochranu súkromia – Brave, podiel poznatkov od Brendana Eicha

6. marca sa v komunite OKEx uskutočnilo vzrušujúce stretnutie Ask-Me-Anything (AMA) s Brendanom Eichom, spoluzakladateľom a generálnym riaditeľom spoločnosti Brave.

Brave Browser sa zameriava na súkromie používateľov a predstavuje, ako by mala online reklama fungovať. Je navrhnutý tak, aby zbavoval online reklamy z webových stránok a obchodný model jej výrobcu sa spolieha nielen na blokovanie reklám, ale na nahradenie poškriabaných reklám reklamami z vlastnej siete..

V priebehu AMA odpovedal Brendan Eich na niekoľko otázok týkajúcich sa Brave Browser a vývoja základného tokenu pozornosti (BAT) spolu s niekoľkými živými Q&A na konci relácie. Prečítajte si nižšie naše najdôležitejšie rekapitulácie z AMA s Brendanom!

Sekcia 1

Q1: Aké obchodné modely môže technológia Brave Browser použiť? Sú podniky alebo vládne organizácie vášho zákazníka? Zloženie: 100% bavlna.

Firmy, od malých tvorcov YouTube až po najväčšieho vydavateľa webových stránok. Obchodné modely zahŕňajú tipy pre fanúšikov a mesačné dary, automatické príspevky od návštevníkov v Brave, nákup elektronického obchodu prémiových digitálnych a iných produktov, prenosný paywall v prehliadači, opakované predplatné.

Q2 : Aká je vaša dlhodobá vízia o priemysle, v ktorom Brave pracuje? Bojíte sa, že jedného dňa bude ďalší projekt s inovatívnejšou technológiou, ktorý môže nahradiť Braveho?

Spoločnosť Brave je popredným výrobcom v oblasti produktov na ochranu súkromia v predvolenom nastavení a náš prístup sa môže škálovať vertikálne aj horizontálne: na video, e-mail, vyhľadávanie; od malých stránok a kanálov YouTube až po tie najväčšie. Byť prvý a mať verných používateľov, hoci podkopávať etablované subjekty s vysokými poplatkami, ako je Google, je trvalou výhodou.

Q3 : Čo sú priemyselné bolestivé body, ktorým sa chce spoločnosť #BRAVE inovatívne venovať?

Bolesť používateľa: preťaženie reklám a sledovania, vyčerpanie dataplanu, vybíjanie batérie; Bolesť autorov: snaží sa získať až 30% brutto z programových reklám bez toho, aby pobláznila používateľov zlými reklamami; lepšie výsledky v rozsahu vďaka priamemu predaju reklamy a pokrytiu vyšších nákladov; získavanie a podpisovanie patrónov alebo darcov, ktorí musia brať ohľad na mnohých dôstojných príjemcov; paywall unavil používateľov, ktorí sa neprihlásia na odber 100 webov, ale môžu navštíviť vaše, ak si môžu najskôr kúpiť „u dvora“. Brave všetky tieto riešenia rieši prostredníctvom inteligentného prehliadača v štýle superaplikácií.

Q4: Aká je výhoda používania Brave Browser ako v iných prehliadačoch, ako je Google?

Prehliadač Google Chrome má zabudované sledovanie: ak sa do ktorejkoľvek služby Google prihlasujete pomocou adresy v Gmaile alebo podobného kľúča účtu, prehliadač Chrome predvolene sleduje vašu navigáciu a zacielenie reklám. A na webe vám Chrome umožňuje sledovať skripty a súbory cookie, aby ste si našli cestu s vami, a to až 2,5-násobne vybíjaním batérie a zodpovedajúcim zaťažením stránky a dopadom dátového plánu. Google nemôže povoliť blokovanie týchto sledovacích zariadení, inak by to žalovali akcionári a klienti (rovnako by boli stíhaní za porušenie protimonopolných zákonov). Uviazli v rohu, do ktorého maľovali, keď získali a spojili vyhľadávanie, YouTube, Doubleclick (reklamy na stránke), AdMob (reklamy v aplikácii, plné podvodov) a obchod Google Play. Brave blokuje všetky režijné potreby, ktoré Google potrebuje, aby mal vydavateľ jasné výhody pre používateľov a väčšie čisté príjmy.

Q5: Aké kroky podnikáte na zvýšenie počtu ľudí používajúcich prehliadač Brave?

Partnerský program na adrese https://brave.com/refer pomáha tvorcom dostávať platby za každého nového mesačného používateľa, ktorého k nám privedú. Inzerujeme tiež na hlavných platformách, aby sme používateľov zachránili pred pazúrmi vlastníkov týchto platforiem tým, že ich privedieme k Brave s predvoleným nastavením ochrany súkromia a sledovaním po inštalácii. Na záver spolupracujeme so sponzormi populárnych podcastov, ktorí milujú Brave a propagujú ho.

