Spoločnosť YAM Finance sa snaží spustiť z popola prostredníctvom spustenia verzie V3

DeFi Digest spoločnosti OKEx Insights je týždenné skúmanie sveta decentralizovaného financovania.

Snímka trhu DeFi

Decentralizovaný finančný trh sa tento týždeň zotavil z pozitívnej dynamiky, keď celková zamknutá hodnota vzrástla zo 6,8 miliárd dolárov na 8,8 miliárd dolárov. Aave obsadil prvé miesto s najvyššou zamknutou hodnotou USD a dosiahol dominanciu na trhu 15,3%.

Pokiaľ ide o decentralizované pôžičky, celkový objem pôžičiek dosiahol 1,67 miliardy dolárov – čo je týždenný nárast o 15%.

Decentralizované burzy zaznamenali 28% pokles priemerného týždenného objemu obchodov, ktorému dominoval Uniswap.

V oblasti výnosového poľnohospodárstva bol Swerve najväčším združením likvidity s uzamknutým objemom 9,01 miliárd dolárov.

Kľúčové metriky vo svete DeFi sa obnovili predovšetkým tento týždeň. Zdroje: DeFi Pulse a DeBank

DeFi novinky týždňa

V komunite DeFi sa tento týždeň dosiahli dva dôležité míľniky:

  1. Financie spoločnosti YAM znovu spustený jeho protokolu.
  2. Uniswap spustil svoj token riadenia, UNI.

V tomto vydaní DeFi Digestu spoločnosti OKEx Insights sa ponoríme hlbšie do opätovného spustenia spoločnosti YAM Finance.

Úspora financií spoločnosti YAM

Popísané ako "minimálne životaschopný peňažný experiment," Financie spoločnosti YAM je decentralizovaný stablecoin, ktorý usiluje o inovácie v oblasti cenovej stability a riadenia. 

Jeho najvýznamnejšou vlastnosťou je nastavenie elastické napájanie jeho tokenu, YAM. To znamená, že ponuka spoločnosti YAM sa môže rozširovať a sťahovať v reakcii na trhové podmienky. Na dosiahnutie cenovej stability sa 10% z každého rozšírenia ponuky YAM použije na nákup yCurve, stabilného dolára denominovaného v USD, a je uložených v pokladnici YAM. Hodnota každého YAM je zameraná na 1 $. 

Pokiaľ ide o riadenie, spoločnosť YAM Finance prijíma riadenie na reťazci, v rámci ktorého môže komunita určovať funkčnosť protokolu YAM a spravovať pokladnicu YAM..

Spoločnosť YAM Finance bola pôvodne uvedená na trh 11. augusta a jej trhová kapitalizácia prudko stúpali z nuly na 57 miliónov dolárov za dva dni. Spoluzakladateľ YAM Brock Elmore však objavil v protokole 13. augusta kritickú chybu, ktorá viedla k masívnemu výpredaju tokenov YAM a 90% poklesu jeho hodnoty.

Cena tokenov YAM prudko klesla, akonáhle bola objavená kritická chyba. Zdroj: CoinGecko

Podľa an oficiálne oznámenie, chyba sa našla v zmluve o rebasingu YAM a poslala veľké množstvo prebytočnej YAM do rezervy protokolu. Táto chyba tiež znemožnila uznášaniaschopnosť riadenia YAM, čo znamená, že nebolo možné podniknúť žiadne kroky v oblasti riadenia a finančné prostriedky v pokladnici YAM boli zablokované. 

V snahe zachrániť spoločnosť YAM Finance tím navrhol dvojfázový proces na opätovné spustenie protokolu:

  1. Fáza jedna mala migrovať z YAMv1 na YAMv2.
  2. Druhou fázou bolo vykonať úplný audit systému YAM a presunúť ho späť ako YAM V3.

Komunita YAM Finance tento návrh prijala a protokol bol úspešne migroval z v1 na v2 22. augusta, čo umožňuje komunitnej správe mimo reťazca. V druhej verzii bolo zriadené fórum pre správu, ktoré členom predkladalo návrhy. Držitelia tokenov môžu tiež hlasovať za návrhy pomocou svojich podpisov. Ďalej bol vytvorený nový token YAMv2 ERC-20, ktorý umožňuje držiteľom tokenov prevádzať svoje tokeny v2 na protokol YAM V3. 

Po zavedení YAM Finance v2 spolupracoval tím so spoločnosťou Peckshield Inc. na vykonaní úplného auditu protokolu. Celý audit prebehol úspešne dokončené 10. septembra a v protokole sa nenašli žiadne kritické chyby. Tím opravil všetkých 15 chýb, ktoré sa našli počas auditu. Výsledkom je opätovné nasadenie protokolu a tretia verzia uvedená na trh 18. septembra podľa plánu. 

