Súdny spor BitMEX, ťažba kryptomeny v Iráne a zvláštny pohyb bitcoinov: novinky týždňa

Minulý týždeň bol v kryptomene podaný nový súdny spor s gigantom bitcoinových derivátov BitMEX, zvláštnym pohybom bitcoinov vyťažených v roku 2009, pričom iránska vláda medzi ostatnými pozoruhodnými správami uprednostnila ťažbu kryptomien..

Materská spoločnosť BitMEX zameraná na nový súdny spor RICO

Platforma BitMEX na výmenu kryptomien a obchodovanie s derivátmi je žalovaná portorickou spoločnosťou BMA LLC. Medzi obvineniami vznesenými proti populárnej platforme patrí aj zorganizovanie masívneho krúžku finančnej kriminality.

Konkrétne, žaloba bola podaná pred americkým okresným súdom pre severný okres v Kalifornii a tvrdí, že materská spoločnosť spoločnosti BitMEX, spoločnosť HDR Global Trading, je zapojená do nezákonného sprisahania za vydieranie v hodnote niekoľkých miliárd dolárov, ktoré sa týkalo podvodov, prania špinavých peňazí, nelicencovaného prevodu peňazí a ďalších nezákonných aktivít. Ďalej sa tvrdí, že spoločnosť porušila zákon o Racketeer Influenced and Corrupt Organisations (RICO).

HDR Global Trading medzitým oprášil obvinenia zo súdneho sporu len o málo viac ako „prepracované […] informácie vyradené z internetu“ podané „sériovým spisom pohľadávok proti spoločnostiam pôsobiacim v priestore kryptomeny [to je] všeobecne známe za fungovanie ako patentový troll. “ Vyhlásenie prichádza dva týždne po tom, čo BMA LLC podala žalobu na blockchainovú spoločnosť Ripple.

Nie dlho potom, čo začali kolovať správy o súdnom spore, došlo k „veľkému výpadku“ spoločnosti BitMEX – v dôsledku čoho došlo k výpadku obchodného nástroja. Platforma obnovené činnosti o niekoľko hodín neskôr.

Kľúčové jedlá

 • Ak by sa prípad proti BitMEXu bral vážne, vlnenie by bolo cítiť v celom priemysle kryptomien. Spoločnosť BMA LLC sa však predtým zameriavala na výmenu derivátov kryptomeny FTX pre obvinenia z manipulácie cien, ale prípad zrušila.
 • BitMEX bol podiel na trhu na trhu konkurenčných derivátov kryptomeny. Správy o súdnom spore s jej materskou spoločnosťou jej reputáciu pravdepodobne neposilní.
 • Na rozdiel od výpadku BitMEX 13. marca, ktorý sa zhodoval s poklesom ceny bitcoinu (BTC) na 12-mesačné minimá, zostala cena BTC počas incidentu výpadku relatívne stabilná..

Bitcoiny vyťažené začiatkom roka 2009 sa uskutočňovali on-chain

50 bitcoinov bolo v stredu presunutých v dvoch transakciách z adresy, ktorá zostala nečinná od začiatku roku 2009 – extrémne skoro v priebehu života bitcoinu. Podľa sledovateľa transakcií kryptomeny Whale Alert „mince v tejto transakcii boli vyťažené v prvom mesiaci existencie bitcoinu.“

Tieto zriedkavé pohyby vyvolali vlnu špekulácií o tom, že príslušné bitcoiny môžu (ale nemusia) patriť anonymnému tvorcovi bitcoinov Satoshi Nakamotovi. Cena BTC navyše okamžite po objavení sa správy okamžite klesla – pravdepodobne to bolo spôsobené obavami, že sa zakladateľ môže pripravovať na predaj veľkej sumy bitcoinov, ktoré sa rýchlo vyťažili.

Naposledy boli presunuté bitcoiny vyťažené z tohto časového obdobia Augusta 2017.