Q6: Čo keby sa weby ako FB a Google rozhodli byť nekompatibilné s Brave alebo keby sa pokúsili odmietnuť hrať a nejako to zablokovali?

Brave e je založený na chróme, takže je pre nich v praxi ťažké urobiť. Skrývame sa v dave na báze chrómu, ktorému dominuje Chrome. Riskovali by blokovanie svojich vlastných používateľov prehliadača Chrome. Pokus o odtlačok prsta našich používateľov podľa značky a modelu prehliadača je možný, ale nákladný a riskantný (falošne pozitívny problém uvedený v poslednej vete). Google je nakoniec predmetom protimonopolného vyšetrovania v USA, protisúťažných praktík v EÚ a porušovania ochrany údajov v rôznych jurisdikciách. Všetky tieto úvahy spolu dôrazne naznačujú, že Google nemôže vyskúšať hru špinavý. To isté platí pre FB, aj keď ich neprijímame priamo (Brave nie je sociálna sieť alebo skupina sociálnych aplikácií na základe identifikátora siete).

Q7: Prijatie je jedným z dôležitých faktorov, na ktoré by sa všetky projekty udržateľného blockchainu mali zamerať, aby boli v očiach investorov atraktívnejšie. Čo Brave urobil a plánuje urobiť, aby dosiahol prijatie v reálnom svete?

Máme 12,2 milióna MAU a 4 milióny DAU a od uvedenia sme každý mesiac rástli. Vytvárame prehliadač, ktorý je 3 až 6-krát rýchlejší pri načítaní stránky a podobných porovnávacích testoch ako Chrome, ktorý využíva 40% batérie v mobilných zariadeniach a Chrome (so zodpovedajúcou úsporou dátového plánu) a ktorý používateľom ponúka spôsob, ako dostať zaplatené BAT dať späť svoje obľúbené stránky a kanály.

Q8 : Jedným z najväčších problémov s DApps je neaktívny a zbytočný stav. Ľudia vytvárajú iba DApps, ale nemá žiadny prípad použitia ani príspevok do blockchainového ekosystému. Čo urobí váš tím, aby zabránil a vyriešil tento problém, ktorý sa môže vyskytnúť na platforme Brave?

Brave podporuje Dapps prostredníctvom vstavanej kryptomeny Ethereum Crypto Wallet pre stolné počítače, čoskoro príde na mobil. Zatiaľ sa nepokúšame všeobecne vylepšiť sémantiku Dapp, ale program zlepšovania je v budúcnosti možný. Všeobecne platí, že super-aplikácia alebo svalnatý používateľský agent, ako je Brave, zaručuje, že používatelia majú dostatok nezávislosti a suverenity na to, aby si mohli naplánovať svoj vlastný viac použiteľný kurz, a to nezávisle od toho, čo sa Dapps spúšťa prostredníctvom iných aplikácií, ktoré sa snažia podporovať.

Q9 : Aký bezpečný je Brave? Stačí stačiť na zaistenie bezpečnosti používateľov a zníženie rizika straty peňazí a osobných údajov? Zloženie: 100% bavlna.

Brave veľmi pozorne sleduje svoje kanály vydávajúce predchádzajúce verzie Chromium (otvorený zdrojový projekt prehliadača Chrome) a WebKit (WKWebView používaný v systéme iOS), takže môžeme vydávať bezpečnostné opravy v rovnaký deň ako prehliadač Chrome. Brave potom pridáva najlepšie zabezpečenie vo svojej triede prostredníctvom špičkových inžinierov a vedúcich pracovníkov, ako je napríklad náš CISO Yan Zhu, a partnerov od dodávateľa bug bounty programu HackerOne, až po kódových audítorov Least Authority, až po najlepších krypto-depozitných účtov / výmenných partnerov.

Q10 : Môžete hovoriť o modeli strojového učenia, ktorý slúži na zobrazovanie reklám? Na aké vlastnosti je model trénovaný? Koľko percent používateľov sa rozhodne pre mesačný stimul na vyplácanie BAT?

1. Model strojového učenia je trénovaný zo súhrnných vektorov slov zo stránok, ktoré navštívite. Stránky sú zhrnuté do parametrov pre klasifikátory Naive Bayes alebo Support Vector Machines a sú zabudované do dlhodobejšieho profilu vašich záujmov..

2. Model je trénovaný na korpusoch webových stránok pre rôzne jazyky, ktoré boli buď ručne označené, alebo označené pomocou procesu strojového učenia s čiastočným dohľadom. Prihlásiť sa teraz okolo 14%, stúpať.

