Spoločnosť MicroStrategy investuje 250 miliónov dolárov BTC, pretože spoločnosť YAM vidí kolaps 60 miliónov dolárov – krypto správy týždňa

Opäť to bol rušný týždeň vo svete blockchainovej technológie a kryptomien. Boli sme svedkami toho, ako miliardová spoločnosť MicroStrategy kúpila viac ako 250 miliónov dolárov v BTC, kolaps projektu DeFi o 60 miliónov dolárov v priebehu niekoľkých minút a významná burza derivátov zmenila svoje zameranie na požiadavky KYC – tieto príbehy a ďalšie v tomto vydaní kryptomeny OKEx Insights Správy týždňa.

Spoločnosť MicroStrategy uvedená na burze Nasdaq nakupuje za rezervy 21 454 BTC

Po prvom odhalení svojich plánov na zabezpečenie proti inflácii alternatívnymi aktívami – ako sú bitcoiny (BTC) a zlato – koncom minulého mesiaca kúpila spoločnosť MicroStrategy viac ako 250 miliónov dolárov v BTC. Spoločnosť Business Intelligence uvedená na zozname Nasdaq v hodnote 1,2 miliardy dolárov získala 21 454 mincí, avšak nezverejnila podrobnosti o tom, ako presne boli mince zakúpené..

Vysvetlil to výkonný riaditeľ MicroStrategy Incorporated Michael J. Saylor tlačová správa:

„Naša investícia do bitcoinu je súčasťou našej novej stratégie alokácie kapitálu, ktorá sa snaží maximalizovať dlhodobú hodnotu pre našich akcionárov. Táto investícia odráža naše presvedčenie, že bitcoin, ako svetovo najpoužívanejšia kryptomena, je spoľahlivým uchovávateľom hodnoty a atraktívnym investičným aktívom s dlhodobejším potenciálom zhodnocovania ako držba hotovosti. “

Kľúčové jedlá:

  • Významný nákup BTC spoločnosťou MicroStrategy ako primárneho rezervného aktíva pokladnice, ako aj vyhlásenie generálneho riaditeľa spoločnosti, slúžia ako podpora pre prvú a najdôležitejšiu kryptomenu a poskytujú významnú legitimitu prípadu bitcoinu ako alternatívnej investície.
  • Je logické, že verejne obchodovateľnejšie spoločnosti môžu považovať BTC za rezervné aktívum – najmä ak plán spoločnosti MicroStrategy v blízkej budúcnosti vyplatí dividendy.

Cena akcií MicroStrategy, rok k dátumuAkciový graf MicroStrategy Incorporated, rok k dátumu. Zdroj: Google

Projekt DeFi YAM sa zrútil z 60 miliónov dolárov na 0 dolárov takmer okamžite

Yam Finance, poľnohospodárstvo výnosov "experiment," zrútila sa potom, čo existovali iba zhruba dva dni – pokles z trhovej kapitalizácie 60 miliónov dolárov na 0 dolárov za menej ako jednu hodinu.

Cena jedného tokenu YAM vyvrcholila na hodnote približne 167 dolárov a potom sa stala bezcennou po objavení kritickej chyby, ktorá spôsobila, že protokol znemožnil správu..

Projekt odvtedy oznámil plány na prechod na nový protokol YAM 2.0.

Kľúčové jedlá:

  • Bujarosť okolo výnosu a decentralizovaného financovania môže byť zmiernená týmto nie úplne neočakávaným zlyhaním.
  • Krátkodobý humbuk okolo YAM a jeho následný kolaps bude slúžiť ako varovanie nielen pre komunitu DeFi, ale aj pre širšiu komunitu kryptomien, ktorá sa stala nesmierne chamtivý v posledných týždňoch.

