Sledovanie mincí frakčnej rezervy DeFi a IRS na ochranu súkromia – krypto správy týždňa

OKEx Insights predstavuje päť najdôležitejších kryptospráv za posledný týždeň

Správy týždňa

Dodávka DAI spoločnosti Compound pripomína bankovníctvo frakčných rezerv

Ako prvýkrát uviedol CoinDesk, niečo celkom nezhromažďuje množstvo DAI na superhmotnej platforme Compound.

Podľa oficiálnych webových stránok spoločnosti Compound je v súčasnosti hrubá ponuka DAI 501,70 milióna a stúpa od času tlače. Toto číslo však ostro kontrastuje s takmer 157,99 miliónmi zaznamenanými sledovacím webom Štatistiky Dai – čiastka CoinGecko súhlasí s. 

Okrem toho počet DAI v zmesi za posledných pár dní absolútne vyletel. K 1. júlu bola táto hrubá ponuka iba 51,75 milióna.

Podľa niektorých odborníkov nesúlad medzi dodávkou DAI spoločnosti Compound a zjavnou celkovou dodávkou skutočného DAI vyplýva z pôžičkovej povahy platformy. Používatelia zjavne vkladajú novo vypožičané DAI a nafukujú tak ponuku.

Ken Deeter z Electric Capital povedal pre CoinDesk, že to pripomína tradičný bankový systém, a vysvetlil:

„Upozorňujeme, že to je vlastne to, čo banky robia aj s USD. Ak vložím 100 dolárov a 90 dolárov sa požičia, niekto dostane platbu týmito 90 dolármi a vloží to do banky. Teraz je v banke 190 dolárov, aj keď na začiatku bolo iba 100 dolárov. “

Kľúčové jedlá

  • Povaha zlúčeniny zameraná na výnos, ako už bolo predtým diskutované v spoločnosti OKEx, môže spôsobiť určité problémy s udržateľnosťou – o čom svedčí pomerne veľký rozdiel medzi číslami DAI.
  • Charakter frakčnej rezervy, ktorý zjavne pracuje na zlúčení, nemusí urobiť veľa pre vyvrátenie niektorých predpokladov, že DeFi je bublina.

Ponuka Dai na Balanceri tento týždeň vzrástla. (Graf sa začína 30. apríla) Zdroj: Zložené laboratóriá

Tokeny USDC dosiahli hodnotu 1 miliardy dolárov, pretože sa uviazali okolo 10 miliárd dolárov

Celková trhová kapitalizácia amerických dolárových mincí (USDC) tento týždeň presiahla 1 miliardu dolárov po stálej sérii nových tokenov. Ako uvádza Blok, ponuka USDC sa v júni zvýšila o 37% a medziročne o 93%.

Napriek míľniku je stablecoin krytý Coinbase a Circle stále druhým husľovým nástrojom voči USDT. The trhový strop stablecoinu spoločnosti Tether je stále len necelých 10-násobok hodnoty USDC, a to aj napriek tomu, že niekoľko týždňov nevydala nový výtlačok.

Kľúčové jedlá

  • Zatiaľ čo Tetherova tlačiareň zostáva odpojená zo siete, zaznamenali sme pretrvávajúci dopyt po USDC – čo by sa niektorým mohlo javiť ako stabilnejší stabilnýcoin.
  • USD Coin zostáva druhým najväčším stablecoinom s veľkou rezervou, na treťom mieste je Paxos Standard menej ako 25% trhového stropu USDC.

Tržná kapitalizácia USD Coin dosiahla 1. júla 1 miliardu dolárov Zdroj: Zdroj: CoinGecko

IRS chce sledovať mince na ochranu súkromia

Americká daňová služba vyhľadáva informácie o nástrojoch, ktoré pomôžu pri sledovaní coinov na ochranu súkromia, mimosieťových protokolov BTC druhej úrovne a postranných reťazcov..

Mince na ochranu osobných údajov uvedené podľa mena zahŕňajú Monero (XMR), Zcash (ZEC), Dash (DASH), Grin (GRIN), Komodo (KMD), Verge (XVG) a Horizon (ZEN). Názov reťazcov, ktoré sa spomínajú mimo reťazcov, je Lightning Network, Raiden Network a Celer Network. Ako bočné reťazce boli spomenuté aj plazmy a OmiseGo.

Termín na predloženie odpovedí do pilotný program je 14. júla.

Kľúčové jedlá

  • Vďaka množstvu nástrojov na sledovanie, ktoré sú už k dispozícii na zvládnutie BTC blockchainu, ako sú napríklad riešenia od Chainalysis, sa IRS teraz zameriava na viac zahmlievané blockchainy súkromných coinov..
  • Niektoré z nich uvádzali na trh mince s ochranou osobných údajov ako jediný spôsob, ako si zachovať finančné súkromie v budúcnosti zvýšeného finančného dohľadu. Regulačné orgány sa však snažia tieto myšlienky zastaviť.

Balancer vyčerpaný hackerom za 500 000 dolárov

V pondelok došlo k hacknutiu spoločnosti Balancer Pool – poskytovateľa likvidity v decentralizovanom finančnom priestore – prostredníctvom exploitu, ktorý spôsobil, že protokol uvoľnil tokeny v hodnote pol milióna dolárov.

Konkrétne postihnutá bola Statera (STA). Hacker si požičal 23 miliónov dolárov v éterom krytých WETH tokenoch ako bleskovú pôžičku predtým, ako proti nim začal obchodovať so STA. Podľa príspevok na blogu od technologického riaditeľa spoločnosti Balancer, Mika McDonalda, previnilec napínal rezervu likvidity STA tým, že chodil tam a späť medzi investičným tokenom a WETH 24-krát – čím oklamal systém. Rovnaké zneužitie sa využilo aj pri použití zabalených bitcoinov (WBTC), Chainlink (LINK) a Synthetix Network Token (SNX)..

Kľúčové jedlá

  • Aj keď je DeFi v kryptomene momentálne najhorúcejšou vecou, ​​exploity ako hack Balancer ukazujú, že priestor je stále nezrelý a možno nie je postavený na tak pevnom základe, ako by si niektorí mohli myslieť.
  • S decentralizovaným financovaním prichádza nedostatok centralizovanej kontroly. Výrazne však chýba aj centralizovaná ochrana.

Cena BAL všeobecne klesla za posledných sedem dní. Zdroj: CoinGecko

Bitcoin a S.&P 500

Korelácia medzi cenou bitcoinu a S&Podľa údajov získaných zo skreslenia P 500 dosiahol nové historické maximum.

V utorok bola dosiahnutá rekordne vysoká korelácia 66,2%. 

Kľúčové jedlá

  • Napriek tomu, že mnoho zástancov bitcoinu prirovnáva kryptomenu k „digitálnemu zlatu“ alebo uchovávateľu hodnoty, BTC sa v súčasnosti ukazuje ako viac rizikové aktívum, ktoré koreluje so stavom tradičných trhov..
  • Napriek prudkému nárastu od marca korelácia bitcoinu s S.&P 500 je pomerne nestály a zriedka zostáva silný.

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie a vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map