Štandardizácia blockchainovej interoperability, regionálne prijatie DCEP a rozpoznávanie tváre na súdoch – China Market Watch

Týždenný prehľad noviniek z blockchainu a kryptomeny z Číny a Hongkongu.

OKEx Insights sa zameriava na najdôležitejšie správy o kryptomene z tohto týždňa v Číne a Hongkongu – vrátane tlaku skupiny Ant Group na blokovanie interoperability, potenciálu oblasti Greater Bay Area pre pilota elektronických platieb v digitálnej mene a prvej služby vyšetrovania na báze blockchainu v Kantone.

Ant Group iniciuje štandardizáciu interoperability blockchainu

Ant Group, dcérska spoločnosť čínskeho technologického gigantu Alibaba, nedávno viedla pracovnú skupinu zameranú na preskúmanie štandardizácia interoperability blockchainu pod Inštitútom elektrotechnických a elektronických inžinierov alebo IEEE. Norma je pomenovaná "P3205 – Štandard pre interoperabilitu blockchainu – autentifikácia dát a komunikačný protokol."

Podľa projekt, norma poskytuje štyri protokoly na uľahčenie autentifikácie údajov a komunikácie medzi blockchainmi. Tieto protokoly zahŕňajú:

 • Distribuovaný protokol identity
 • Protokol metadát
 • Protokol reťazca proof-of-conversion
 • Krížový komunikačný protokol

Kľúčové jedlá

 • Očakáva sa, že dokončenie štandardu P3205 bude slúžiť ako globálny štandard pre interoperabilitu blockchainu. Norma podporuje efektívnu komunikáciu a autentifikáciu údajov medzi viacerými modelmi a úrovňami viacerých reťazcov.
 • Alibaba je lídrom v blockchainových patentoch, pričom 62% z nich sa týkalo blockchainovej infraštruktúry. Alibaba v súčasnosti vlastní viac ako 30 patentov na interoperabilitu blockchainu.
 • Spoločnosť Ant Group zahájila v septembri 2019 iniciatívu interoperability blockchainu, dôveryhodnú službu Open Data Access Trusted Service. ODATS ciele znížiť náklady na komunikáciu medzi verejnými a súkromnými blockchainmi.

Oblasť Veľkého zálivu môže byť vynikajúcim miestom pre prvých pilotov DCEP

Bai Hexiang, prezident čínskej pobočky Čínskej ľudovej banky v Kantone, povedal miestne médiá, že cezhraničný obchodný trh v oblasti Veľkého zálivu – regionálny amalgám deviatich miest vrátane Hongkongu, Macaa, Šen-čenu a Kantonu – je ideálnym miestom na testovanie čínskej digitálnej meny Elektronická platba digitálnej meny. Podľa štatistík pobočky v Kantone dosiahol trh digitálnych platieb v provincii Kuang-tung v 1. štvrťroku 2020 11,95 bilióna RMB..

Bai zdôraznil, že vedúce postavenie v oblasti digitálnych platieb, prístup k medzinárodnému obchodu a obrovská populačná základňa v oblasti Veľkého zálivu sú priaznivými faktormi pre rozsiahle prijatie DCEP..

Kľúčové jedlo so sebou

 • PBoC prejavil prvé známky podpory rozvoja blockchainu v oblasti Veľkého zálivu v máji 2020. Spolupracoval s Čínskou regulačnou komisiou pre cenné papiere na vydaní konzultačného dokumentu na podporu inovácie blockchainu a prijatia digitálnej meny v tejto oblasti..

Kanton ako prvý implementoval právne vyšetrovanie založené na blockchaine

Guangzhou Intermediate People’s Court oznámil spustenie blockchainového riešenia na zefektívnenie procesu súdneho vyšetrovania 12. augusta.

Podľa súdu majú právne vyšetrovania založené na blockchaine v porovnaní s papierovými vyšetrovaniami štyri výhody:

 • Rýchlejšie časy na vybavenie
 • Bezpečnejší identifikačný systém
 • Vysledovateľné audítorské stopy
 • Pohodlný proces podávania žiadosti

Kľúčové jedlo so sebou

 • Právnici v Kantone vyšetrujú súdne spory v rôznych priemyselných odvetviach – napríklad v bankovníctve, daniach a správe majetku. Väčšina vyšetrovaní zostáva v papierovej podobe. Vyšetrovací systém založený na blockchaine zefektívňuje postupy súdu KYC tým, že vyžaduje od právnikov a žiadateľov pre každý prípad rozpoznanie tváre.

Nové pôžičky RMB a sociálne financovanie nespĺňajú očakávania trhu

Akciový trh v Číne zaznamenal tento týždeň mierny pokles. Shanghai SE Composite a CSI 300 sa momentálne obchodujú na 3 330 a 4 656, s miernym týždenným poklesom o 1,67%, respektíve 2,24%. Index SZSE Blockchain 50 predstavuje 3 940 s týždennou zmenou hodnoty -5,3%. Pokiaľ ide o Hongkong, index Hang Seng tento týždeň stúpol o 1,31% a v súčasnosti je na úrovni 25 246.

Mierny pokles na čínskom akciovom trhu je čiastočne spôsobený najnovšími aktualizáciami nových pôžičiek RMB a celkovým sociálnym financovaním. V júli čínske banky rozšírili nové pôžičky o 0,99 bilióna RMB – čo nedosiahlo očakávaných 1,2 bilióna RMB. Celkové sociálne financovanie v krajine, ako široká miera úveru a likvidity v ekonomike, dosiahlo v júli 1,69 bilióna RMB a nesplnilo očakávaných 1,85 bilióna RMB. Tieto nedostatočne výkonné ekonomické ukazovatele viedli tento týždeň k miernemu poklesu na čínskom akciovom trhu.

Výkonnosť indexov čínskeho trhu. Zdroj: Trading Economics, Investing.com

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie, originálny výskum & vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map