Rekapitulácia AMA: Revízia k skúmaniu DeFi s Compound

21. mája sme boli nadšení z diskusie Calvina Liu z Compound for an Ask-Me-Anything (AMA) o rôznych témach vrátane hlavných výhod a hlavných bariér DeFi, vďaka čomu je projekt DeFi kvalitný a ako funguje Compound protokol.

Compound je algoritmický, autonómny úrokový protokol vytvorený pre vývojárov, ktorý odomkne svet otvorených finančných aplikácií. Calvin ako vedúci stratégie v spoločnosti Compound vedie všetky iniciatívy v oblasti rozvoja a rastu podnikania.

Toto AMA je po krátkom predstavení Calvina rozdelené na dve časti, potom bol požiadaný, aby sa podelil o svoj názor na DeFi a jej budúcnosť, po ktorom nasledovalo neuveriteľne vášnivé živé Q&A v našej skupine.

Úvod

[chránené e-mailom]: Každý, prosím, privítajte vedúceho spoločnosti Compound Strategy, Calvina Liu!

Calvin Liu: Ahoj všetci, potešenie byť tu, ďakujem že ste ma pozvali.

[chránené e-mailom]: Cítime sa skvele, že vás dnes máme v AMA. Takže predtým, ako to nakopneme AMA. Môžete nám povedať niečo viac o sebe? A ako ste sa dostali ku krypto priemyslu?

Calvin Liu: Som nadšený z vašich otázok! Áno, samozrejme. Som vedúcim stratégie v spoločnosti Compound. Som tam 2,5 roka, odkedy spoločnosť začala. Pracujem na všetkom, čo súvisí s podnikaním: fundraising, prevádzka, rast a adopcia. Žijem v San Franciscu v Kalifornii, kde má naša spoločnosť sídlo. K kryptomene som sa prvýkrát dostal koncom roku 2013; Pracoval som pre poradenskú spoločnosť, ktorá mala klientov ako Coinbase, Ripple, Kraken, Bitstamp, Gemini v San Franciscu, a tí ma zoznámili s bitcoinom. Trochu som nakúpil, ale až do konca roka 2016 som nebol v kryptopriemysle mimoriadne aktívny.

[chránené e-mailom]: Páni, je dobré vedieť, že aj vy ste začiatočníkom kryptomeny.

Calvin Liu: áno, a pravdepodobne budem v kryptomene po zvyšok svojej kariéry.

Časť 1: Twitter Q&A

1. [chránené e-mailom]: Pripravili sme tiež 10 otázok od používateľov Twitteru. Začnime týmto: "Aké sú hlavné výhody služby DeFi?" autor: @ SPADE_1

Calvin Liu: Ďakujeme za zaslanie otázok všetkým! DeFi má veľa výhod, ale zameriam sa na tri kľúčové výhody, ktoré ho odlišujú od tradičných financií:

1 – DeFi má úplne otvorený prístup. Nepotrebujete účet, nemusíte sa registrovať; pre väčšinu z týchto produktov DeFi má ktokoľvek prístup, ak má prístup k blockchainu Ethereum. To sa veľmi líši od tradičných bánk, kde je veľmi ťažké získať prístup k rôznym typom finančných príležitostí – napríklad si rozmyslite, aké veľké úsilie je potrebné na získanie pôžičky od vašej banky!

2 – Transakcie sú transparentné. Aktivitu, ktorá sa deje v projekte, môžete zobraziť iba pri pohľade na údaje z reťazca. Toto je mimoriadne silné; vo väčšine tradičných finančných produktov vôbec netušíte, čo sa deje s vašimi peniazmi.

3 – DeFi je programovateľné; dá sa ľahko integrovať do iných systémov. Je to jednoducho softvér, ktorý sa ideálne nespolieha na ľudí. To znamená, že k nim máte kedykoľvek prístup ako k softvéru – prostredníctvom telefónu alebo notebooku kedykoľvek. Už nikdy nemusíte navštevovať banku, vypĺňať formuláre, vyjednávať zmluvy alebo volať zákaznícku podporu.

