Spoločnosť SushiSwap vydala ambiciózny plán na potlačenie dominancie spoločnosti Uniswap v oblasti DEX

DeFi Digest spoločnosti OKEx Insights je týždenné preskúmanie decentralizovaného finančného priemyslu.

Stručný prehľad trhu DeFi: Nárasty objemov DEX

Napriek nedávnej korekcii ceny BTC tento rok trh decentralizovaného financovania vzrástol o 3% a jeho celková zamknutá hodnota dosiahla 22,54 miliárd dolárov. Priemerný týždenný objem obchodov decentralizovaných búrz navyše vzrástol o 8% a dosiahol 2,01 miliárd dolárov. Uniswap pokračoval vo svojom vedení v tomto segmente s 38% podielom na trhu.

Celkový objem pôžičiek v pôžičkovej sfére DeFi stúpol o 8%, keď si spoločnosť Compound udržala svoju dominanciu na trhu v tomto sektore so 49% podielom. Spoločnosť Curve si udržala vedúce postavenie ako najväčší fond likvidity – viedla k týždennému nárastu o 38%, pričom celková uzamknutá hodnota predstavovala 1,13 miliárd dolárov.

Celkový objem pôžičiek v DeFi prvýkrát v tomto týždni prekročil 4 miliardy dolárov. Zdroj: DeFi Pulse a DeBank

Program rozširovania likvidity spoločnosti SushiSwap

Spoločnosť SushiSwap, hlavný konkurent vedúcej decentralizovanej burzy Uniswap, odhalila svoje silné ambície pre tento rok vydaním najnovšej cestovnej mapy. Plán pokrýva rôzne vízie SushiSwap – menovite rozšírenie likvidity, interoperabilita a škálovateľnosť, správa komunity a ďalšie.

Mirin

The Mirinov návrh je základnou súčasťou navrhovanej aktualizácie SushiSwap, ktorej cieľom je zvýšiť likviditu protokolu 10x – 20x. To sa dá dosiahnuť programom rozšírenia fondu likvidity spoločnosti SushiSwap, ktorý sa nazýva franšízové ​​fondy.

Koncept franšízových združení je pokusom o integráciu centralizovaných a decentralizovaných búrz. Franšízované fondy pozostávajú z MainPool a SubBool. Vo franchisingových fondoch môžu centralizované burzy ponúkať svojim používateľom možnosť stať sa poskytovateľmi likvidity SushiSwap. Keď sa na platformu tretej strany pridá nový pár likvidity, vytvorí sa SubPool a pridá sa do celkového fondu likvidity SushiSwap, MainPool.

Dvojitý výnos

Dvojitý výnos je ďalšou kľúčovou vlastnosťou programu rozširovania poskytovateľa likvidity spoločnosti SushiSwap.

Ako partneri franšízového fondu spoločnosti SushiSwap môže SubPool uvedený na centralizovaných burzách ponúkať výnosy SUSHI a vlastný token riadenia. Riadiace tokeny CEX môžu byť vybrané z existujúcich kryptoaktív alebo novo razených tokenov.

Predstavte si napríklad, že spoločnosť OKEx spustila fond likvidity SUSHI / OKB ako subpool v programe SushiSwap. Používatelia v skupine môžu svoje výnosy zdvojnásobiť ziskom výnosov zo spoločností SUSHI aj OKB. [Toto je iba príklad a nemal by sa interpretovať ako definovaný plán.]


Prínos pre SushiSwap a centralizované burzy?

Program rozširovania poskytovateľa likvidity spoločnosti SushiSwap môže byť atraktívnym produktom pre centralizované burzy, ktoré chcú zostať pred konkurenciou.

Zavedenie ťažby likvidity a automatizovaní tvorcovia trhu viedli k rýchlemu rastu objemu obchodov decentralizovaných búrz. Aby sa CEX vyrovnal s tvrdou konkurenciou zo strany DEX, začali spolupracovať s protokolmi DeFi s cieľom diverzifikovať svoje krypto ponuky.

Franšízované bazény SushiSwap slúžia ako brány pre CEX, aby svojim používateľom ponúkali vysoko úročené tokeny. Ako partner s franšízovým fondom môže spoločnosť CEX účtovať používateľom transakčné poplatky od 0,05% do 10% ako ďalší zdroj výnosov. Pre CEXs slúži príjem z transakčných poplatkov ako zabezpečenie proti strate likvidity od okamihu, keď používatelia vyberú svoje prostriedky z podskupiny. Dvojitý výnos uvedený v SubPoolu navyše ponúka atraktívnu možnosť stávkovania pre dlhodobých HODLerov na burze..

Na druhej strane, SushiSwap môže svojím rozšírením LP posilniť reputáciu a hlbokú likviditu centralizovaných búrz. Očakáva sa, že so spustením SubPoolov na rôznych kryptoburzách sa celková likvidita SushiSwap zvýši o násobky.

Predpokladajme napríklad, že MainPool spoločnosti SushiSwap má likviditu 1 miliardu dolárov. Ak SushiSwap uzavrie partnerstvo s CEX A a CEX B s cieľom spustiť SubPools s likviditou po 10 miliárd dolárov, celková likvidita SushiSwap prudko vzrastie na 21 miliárd dolárov.

Zatiaľ čo CEX môžu svojim používateľom ponúkať viac úročených tokenov, obchodné páry SushiSwap budú prístupnejšie pre likvidnejšie trhy. Program rozširovania LP sa javí ako vzájomne výhodný pre SushiSwap aj CEX.

Krížové prevody aktív cez Rune a Moonbeam

SushiSwap tiež plánuje ďalšie zlepšenie svojej interoperability a škálovateľnosti. Automatizovaný tvorca trhu s viacerými reťazcami zlepšuje interoperabilitu spoločnosti SushiSwap tým, že umožňuje plynulé prevody aktív naprieč viacerými blockchainmi. Decentralizovaná burza pracuje na dosiahnutí tohto cieľa spojením s runami THORChain a Moonkeam Polkadot.

V prípade spoločnosti Rune, a Rune Bridge sa používa na to, aby používateľom umožnil prevod ich aktív priamo na THORChain a Ethereum. Na uľahčenie krížového prenosu aktív je vytvorená verzia tokenu Rune ERC-20, ktorá predstavuje aktíva z THORChain.

SushiSwap tiež uvažuje o zlepšení svojej škálovateľnosti prijatím riešení škálovania druhej vrstvy. Protokol v súčasnosti uprednostňuje súhrn nulových znalostí, aby mohol lepšie komunikovať s decentralizovanými aplikáciami v ekosystéme yearn.finance.

Súperenie s Uniswapom bude pokračovať aj v roku 2021

Debaty okolo spoločností Uniswap a SushiSwap sa naďalej zahrievajú – najmä po roku. Zakladateľ financií Andre Cronje zverejnil príspevok v blogu o rizikách konkurencie rozdávajúcich jeho kódy. Ashleigh Schap, rastová jednotka spoločnosti Uniswap, zasiahnutá späť uvedenie fúzia spoločnosti SushiSwap spoločnosti yearn.finance je v rozpore so sťažnosťou spoločnosti Cronje. Vynálezca Uniswap, teda Hayden Adams tvrdil že komentáre nereprezentujú názor celého tímu Uniswap.

Zatiaľ čo Uniswap stále predbieha SushiSwap z hľadiska uzamknutia celkovej hodnoty, najnovšia cestovná mapa SushiSwap vykazuje známky silných základov v inovácii DeFi, správe komunity a škálovateľnosti protokolu. 

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie a vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map