Rozdelenie bitcoinu na dva tábory – na tie, ktoré to chcú, a na tie, ktoré to potrebujú

pôvodný autor : Audrey Nesbitt

fotka od Riya Kumari od Pexels

V rozvinutom svete máme finančný systém, ktorý väčšinou funguje (s výnimkou, ktorá nastala v rokoch 2007–2008 s finančným kolapsom, ktorý Satoshi Nakamoto riešil pomocou bitcoinu). Môžeme preklínať poplatky, najmä pri cezhraničných alebo devízových transakciách, niektoré transakcie sa nedajú robiť mimo bankových hodín atď., Ale pokiaľ to nie je zlomené, urobte to väčšinou opravou systému. Máme vlády, ktoré dohliadajú na bankový systém. Funguje to roky, takže skutočne nevenujeme veľa pozornosti hľadaniu bankových alternatív, ako je bitcoin. Mnohí by povedali, že nepotrebujeme digitálne meny ako Bitcoin – chceme bitcoin.

Nedávna prieskum výskumná služba YouGov Omnibus ukazuje, že polovica amerických mileniálov má záujem používať kryptomenu ako platobnú možnosť, ale nakoniec ju nepotrebujú – chcú ju. Spoločnosti ako Facebook tiež súperia o to, aby sa stali platobnou platformou pre týchto mileniálov. Ak vezmeme do úvahy bezpečnostné a súkromie týchto spoločností (často už podľa návrhu), nechceme lepšiu voľbu?

Čo ak žijete vo Venezuele? Venezuela je uprostred masívnej finančnej krízy s rýchlo sa znehodnocujúcou národnou menou, kde je lepšie znášať volatilitu na trhu s kryptomenami ako držať miestnu menu.

Localbitcoiny, trh, kde môžu používatelia navzájom nakupovať a predávať bitcoiny, oznámil exponenciálne nárasty objemu v Kolumbii, Venezuele a Peru. Minulý týždeň zaznamenali venezuelské trhy s lokálnymi bitcoinmi rekordný objem po ôsmykrát za posledných 10 týždňov

Žiadne prerušenia treťou stranou

Jednou z najdôležitejších výhod bitcoinu a ďalších kryptomien postavených na technológii Blockchain je, že vlády a banky nemôžu prerušiť transakcie, zabaviť alebo zmraziť účty – čo je vlastnosť kryptomien atraktívna pre tie v volatilných regiónoch. V krajinách, ktoré zažívajú hyperinfláciu, ako napríklad Venezuela, dosahujú kryptomeny obrovský pokrok. Hyperinflácia nastáva, keď si bežná populácia radšej nechá svoje bohatstvo v nepeňažných aktívach alebo v stabilnej cudzej mene, ako je americký dolár. Rovnako ako v situácii vo Venezuele, aj vďaka vládnym kontrolám je možnosť získavania cudzej meny výrazne obmedzená, čo z bitcoinu a ďalších kryptomien urobilo populárnu alternatívu. Niekto by mohol namietať, že tieto regióny potrebujú bankovú alternatívu ako bitcoin.

Blockchain, kryptomeny & Bitcoin – finančné alternatívy pre nebankové a bankové banky

Napadlo vám niekedy, aký by bol život, keby sme nemali prístup k základnému bankovníctvu?

Aj keď mnohí považujú pohodlie moderného elektronického bankovníctva za samozrejmosť, značnej časti populácie v skutočnosti chýba prístup k bankovým službám. Podľa a Správa z roku 2017 podľa FDIC viac ako 25 percent Američanov nemá vôbec bankový účet alebo nie je schopný použiť svoj účet na pokrytie všetkých svojich finančných potrieb. Tento problém sa stáva čoraz naliehavejším, keď sa pozriete na krajiny, ktoré nie sú také bohaté ako USA. Podľa najnovších údajov z USA asi 1,7 miliardy dospelých na celom svete nemá prístup k bankovníctvu Globálna databáza Findex Svetovej banky.

fotka od Vladislav Reshetnyak od Pexels

Zlepšenie prístupu k finančným nástrojom pre všetkých

Nemať prístup k bankovému účtu je hlavným problémom, a to natoľko, že ho OSN zaradila ako významnú súčasť siedmich svojich 17 cieľov udržateľného rozvoja podporovať trvalo udržateľný rozvoj národov postihnutých chudobou po celom svete. Trvalo udržateľný rozvoj sa však stáva zložitejším, pretože vo finančnom prostredí naďalej dominujú veľké banky a mnoho bánk buď znížilo svoju prítomnosť v oblastiach postihnutých chudobou, alebo úplne skončilo kvôli vysokým nákladom a riziku. Ľudia žijúci v týchto oblastiach s nedostatočným pokrytím stále potrebujú bezpečnosť banky, chýba im však dokonca základný prístup k základným bankovým službám online. Okrem problémov prístupu, ktoré považujeme za základné finančné služby, ako je preplatenie šekov, mnohým ľuďom chýbajú základné formy identifikácie, ktoré umožňujú prístup k týmto základným bankovým službám..

Ak ste niekedy stratili alebo vám niekto ukradol identifikačné číslo, viete, aká veľká bolesť je jeho nahradenie. Pre tých, ktorí žijú v chudobe, existuje veľa ďalších prekážok pri získavaní alebo nahrádzaní identifikácie, vrátane toho, že na prvom mieste nie sú správne doklady, vysoké poplatky, jazykové bariéry, nedostatok rodinných alebo sociálnych väzieb na overenie totožnosti atď..