Myslím si, že sú to 3 najdôležitejšie výhody.

2. [chránené e-mailom]: Je dobré vedieť, že Defi je dostupnejšia v porovnaní s tradičnou bankou. Tu je otázka č. 2 od používateľa @Yoosinoona: "Ste odborník, myslíte si na začiatočníka v kryptomene, aké sú bariéry prístupu k Defi?"

Calvin Liu: Dnes, bohužiaľ, nie je ľahké začať s používaním DeFi, ale každým dňom je to jednoduchšie! Zvážte stav DeFi pred 1 rokom – sotva existoval! Najskôr musíte nájsť burzu, ktorá vám umožní vložiť fiat peniaze z vášho bankového účtu a previesť ich na éter (éter). Ďalej môžete použiť peňaženku Ethereum ako MetaMask alebo Ledger a dodať jej Ether. Nakoniec musíte navštíviť webovú stránku každého projektu DeFi (pre Compound je to https://compound.finance) a naučiť sa, ako túto aplikáciu používať.

Dúfame, že v budúcnosti bude viac aplikácií a výmen ako OKEx integrovať projekty ako Compound, aby tak uľahčili prístup ich používateľov k projektom DeFi. Pre spoločnosť OKEx by bolo nakoniec možné vložiť kryptomenu do vašej peňaženky OKEx a kliknutím na jedno tlačidlo zarobiť úrok zo služby Compound z vašej peňaženky OKEx.

3. [chránené e-mailom]: Skvelé to vedieť. Je impozantný na získanie pasívneho príjmu. Otázka 3, ktorú položil @ cody123: "S rastúcim dopytom po produktoch DeFi a projektoch na DeFi, Ako teda identifikovať kvalitné projekty a čo dáva trhu výhodu?"

Calvin Liu: Ach áno, je to vzrušujúce. Je potrebné pamätať na to najdôležitejšie, aby ste sa zamerali na kvalitu tímu a pochopili, do akej miery sa zaviazali chrániť vaše finančné prostriedky. znovu TAK veľa nových projektov každý deň! Skutočne skutočne explodujúce s príležitosťou. Od 1. dňa zloženia je bezpečnosť finančných prostriedkov našou prioritou číslo jedna vždy. Mali sme 12 bezpečnostných auditov a máme odmenu za chybu vo výške 150 000 dolárov, ak niekto objaví chybu. NIKDY sme nikdy nemali stratu prostriedkov jediným používateľom – prostriedky sú v bezpečí v zloženom stave 100% času. Myslím si, že záväzok k bezpečnosti je cestou č. 1 k identifikácii silného projektu. Znamená to, že sa skutočne zaujímajú o svojich používateľov, a znamená to, že si veľmi dobre premysleli, čo stavajú, takže to môže byť bezpečné.

4. [chránené e-mailom]: Úžasné, zdá sa, že zlúčenina skutočne vynaložila veľa úsilia na ochranu bezpečnosti svojich používateľov. "Čo zabráni rozvoju Defi a aké bariéry je možné prekonať? Kde vidíte budúcnosť Defi o 20 rokov?" otázka 4 od @ SPADE_1

Calvin Liu: Skvelá otázka. S DeFi sme skutočne len začali. Pred dvoma rokmi v podstate neexistovala. Pred rokom bol Compound pravdepodobne jedným z 5 projektov. Teraz je v DeFi asi 100 projektov. To je fantastické. Najdôležitejšie veci, ktoré potrebujeme, sú ešte VIAC projektov (a vývojárov / inžinierov) a tiež potrebujeme väčší záujem investorov o priestor. Dúfajme, že do budúceho roku bude 1000 projektov DeFi. Každý nový projekt robí celé odvetvie DeFi zaujímavejším a užitočnejším. S rastúcou cenou etherea a ďalších kryptomien tiež bude väčší záujem o možnosti DeFi, takže dúfam, že aj trh bude silný. Za 20 rokov si myslím, že DeFi môže byť súčasťou každej jednej finančnej aplikácie na vašom smartfóne. Môže to byť súčasť každodenného života. O DeFi sme hovorili s obrovskými globálnymi bankami. Jedného dňa si to tiež osvoja. bude to chvíľu trvať!

