Rekapitulácia rozhovorov OKEx: Rozdelenie bitcoinov na polovicu

Pojem rakety s objemom vyhľadávania na polovicu a dátum sa blíži, čo sa presne stane pred, počas a po rozdelení bitcoinov na polovicu? Akadémia OKEx pripravila online webinár s veľmi špeciálnymi hosťami, aby sa podelili o svoje postrehy na túto tému v centre pozornosti. Tento článok vás prevedie rekapituláciou diskusie..

Hosťujúci rečníci:

Avaneesh Acquilla – CIO v spoločnosti Arrano Capital

Jason Choi – vedúci výskumu v spoločnosti Spartan

Willy Woo – Woobull

Moderátor:

Lennix Lai – riaditeľ pre finančné trhy v spoločnosti OKEx

Lennix: Predtým, ako sa dostaneme k obchodným príležitostiam v súvislosti s touto udalosťou na polovicu, chcel by som sa spýtať Jasona, nedávno sme publikovali článok zameraný na dátumy, v ktorom sa uvádza, že historicky by bitcoin alebo iný hlavný token PoW pravdepodobne mali celkom dobrý býk pred skutočným výskytom na polovicu a potom postupne odpisovať. Myslíte si, že je za tým pádny zásadný dôvod alebo zdôvodnenie??

Jason: Mám okolo toho niekoľko teórií, ale myslím si, že je dôležité najskôr upozorniť na to, že vlastníctvo je dôležitá udalosť a ktorá zvýrazňuje programový nedostatok niečoho ako bitcoin, čo mu dáva vlastnosti, ktoré platia v aktívach obchodnej hodnoty historicky, ale zároveň trochu váham, či ju len izolovať ako premennú. Priemerný výnos bitcoinu za jeho životnosť sa skutočne nezmyselne nelíši, ak ho nasadíte, viete hneď po týchto dvoch udalostiach v horizonte troch mesiacov alebo jedného roka. Je tiež dôležité mať na pamäti, že k polovičnému obratu došlo počas najdlhšieho býčieho trhu v podobe tradičné rizikové aktíva. Pre nás máme tendenciu pozerať sa na dlhodobejší dopad toho, čo to znamená pre znižovanie ponuky. A keďže je známy harmonogram dodávok, máme tendenciu zameriavať sa viac na stranu dopytu.

Myslím si, že jednou zaujímavou prípadovou štúdiou je skutočnosť, že zníženie o polovicu môže mať krátkodobý vplyv na cenu, môže to byť preto, lebo to bola správna hodnota pre lekára, takže sme to videli v roku 2019 s niečím ako litecoin, kde podľa mňa cena stúpla, asi o 500% v 200 dní, a potom sa vzdal všetkých ziskov, v podstate sa vzdal 40% za 30 až 40 dní, ktoré viedli k rozpoleniu, skôr ako sa vzdajú ďalších.

Takže si myslím, že to podľa mňa naznačuje, že sa ľudia pokúšali uskutočniť túto polovičnú udalosť, a stalo sa z toho proroctvo, ktoré napĺňalo seba samého, pretože viac ľudí špekulovalo a snažilo sa sústrediť jeden na druhého. Cena sa vlastne rozdala skôr, ako k nej ani nedošlo, takže zásadný prípad sa tam ani nehral. Ako to bude v prípade bitcoinu iné, myslím si, že dopyt nebude taký prechodný, myslím si, že je to oveľa zaujímavejšie nastavenie bitcoinu.

