Tokenizované bitcoiny, burza pod paľbou a TRX ako zabezpečenie: kryptosprávy týždňa

OKEx Insights predstavuje päť najdôležitejších krypto správ za posledný týždeň.

Spoločnosti Bittrex a Poloniex sa pridali k hromadnej žalobe proti spoločnostiam Bitfinex a Tether

Boli pridané kryptoburzy Bittrex a Poloniex zmenený a doplnený hromadný spor proti Bitfinexu, Tetheru a pridruženým subjektom.

Súdny proces, ktorý bol pôvodne podaný v októbri 2019 a aktualizovaný tento týždeň, tvrdí, že spoločnosti Bitfinex a Tether manipulovali trh s kryptomenami nafukovaním cien pomocou podvodnej taktiky. Ako uvádza oficiálna sťažnosť:

„V skutočnosti Tether pre seba vydal miliardy USDT bez podpory v amerických dolároch – jednoducho vytvoril USDT na vzduchu. Tether túto skutočnosť skryl tým, že „predal“ novo vydané USDT spoločnosti Bitfinex, kryptoburze, ktorá bola tajne vlastnená a prevádzkovaná tými istými osobami, ktoré vlastnili a prevádzkovali Tether. Pretože Bitfinex a Tether boli v podstate rovnaké, spoločnosť Tether mohla jednoducho previesť novo vydané USDT na svoj účet v Bitfinexe bez výmeny amerických dolárov, ako to vyžadovali skutoční zákazníci. “

Bittrex a Poloniex sa medzičasom údajne zúčastnili vedome na tlačiarenskej schéme USDT prevodom veľkých súm vedomo-nezabezpečených zväzkov.

Kľúčové jedlá

 • Tetherovi nie je cudzia žiadna diskusia a v súčasnosti je zapojený do právnej bitky s newyorským generálnym prokurátorom. Táto správa iba prilieva olej do ohňa.
 • Zmenený a doplnený súdny spor proti spoločnosti Tether a pridruženým firmám rastie a pribúdajú nové obžalované. Môže existovať potenciál pre ďalšie obchodovanie s kryptomenami.
 • Ak by bol súdny spor vyhratý, nepochybne by boli cítiť nárazové vlny v celom priemysle a cena bitcoinu by pravdepodobne reagovala negatívne.

Tokenizované bitcoiny v ére prevyšujú počet bleskov a tekutín

Pokiaľ ide o transakcie mimo bitcoinu mimo reťazca, v súčasnosti sú najpopulárnejšou voľbou projekty založené na ethereu, ako sú WBTC a imBTC, a patria medzi známe projekty založené na bitcoinoch, ako sú Lightning Network a Liquid..

Ako uvádza CoinDesk, existujú 70 percent viac bitcoinov na týchto projektoch Ethereum ako potom na bitcoinových vedľajších reťazcoch uvedených vyššie. Okrem toho tokenizovaná dodávka bitcoinu v roku 2020 vzrástla o 330 percent.

Graf celkovej hodnoty uzamknutej vo WBTC. Zdroj: DeFi Pulse

Kľúčové jedlá

 • Viac možností transakcií bitcoinu mimo reťazca poskytuje používateľom viac možností a uľahčuje ich prijatie.
 • Rozmanitosť prípadov použitia Ethereum ilustruje rastúci počet tokenizovaných bitcoinov. Je logické, že počet prípadov použitia bude naďalej narastať.

„Kryptomena“ Hester Peirce nominovaný na druhé volebné obdobie SEC

Hester Peirce, ktorá je niektorými v kryptomene známa ako „Crypto Mom“ pre svoju obhajobu tohto odvetvia, bola nominovaný do roku 2025 pôsobiť v druhom funkčnom období ako člen Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) v USA.

Peirce historicky bol silný zástanca technológie blockchain a proti prísny postoj SEC ku kryptomenám.

Kľúčové jedlá

 • Peirce bol jediným členom SEC, ktorý sa postavil proti odmietnutiu žiadosti Bitcoin ETF. Ak by bolo schválené jej druhé funkčné obdobie, pravdepodobnosť, že sa niekedy stretne s takýmto fondom obchodovaným na burze, nebude prinajmenšom poškodená..
 • Peirce tiež obhajoval samoreguláciu a bezpečný prístav SEC pre projekty s decentralizovanými tokenmi.

Europol sa zameriava na bitcoinový nástroj na ochranu osobných údajov Wasabi Wallet

Europol sa údajne zameriava na súkromnú bitcoinovú peňaženku s otvoreným zdrojom, peňaženku Wasabi.

O správe najskôr informoval používateľ CoinDesk po tom, čo na telegrame unikla správa Európskej únie pre vymáhanie práva „iba pre vynútiteľnosť práva“. Únik neskôr overilo tlačové oddelenie Europolu.

Európske stredisko pre počítačovú kriminalitu (EC3) Europolu citovalo údaje z Chainalysis, poprednej spoločnosti zaoberajúcej sa analýzou blockchainu v oblasti vesmíru. Správa uvádza:

„Podľa [Chainalysis] boli za posledné tri týždne do Wasabi vložené BTC v hodnote takmer 50 miliónov USD, pričom takmer 30% pochádzalo z trhov s temnými webmi. Toto je relatívne veľa, vzhľadom na to, že sa odhaduje, že transakcie na tmavom webe majú iba 1% podiel na celkových transakciách. “

Kľúčové jedlá

 • Aj keď to nemusí nevyhnutne vyvodzovať konkrétne kroky, ktoré prijme Europol, správa jasne ilustruje, ako sú nástroje na ochranu osobných údajov v bitcoinoch na radaroch presadzovania práva.
 • Nástroje na ochranu súkromia zakrývajú údaje o distribuovanej verejnej knihe bitcoinov, môžu však zasiahnuť regulačné orgány.

Rada TRON od spoločnosti TRON silne pripomína zabezpečenie, tvrdí priemyselná rada

Rada pre kryptografický rating (CRC) neoficiálne považovala príslušné tokeny spoločností Tron, Nervos a Polkadot za látky, ktoré podľa amerického zákona o cenných papieroch čelia vyššej pravdepodobnosti, že budú považované za cenné papiere, podľa ratingového zoznamu z polovice apríla, ktorý získal Blok.

Dotknutý neuverejnený ratingový zoznam údajne priradil každému tokenu skóre 4,75 z 5,00, čo znamená, že sa veľmi podobajú cenným papierom.

Kľúčové jedlá

 • CRC založili spoločnosti Coinbase, Circle, Genesis Capital a ďalšie významné kryptofirmy, aby poskytli jasnejšie informácie o regulačných otázkach týkajúcich sa kryptomien. Jeho hodnotenie teda neznamená, že TRX a ostatní sú v skutočnosti regulačnými orgánmi v súlade s cennými papiermi – iba že rada určila, že sa im podobajú..
 • Ak by SEC mala hypoteticky dbať na hodnotenie CRC, ekosystémy Tron, Nervos a Polkadot by pravdepodobne prešli búrlivou skúsenosťou.

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie a vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map