Ťažba likvidity YAMv3 môže ešte viac podporiť Uniswap

Ako sa uvádza v oznámenie, skupina poskytovateľov likvidity Uniswap YAM / yUSD je jedinou motivovanou skupinou odmien YAM Finance V3. Používatelia môžu do kryptomeny dodať svoje kryptomeny a ako odmeny získavať tokeny YAM. yUSD bude rezervné aktívum a pokladnica YAM zakúpi yUSD v skupine Uniswap LP.

Fond Uniswap LP YAM / yUSD bude obsahovať výnosné odmeny YAM / yUSD v celkovej hodnote približne 925 000 tokenov YAM. Každý týždeň sa distribuuje 92 500 YAM, čo je 10% z celkovej sumy. Ponuka odmien sa každý nasledujúci týždeň zníži o 10%. Pri súčasnej cene tokenu YAMv2 25 dolárov predstavuje hodnota YAMv2 distribuovanej v prvom týždni 2,31 milióna dolárov.

Používatelia môžu YAM zarobiť vkladom jednej z ôsmich kryptomien, ako sú COMP, LINK a MKR. Takáto flexibilita vzbudila záujem komunity DeFi a 500 miliónov dolárov bolo zamknutých v prvom protokole YAM už v prvý deň jeho vydania. Keď sa protokol zrútil z chyby inteligentného kontraktu, zrútila sa aj cena DeFi tokenov, ktoré sú podporované YAM. Napríklad Ampleforth klesol z 0,90 USD na 0,71 USD.

Nasleduj ohlásený harmonogram YAM Finance V3 15. septembra cena YAMv2 opäť prudko stúpla z 24 na 33 dolárov. 

Cena YAMv2. Zdroj: Uniswap.info

Pre YAMv3 sa odmena za poľnohospodárstvo v spoločnosti YAM sústredí do fondu LP YAM / yUSD Uniswap. Je možné, že používatelia zhromaždia svoje prostriedky do fondu Uniswap LP, aby zarobili YAM, čo by pre Uniswap poskytlo ďalšiu podporu po vydaní tokenu riadenia Uniswap, UNI.

Stablecoin riadený komunitou

YAM V3 je naďalej experimentom pre komunitne stabilizované coiny. Finančná komunita YAM prispela k správe protokolu hlasovaním o počiatočných parametroch YAM V3. Títo rozhodnutia zahŕňal aktualizácie rezervných aktív, rozdelenie poľnohospodárskych odmien držiteľom tokenov, nastavenie bug bounty programov a ďalšie.

V porovnaní s Ampleforth, konkurentom stabilnýchcoinov YAM s elastickým prísunom kryptomien, má YAM Finance vyššiu mieru decentralizácie, pretože proces riadenia je diktovaný komunitou.

Odmeny a distribúcia tokenov YAM

Spustenie YAM Finance V3 načrtlo distribúciu tokenových odmien držiteľom tokenov a delegátom.

Pre držiteľov tokenov YAMv2 môžu kedykoľvek migrovať svoje tokeny na YAM V3 v pomere 1: 1. Po migrácii ich tokenov je im 50% tokenov k dispozícii okamžite, zatiaľ čo zvyšných 50% bude vložených do protokolu YAM po dobu 30 dní..

Pre držiteľov tokenov YAM, ktorí nestihli počiatočnú migráciu z verzie 1 na v2, tím YAM vytvorí multisig, ktorý im pomôže pri migrácii tokenov na YAM V3. Táto pomoc sa nebude uplatňovať na tých, ktorí kupujú tokeny YAMv1 po uplynutí doby migrácie.

Delegátormi sú tí, ktorí hlasujú s cieľom uľahčiť prechod z YAMv1 na YAMv2. Na odmenenie delegátov dostanú odmenu 1: 1 YAMv3, ak majú viac ako 27 hlasov. Delegáti s rovnakým alebo menším počtom hlasov ako 27 dostanú paušálnu odmenu vo výške 27 žetónov. Odmeny budú nepretržite poskytované počas viac ako 90 dní.

Uložené YAM

Od začiatku "Zachráňte YAM" Iniciatíva zameraná na nedávne uvedenie YAMv3 na trh je zrejmé, že spoločnosť YAM Finance je široko podporovaná komunitou DeFi. Kľúčom k dlhodobej hodnote tokenu YAM bude aktívna komunita spoločnosti YAM Finance.

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie, originálny výskum & vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map