5. [chránené e-mailom]: Teraz vieme, že zlúčenina je jedným z priekopníkov v priemysle DeFi. Naša otázka č. 5 je "Ako funguje zložený protokol?" autor: @ SPADE_1

Calvin Liu: Spade kládol dobré otázky. Najjednoduchšie miesto, kde pochopíte, ako Compound funguje, je navštíviť náš blog alebo našu dokumentáciu. Náš blog nájdete na médiu a náš web je compound.finance. Ale aj tu vysvetlím. Spoločnosť Compound umožňuje používateľom dodávať krypto, aby získali úrok. Úroky môžete získať ľubovoľne dlho – 15 sekúnd, 15 minút, akokoľvek dlho chcete – a potom môžete vybrať svoje prostriedky a úroky. Spoločnosť Compound tiež umožňuje používateľom požičať si krypto. Ak dlžník dodáva spoločnosti Compound kolaterál, môže si od spoločnosti Compound okamžite požičať kryptomenu, kedykoľvek chce, na ľubovoľný čas. Compound je teda veľmi flexibilná platforma na získavanie úrokov z kryptomeny alebo jej požičiavanie – podporuje ETH, WBTC, DAI, USDC, USDT, REP, ZRX, REP dnes a v budúcnosti ich bude podporovať oveľa viac. Dodávatelia vkladajú krypto do a "likviditná banka" a dlžníci si požičiavajú od "likviditná banka" – to nieje "peer to peer".

6. [chránené e-mailom]: Je dobré poznať flexibilitu prijatia zlúčeniny. Otázka č. 6 je "Platforma MakerDao vydáva DAI. Teraz so zloženými financiami existuje "cToken" ktorý vydáva CUSDC. Ako to funguje??" od @Ferlee

Calvin Liu: Ach áno. toto sa dostane trochu hlbšie do toho, ako funguje Compound. Keď dodávate prostriedky do zlúčeniny, zlúčenina vám vráti konkrétny cToken. Napríklad ak dodávate éter, zlúčenina vám dáva cEther. CEther je token, ktorý je možné vymeniť za éter kedykoľvek, vrátane úrokov, ktoré ste získali. Môžete o tom uvažovať ako o „potvrdení o nároku“, ktoré si môžete kedykoľvek vziať späť do spoločnosti Compound a získať späť svoj Ether. Ibaže to je TIEŽ token, ktorý môžete prevádzať na určitých burzách alebo s nimi obchodovať.

7. [chránené e-mailom]: To je v pohode. Otázka č. 7: "Vidíte v požičiavaní kolateralizovaných USD viac príležitostí ako vkladať akékoľvek mince?" od @ agu3000

Calvin Liu: Áno, momentálne je to najatraktívnejšia možnosť, ak si chcete iba zarobiť. Dnes je hlavným prípadom použitia pôžičiek na trhu s kryptomenami nákup väčšieho množstva kryptomeny! Získať viac pákového efektu a expozície kryptomene. Väčšina ľudí si preto chce požičať stablecoiny (zaistené USD) a potom ich obchodovať za BTC, ETH alebo akékoľvek iné aktívum na burzách ako OKEx. To znamená, že úroková sadzba pre dodávateľov stablecoinov je zvyčajne vyššia ako úroková sadzba pre iné mince. Každý si chce požičať stablecoiny; veľmi málo ľudí si chce požičať iné kryptomeny. Takže áno, v tomto prípade je úroková sadzba za vypožičanie stablecoinov (zabezpečených USD) zvyčajne vyššia ako úroková sadzba pre ostatné kryptomeny.