Nedokáže overiť, o koho ide, núti bezdomovcov a ľudí žijúcich v chudobe, aby žili v stave systémovej neviditeľnosti, ktorá môže mať za následok odmietnutie základných služieb, ako je zdravotná starostlivosť a bývanie.

Technológia blockchainu pomáha nebankovým a podbankovým bankám

Blockchain, technológia, ktorá Bitcoin je postavený na, podľa Wikipedie je rastúci zoznam záznamov, nazývaných bloky, ktoré sú prepojené pomocou kryptografie. Každý blok obsahuje kryptografický hash predchádzajúceho bloku, časovú pečiatku a údaje o transakciách (všeobecne reprezentované ako koreňový hash stromu merkle). Podľa návrhu je blockchain odolný voči modifikácii údajov. to je "otvorená, distribuovaná účtovná kniha, ktorá dokáže efektívne a overiteľným a trvalým spôsobom zaznamenávať transakcie medzi dvoma stranami"

Transparentnosť a efektívnosť technológie blockchain z nej robí atraktívnu možnosť, ako pomôcť vyriešiť niektoré z najväčších výziev, ktorým čelia nebankové a nedostatočne vybavené banky.

Kanadská spoločnosť zaoberajúca sa softvérovými riešeniami Smart Sapien pracuje na riešení digitálnej identity a trhu založenom na blockchaine s cieľom riešiť identifikáciu a ďalšie výzvy, ktorým čelí mládež bez domova. Iniciatíva sa volá Silver Linings a funguje tak, že vytvára všadeprítomný zdroj identifikácie, digitálnu hotovosť s kontrolou výdavkov.

"Prechádzame jednou z najväčších transformácií v histórii ľudstva tým, že sa chopíme technológie rýchlosťou, akou sme. Komunikácia je teraz zadarmo a bez hraníc, náš každodenný život v nakupovaní, sledovaní filmov a socializácii je postavený na technológii, technológiu teraz využívame na vzdelávanie a na zlepšenie nášho zdravia. Neexistuje však riešenie národnej identity, ktoré by poskytovalo základné informácie. dôkaz, kto je jednotlivec – vytvorili sme digitálny svet, v ktorom je každý anonymný. Blockchain je revolučná technológia, ktorá má schopnosť vytvoriť túto jedinečnú identifikáciu v digitálnom svete a tiež vytvoriť všadeprítomný zdroj hodnoty z údajov, ktoré sme odsunuli zo zoznamu služieb, ktoré som uviedol vyššie. Som si istý, že Blockchain bude hrať veľkú úlohu pri znižovaní chudoby na tomto svete a zároveň bude pomáhať menej šťastným získať vzdelanie a komunikovať ich s ostatnými kvôli rýchlejšiemu procesu rehabilitácie.." – Matt Hinkley, CEO Smart Sapien & Spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Liquidus

Výhody blockchainu:

– Nevyžaduje sa žiadna fyzická vetva

– Na prevádzkovanie siete nie je potrebná žiadna zložitá alebo nákladná infraštruktúra, čo by malo za následok nižšie poplatky

– Zvýšená transparentnosť

– Rýchlosť transakcií

– Dôkaz o majetku, tituloch pozemkov, identifikácii, záznamoch o transakciách a iných dôležitých dokumentoch je možné uložiť na blockchaine, čo znižuje možnosť korupcie papierových dokumentov.

– Decentralizované – nekontroluje ich žiadna vláda ani iný subjekt. Transakcie vrátane cezhraničných platieb je možné uskutočňovať priamo tým, ktorí to potrebujú

– Poskytovanie pôžičiek s využitím blockchainu ponúka bezpečnejší spôsob poskytovania osobných pôžičiek väčšej skupine používateľov, vďaka čomu by bol proces pôžičky lacnejší, efektívnejší a bezpečnejší.

fotka od rawpixel.com od Pexels

Bitcoin

Bitcoin, prvá populárna kryptomena alebo digitálna hotovosť, nevyžaduje žiadnu centrálnu banku ani jediného správcu a je možné ho posielať od používateľa k používateľovi, peer-to-peer bez potreby sprostredkovateľa tretej strany. Kryptomeny ako Bitcoin ponúknuť životaschopné riešenie pre nebankové / podbankové emisie. Inštalácia nevyžaduje veľa – vyžaduje minimálne mobilný telefón a pripojenie na internet. Bitcoin ponúka efektívnosť, náklady, rýchlosť, bezpečnosť, minimalizuje možnosť korupcie tretích strán a je bez hraníc.

Či už je to Bitcoin, Ethereum, Ripple alebo iná jedna alebo dve kryptomeny ‘, ktorá sa nakoniec stane hlavnou digitálnou menou používanou pri prevode hodnoty alebo Facebooku, alebo vôbec nič, čo je na inú diskusiu.

„Základná otázka bankability a spoločensko-politických problémov ovplyvňujúcich meny a toho, ako ovplyvňuje tých, ktorí to najviac potrebujú, je naliehavou výzvou, ktorú je potrebné vyriešiť pre mnohých z nás v priestore technológie Blockchain. Všetko závisí od jednej veci – nášho prvotného inštinktu hľadajúceho bezpečnosť a stabilitu (prístrešie a jedlo). V súčasnosti predstavuje blockchain a kryptomeny prístupné riešenie pre nebankové subjekty. Nevieme, či je to udržateľný riešiteľ problémov, avšak vieme, že v tejto chvíli, v tejto chvíli, neexistujú lepšie. “ – Anna Niemira, riaditeľka obchodného rozvoja v spoločnosti CryptoChicks

Dotlač od: https://medium.com/datadriveninvestor/splitting-bitcoin-into-two-camps-those-that-want-it-and-those-that-need-it-a067cab8920a

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map