Trendy DeFi na weboch WeChat, Diginex IPO a Bitmain odmieta fámy

Týždenný prehľad blockchainových a krypto správ z Číny a Hongkongu.

Čínski obchodníci tento týždeň pokračovali v atraktívnych ziskoch v spoločnosti DeFi a stiahli Ether z kryptoburz pre výnosy. Medzitým hongkonská spoločnosť pre digitálne aktíva Diginex vyzbierala 20 miliónov dolárov zo súkromného umiestnenia a je o krok bližšie k plánovanému zoznamu Nasdaq na konci septembra. Tieto príbehy a ďalšie v tohtotýždňovom vydaní časopisu China Market Watch spoločnosti OKEx Insights.

Čínski obchodníci vyberajú prostriedky z búrz za zisky DeFi

Čínsky dopyt po DeFi tento týždeň naďalej rástol, keďže sa tento termín prejavoval na platforme sociálnych médií WeChat, špicatý k historicky vysokému objemu vyhľadávania, ktorý bol 2. septembra takmer 900 000.

Keď cena éteru tento týždeň poklesla zo 400 dolárov a 5. septembra sa raz prepadla na 316 dolárov, čínski obchodníci stiahli svoje ETH z kryptomien na podieľať sa na likvidite DeFi ťažba. Údaje z CryptoQuant relácie že množstvo ETH držaných na burzách od začiatku septembra klesá.

Rezervy éteru držané kryptoburzamiVýška rezervy ETH držanej na kryptoburzách. Zdroj: CryptoQuant

6. septembra to tiež bolo hlásené že používatelia mali ťažkosti s výberom ETH a iných tokenov farmárčenia výnosov z niektorých búrz, keď poklesli podiely na burzách.

Kľúčové jedlá

  • Napriek prudkému čínskemu dopytu po DeFi, nedávny výpredaj kryptomeny viedol k vymazaniu celkovej hodnoty 1,8 miliardy dolárov uzamknutej na trhu DeFi.
  • V úsilí o ťažbu likvidity zostáva tento týždeň automatizovaný tvorca trhu SushiSwap v centre pozornosti čínskych obchodníkov.

Spoločnosť Diginex získala 20 miliónov dolárov pred plánovaným IPO Nasdaq

Richard Byworth, generálny riaditeľ spoločnosti Diginex, spoločnosti poskytujúcej služby digitálnych aktív, to prezradil zdvihnutý 20 miliónov dolárov od skupiny súkromných investorov pred plánovaným uvedením na burzu Nasdaq na konci septembra.

Podľa Bywortha spoločnosť dokončila súkromné ​​umiestnenie konvertibilných zmeniek od investorov vrátane rodinných kancelárií v Londýne a Hongkongu, ako aj hedgeového fondu. Dodal, že súkromné ​​umiestnenie vo výške 20 miliónov dolárov slúži ako referenčný bod pre investorov pri hodnotení nadchádzajúceho prevzatia spoločnosti Diginex spoločnosťou 8i Enterprises Acquisition Corp.

Kľúčové jedlá

  • Spoločnosť Diginex poskytuje širokú škálu služieb v oblasti digitálnych aktív, vrátane výmeny digitálnych mien (EQUOS) a kryptomenového správcu (Digivault)..
  • Získaných 20 miliónov dolárov sa použije ako kapitálové výdavky spoločnosti Diginex. Spoločnosť plánuje zmenšiť a presunúť svojich zamestnancov z Hongkongu do Singapuru.
  • Americká SEC už zaradenie spoločnosti Diginex schválila. Spoločnosť by mala byť uvedená na zozname 23. septembra, keď získa súhlas od akcionárov 8i a spoločnosti Nasdaq.

Bitmain odmietol fámy o nových predpredajoch ťažobných modelov

Bitmain vydal a vyhlásenie odmietnuť fámy o spustení predpredaja svojich najnovších 5nm modelov ťažby.

Podľa vyhlásenia spoločnosť Bitmain pripustila, že oznámenie plánoval jej bývalý generálny riaditeľ, Micree Zhan, ale objasnila, že títo ťažiari na báze 5nm čipov sú stále v skúšobných fázach a ich spustenie sa v blízkej budúcnosti neočakáva..

Kľúčové jedlá

  • Bitmain zosadil Micree Zhan z funkcie generálneho riaditeľa v októbri 2019. To znamená, že Zhan už nie je právnym zástupcom spoločnosti Bitmain a jej dcérskych spoločností, preto nemôže podpisovať žiadne zmluvy ani iniciovať obchodné vzťahy v mene spoločnosti..
  • Vyhlásenie spoločnosti Bitmain naznačuje, že zámerom spoločnosti Zhan oznámiť predpredaj najnovších modelov ťažby spoločnosti Bitmain bol pokus o získanie klamania zákazníkov.

Ázijské trhy skĺzli kvôli výpredaju akcií vedenému spoločnosťou Tesla

Akciový trh v Číne aj v Hongkongu tento týždeň skĺzol. Spoločnosti Shanghai SE Composite a CSI 300 sa v súčasnosti obchodujú na úrovni 3 255 a 4 585 k dátumu tlače s týždenným poklesom o 4,41%, respektíve 5,35%. Index SZSE Blockchain 50 medzitým predstavuje 3 888 s týždennou zmenou hodnoty o 2,67%. V Hongkongu tento týždeň index Hang Seng poklesol o 2,36% a v súčasnosti je na úrovni 24 449.

Čínske a hongkonské trhové indexyVýkonnosť čínskych a hongkonských trhových indexov. Zdroj: Trading Economics, Investing.com

Široký výpredaj amerických technologických akcií viedol tento týždeň k prepadu na čínskych a hongkonských trhoch. Výpredaj viedla spoločnosť Tesla, ktorej akcie majú klesol viac ako 34% minulý týždeň a poklesla na 330 dolárov. Apple a Microsoft tiež trpel z výpredaja klesli o 6,7% a ceny ich akcií poklesli o 5,4%.

Kľúčové jedlá

  • Rozhodnutie vylúčiť Tesla zo S&Index P 500 bol minulý piatok kľúčovým faktorom najväčšieho poklesu cien spoločnosti Tesla. Nové prírastky do indexu sú Etsy Inc., Teradyne Inc. a Catalent Inc..
  • Softbank zverejnenie 4 miliardy dolárov nákupných opcií na americké technologické akcie je vývoj, ktorý by mali obchodníci sledovať, pretože by to mohol byť dôvod nedávneho zhromaždenia pred súčasným obratom.

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie, originálny výskum & vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map