Trumpova objednávka „Choď po bitcoinoch“, straty Ebangu a rezignácia Wirecard: Krypto správy týždňa

Obrázok Správy týždňa

OKEx Insights predstavuje päť najdôležitejších kryptospráv za posledný týždeň.

Novo odhalené komentáre posilňujú Trumpov anti-bitcoinový prístup

Americký prezident Donald Trump konkrétne nariadil ministrovi financií Stevenovi Mnuchinovi „ísť za“ bitcoinom, vyplýva z pripravovanej knihy bývalého zamestnanca Trumpa Johna Boltona s názvom Izba, kde sa to stalo.

Ako pôvodne informoval Washington Examiner – ktorý obdržal pokročilú kópiu čoskoro vydanej spomienky – Trump vystúpil s komentárom Mnuchinovi v máji 2018 v rozhovore o clách a sankciách voči Číne a uviedol: "Nebuďte obchodným vyjednávačom. Choďte za bitcoinom [kvôli podvodu]."

Kľúčové jedlá

 • Trumpove hlásené komentáre prišli v čase, keď cena bitcoinu mala zhromaždili pôsobivých 33% – hoci zhromaždenie malo krátke trvanie. Vedúca kryptomena by v 4. Q 2018 zaznamenala výrazný pokles ceny.
 • Komentáre prišli aj v čase, keď špekulácie o tom, ako budú USA regulovať kryptomeny, dosahovali horúčku.
 • Okrem toho Trumpove novo odhalené komentáre posilňujú jeho už zavedený postoj k bitcoinu.

https://twitter.com/realdonaldtrump/status/1149472282584072192?lang=sk

Bývalý predseda CFTC tvrdí, že XRP nie je cenný papier

XRP nie je bezpečnosť – prinajmenšom podľa bývalého predsedu Christophera Giancarla z CFTC, jedného z hlavných amerických finančných regulátorov.

Stanovisko bývalého šéfa regulátora trhu s derivátmi v USA pochádza spoluautor op s Conradom Bahlkeom, jeho súčasným kolegom v advokátskej kancelárii Willkie Farr & Gallagher. V článku sa uvádza, že kryptomena Ripple nie je ani investičnou zmluvou, ani nespadá pod Howeyov test, ktorý využíva SEC, americký regulačný orgán cenných papierov.

„[XPR] nemôže byť investičnou zmluvou, pretože medzi Ripple a drvivou väčšinou držiteľov XRP neexistuje žiadna zmluva alebo dojednanie. Naopak, zmluvy, ktoré spoločnosť Ripple uzavrela, výslovne vylučujú všeobecných držiteľov XRP ako príjemcov tretích strán."

Je však potrebné poznamenať, že Willkie je poradcom spoločnosti Ripple a dostal „určité vecné informácie“ na podporu tvrdení autorov.

Kľúčové jedlá

 • Diskusia o štatúte XRP ako bezpečnostného systému nie je ani zďaleka nová a na rozhodnutie úradov sa čakalo dlho.
 • Stanovisko Giancarla môže poskytnúť pohľad na to, ako súčasné regulačné orgány vidia kryptomenu Ripple.

Väčšina existujúcich bitcoinov držaných ako dlhodobé investície

Väčšina z 18,6 milióna bitcoinov, ktoré v súčasnosti existujú, sa drží dlhodobo, tvrdí nová správa od blockchainovej analytickej firmy Chainalysis.

Konkrétnejšie, na obchodovanie sa používa menej ako 20% z celkovej nesplatenej ponuky bitcoinov.

Ďalej sa predpokladá, že ďalších 20% vyťažených bitcoinov je „stratených“, pretože neboli prevedené za päť alebo viac rokov – prostredníctvom, ako sme sa nedávno dozvedeli, to môže byť v skutočnosti dlhodobé "hodleri."

Kľúčové jedlá

 • Pretože množstvo dostupných bitcoinov je čoraz vzácnejšie, veľká zásoba dlhodobo držaných bitcoinov sa môže stať dôležitým zdrojom likvidity..
 • Väčšinu bitcoinov, ktoré dnes existujú, vlastnia jednotlivci alebo strany, ktoré nikdy nepredali viac ako ¼ svojich podielov – čo znamená, že väčšinu bitcoinov skutočne majú hodlers.

Výrobcovi bitcoinov Ebang vznikla strata 2,5 milióna dolárov

Spoločnosť Ebang, popredný čínsky výrobca hardvéru na ťažbu bitcoinov, zaznamenala v 1. štvrťroku 2020 čistú stratu vo výške 2,5 milióna dolárov.

Správy prichádzajú prostredníctvom oficiálne finančné zverejnenie zverejnené tento týždeň v aktualizácii prospektu IPO so SEC.

Kľúčové jedlá

 • Podanie, ktoré ilustruje čistú stratu spoločnosti Ebang, naznačuje, že firma sa po Kanaane blíži k tomu, že sa stane druhým verejne obchodovaným výrobcom bitcoinových baníkov na burze Nasdaq..
 • Čistá strata spoločnosti Ebang nasleduje po poklese ceny akcií v Kanaáne z pôvodnej ceny 9 USD za akciu na nedávne minimum 2 USD.

CEO Wirecard rezignuje po strate hotovosti o 1,9 miliárd €

Jedného dňa po zverejnení správ Wirecard stratila v hotovosti 1,9 miliardy eur, výkonný riaditeľ nemeckého platobného procesora Markus Braun rezignoval.

James Freis, hlavný úradník pre kontrolu súladu spoločnosti, ktorý bol prijatý vo štvrtok, prevezme pozíciu dočasného riaditeľa.

Stratené fondy spoločnosti Wirecard spôsobili, že investori sa usilovne snažili klesnúť cena akcií nemeckej spoločnosti poskytujúcej finančné služby na burze cenných papierov o 80 percent za dva dni.

Kľúčové jedlá

 • Spoločnosť Wirecard Card Solutions, dcérska spoločnosť spoločnosti Wirecard, nadviazala partnerstvo najmä s poskytovateľmi kryptografických platobných kariet Crypto.com, TenX a neoficiálnym vývojárom nešťastného blockchainu spoločnosti Telegram, spoločnosťou TON Labs..
 • Kríza na Wirecard bola prirovnávaný k Enronovi na sociálnych sieťach.

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie a vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map