Rekapitulácia AMA: Prehodnotenie výhod stávkovania pomocou funkcie Staking Rewards

1. mája sme boli nadšení, že máme Mirka Schmiedla (generálny riaditeľ &Spoluzakladateľ) a Gleb Dudka (výskumný analytik) z programu Staking Rewards za diskusiu Ask-Me-Anything (AMA) o spoločnosti Defi, konkrétnejšie o tom, ako zarobiť na stávkovaní.

Staking Rewards je spoločnosť zameraná na skúmanie Proof of Stake a aktív generujúcich výnosy s dlhoročnou históriou v Crypto a ťažobnom priemysle. Poskytovaním údajov a usmernení ponúka platformu, ktorá minimalizuje investičné riziko zarobenia pasívneho príjmu kryptomenami.

Toto AMA je rozdelené na dve časti, kde Staking bol požiadaný, aby sa podelil o svoj názor na Defi, nasledovaný vášnivým živým Q&A v našej skupine.

Sekcia 1

Q1: Čo je Sbranie Rewards?

A1: Mirko Schmiedl:

Staking Rewards je v podstate CoinMarketCap pre stávkovanie a DeFi. Na Stakingrewards.com nájdete všetky kryptomeny, do ktorých môžete investovať a získať pasívny príjem prostredníctvom vkladov, pôžičiek, masternodov atď. Pre väčšinu príležitostí na pasívny príjem existujú určití poskytovatelia, ktorým môžete svoje mince delegovať alebo vložiť. Títo poskytovatelia vkladajú mince vo vašom mene a zdieľajú s vami získané odmeny.

Vkladanie odmien uľahčuje porovnanie rôznych príležitostí pre pasívny príjem a ich poskytovateľov. Sledujeme sadzby odmien stiahnuté v reálnom čase z blockchainu a upravujeme všetky informácie, ktoré potrebujete, aby ste našli najlepšieho poskytovateľa a začali zarábať.

Q2: Môžete sa s nami podeliť o niektoré plány do budúcnosti, napríklad plán rozvoja marketingu a plán nedávnych aktivít tímu Staking Rewards?

A2: Mirko Schmiedl:

V spoločnosti Staking Rewards sme vždy boli v popredí, aby sme svojim používateľom poskytovali najpresnejšie údaje o stávkovaní. Takmer všetky blockchainové siete sa spúšťajú alebo prechádzajú na Proof of Stake. Zároveň vidíme veľký nárast trhu DeFi a veríme, že by mohla existovať nejaká konkurencia.

Jedným dôležitým plánom je teda zmapovať dynamiku medzi vkladom a poskytnutím úveru a uľahčiť investorom pochopenie rozdielov a rizík. Práve dnes sme na našej platforme vydali novú sekciu DeFi. Môžete si to pozrieť na https://www.stakingrewards.com/providers/defi

Otázka 3: Odkiaľ pochádza odmena z celkovej ponuky alebo z transakčného poplatku? A ak dôjde celková zásoba žetónu, stávkovanie s odmenami stále funguje??

A3: Mirko Schmiedl:

1. Vo väčšine sietí Proof of Stake existuje určitá miera inflácie. Takže v každom bloku je razených niekoľko nových coinov, ktoré sa pripočítavajú k celkovej ponuke. Tieto nové mince sa rozdávajú stávkarom. Znamená to teda, že celková celková ponuka rastie, ale keďže nominálna odmena má pevne stanovený počet, znamená to, že efektívna miera inflácie časom klesá. (Rovnaká bloková odmena, ale vyššia celková ponuka = ​​klesajúca inflácia)

Zúčastnené strany navyše dostávajú poplatky za transakcie za transakcie, ktoré sú zahrnuté v blokoch, ktoré overujú.

Je dôležité spomenúť, že táto dynamika je v každej sieti veľmi jemná.