Kľúčové jedlá

 • Cena bitcoinu takmer okamžite poklesla o sedem percent, čo ilustruje, ako rýchlo má trh s kryptomenami reagovať na špekulácie okolo mincí, ktoré môže vlastniť Satoshi Nakamoto.
 • Transakcia má väčšie dôsledky aj v prípade Wright v. Kleiman. NChain CTO Steve Shadders uvedená adresa že mince boli odoslané od potenciálne patriacich Craigovi Wrightovi, ktorý o sebe tvrdí, že je skutočný Nakamoto.

Irán začína pripravovať národný plán ťažby kryptomeny a očakáva zavedenie ďalších predpisov

Prezident Iránu Hassan Rouhani nariadil vláde krajiny, aby tak urobila vypracovať nový národný plán využívať výhody zrejúceho krypto priemyslu. Konkrétne povedal Iránskej centrálnej banke (CBI), energetickému oddeleniu krajiny a ministerstvám informačných a komunikačných technológií, aby vytvorili návrh na ťažbu kryptomeny, pričom aspekty sa budú zaoberať jej reguláciou.

Dva dni pred Rúháního rozkazom iránsky parlament navrhované implementáciu svojich predpisov o pašovaní meny a meny v oblasti kryptomien. Cieľom tohto návrhu je navyše vynútiť registráciu búrz kryptomien slúžiacich iránskym používateľom v CBI.

Kľúčové jedlá

 • Obnovený záujem Iránu o ťažbu kryptomien na národnej úrovni prichádza mesiace po tom, čo vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa zjavne nastúpila obvinený krajina využívajúca kryptomenu na vyhýbanie sa sankciám.
 • K možnej implementácii prísnejších predpisov o kryptomene by mohlo dôjsť v snahe zabrániť úniku kapitálu z Iránu.

Podnikanie spoločnosti Bakkt rastie, keď otvorený záujem CME o bitcoiny dosahuje nové maximá

Pred spustením svojej spotrebiteľskej aplikácie, kryptomeny Intercontinental Exchange, Bakkt, pribudlo viac ako 70 klientov do svojho inštitucionálneho podnikania v oblasti úschovy digitálnych aktív, Bakkt Warehouse. Klienti si navyše môžu kúpiť poistné krytie v hodnote 500 miliónov dolárov.

Otvorená úroková sadzba pre bitcoinové opcie na CME medzitým zasiahla nové najvyššie hodnoty po nedávnych správach, že Paul Tudor Jones investuje do vedúcej kryptomeny (presnejšie do bitcoinových futures), ktorú označoval ako rodiaci sa obchodník s hodnotou.

Kľúčové jedlá

 • Vylepšené rampy pre inštitucionálnych investorov do priestoru pre bitcoiny a kryptomeny boli vo veľkej miere zodpovedné za dramatický nárast inštitucionálneho záujmu o tento priestor. Pretože spoločnosť Bakkt pokračuje v rozširovaní svojich obchodných aktivít, je možné očakávať, že tento trend bude pokračovať.
 • Otvorený záujem o BTC opcie na CME signalizuje, že inštitucionálni investori majú silnejší vplyv na trh.

Americký kongresman navrhuje pokrok v zákone o blockchaine

Kongresman z Kentucky Brett Guthrie spolu s členmi výboru pre energetiku a obchod s domom tvrdia účet zameraný na blockchain s názvom Pokrokový zákon o blockchaine. Tento návrh zákona má podporiť USA v ich snahe stať sa na čele nových technológií.

Cieľom navrhovaného zákona je podporiť využitie technológie blockchain v ekonomike USA.

Kľúčové jedlá

 • USA neboli úplne na čele blockchainovej technológie a kryptomien. Nový zákon by bol významným krokom, ktorý pomôže krajine držať krok so zahraničnou konkurenciou.
 • Čína – protivník obchodnej vojny v Amerike – doteraz viedla, pokiaľ ide o implementáciu blockchainovej technológie v celoštátnom meradle.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map