Pozeral som sa na faktory na strane dopytu, ktoré k tomu viedli a ďalej, najskôr sa pozriem na maloobchod, myslím si, že veci ako objem sociálnych médií a objem vyhľadávania na polovicu sú v súčasnosti takmer vždy najvyššie, v porovnaní s posledným júlovým vrcholom, V roku 2016 je nás takmer päťkrát viac ľudí, ktorí sa zaujímajú o to, čo je polovica. Pokiaľ ide o stabilné mince na burzách, v súčasnosti máme bokom miliardy dolárov, ktoré môžu alebo nemusia byť nasadené, a ak nebudú nasadené, myslím si, že bitcoin bude pravdepodobne hlavným príjemcom ako najlikvidnejší pár a na čele povedomia v porovnaní s posledným, ktorý je, je tiež oveľa lepší v tom, že v poslednej polovici roku 2016. Bitcoin bol stále veľmi známy ako transakcia za nezákonné činnosti na internete, zatiaľ čo tentoraz tu máme takmer preteky v zbrojení medzi dvoma geopolitickými mocnosťami. Máme tu Čínu, ktorá prichádza s DCEP, máme USA, ktoré prichádzajú s Váhami, takže blockchain v tom, že FUD sa stáva viac legitimizovaným a menej stigmatizovaným pre retailových investorov.

Myslím si, že sme nedávno dosiahli najvyššiu úroveň všetkých čias a za posledných šesť mesiacov sme videli dôkazy o tom, že baníci hromadili tiež značné množstvo svojich blokov. To pre nás znamená, že existujú náznaky akumulácie, ktoré vedú k tomuto deju.

Krátky príbeh, myslím si, že základným prípadom zníženia ponuky je to, že je to ilustrácia toho, čo robí z niečoho ako Bitcoin jedinečné aktívum, ale myslím si, že na fundamentoch na strane dopytu bude v tomto prípade pravdepodobne viac záležať, čo vedie k zníženiu na polovicu a ďalej, sú celkom pozitívne za bitcoin.

Lennix: Trh má dva protichodné názory, väčšinou z dvoch hlavných táborov. Prvý tábor tvrdí, že táto udalosť už má cenu; druhý je presvedčený, že cena polovičnej ceny nie je stanovená a že podnieti ďalší cyklus býčieho trhu. Navrhovatelia prvého prípadu uvádzajú hypotézu efektívneho trhu, zatiaľ čo obhajcovia druhého bodu poukazujú na mechaniku ponuky / dopytu, ako aj na predchádzajúce trhové cykly na polovicu..

Myslíte si, že trh s bitcoinmi je teraz rovnako efektívny ako na akciovom trhu, aby prijal klasickú trhovú hypotézu? Alebo si myslíte, že zmena dopytu po ponuke v Halvinge by bola prospešná pre cenu bitcoinu?

Avaneesh: Myslím si, že tu hrá niekoľko faktorov. Trh je efektívnejší v tom zmysle, že informácie sú širšie dostupné. Čo sa týka bitcoinu a tejto udalosti, existuje skutočne rozsiahle porozumenie a myslím si, že nakoniec, keď dôjde k takémuto šíreniu informácií, vždy dôjde k určitej predbežnej pozícii. Z rovnakého dôvodu sme počuli aj o menších baníkoch predávajúcich na tomto podujatí, aby mohli vyvážiť trh z hľadiska súčasného dopytu a ponuky. Jednu vec, ktorú vieme, je, že rovnica dopytu a ponuky sa stane po polroku atraktívnejšou, takže si osobne myslím, že pri priaznivom poskytovaní globálneho prostredia likvidity máme väčšiu šancu vidieť vývoj ceny v druhej polovici roka.

Lennix: Keď už hovoríme o ponuke a dopyte po bitcoinoch, skontroloval som energetický pomer Willy’s Bitcoin Miners – pomer medzi trhovou kapitalizáciou bitcoinu a jeho spotrebou energie. Mohli by ste vysvetliť koreláciu medzi cenou bitcoinu a spotrebou energie? Myslíte si, že náklady na energiu ťažiarov sú hlavným faktorom pri určovaní ceny bitcoinu?

Willy: Ťažba má silný vplyv na dno ceny bitcoinu, čo baníci predstavujú, je v podstate to, čo je spodné cenové rozpätie. Je to ekonomika na strane ponuky. Keď pomer cena / energia začne klesať na historické minimá, znamená to, že mnoho baníkov skončilo svoju činnosť a ponechajú najsilnejších a najefektívnejších baníkov, ktorí v tomto období nebudú predávať. Prečo by si? Slabí baníci boli zlikvidovaní, ich predajný tlak je preč, takže cena je pripravená pohybovať sa nahor. Silní ťažiari budú v tejto fáze predávať minimálne a budú čo najviac HODL, čím sa zníži tlak na predaj na trhu.

