Square investuje do BTC, McAfee je zatknutý a Revolut zvyšuje kryptomenu

Najväčšie príbehy týždňa zo sveta kryptomien, ktoré ste možno minuli

Tento týždeň sme videli veľa pozoruhodných príbehov zo sveta kryptomien. Dozvedeli sme sa, že jedna významná spoločnosť poskytujúca finančné služby vyčlenila 50 miliónov dolárov na BTC, jeden hlavný kryptomonitor bol zatknutý za daňové úniky a jedna slávna fintech banka sa posúva ďalej do priestoru digitálnej meny. Centrálne banky na celom svete medzitým podrobne skúmajú CBDC.

Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o týchto príbehoch, a ešte viac, v tohtotýždňovom vydaní kryptosprávy týždňa spoločnosti OKEx Insights.

Jack Dorsey’s Square pridelil 50 miliónov dolárov na BTC

Square, americká spoločnosť poskytujúca finančné služby, ktorú vlastní a prevádzkuje výkonný riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti Twitter Jack Dorsey, oznámil vo štvrtok pridelil 1% svojich aktív do domácej meny bitcoinovej siete BTC. 

Celková investícia predstavuje 4 709 mincí, čo zodpovedá približne 50 miliónom dolárov.

Kľúčové jedlá

 • Investícia spoločnosti Square do BTC prichádza po tom, čo obchodná inteligencia a softvérová spoločnosť MicroStrategy investovali zhruba 425 miliónov dolárov do prvej a najdôležitejšej kryptomeny – čo signalizuje potenciálny trend spoločností čoraz viac vkladajúcich BTC do svojich kníh. 
 • Square investovala najmä čiastočne, pretože verí v moc kryptomeny. Spoločnosť to uviedla "kryptomena je nástrojom ekonomického posilnenia a poskytuje svetu spôsob účasti v globálnom menovom systéme, ktorý je v súlade s účelom spoločnosti." Square CFO Amrita Ahuja tiež poznamenal, že spoločnosť "veria, že bitcoin má v budúcnosti potenciál stať sa všadeprítomnejšou menou."
 • Toto oznámenie vyvolalo mierne zisky tak v cene BTC, ako aj v podieloch spoločnosti Square.

Oceňovanie spoločnosti Square sa od polovice septembra primárne zvyšuje. Zdroj: TradingView

John McAfee bol zatknutý pre daňové úniky a žaloval za prečerpávanie ICO

Tento týždeň bol v Španielsku zatknutý anglicko-americký softvérový magnát a navrhovateľ kryptomeny John McAfee údajný daňový únik a úmyselné nepodanie daňového priznania – poplatky, ktoré by mohli vidieť, že vždy kontroverzná postava strávila päť rokov vo väzení.

Ďalej je to Komisia pre cenné papiere a burzu USA žaluje McAfee za údajné zapojenie sa do nezverejnenej a platenej propagačnej činnosti za sedem počiatočných ponúk mincí v rokoch 2017 a 2018 – taktika pumpovania, ktorá mu údajne vyniesla 11,6 milióna dolárov v BTC a ETH, ako aj 11,5 milióna dolárov v tokenoch.

Kľúčové jedlá

 • McAfeeovi nie sú cudzie žiadne kontroverzie a je vysoko aktívny na Twitteri. Niekto by mohol namietať, že obvinenia, ktoré sa naňho kladú, nie sú nijako zvlášť šokujúce. Počas bubliny na trhu s kryptomenami v rokoch 2017 – 2018 by jediné tweety z účtu spoločnosti McAfee, v ktorých je zmienka o projekte, viedli k takmer okamžitému zvýšeniu ceny mince alebo tokenu – a bolo všeobecne známe, že propagoval projekty za mzdu.
 • Libertarián a bývalý prezidentský kandidát tiež zverejnil svoje prevažne protivládne postoje na sociálnych sieťach – dalo by sa tvrdiť, že boli provokatívne voči SEC.

Centrálne banky zverejňujú základné princípy CBDC

Centrálne banky Kanady, Spojeného kráľovstva, Japonska, Švédska a Švajčiarska vstúpili do Federálneho rezervného systému, Európskej centrálnej banky a Banky pre medzinárodné zúčtovanie v r. zverejnenie správy ktorého cieľom je stanoviť, ako môžu národné digitálne meny zlepšiť vykonávanie menovej politiky.

Správa má názov "Digitálne meny centrálnej banky: Základné princípy a základné funkcie" a diskutuje "základné princípy" na to, ako by mali byť digitálne meny centrálnej banky koncipované.

Kľúčové jedlá

 • Banky tvrdia, že CBDC by nemali nahrádzať hotovosť a iné v súčasnosti existujúce typy platieb; skôr by mali spolupracovať – ​​presvedčenie, ktoré sme už počuli od ECB.
 • CBDC by tiež mali "neškodiť" menovej a finančnej stabilite, uvádza sa v správe a súčasne podporuje inováciu a efektívnosť.
 • Správa skupiny prevažne západných centrálnych bánk vychádza z úspešného čínskeho pilotného programu pre vlastnú digitálnu menu DCEP..

Revolut sa stáva 100. zákazníkom krypto-bezpečnostnej firmy Fireblocks

Londýnska fintech firma Revolut je spojenie síl v spolupráci s firmou Fireblocks zameranou na zabezpečenie digitálnych aktív v snahe rýchlo vytvoriť nové funkcie súvisiace s kryptomenou.

V čase tlače nie je v súčasnosti presne jasné, aké nové funkcie alebo produkty ponúkne partnerstvo.

Kľúčové jedlá

 • Revolutu nie je kryptomena cudzia. Digitálna banka má v súčasnosti 13 miliónov zákazníkov a poskytuje expozíciu voči BTC, Etheru (ETH), Litecoinu (LTC), XRP, Bitcoin Cash (BCH) a Stellar lumens (XLM).
 • Spoločnosť Revolut v súčasnosti drží všetky digitálne aktíva v mene svojich používateľov a neumožňuje výbery kryptomeny – čo by sa v budúcnosti mohlo potenciálne zmeniť, vzhľadom na to, že Fireblocks tvrdil, že spoločnosti pomôže v "zabezpečenie platobných železníc pre prevody digitálnych aktív."

Priemerná hashova rýchlosť Etherea zasahuje nové najvyššie hodnoty

Priemerná 24-hodinová hashová rýchlosť siete Ethereum tento týždeň údajne dosiahla nové historické maximum po letnom náraste záujmu priemyslu o decentralizované financovanie.

Podľa Glassnode, výkon spracovania siete prekročil 250 t / s – čo je medziročný nárast o 80%.

Kľúčové jedlá

 • Zvýšená hodnota hash v sieti Ethereum signalizuje, že viac ťažiarov pracuje na ťažbe nového éteru – dopyt, ktorý je takmer určite spôsobený pokračujúcim záujmom o súčasné a budúce projekty DeFi založené na ethereu, pretože ETH sa používa na úhradu poplatkov za transakcie.
 • Minulý mesiac videli ťažiari v sieti Ethereum viac odmien z poplatkov za plyn ako z odmien blokovaných – historická prvotina za najdôležitejší altcoin.
 • Sieť Ethereum je prirodzene bezpečnejšia ako kedykoľvek predtým – pretože zvýšená hash rýchlosť priamo koreluje so zvýšenou bezpečnosťou.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map