8. [chránené e-mailom]: Dobre. Mnoho investorov v skupine by mohlo mať záujem o nasledujúcu otázku: "Aká je úloha zloženého tokenu v ekosystéme zloženého projektu?" od @typhucrypto

Calvin Liu: Áno, toto je veľká iniciatíva, ktorú máme v blízkej budúcnosti vyjsť. V nasledujúcich týždňoch / mesiacoch bude token COMP distribuovaný verejnosti – hlavne používateľom zlúčeniny. Je to riadiaci token a možno ho použiť na návrh zmien v zloženom protokole, napríklad aké by mali byť úrokové sadzby pre každý trh alebo aké trhy by sa mali do protokolu pridať. Môže sa tiež použiť na hlasovanie o týchto návrhoch a na ich implementáciu do zloženého systému. Ďalšie podrobnosti vyjdú o niekoľko týždňov / mesiacov. Ale v budúcnosti dostane každý, kto používa Compound, COMP!

9. [chránené e-mailom]: Je dobre vedieť, že COMP sa použije na účely decentralizovaného riadenia. "Všetci vieme, že DEFI je vynikajúci doplnok, ale ich narušenie bezpečnosti v minulosti dvíha obočie. Ako plánujete posilnenie bezpečnosti vzhľadom na vašu integráciu s DEFI?" Spýtal sa @Papiboulder

Calvin Liu: Áno, ako sme už spomenuli, na bezpečnosť sa od začiatku zloženia zameriavame č. 1 vždy a vždy bude. Budeme aj naďalej pravidelne dostávať audity zabezpečenia kódu (vykonali sme ich pomocou Trail of Bits, Certora, Open Zeppllin) a naďalej budeme dostávať záťažové testy, ktoré vykonajú výskumní vedci o ekonomickej bezpečnosti zlúčeniny (nechali sme ich urobiť Gauntlet Siete). Je potrebné si uvedomiť, že zlúčenina je vlastne celkom jednoduchá; môžete dodávať kryptomeny, vyberať kryptomeny, požičiavať si kryptomeny alebo splácať kryptomeny. Systém nie je komplikovaný. Mnoho systémov, ktoré majú chyby alebo narušenia bezpečnosti, je oveľa komplikovanejších a má oveľa viac funkcií ako Compound. Jednoduchosť pomáha pri zabezpečení. Ako som už povedal, zlúčenina Compound bola vždy stopercentne bezpečná – žiadny používateľ nikdy neprišiel o peniaze kvôli chybe v systéme. Zlúčenina vždy fungovala 100% podľa plánu – bezpečne!

10. [chránené e-mailom]: Na záver naša posledná otázka v časti 1: "Kde inde môžem získať prístup k zloženému protokolu?" spýtal sa @oidiotso

Calvin Liu: Ach áno, prosím, vyskúšajte Compound! Môžete vyskúšať s 1 dolárom, môžete skúsiť s 10 alebo 10 miliónmi dolárov, jeho vyskúšanie trvá len pár minút. Naša webová stránka je https://compound.finance. Môžete použiť našu aplikáciu na adrese https://app.compound.finance. Môžete tiež vyskúšať Compound cez aplikácie ako Dharma alebo Argent (mobilné aplikácie). Na záver si môžete tiež vytvoriť svoju vlastnú aplikáciu – pozrite si našu dokumentáciu pre vývojárov na adrese https://compound.finance/docs a pošlite mi e-mail, ak máte záujem stavať na Compound: [chránené e-mailom] ([chránené e-mailom])

Časť 2: Živé Q&A

Otázka č. 1: V stratégii tokenizácie implementovanej v projekte Compount, ktorý používate "cTokens" ktoré umožňujú zvyšovanie zostatku každého vkladateľa! Môžete podrobnejšie vysvetliť, ako cTokens pracuje na tom, aby to bolo možné, a akú úlohu zohrávajú v toku záujmov?