2. Vytyčovanie bude fungovať, pokiaľ budú existovať primerané stimuly pre zúčastnené strany, aby sa zapojili a udržiavali sieť v bezpečí. Väčšina z najväčších dôkazov o sieťach podielov nemá obmedzenú maximálnu zásobu. Ale verím, že akonáhle transakčné poplatky v sieti dokážu udržateľným spôsobom pokryť hranicu stimulov, bude sa vyvíjať tlak na zníženie celkovej inflácie siete formálnym rozhodnutím o správe a riadení.

Otázka 4: Ako zabezpečíme a stimulujeme ďalšiu decentralizáciu v rámci stávkového ekosystému?

A4: Mirko Schmiedl:

Myslím si, že musíme vziať do úvahy 3 dôležité veci, aby sme udržali siete decentralizované a aby ich nepoškodili zainteresované strany veľrýb.

1. Všetky siete Proof of Stake Networks sú veľmi mladé a ich ekonomika bola navrhnutá bez akýchkoľvek skutočných referencií. Tam je dôležité zachovať štíhly prístup k ekonomickým parametrom. Musíme byť schopní dynamicky upravovať parametre na základe využitia siete.

2. Aby sme zabezpečili decentralizovanú sieť, musíme všetkým čo najviac uľahčiť účasť a prevádzkovanie jeho vlastných uzlov. Jednoduché nástroje, nízke prahové hodnoty a upravené riziká sú dôležité, aby sa zabezpečilo, že trenie bude čo najmenšie.

3. Posledná vec, o ktorej si myslím, že by mala byť ďalej preskúmaná, sú mechanizmy na potrestanie adresných alebo ip adries určitými prahovými hodnotami vyváženia. Napr. odmeny by mohli dynamicky klesať, čím vyššia je vaša celková bilancia. To bude motivovať investorov, aby sa delegovali na menších poskytovateľov miestnej infraštruktúry.

Otázka č. 5: Ako sa môžu menšie spoločnosti so stávkovaním ako služby odlíšiť od veľkých hráčov, ako sú burzy poskytujúce stávkové služby (napr. Coinbase)? Existuje nebezpečenstvo centralizácie? OkEx Vkladané v roku 2020, áno alebo nie?

A5: Gleb Dudka:

Skutočne existuje nebezpečenstvo centralizácie, ak napr. väčšie centralizované burzy mali zachytiť väčšinu podielového trhu. Vidíme, že momentálne napríklad s Binance a Loom. Centralizované burzy môžu potenciálne ponúkať stávky s 0% poplatkami, pretože zarábajú peniaze inými prostriedkami, ako je obchodovanie, a hlavným cieľom je prilákať čo najviac aktív a používateľov..

Na druhej strane poskytovatelia podielov zarábajú peniaze prostredníctvom vkladových poplatkov alebo provízií, a preto je nepravdepodobné, že by boli ochotní znížiť poplatky na nulu. Ak príliš veľa záujemcov chce platiť 0% poplatky, mohlo by to hroziť centralizáciou.

Spôsoby, ako sa môžu poskytovatelia odlišovať, sú rôzne služby s pridanou hodnotou a vlastná komunita. Medzi služby s pridanou hodnotou patria riadiace panely stakerov, nástroje na vykazovanie, prieskumníky blokov, nástroje na likviditu (poukazy na delegovanie atď.). Okex sa už podieľa na stávkovaní a čoskoro bude uvedený na našej platforme.

Otázka 6: Nakoľko bezpečné je to, že Crypto Staking Vs drží Long Yerm v peňaženkách Trezor alebo sa drží na burze? Vedie vytyčovanie prostriedkov k centralizácii systému cryptocsúrnosť a atiež in zvyšuje inflácie?

Tiež mám 51% útokov sú častejšie PoS Coiny ako PoW ?? Váš názor na tohto pane.