Relácia 2 naživo Q&A

Q1 :India nedávno začala nový humbuk zavedením pozitívnych predpisov proti kryptomene. Aký je to pozitívny vplyv na Brave a BAT?

A1: Budeme sa usilovať o to, aby sa v Indii dostali odvážne adopcie a súkromné ​​reklamy podporované BAT. To bola skvelá správa.

Q2 :Väčšina investorov sa v krátkodobom horizonte zameriava predovšetkým na cenu tokenu, a nie na skutočnú hodnotu projektu. Môžete (v mene tímu BAT) zdieľať s nami to, čo by mali investori očakávať od dlhodobej investičnej motivácie a výhod?

A2: V tomto roku plánujeme zvýšiť počet Brave na maximálny možný počet, 20 miliónov alebo viac používateľov. Budeme tiež spolupracovať s partnermi, ktorí nás môžu dostať do ešte väčšieho rozsahu. keď štandardizujeme, očakávame, že ďalšie aplikácie budú chcieť BAT, takže stále premýšľame, ako vytvoriť robustnú a bezpečnú BAT SDK

Q3 :Má prehliadač Brave možnosť dostávať reklamy a zdieľať tieto výnosy z reklám s tými, ktorí sú držiteľmi BAT coinov? Aký podobný je program Brave pre Android s verziou Brave pre stolné alebo prenosné počítače?

A3: Na aktiváciu Brave Rewards nemusíte držať BAT (kliknite na logo BAT v paneli s adresou URL vpravo hore). Zdieľania výnosov z reklám vám chodia mesačne a bez ďalšieho úsilia môžu automaticky prispievať späť na vaše najlepšie overené weby a kanály. Môžete však tiež nastaviť a nastaviť mesačné príspevky.

Program Brave pre Android je založený na samostatnej chrómovej vidlici, ktorú sme začali skôr, ale vydanie beta verzie Brave pre Android pre Google je založené na rovnakej chrómovej vidlici, ktorá sa používa aj na stolnom počítači. Pomôžte nám prosím testovať túto beta verziu, ktorá čoskoro (týždne, nie mesiace) nahradí starší prehliadač Android. To časom povedie k tomu, že v systéme Android Brave budú k dispozícii rozšírenia. Tiež by mal fungovať dobre ako prehliadač s kartami na väčšej obrazovke v Chromebookoch, a to prostredníctvom podpory aplikácií pre Android v systéme Chrome OS.

Q4 :Aké sú hlavné výhody reklám BAT pre používateľov? Aké sú problémy v súčasnom reklamnom systéme, ktorý nie je pre používateľov pozitívny?

A4: Dnešná reklamná technológia vyžaduje všadeprítomné sledovanie, ktoré ovplyvňuje načítanie stránok, dátový plán, batériu a bezpečnosť (malvertising = ransomvér maskovaný ako reklama). Rovnako neplatí dobre vydavateľom ani tvorcom, príliš veľa sprostredkovateľov. A konečne, retargeting nie je len strašidelný alebo prípadne spoiler na prekvapivý darček, keď príjemca darčeka uvidí retargetovanú reklamu na darček, ktorý ste dostali v noci predtým – na základe údajov získaných bez súhlasu na svojvoľné účely (ako v takmer všetkých online reklamných technológiách ) je nezákonné podľa európskeho nariadenia GDPR a nových zákonov inde vrátane Kalifornie, Indie, Brazílie a Číny. Technológia reklamy sa vyvinula oportunisticky a má veľké tzv "negatívne externality" ktoré sú mnohým používateľom spôsobené väčšinou malými bodnutiami (ransomvér by bol výnimkou: veľmi veľkým bodnutím)

Q5 :Ako bude Brave Browser dlhodobo ziskový po poskytnutí 4 $ za každé odporúčanie? Stretne sa BAT Token s poklesom ceny? Aký je váš názor??

A5: Očakávame cenovú stabilitu na úrovni 7,3 v našom dokumente White Paper, keď sa škálováme. Predstavte si 20 miliónov používateľov alebo 100 miliónov, ktorí majú v obehu 1,5 BAT.

Q6 :Čím je Brave taký neistý? Aké máte výhody v porovnaní s konkurenciou? Aké výhody má používateľ pri používaní tokenu BAT v prehliadači Brave Browser ?

A6: Brave si berie na mušku veľké zavedené prehliadače, najmä Chrome. Všetky technológie okrem Apple Safari sa zameriavajú na reklamné technológie a sledovacie skripty, ktoré blokujeme, aby sme vyhrali 3 až 6-násobné zvýšenie rýchlosti načítania stránky, 2,5-krát lepšiu výdrž batérie atď. Technológie sa dajú ľahko kopírovať, ale konflikty obchodných záujmov sa dajú ťažko uvoľniť. Opýtajte sa Google.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map