Spoločnosť KuCoin bola napadnutá a služba BitMEX bola zaúčtovaná, ale názov tokenu Reddit MOON sa odhlási

Najväčšie príbehy zo sveta kryptomien, ktoré vám mohli uniknúť

Vo svete blockchainu a kryptomeny to bol mimoriadne dramatický týždeň – najmä pokiaľ ide o reguláciu Spojených štátov. Videli sme, že jedna veľká výmena digitálnych aktív bola kompromitovaná kvôli strate viac ako 150 miliónov dolárov a ďalšia výmena derivátov kryptomeny účtovaná americkou komisiou pre spravodlivosť a obchodovanie s komoditami. Medzitým Internal Revenue Service zadala zmluvy na prelomenie funkcií ochrany súkromia Monera a redditská MOON komunita odmeny token nečakane pristane na povestnom mesiaci.

Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o týchto príbehoch, a ešte viac, v tohtotýždňovom vydaní Krypto správ týždňa týždňa OKEx Insights.

Spoločnosť KuCoin bola kompromitovaná a finančné prostriedky prané prostredníctvom decentralizovaných búrz

Spoločnosť KuCoin, burza digitálnych aktív so sídlom v Singapure, videla vyčerpanie najmenej 150 miliónov dolárov z horúcich peňaženiek po jednom alebo viacerých hackeroch údajne získal prístup k svojim súkromným kľúčom. Bolo odcudzených veľké množstvo kryptomien a tokenov založených na ethereu – s nedávnymi odhadmi vyššími, ako sa pôvodne uvádzalo.

Kľúčové jedlá

 • V reakcii na to rôzne projekty vykonávali centralizovanú kontrolu zmrazením alebo obrátením svojich inteligentných zmlúv – čím sa spochybnilo, aké decentralizované sú mnohé z nich..
 • Decentralizované výmeny Kyber Network a Uniswap sa dostali do centra pozornosti, akonáhle sa zlodeji začali pokúšať prať ukradnuté finančné prostriedky prostredníctvom DEX. To môže pritiahnuť viac regulačnej pozornosti, pretože decentralizované výmeny naďalej pribúdajú.

Zakladatelia spoločnosti BitMEX obvinení z amerického ministerstva spravodlivosti a CFTC

Americké ministerstvo spravodlivosti má úradne spoplatnené Zakladatelia spoločnosti BitMEX Arthur Hayes, Samuel Reed a Benjamin Delo za porušenie zákona o bankovom tajomstve a sprisahanie za účelom porušenia finančných zákonov. Obvinený bol aj vedúci rozvoja obchodu s derivátovými burzami Gregory Dwyer. Správy o obvineniach viedli k tomu, že cena bitcoinu klesla z 10 892 dolárov na 10 438 dolárov, čo je pokles o viac ako 4%, pričom altcoiny tiež zaznamenali veľký výpredaj.

Kľúčové jedlá

 • Právna sága, ktorá bude nasledovať, bude pravdepodobne priťahovať významnú pozornosť médií do budúcnosti, pretože mnohí očakávajú, že sa Hayes a ďalší riadiaci pracovníci BitMEXu budú pred súdom dôrazne brániť. Dwyerov právnik už uviedol, že vznesenie námietky vznesie.
 • Spoločnosť BitMEX nedávno oznámila, že začne s povinným overovaním identity svojho zákazníka, čo niektorí v priemysle považovali za červenú vlajku toho, že pri výmene derivátov môže pociťovať horúčavu americké regulačné orgány.

IRS zadáva dve zmluvy na narušenie súkromia Monera

Po prvom zverejnení svojho cieľa, ktorým je zmarenie kryptomeny zameranej na súkromie, transakcie zahmlievajúcej Monero, služba Internal Revenue Service zadané zákazky na Chainalysis a Integra FEC. Každá z nich má hodnotu 625 000 dolárov a príjemcovia boli vybraní z celkového počtu 22 uchádzačov.

Kľúčové jedlá

 • Cena XMR – možno prekvapivo – reagovala priaznivo na správu, že IRS uzavrela zmluvy na prelomenie protokolu o ochrane osobných údajov. Po oznámení vzrástla hodnota súkromnej mince o 12,3% a v čase tlače je o 3% vyššia. Za posledný rok stúpol XMR o 82,3%.
 • Nie je žiadnym prekvapením, že spoločnosť Chainalysis získala kontrakt, pretože pravidelne dostáva také kontrakty na sledovanie blockchainu od vlády Spojených štátov. Integra FEC je na druhej strane v priemysle pomerne neznámym menom.