Lennix: Polovica istiny na polovicu predstavuje ekonomický stimul pre baníkov programovým znížením očakávaní ponuky a teoreticky by po presne 32 udalostiach na polovicu by bola bitcoinová sieť dostatočne udržiavaná iba transakčnými poplatkami – preto sa nevyžaduje žiadna bloková odmena.

Myslíte si, že model na polovicu v bitcoinoch – čo je úplný opak fiat meny – by s väčšou pravdepodobnosťou (PODĽA DIZAJNU) podporil skôr investovanie výdavkov?

Ak je to pravda, bitcoin je forma digitálnych zberateľských predmetov alebo digitálneho zlata, myslíte si, že sa bitcoin UŽ ukázal ako dobrý alternatívny nástroj na zaistenie podobných makro udalostí ako zlato?

Willy: BTC napodobňuje zlato v tom, že je navrhnutý ako vzácny. Všetko, čo je vzácne, môže byť dobrým uchovávateľom hodnoty. Jeho dizajn je vhodný na uchovávanie hodnoty, a teda investuje. Nie je to ani zďaleka dokázané ako zaistenie pre makro, je to teoreticky zaistenie v jeho dizajne, sú okolo neho silné metriky, ktoré menej korelujú s iným makrom. Myslím si, že si vyžaduje viac času na preukázanie, musíme skutočne vidieť, ako sa správa, ako bude viac ľudí dôverovať tomuto správaniu. Napríklad bezpečné útočisko vo vojnovom čase alebo zaistenie proti peňažnému kolapsu. Tiež netreba zabúdať na to, aký je malý, na to, aby začal byť užitočný pre bežné trhy, skutočne potrebuje trhový strop vo výške 1 USD. Ideálne 10 USD, hrubá veľkosť zlata.

Avaneesh: Myslím si, že bitcoin je svojím dizajnom vhodnejší ako uchovávateľ hodnoty ako platobné riešenie. Argumenty „stav toku“ zachytávajú, ako sa dá nedostatok porovnať so zlatom a striebrom. Už teraz má veľa výhod oproti zlatu, ako je prenosnosť a deliteľnosť, ale zlato existuje už tisíce rokov, takže mu ľudia dôverujú. V súčasnosti sa ľudia s bitcoinmi len uspokojujú, takže budovanie tejto dôvery bude samozrejme trvať istý čas – akonáhle tam bude, určite môže ísť o alternatívnu investíciu do zlata..

Lennix: Vkročíme do éry, keď QE je nekonečný a verejný dlh v bohatých krajinách dosahuje na konci roka 66 trn, čo je 122% HDP. Učebnice nám hovoria, že nekontrolovaná tlač peňazí by viedla k hyperinflácii. A CB naraz musela splatiť svoj dlh drastickým znížením páky a zvýšením daní – ale v politike ESP by medzi bohatým svetom boli politické ťažkosti..

Myslíte si, že nespútané QE by nás nakoniec priviedli k hyperinflácii – čo nám dáva viac dôvodov na nákup bitcoinov? Alebo si myslíte, že je vláda nejako schopná udržať infláciu na uzde a zároveň udržať taký obrovský rozpočtový deficit?

Willy: Je ľahké povedať, že ak tlačíme peniaze do nekonečna, prejdeme k hyperinflácii. Moje skúsenosti z trhov sú také, že účinky druhého rádu nesmú byť zľavené. Situácia, v ktorej sa nachádzame, je jedinečná v tom, že celý svet tlačí peniaze súčasne v čase, keď je globálna ekonomika na vrchole vzájomnej prepojenosti, keď predchádzajúce štúdie boli veľmi izolované pre jednu krajinu. Tiež sme nikdy nevideli globálnu rezervnú menu ako čistý fiat, sme na nezmapovanom území a môj osobný názor je, že je nebezpečné robiť okamžité a zjednodušujúce závery: tlačiť peniaze a potom dostaneme hyperinfláciu. Určite sa to pravdepodobne stane, ale bude trvať veľa rokov, možno desať alebo viac rokov, kým sa budete pohybovať, orientácia v nuansách bude dôležitá a tieto nuansy budú dôležité..