A6: Gleb Dudka:

Závisí to od toho, čo máte na mysli "bezpečné". Existuje veľa odtieňov. Väčšina vkladov (pokiaľ nie je na centralizovaných burzách) je neväzobná, takže môžete vkladať priamo zo svojho trezoru. Udržiavanie fondu a vklad na burze vyžaduje dôveru v burzu a ako sa hovorí, "nie vaše kľúče, nie vaše mince". Ak sa pýtate, či je stávkovanie bezpečnejšie ako stávkovanie (za predpokladu, že používate rovnaké zariadenie alebo aplikáciu alebo oboje), nie je to bezpečnejšie, pretože nestávkovaním sa riedite infláciou (rovnako, ako keby ste mali držať peniaze pod matracom a v strede banky mali tlačiť tony fiat). Niektoré blockchainy zahŕňajú sekanie, takže ak stavíte s nepoctivým alebo zlým poskytovateľom stávok, môžete prísť o niektoré% zo svojho vkladu.

Bezpečné stávkovanie často zahŕňa výber spoľahlivého poskytovateľa stávkovania, my ako StakingRewards s tým pomáhame. Vkladanie a inflácia sú často spojené tak, že existuje nepriamy vzťah medzi vkladom a infláciou. Protokol chce zaistiť bezpečnosť siete, ktorá sa dosahuje vyšším vkladovým pomerom, teda ak je malý vkladový pomer, sieť má vyššiu infláciu, aby motivovala viac držiteľov tokenov k vkladu. Ako sa zvyšuje podiel podielu, protokol znižuje infláciu a znižuje motiváciu k podielu. Takto sa protokoly samy vyvážia.

Čo sa týka centralizácie a 51% útoku. V PoS neexistujú záznamy o 51% útokoch (čo je mimochodom 33% útokov, pretože na kontrolu siete stačí 33% +), takže nemôžeme povedať, aké časté sú (zatiaľ žiadne). S PoS je ľahšie odhaliť 33% útok alebo ak sa niekto blíži k dosiahnutiu 33% (v PoW je to oveľa ťažšie).

Kľúčovou výhodou PoS pri jednaní s útočníkmi v porovnaní s PoW je to, že v PoS môže väčšina siete (66%) hlasovať za rozdvojenie útočníka, kde útočník stratí všetky svoje žetóny, a teda iba investícia zlého človeka je zhorel. V PoW, ktorý sa má zotaviť z 51% útoku, musí byť zmenený základný algoritmus siete, čo potrestá alebo zničí investíciu dobrých (49%) aj zlých (51%) ľudí. Na testnete motivovanom Cosnetom nastali situácie, keď sa jeden validátor podľa systému registrácie hier priblížil k 33% podielu a zvyšok komunity ho rozdvojil, čím eliminoval hrozbu.

Otázka 7: Viem, že DeFi je lepšie ako centralizované financovanie, na prístup však potrebuje prístup na internet. Ako teda majú ľudia v menej rozvinutých krajinách, kde majú obmedzený prístup na internet, prístup k DeFi?

A7: Gleb Dudka:

Existujú dva rôzne problémy. Prístup na internet v menej rozvinutých krajinách predstavuje problém v oblasti infraštruktúry a telekomunikácií. Prísľubom spoločnosti DeFi nikdy nebolo priniesť internet do každej domácnosti na celom svete. To sa zlepšuje dosť rýchlo, pokiaľ však viem.

Druhým problémom je zapojenie sa do finančného systému, pretože máte základné komunikačné prostriedky (telefón, internet). Mimochodom, mPesa v Afrike (kredity na mobilné telefóny, prenosné prostredníctvom SMS, ktoré sa na niektorých miestach stali kvázi menou) môže byť príkladom prvej aplikácie DeFi alebo digitálnej meny. V mnohých menej rozvinutých krajinách technológie často skáču. To znamená, že je veľmi nákladné napr. vybudovať miestnu malú bankovú pobočku na dedine, avšak ak bude niekto pripojený k digitálnemu bankovníctvu alebo k lepšiemu DeFi, môže preskočiť fyzický krok bankovníctva, čím preskočí túto fázu. Keďže základný prístup na internet a DeFi sú (až na pár výnimiek) bez povolení, prístup k základnému smartfónu a internetu sa rovná prístupu k svetovému finančnému ekosystému. Jeden si tak môže požičiavať, požičiavať, obchodovať s ním atď. A všeobecne sa zúčastňovať globálnych financií.

