Spoločnosť MassMutual kupuje BTC, pretože MicroStrategy považuje svoje odporúčanie akcií za znížené

Najväčšie príbehy týždňa zo sveta kryptomien, ktoré ste možno minuli

Vo svete kryptomien to bol ďalší týždeň plný udalostí. Videli sme, ako jeden inštitucionálny monštrum nakupoval do BTC, pretože agresívne nákupy ďalšieho významného hráča vyvolávajú odporúčanie k zníženiu hodnoty akcií. Regulačné orgány jednej krajiny sa medzitým snažia zakročiť proti transakciám typu kryptomena "Krypto mama" požaduje prijatie princípov slobody blockchainu.

Tu je všetko, čo vám tento týždeň možno chýbalo na fronte noviniek o blockchaine a kryptomene, v tomto vydaní Krypto správ týždňa týždňa OKEx Insights.

Spoločnosť MassMutual investuje 100 miliónov dolárov do BTC

Massachusetts Mutual Life Insurance Co. sa stala najnovšou inštitúciou, ktorá sa po roku pripojila k bitcoinu investovanie 100 miliónov dolárov na BTC a ďalších 5 miliónov dolárov na akciový podiel v spoločnosti NYDIG, spoločnosti poskytujúcej finančné služby zameranej na bitcoiny, ktorej správa je 2,3 miliardy dolárov.

Kľúčové jedlá

  • Nákup BTC spoločnosťou MassMutual jej zabezpečí priame vystavenie vedúcej kryptomene a signály, že spoločnosť očakáva, že ju budú nasledovať aj ďalší inštitucionálni hráči..
  • Americká vzájomná životná poisťovňa je skutočne inštitucionálny monštrum so 169-ročnou históriou a 235 miliardami dolárov na všeobecnom investičnom účte. Jeho novoobjavená expozícia voči BTC pravdepodobne podporí dôveru v digitálne aktívum medzi ostatnými inštitucionálnymi gigantmi.

NYAG sa snaží rozšíriť súdny zákaz proti spoločnosti Tether

Prebiehajúca právna dráma medzi newyorským generálnym prokurátorom a burzou kryptomien Bitfinex zaznamenala tento týždeň nový vývoj po tom, čo prvý menovaný spolupracoval a očakáva odovzdanie úverových dokumentov v priebehu niekoľkých týždňov..

Ďalej NYAG je hľadanie predĺžiť príkaz, ktorý by zabránil spoločnosti Tether požičať spoločnosti Bitfinex ďalšie prostriedky do 15. januára.

Kľúčové jedlo so sebou

  • Tether vydáva USDT, stabilný stabilizovaný dolár viazaný na UST, ktorý sa často označuje menovcom spoločnosti. Aktuálna trhová kapitalizácia USDT je ​​podľa spoločnosti 19 949 725 669 dolárov CoinGecko, čo z neho robí veľkú poprednú stablecoin. Negatívny výsledok pre spoločnosť Tether v právnej bitke by mohol na trhu s kryptomenami spôsobiť vážne otrasy.

Trhová kapitalizácia USDT prudko vzrástla v roku 2020. Zdroj: CoinGecko

Francúzsko sa chystá vydať nariadenie o transakciách medzi kryptami a kryptami

Podľa vyhlásení prezidenta francúzskej šifrovacej asociácie Simona Polrota a ďalších zdrojov sa Francúzsko snaží stať sa jednou z najprísnejších krypto krajín na svete reguláciou transakcií medzi kryptami. potvrdené regulačné zámery krajiny voči Bloku.

Kľúčové jedlá

  • Nové nariadenia by pravdepodobne prišli vyhláškou, ktorá obchádza parlamentný súhlas.
  • Hlavnou hnacou silou potenciálnych právnych predpisov sú nedávne skúsenosti s teroristickými útokmi v krajine, ktoré len málo vyvrátia pokračujúcu stigmu, ktorá spája prípad primárneho použitia kryptomien s praním špinavých peňazí a financovaním terorizmu..

Komisár SEC žiada, aby sa „prijali“ princípy slobody kryptomeny

Americký komisár pre cenné papiere a burzy Hester Peirce – niektorí v kryptomenovom priestore označovaní ako "Krypto mama" – opäť zopakovala svoj postoj, že regulačné orgány by sa mali usilovať prijať relatívne novú triedu aktív. V reč pre federalistickú spoločnosť tento týždeň, Peirce povedal, že oni "by mal prísť na spôsob, ako osvojiť princípy osobnej slobody, ktoré ich podriaďujú."

Kľúčové jedlo so sebou

  • Peirce zostáva spojencom v priestore kryptomeny s tým, že trvá na tom, aby jej základné technológie zvyšovali slobodu a poskytovali riešenia tým, ktorí majú obmedzený prístup k tradičným financiám – a to by sa nemalo riadiť iba regulačnými orgánmi.

Agresívny tlak BTC od spoločnosti MicroStrategy spôsobuje zníženie odporúčania

Analytici Citigroup po vydaní dlhu spoločnosti na nákup ďalších BTC znížili odporúčanie akcií spoločnosti MicroStrategy. Poznámka od Citigroup pre klientov uviedol, podľa The Block, že "vydávanie nového dlhu na financovanie nákupov bitcoinov je agresívne a môže byť prelomcom obchodu pre softvérových investorov, ktorí sa môžu obávať, že teraz vlastnia riskantnejšie podnikanie v oblasti správy aktív."

Kľúčové jedlá

  • Odporúčanie spoločnosti Citigroup smerom nadol vyvolalo dvojciferné vypredanie ceny akcií MicroStrategy.
  • MicroStrategy je jedným z najväčších hráčov v investičnom priestore BTC po zakúpení viac ako 40 000 BTC v roku 2020 – stratégia, ktorá sa údajne medzi vedením spoločnosti všeobecne nepáči..

Cena akcií spoločnosti MicroStrategy tento týždeň poklesla po znížení odporúčaní Citigroup. Zdroj: Google

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie, originálny výskum & vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map