Cena XMR sa zvýšila od uzavretia zmlúv IRS o prelomení jej protokolu zameraného na súkromie. Zdroj: CoinGecko

Spoločnosť Kik porušila zákon o cenných papieroch a spoločnosť Salt musí investorom ICO ponúknuť vrátenie peňazí

Spoločnosť Kik Interactive Inc. podľa stredajších akcií porušila zákon o cenných papieroch tým, že v roku 2017 získala prostredníctvom tokenu predajom 100 miliónov dolárov vládnuca od amerického okresného sudcu pre južný okres New York, sudcu Alvina Hellersteina. Generálny riaditeľ spoločnosti Kik, Ted Livingston, sa odvtedy vzdal možnosti odvolať sa proti rozhodnutiu, ktoré nasleduje po podaní žaloby Komisiou pre cenné papiere a trhy v roku 2019.

SEC zároveň má nariadil že spoločnosť Salt Lending musí investorom ponúknuť vrátenie ich pôvodnej ponuky mincí z roku 2017 po porušení zákona o cenných papieroch. Spoločnosť Salt musí tiež zaplatiť vyrovnanie vo výške 250 000 dolárov za to, že nezaregistrovala svoj predaj tokenov u regulátora. Avšak pôžičková platforma následne zaregistruje svoje SALT tokeny ako cenné papiere.

Kľúčové jedlá

 • Rozhodnutie proti Kikovi pravdepodobne nebude prekvapením pre mnohých v oblasti kryptomeny, ktorí nasledovali právny boj so SEC, vzhľadom na to, že zdanlivo zlyháva Howeyov test – metrika vytvorená najvyšším súdom, ktorá skúma, či transakcie sú alebo nie. sa môžu považovať za cenné papiere.
 • Rozhodnutie proti spoločnosti Salt sa môže zdať trochu ako silná facka na zápästie, pretože pôžičková platforma musí ponúkať iba splácanie, na rozdiel od priameho splácania. Vyrovnanie vo výške 250 000 dolárov je tiež relatívne malou pokutou v priemysle, ktorý sa denne zaoberá výrazne vyššími číslami.
 • Cena SOLI mala – možno prekvapivo – po prepuknutí správy napumpovanú 140%. To by mohla byť reakcia na zámer požičiavajúcej platformy zaregistrovať token ako cenný papier u SEC.
 • Aj keď sa v súčasnosti blížime ku koncu roku 2020, tieto rozhodnutia ilustrujú, že neregistrované ponuky cenných papierov z obdobia ICO v rokoch 2017–2018 nevymizú bez škót.

Cena SOLI reagovala priaznivo na príkaz SEC, že platforma na poskytovanie pôžičiek musí investorom ponúknuť vrátenie peňazí. Zdroj: CoinGecko

Komunitný token Reddit MOON vidí, že trhový strop zasiahol povestný mesiac

Komunitný token Redditu pre subreddit r / CryptoCurrency, MOON, sa v súčasnosti predáva za stabilný DAI založený na ethereu – spôsobom kruhového objazdu.

MOON existuje iba v testovacej sieti Rinkeby a ako taký sa nepredával na otvorenom trhu s kryptomenami. Webová stránka s názvom xmoon.exchange však umožnila držiteľom MOONOV previesť svoje tokeny testnetu na derivátový produkt s názvom xMOON, ktorý by sa potom dal obchodovať prostredníctvom automatizovanej burzy tvorcov trhu za xDAI, derivát DAI, ktorý sa dá ľahko previesť na populárny stablecoin.

Kľúčové jedlá

 • V čase tlače má 1 MOON token hodnotu približne 0,067 DAI – oproti pôvodnej hodnote 0,095 DAI. Vzhľadom na jeho aktuálnu ponuku a výmenný kurz s DIA sa súčasná trhová kapitalizácia tokenu komunity komicky znásobila do septilionového územia, vyššia ako v prípade celej globálnej ekonomiky.
 • Rýchlo klesajúci výmenný kurz pravdepodobne prinesie späť trhovú kapitalizáciu MOON tokenu späť na realistickejšie čísla.
 • Doteraz bol MOON token do veľkej miery bezcenný. Decentralizovaný zámena MOON za xMOON za xDAI do DAI však tlačí niektorých aktívnych Redditorov "peniaze zadarmo."

Trhová kapitalizácia DAI za posledné mesiace dramaticky vzrástla, hlavne vďaka dopytu po decentralizovanom financovaní. Zdroj: CoinGecko

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie, originálny výskum & vybrané správy od krypto profesionálov. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map