Q8: DeFi sa vyvinul z pohybu do v podstate najrýchlejšie rastúcej a najdostupnejšej stránky blockchainového priemyslu. Myslíte si, že si myslíte, že nám hrozí nasýtenie?

A8: Mirko Schmiedl:

DeFi je teraz určite jednou z najhorúcejších tém. Každopádne si myslím, že DeFi ešte nie je ľahko dostupný. Došlo k niekoľkým zneužitiam a stále nie je isté, aké bezpečné a spoľahlivé sú protokoly. Je to niečo, čo sme prekonali a bude pravdepodobne trvať ešte dlhšie, kým sa dostaneme do bodu, keď môžeme povedať, že DeFi je teraz ľahko prístupný. Existuje veľa prekážok UX a bezpečnosti, ktoré musíme vyriešiť.

Celkovo si teda myslím, že DeFi sa práve začína stávať významnou témou. Myslím, že nás roky delí od skutočného nasýtenia trhu DeFi. Nielen z hľadiska používateľov a prijatia, ale aj z hľadiska protokolov, produktov a nástrojov.

Údaje DeFi sú stále veľmi neprístupné a my v Staking Rewards s radosťou prispievame k tejto potrebe a krok za krokom ich sprístupňujeme a zrozumiteľnejšie pre používateľov..

Otázka 9: Aké sú výhody a nevýhody systému DEFI v porovnaní s tradičnými financiami?

A9: Mirko Schmiedl:

Hlavnou výhodou DeFi je, že mechanizmy finančného systému sú úplne transparentné a overiteľné. Je jednoduchšie a dôveryhodnejšie pochopiť určité podmienky, ak je všetko otvorené a prístupné.

Trh je otvorený pre všetkých na svete a pre účasť na peňažných trhoch neexistujú žiadne veľké prekážky. Dokážeme lepšie pochopiť určitú dynamiku trhu a implementovať úpravy, ktoré zodpovedajú skutočnému využívaniu siete v reálnom čase.

Verím, že to dáva decentralizovanému finančnému ekosystému konkurenčnú výhodu oproti centralizovanému financovaniu, kde sa väčšina vecí deje za zatvorenými dverami. DeFi je svet spolupráce a otvoreného prostredia na vybudovanie nového systému, ktorý dynamicky zodpovedá skutočným potrebám ekonomiky a ľudí.

Q10: DeFi je momentálne jednou z najhorúcejších tém v blockchainovom priestore. Môžete sa s nami podeliť o svoje názory na DeFi? Myslíte si, že DeFi naruší existujúci finančný systém? Aký je prístup Staking Rewards k sektoru DeFi?

A10:

Mirko Schmiedl:

DeFi je jedným z najzaujímavejších sektorov vo svete blockchainu, je to fascinujúce využitie tejto technológie, ktorá je okamžite prístupná. DeFi je každopádne nesmierne nezrelý a tradičné financie už začínajú pociťovať konkurenciu.

Nakoniec si myslím, že DeFi a CeFi budú interoperabilné a zlúčia sa do jedného finančného ekosystému. Je nevyhnutné, aby tradičné financovanie prijalo niektoré mechanizmy, ktoré fungujú pre decentralizované financovanie, a prijme ich. Zároveň existujú určité obmedzenia v decentralizovanom financovaní, kde vývojári aplikácií pravdepodobne implementujú určité centralizované brány na zlepšenie celkového zážitku a prijatia.

V Staking Rewards uľahčíme používateľom prístup na trh DeFi nájdením najatraktívnejších príležitostí na získanie pasívneho príjmu..

Sledujeme stovky sietí a protokolov, ktoré umožňujú dynamické získavanie záujmov, a pomocou ich využívania vzdelávame používateľov v výhodách a rizikách..

V blízkej budúcnosti bude pre maloobchodných používateľov úplne ohromujúce pochopiť tisíce rôznych príležitostí, ako sú vklad, pôžičky atď. A Staking Rewards uľahčuje hľadanie najvyšších odmien pre najmenšie riziko.

