Tether Blacklists, dogecoiny budú vírusové a Coinbase môžu byť zverejnené – krypto správy týždňa

Bol to rušný týždeň vo svete blockchainu a kryptomeny. OKEx Insights sa zameriava na päť najdôležitejších správ o kryptomene, ktoré sa tento týždeň dozviete.

Obrázok Správy týždňa

Tether stráca odvolanie pre NY a bol na čiernej listine adries

Prebiehajúca právna sága medzi Bitfinexom a newyorským úradom generálneho prokurátora začala tento týždeň ďalšiu kapitolu. Štátny odvolací súd vládol NYOAG zháňa dokumenty uprostred prebiehajúceho vyšetrovania je oprávnená, napriek tvrdeniam Bitfinexu, že regulačný úrad nemá nad ním jurisdikciu.

NYOAG tvrdil, že iFinex, materská spoločnosť spoločnosti Tether, zmiešal užívateľské prostriedky a zároveň kryl stratu spoločnosti Bitfinex vo výške 850 miliónov dolárov.

Dôležitému rozsudku predchádzali správy, že Tether na čiernu listinu zaradil 39 adries – 24 z nich bolo označených v roku 2020 – na blockchain ethereum, ktoré držia stabilnýcoin spoločnosti, USDT. Podľa analýzy od Blok, adresy, ktoré boli tento rok na čiernej listine, dosiahli 5,51 milióna dolárov.

Kľúčové jedlá:

 • Priaznivé rozhodnutie NYOAG posilňuje jej právomoc vyšetrovať podvody podľa Martinského zákona, prísneho zákona proti podvodom v New Yorku..
 • Bitfinex, Tether a iFinex budú teraz v silnejšom centre pozornosti, keď bude pokračovať legálna bitka.
 • USDT je ​​zďaleka najpopulárnejším stablecoinom na svete, ale dopyt po tokene viazanom na USD môže teraz zaznamenať prudký pokles.
 • Čierna listina adries Etherea držiacich USDT ilustruje skutočnosť, že Tether je napriek právnym bitkám ochotný spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní a dodržiavať finančné predpisy..

Dominancia trhovej kapitalizácie USDT oproti iným stablecoinom. Zdroj: Messari

Spoločnosť Coinbase sa údajne chystá zverejniť

Spoločnosť Coinbase Inc. sa údajne chystá zverejniť, ak by prípadný zoznam bol schválený Americkou komisiou pre cenné papiere a burzy.

Podľa zdrojov, ktoré hovorili Reuters, výmena digitálnych aktív so sídlom v San Franciscu je v procese najímania investičných bánk a právnych firiem na posilnenie potenciálnej aplikácie na SEC – ktorá by mohla byť podaná už tento rok.  

Zámer spoločnosti Coinbase usilovať sa o priamy výpis zostáva v čase tlače nepotvrdený.

Kľúčové jedlá:

 • Ak by mala byť Coinbase úspešne zverejnená, znamenalo by to významný míľnik v hlavnom prijímaní kryptomien a digitálnych aktív.
 • Burza nebude údajne usilovať o tradičnú počiatočnú verejnú ponuku, všeobecne známu jednoducho ako IPO. To znamená, že by nepredala nové akcie.

Objem obchodovania s bitcoinmi na Coinbase. Zdroj: data.bitcoinity.org

CFTC vyvíja komplexný súbor kryptografických predpisov

V snahe „vyvinúť holistický rámec na podporu zodpovednej inovácie v digitálnych aktívach“ vyvíja americká komisia pre obchodovanie s komoditami s futures komplexný súbor regulácií kryptomeny.

Rámec je súčasťou regulátora derivátov dokončený strategický plán na rok 20202024.

Kľúčové jedlá:

 • BTC a ETH sú klasifikované ako komodity a ako také spadajú do kompetencie CFTC – preto sú v súčasnosti k dispozícii legálne futures kontrakty pre obe.
 • So zvýšenou jasnosťou, pokiaľ ide o to, ktoré kryptomeny sú komoditami alebo cennými papiermi, môžeme zaznamenať nárast futures na digitálne aktíva.
 • CFTC prejavuje vôľu podporovať inovácie „vyhýbaním sa pravidlám a prístupom odrážajúcim obchodné praktiky, ktoré sú už dávno preč“.

Dogecoiny prudko stúpajú po tom, čo sa video TikTok stane virálnym

Dogecoin tento týždeň zúril po tom, čo sa rozšírilo video TikTok o neslávne známej meme minci, čo vyvolalo masívne zvýšenie objemu obchodovania a ceny.

Údaje služby Trendy Google pre hľadaný výraz „dogecoin“. Zdroj: Google Trends

Ako uvádza Blok, objemy obchodov na burzách kótovaných na burze DOGE od 6. júla do 7. júla stúpli o 600%. 

Cena altcoinu zároveň raketovo vzrástla z minima 0,0023 USD na maximum 0,0029 USD, potom sa 8. júla zavŕšila hodnotou 0,0056 USD – zdola nahor vzrástol približne o 141%.

Cenový graf dogecoinov za posledných 7 dní. Zdroj: CoinGecko

WikiLeaks prijíma platby prostredníctvom Bitcoin Lightning Network

Oficiálny obchod WikiLeaks teraz prijíma platby BTC prostredníctvom Lightning Network, protokolu bitcoinových platieb druhej vrstvy.

Obchod s tovarom je, ako už z názvu vyplýva, spojený s WikiLeaks – a všetky výnosy smerujú do financovania operácií medzinárodnej neziskovej organizácie..

Kľúčové jedlá

 • WikiLeaks bol predovšetkým jedným z prvých používateľov bitcoinových platieb, ktorý prijímal BTC už v roku 2011. Pri zachovaní vernosti je dnes jedným z prvých predajcov, ktorý prijíma platby prostredníctvom stále prevažne experimentálnej siete Lightning.
 • Zvýšená adopcia dodávateľov by mohla pomôcť posilniť silu blesku, ktorý v posledných mesiacoch nestrávil veľa času v centre pozornosti.

Kapacita bitcoinovej bleskovej siete v BTC (oranžová) a USD (modrá). Zdroj: Bitcoinový vizuál

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie a vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map