SushiSwap zvyšuje dopyt po USDT v Číne, zatiaľ čo testovanie DCEP pokračuje

Týždenný prehľad noviniek z blockchainu a kryptomeny z Číny a Hongkongu.

DeFi a DCEP boli najdôležitejšie módne slová v čínskej krypto komunite tento týždeň. V decentralizovanom finančnom priestore viedol rast SushiSwap k silnému dopytu USDT na čínskom OTC trhu. Medzitým špičkové čínske štátne banky, ako napríklad CCB a ICBC, preskúmali integráciu čínskej digitálnej meny do svojich mobilných aplikácií a kreditných kariet. Tieto príbehy a ďalšie v tohtotýždňovom vydaní časopisu China Market Watch spoločnosti OKEx Insights.

SushiSwap tlačí silný dopyt USDT v Číne

Tether (USDT) zaznamenal v poslednom čase na čínskom voľnopredajnom trhu silný trhový dopyt. The OTC index USDT od ChaiNext sa počíta na základe voľnopredajnej ceny USDT a zahraničného výmenného kurzu RMB / USD. Index dosiahol 1. septembra 100,8 v jednom bode, čo znamená, že USDT sa obchodovalo s prémiou, kde 100 USDT sa rovnalo 100,8 USD. V čase písania tohto článku bol index 100,33 USD.

Týždenná hodnota OTC indexu USDT. Zdroj: ChaiNext

USDT prémia obchodovaná na čínskom trhu je poháňaná DeFi humbukom. SushiSwap, vidlica automatizovaného tvorcu trhu Uniswap, je najhorúcejším projektom DeFi v čínskej komunite, s viac ako 1,2 miliardami dolárov v súčasnosti.

Kľúčové jedlá

  • Veľký záujem o SushiSwap možno čiastočne vysvetliť tým, že "strach z chýbania," najmä z dôvodu obmedzeného porozumenia priestoru DeFi. Prieskum spoločnosti ARPA DeFi, ktorý bol zverejnený v júli, uvedené že iba 25% čínskej krypto komunity pochopilo a používa protokoly DeFi, ako je požičiavanie.
  • Účastníci trhu by si mali uvedomiť bezpečnostné riziká v neauditovanej inteligentnej zmluve spoločnosti SushiSwap.

Najlepšie čínske štátne banky presadzujú testovanie DCEP

Čínska stavebná banka a priemyselná a obchodná banka v Číne – dve zo štyroch najlepších čínskych štátnych bánk – presadzujú prijatie oficiálneho systému digitálnej meny v krajine, elektronickej platby v digitálnej mene alebo DCEP.

Dňa 28. augusta CCB spustila vo svojej mobilnej aplikácii pokus o online peňaženku s digitálnymi menami, ktorý používateľom umožňuje prevádzať ich fiat meny na digitálne RMB. Na druhý deň však banka digitálnu peňaženku deaktivovala, zdôrazňovanie že testovanie neznamená spustenie DCEP.

Na druhej strane ICBC nedávno oznámila vydanie digitálnych kreditných kariet, ktoré používateľom umožňujú aktivovať služby digitálnej meny prepojením služby s ich kartami. Aktivácia služby však neznamená, že používatelia môžu teraz míňať digitálne meny.

Kľúčové jedlá

  • CCB nie je prvou čínskou bankou, ktorá testovala čínsku peňaženku s digitálnymi menami. Ďalšia štvorka čínskych štátnych bánk, Poľnohospodárska banka, spustený interné testovanie peňaženky DCEP v apríli.
  • Najlepšie štyri čínske štátne banky – vrátane CCB, ICBC, Poľnohospodárskej banky a Čínskej banky – údajne v auguste testovala DCEP na platby a prevody medzi internými zamestnancami.

Rozhranie peňaženky s digitálnymi menami CCB. Zdroj: Sina Finance

Výrobca ťažobných súprav Canaan Inc. vykázal v 2. štvrťroku 2020 čisté straty

Canaan Inc., prvý výrobca bitcoinových ťažobných zariadení uvedený na burze cenných papierov Nasdaq, prepustený neauditované finančné výsledky za 2. štvrťrok 2020.

Podľa správy spoločnosť zaznamenala v druhom štvrťroku čistú stratu 16,8 milióna RMB (2,4 milióna dolárov), čo je zlepšenie oproti 39,9 miliónom RMB, ktoré spoločnosť stratila v predchádzajúcom štvrťroku. Výrobca ťažobných súprav zlepšil v druhom štvrťroku prevádzkové a predajné výkony, hrubý zisk sa zlepšil o 17,1x a celkový predaný výpočtový výkon sa takmer strojnásobil, na 2,6 milióna Thash / s.

Kľúčové jedlá

  • Ako prvý výrobca ťažobných zariadení pre bitcoiny uvedené na burze Nasdaq v novembri 2019 klesla cena akcií spoločnosti Canaan Inc., momentálne na 2,01 USD, o 85% zo svojej počiatočná cena verejnej ponuky 9 dolárov.
  • Canaan Inc. bola vykazovanie čistých strát od roku 2019, ale posledný štvrťrok zaznamenal určité vylepšenia. Generálny riaditeľ Zhang Nangeng to pripísal k zlepšeniu výskumných a vývojových schopností Kanaánu a realizácii iniciatív spoločnosti v oblasti umelej inteligencie..
  • Canaan odmietol predpovedať svoje obchodné výsledky v blízkej budúcnosti kvôli neistotám, ktoré prináša COVID-19.

China PMI Caixin Manufacturing PMI vzrástla na deväťročné maximum

Akciový trh v Číne sa tento týždeň odrazil. Shanghai SE Composite a CSI 300 sa v súčasnosti obchodujú na úrovni 3 406 a 4 844, v čase tlače, s týždenným nárastom o 2,25%, respektíve 2,93%. Index SZSE Blockchain 50 medzitým predstavuje 4 130, s týždennou zmenou hodnoty o 3,71%. V Hongkongu tento týždeň index Hang Seng poklesol o 1,46% a momentálne je na úrovni 25 120.

Výkonnosť čínskych a hongkonských trhových indexov. Zdroj: Trading Economics, Investing.com

Uvoľnenie indexu čínskych Caixin General Manufacturing Purchasing Managers ‘slúži ako stimul pre čínsky akciový trh tento týždeň. Čínsky výrobný PMI sa v auguste zvýšil na 53,1, čo je deväťročné maximum od januára 2011. Podporuje to oživenie ekonomiky po výrobnom procese COVID-19 vo výrobnom sektore, ktoré je svedkom rastúceho vývozného predaja, nových objednávok a výroby.

Kľúčové jedlá

  • Čínska spoločnosť PMI pre výrobu Caixinu meria výkonnosť výrobného sektoru v piatich pilieroch: nové objednávky, produkcia, zamestnanosť, dodacie lehoty dodávateľov a sklad nakúpených položiek.
  • Index je v súčasnosti na úrovni deväť rokov vďaka úsiliu o zotavenie po COVID.

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie, originálny výskum & vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map