Gleb Dudka:

Práve píšeme aj sériu DeFi. Tu je ukážka k článku, ktorou sa mapujeme celý ekosystém DeFi:

Oddiel 2 – Otázky AMA naživo

Q1: V obchode je veľmi dôležitá dôvera, vďaka ktorej sa investori, zákazníci a používatelia cítia v bezpečí pri stávkovaní v hre Staking Rewards?

A1: Gleb Dudka:

Opäť neponúkame vytyčovanie a nemáme žiadny vytyčovací žetón. Poskytujeme údaje o vkladovom a defi priestore.

Otázka 2: Čo je rozvojová cestovná mapa spoločnosti Staking Rewards na rok 2020?

A2: Mirko Schmiedl:

Rok 2019 bol rokom, v ktorom sa Proof of Stake stal populárnym, takže sme vytvorili svoje metriky a nástroje, aby sme to všetko zvládli na našom webe. V roku 2020 to zdvojnásobíme a ďalej vyvinieme viac metrík a nástrojov pre DeFi a úrokové sadzby úverov.

Otázka 3: Čo si myslíte o tom, ako môžeme presvedčiť alebo prilákať ľudí, aby používali Defi nad tradičnými financiami?

Myslíte si, že vkladanie odmien vám v tomto môže pomôcť.?

A3: Gleb Dudka:

Sadzby v DeFi sú veľmi atraktívne v porovnaní so sadzbami zo starého financovania (veľa bánk sa baví zápornými úrokovými sadzbami, v Nemecku sú už dlhodobé dlhopisy záporné). My v spoločnosti Staking Rewards ako spoľahlivý poskytovateľ údajov DeFi podporíme investorov presnými údajmi a nástrojmi, pomocou ktorých sa dozvedia a získajú prístup k najlepším príležitostiam na zarábanie pasívnych príjmov.

Q4: Máte v pláne pridať viac coinov? Existujú ďalšie programy, ktoré chcete vytvoriť, aby ste prilákali investorov, aby využívali Staking Rewards?

A4: Mirko Schmiedl:

Pokúsime sa o všetky mince, ktoré sú relevantné pre ekosystém a naša komunita si získala veľký záujem. Uľahčuje odhad a predvídanie stávkových výnosov. Ďalšími programami sú napr. pokročilá kalkulačka stávkovania, ktorú zostavujeme, a mnoho článkov a výskumov, ktoré robíme a verejne zverejňujeme na našich webových stránkach.

Q5:

1. Myslíte si, že vklad by sa pokúsil proti decentralizácii na platforme? Ak veľké rozhodujúce subjekty prevezmú kontrolu nad rozhodnutiami … ako by tomu mohla zabrániť platforma, ktorá má funkciu vkladania?

2. Je KAŽDÝ konsenzus PoS uvedený v zozname Vkladové odmeny? Aký je proces zaradenia jedného?

A5: Mirko Schmiedl:

1. Myslím si, že je dôležité implementovať mechanizmy, ktoré bránia veľkej centralizácii v sieťach. Napr. Spoločnosť Tezos má minimálne požiadavky na obligácie, takže na prijatie ďalších delegácií a získanie hlasovacej sily potrebujete v stávke určitý limit vlastných prostriedkov. Niečo také je užitočné na ďalšiu decentralizáciu sietí.

2. Snažíme sa uviesť na zoznam všetky mince PoS, ale projektom sa odporúča, aby sa s nami skontaktovali, aby sme mohli zabezpečiť, že poskytneme iba najpresnejšie informácie, a to v úzkej spolupráci s nimi …. požiadavky sú, že projekt má transparentný a overiteľný návrh stimulov … môžu sa uchádzať priamo na našej webovej stránke alebo nás kontaktovať v našej telegramovej skupine.

Otázka 6: Koľko mincí už bolo vydaných #Staking Rewards a to stačí na krátkodobý plán tímu?