Calvin Liu: Keď dodáte kryptomenu, povedzme USDT spoločnosti Compound, získate späť cUSDT, iný token. Zlúčenina vám umožní kedykoľvek vymeniť cUSDT za USDT. Sleduje výmenný kurz cUSDT: USDT každých 15 sekúnd. Výmenný kurz cUSDT: USDT sa zvyšuje na základe toho, aký veľký úrok USDT v Compound zarába. Povedzme, že ste dodali 100 USDT a vrátili ste späť 50 cUSDT. Výmenný kurz je 2 USDT za 1 CUSDT. Povedzme, že váš USDT získal 10% úrok a teraz má hodnotu 110 USDT. Stále máte iba 50 CUSDT. Teraz je ale výmenný kurz 2,2 USDT za 1 CUSDT. Zlúčenina sleduje tento výmenný kurz, takže o rok neskôr môžete obchodovať 1 cUSDT za 2,2 USDT namiesto iba dvoch – rastie spolu s úrokovou mierou.

Otázka č. 2: Aká je cena, ktorú účtuje zložená platforma dlžníkom a pôžičkám Flash? Môžete vysvetliť štruktúru poplatkov za služby?

Calvin Liu: Zbiera sa 10% z úroku, ktorý platia dlžníci "Rezervy" ktorý funguje ako poistný fond pre všetkých používateľov zlúčeniny. Okrem toho neexistujú žiadne poplatky – je zadarmo na použitie, na ktoré sa dá nadviazať. Dnes nemáme verejne oznámený obchodný model. Naším cieľom je dosiahnuť, aby bol protokol čo najpoužívanejší a najpopulárnejší. V budúcnosti možno budeme plánovať vybudovanie nových firiem nad rámec protokolu, ale zatiaľ sa zameriavame iba na to, aby bola táto kľúčová technológia úspešná.

Otázka č. 3: Aké cenové kanály / veštičky používate? Si s nimi spokojný? Ako sa dajú vylepšiť?

Calvin Liu: V súčasnosti používame Oracle, ktorý udržiava náš tím – používa ceny z najlepších centralizovaných búrz. V súčasnosti však pracujeme na vytvorení decentralizovanejšieho Oracle – Open Oracle System. V tomto systéme môže ktokoľvek zadávať ceny a potom môžu projekty rozhodnúť, ktorých ceny chcú použiť. Zatiaľ Coinbase prispieva cenami k Open Oracle. Zlúčenina tiež. Je to niečo, o čom diskutujeme aj s tímom OK Group :) takže v budúcnosti dúfajme existuje cenový Oracle reťazec s cenami dodávanými decentralizovaným spôsobom z mnohých popredných búrz..

Otázka č. 4: Väčšina projektov, aj tie, ktoré žijú už mesiace, roky má iba hŕstka používateľov, ktorí si skôr než špekulácie kupujú tokeny na úžitok. Ako zabezpečíte, že zlúčenina získa používateľov služieb, nielen špekulantov?

Calvin Liu: Pomaly a rovnomerne. Všetko, čo robíme, robíme opatrne, opatrne a s podporou komunity. Na zlúčenine pracujeme mimoriadne tvrdo takmer 3 roky. Neponáhľame sa. Naším cieľom je vybudovať systém, ktorý vydrží 100 rokov a ktorý je kľúčovou infraštruktúrou pre nový, decentralizovaný a obrovský finančný systém..

Otázka č. 5: Veľkou nevýhodou DeFi je nízka likvidita. Aký je váš názor na to a ako si myslíte, že to môžeme vyriešiť??

Calvin Liu: Spoločnosť má v súčasnosti v kryptomene ~ 130 miliónov dolárov kryptomeny a 20 miliónov dolárov je požičaných. Pre väčšinu našich používateľov nejde o problém likvidity! Stále si môžete požičať kryptomenu v hodnote 110 miliónov dolárov – https://compound.finance/markets.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map