Sedemdňový graf ukazujúci kolaps trhovej kapitalizácie spoločnosti YAMCelková trhová kapitalizácia spoločnosti YAM za posledných 7 dní. Zdroj: CoinGecko

Zisk ťažby éteru dosahuje vysoké dvojročné maximum, keď transakčné poplatky stúpajú

The denný zisk z ťažby éteru (ETH) dosiahli tento týždeň maximá, aké sa nezaznamenali za viac ako dva roky – priamy dôsledok prudkého nárastu poplatkov za transakcie v sieti Ethereum a zvýšeného dopytu po tokoch ETH a DeFi.

Priemerný odhad transakčného poplatku v USD v sieti Ethereum nebol od roku 2015 taký vysoký, ako vyplýva z údajov získaných z Blockchair. Rovnako je stredný poplatok za transakciu v ETH na historicky najvyšších hodnotách.

Kľúčové jedlá:

  • Mánia obklopujúca decentralizované financovanie si vyberá svoju daň v sieti Ethereum, ktorá napája takmer každú platformu DeFi.
  • Škálovateľnosť je pre Ethereum primárnym záujmom už roky a raketové poplatky za transakcie iba podčiarkujú dôležitosť riešenia problémov so škálovateľnosťou pomocou Etherea 2.0..

Stredný poplatok za transakciu ETHGraf znázorňujúci stredný poplatok za transakciu v ETH. Zdroj: Blockchair

Držba kryptomeny Revolut vzrástla medziročne o 152%

Revolut hlási silné výsledky, pokiaľ ide o krypto stránku svojho podnikania. Podľa výročná správa vďaka európskemu fintech jednorožec a alternatívnemu bankovému riešeniu držali jeho zákazníci na konci minulého roka v kryptomenách 93,3 milióna libier – čo je nárast o 152% oproti 37,1 miliónom libier na konci roka 2018.

Aj napriek zvýšenému rastu v kryptomene spoločnosti Revolut, spoločnosť stále zostáva pracujúci so stratou.

Kľúčové jedlá:

  • Aj keď to zostáva nepotvrdenou špekuláciou, je zrejmé, že hodnota kryptomeny držanej v Revolute sa má alebo v roku 2020 zvýši – na základe predchádzajúceho medziročného rastu, zvýšeného záujmu inštitucionálnych investorov a potenciálu USA banky poskytovať úschovné riešenia pre digitálne aktíva.
  • Naďalej pretrvávajú povesti, že fintechový gigant PayPal čoskoro spustí krypto-sprostredkovateľské služby prostredníctvom spoločnosti Paxos, čo môže byť čiastočne reakciou na zvýšený dopyt po kryptomenách v sektore fintech.

BitMEX na vynútenie povinných požiadaviek na identifikáciu používateľa

BitMEX má oznámil že všetci používatelia budú povinne overovaní totožnosti po rokoch, keď budú vyžadovať iba e-mailovú adresu, heslo a krajinu pobytu. Nové požiadavky na overenie uvidia používateľov, ktorí budú musieť do konca roka 2016 okrem iného predložiť doklad o polohe a okrem iného odpovedať na otázky týkajúce sa obchodných skúseností. "ochranná lehota" uzatvára vo februári 2021.

Kľúčové jedlá:

  • BitMEX je už dlho primárnym cieľom pre jednotlivcov, ktorí chcú obchodovať s krypto derivátmi s vysokou pákou a prakticky nulovými požiadavkami na KYC. Povinné overenie identity určite zmení podobu výmeny a v blízkej budúcnosti upraví jej užívateľskú základňu.
  • Primárna motivácia pre novú politiku BitMEXu pravdepodobne pramení z obáv zo zvýšeného regulačného tlaku a kontroly. Jej materská spoločnosť, HDR Global Trading Limited, je zaregistrovaná v Seychelskej republike – kde jednotlivci nemajú povolené využívať túto výmenu.

Klesajúci denný objem pre BTC futures na BitMEXDenný objem futures na bitMEX BTC časom klesal. Zdroj: zošikmenie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map