A6: Gleb Dudka:

Nevydávame žiadne vkladové tokeny, sme poskytovateľmi údajov a API. Predávame tokenizované reklamné priestory (NFT, nezastupiteľný token), ale to je dosť tradičný obchodný model a nezahŕňa stávkovanie..

Otázka 7: Na vašej platforme je o DeFi málo informácií. Ako plánujete napredovať a priniesť na svoju platformu viac zaujímavých vecí v službe DeFi?

A7: Gleb Dudka:

Práve sme vydali stránku DeFi a práve pripravujeme sériu článkov určených pre DeFi (prvý príspevok je už vonku)

Otázka 8: Aký je rozdiel medzi vkladaním a hostením uzlov & staking ROI je konštantná po celú dobu?

A8: Mirko Schmiedl:

Myslím, že hlavnou otázkou je rozdiel medzi priamym delegovaním a stávkovaním. Vkladanie znamená, že prevádzkujete svoje vlastné uzly a priamo sa zúčastňujete na sieti. Odmeny sú vyššie ako delegovanie, musíte však pokryť náklady na infraštruktúru a zaistiť ich náležitú údržbu..

Delegovanie je oveľa jednoduchšie, ak využijete niektorého z poskytovateľov stávkovania uvedeného na našej webovej stránke https://www.stakingrewards.com/providers, ktorý vám umožní mať úplnú kontrolu nad svojimi mincami a za získané odmeny platiť iba malý poplatok.

Vytyčovaná ROI sa dynamicky mení podľa toho, koľko ľudí pariticpuje pri vytyčovaní. Menej ľudí sa stavia = vyššie odmeny

Otázka 9: Ako hodnotíte podporu komunity? Aká je vaša stratégia pre marketing a pre hromadné prijatie? Akú správu chcete dnes poslať komunite prostredníctvom AMA?

A9: Gleb Dudka:

Myslíme si, že podpora komunity bola doposiaľ veľká a na našom webe sa skutočne môžeme pochváliť množstvom aktívnych používateľov. Veríme, že prechod ETH na PoS zvýši záujem širokej verejnosti o Staking, čo bude viesť k ďalšiemu prijatiu stakes aj DeFi, pretože viac ho bude považovať za produkt s pevným príjmom. Našim hlavným dnešným cieľom bolo zdieľať informácie a nástroje dostupné na našom webe, aby používatelia mohli lepšie modelovať a predpovedať svoj pasívny príjem a zároveň nájsť pre to tie najlepšie príležitosti..

Otázka 10: Aký štandard si vyberiete, aby bola minca vložená na vašu platformu? Čo je výhodou pri vkladaní do vašej platformy?

A10: Mirko Schmiedl:

Naše webové stránky sú treťou nezávislou platformou na sledovanie stávkových a úverových sadzieb vo všetkých sieťach … neposkytujeme priamo žiadne stávkové služby, ale skôr kladieme dôraz na stávky s jedným z poskytovateľov, ktorí sú uvedení na našej webovej stránke … ľahko nájsť najlepšie stávkové príležitosti a poskytovateľov

Otázka 11: Aké sú kľúčové rozdiely medzi inteligentnými zmluvami a živými zmluvami? Sú inteligentné zmluvy lepšie?

A11: Gleb Dudka:

Ak so živými zmluvami máte na mysli zmluvy zo skutočného sveta, potom je rozdiel v tom, že tradičné nie sú digitálne, teda programovateľné, a teda aplikácie s nimi nemôžu priamo komunikovať. Po digitalizácii zmlúv (podľa určitého štandardu, napr. Actus, deon digital) môžeme očakávať, že tieto zmluvy umožnia nové obchodné modely a finančné produkty..

Otázka 12: Aké spoľahlivé je vaše API na poskytovanie iba spoľahlivých a spoľahlivých informácií a údajov?

A12: Mirko Schmiedl:

Na súčasnom trhu je naše API najspoľahlivejšie z hľadiska stávkových pomerov a všetkých stávkových metrík. Zameriavame sa na viac ako 100 sietí s integráciou živých blockchainových údajov a máme vlastný algoritmus, ktorý zaisťuje správnosť údajov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map