Ak by som mal oddialiť, jedná sa o vynulovanie dlhodobého dlhového cyklu. Stáva sa každých 70-100 rokov, k uvedenému resetovaniu obvykle prichádza s novou globálnou menou, v podstate s novou dohodou o tom, čo sú peniaze. Posledným resetom bolo prevzatie GBP po druhej svetovej vojne USD, história ukazuje, že tento prechod bude trvať desaťročia.

Myslím si, že v dnešnej dobe je nákup bitcoinu dobrý nápad, sakra áno. Je to zaistenie, je decentralizované, je neprekonateľné, je digitálne a sme v digitálnom veku a generácia boomu, ktorá milovala zlato ako tento hedž za podobných ekonomických okolností, prejde skôr, ako dôjde k tomuto prechodu, a generáciám, ktoré budú spokojné digitálny vek a teda bitcoin.

Jason: Myslím si, že niektorí krypto ľudia majú tendenciu mať dosť zjednodušený pohľad na tlač peňazí a hyperinfláciu, že akonáhle dôjde k QE, uvidíme náhlu implóziu dolára, peniaze nebudú nič znamenať. Ale ako Willy poukázal hneď v roku 2008 a mnoho ľudí vtedy predávalo rovnaké príbehy, hovorili, že v USA po QE uvidíme hyperinfláciu, ale inflácia neustále podhodnocovala očakávania a CPI zostal nízky.

A myslím si, že je to preto, že ľudia majú tento druh redukčného pohľadu na to, čo tlač peňazí vlastne je. A všetci sme študovali ekonomiku multiplikátora peňazí, takže jediný spôsob, ako monetárna základňa prúdiť v ekonomike, je, ak sa premení na jednu v skutočné peniaze, aby banky primerane zvýšili úvery, nie som si istý, či sa to deje okamžite. Nemyslím si, že je mojou výhodou predvídať, kedy môže alebo nemusí dôjsť k hyperinflácii. Myslím, že som vždy predvolený späť na stranu dopytu. Čo nám hovoria dôkazy? Existujú dôkazy, ktoré hovoria, že v poslednej dobe existuje vysoký dopyt po stabilných minciach, najmä v ázijských pobočkách OTC, celková trhová kapitalizácia všetkých stabilných mincí stabilných mincí denominovaných v USD dosiahla 9 miliárd dolárov, čo signalizuje do istej miery širší dopyt po stabilných minciach. dolárov, ktoré teraz vidíme v súvislosti s tým, či sa to má nasadiť do bitcoinu, do kryptomeny, myslím, že to je iná otázka, ale predstavuje to celkom pekné nastavenie v tom, že máte 9 miliárd, máte na výmenách miliardy dolárov stabilných coinov , máte všetky tieto faktory na strane dopytu, ktoré som spomenul na začiatku tohto panelu.

Tento druh rozprávania sa deje okolo polovice aj v rovnakom čase, takže si myslím, že predstavuje celkom dobrý vstupný bod pre krypto, ale či hyperinflácia bude okamžitým katalyzátorom prijatia bitcoinu. Ja osobne si to nemyslím. Nemyslím si, že sa to stane, aj keď sa to stane, nebude to vec, ktorá sa stane, viete budúci týždeň alebo budúci mesiac.

Avaneesh: Existujú silné argumenty, že QE a politiky fiškálnych stimulov majú čoraz menší vplyv na reálnu ekonomiku. Takéto politiky sme videli v USA a prírastky produktivity a rastu HDP sú čoraz obmedzenejšie. Jedným z dôsledkov, ktorý je možné vidieť, je vplyv na ceny aktív, takže máme ekonomiku, ktorá bojuje a celková miera inflácie je nízka súčasne s rastom cien aktív. Z krátkodobého hľadiska si myslím, že s defláciou budeme nejaký čas zápasiť, ale rizikom potom bude podľa mňa pravdepodobne stagflácia a nie hyperinflácia..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map