Túžba zneužitá po tom, čo Elon Musk zosadil dogecoiny a poplatky za éter dosiahli rekordné maximá

Správy týždňa – Najväčšie svetové príbehy týždňa týkajúce sa kryptomeny

Tento týždeň bol ako vždy v oblasti blockchainu a kryptomeny rušný. Videli sme, ako bol Yearn vyťažený za milióny dolárov v priebehu niekoľkých minút, zatiaľ čo prudký dopyt po decentralizovanom financovaní poslal sieťové poplatky Etherea na rekordné maximá. Elon Musk tiež odstránil zmienku o bitcoine z jeho biografie na Twitteri v prospech tweetu o dogecoinoch.

Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o týchto príbehoch a ešte viac v tohtotýždňovom vydaní noviniek týždňa týždňa OKEx Insight..

Ročné zneužitie spôsobí stratu 2,8 milióna dolárov za 10 minút

Neskoro vo štvrtok večer bola decentralizovaná finančná platforma Yearn Finance vykorisťovaný. Napriek tomu, že boli zmiernené približne 10 minút, 2,8 milióna dolárov prišlo o útočníka, zatiaľ čo trezor stratil 11 miliónov dolárov.

Kľúčové jedlá

 • Yearn je známa platforma v priestore DeFi a je hostiteľom mnohých partnerstiev. Toto zneužitie nepochybne poškodí – aspoň dočasne – projekt, o ktorom sa v poslednej dobe vedú vlastné debaty o správe vecí verejných.
 • Využitie prichádza v čase, keď tokeny riadenia DeFi prudko stúpajú v oceňovaní. Správy o Yearnovom probléme neurobili nič pre okamžité zastavenie rastu ďalších tokenov.
 • Útok mal veľmi zložitú povahu a mohol by zasiať zárodok pochybností o zabezpečení ďalšej dobre zavedenej platformy DeFi.

Cena YFI okamžite po exploite zaznamenala volatilitu. Zdroj: OKEx

Elon Musk odstraňuje bitcoiny z biológie, čo robí dogecoin

Elon Musk odstránil "#bitcoin" hashtag z jeho Twitter bio vo štvrtok pred zverejnením série tweetov o dogecoinoch. Okamžite nasledovalo zvýšenie ceny pre DOGE, ale nedosiahlo svoje posledné maximá po prudkom náraste stávok na Wall Street.

Kľúčové jedlá

 • Muskove biologické schválenie bitcoinov bolo krátkodobé, ale to neznamená, že nemá záujem. Záhadný zakladateľ spoločnosti Tesla na stretnutí Clubhouse spomenul, že vidí potenciál v poprednej kryptomene.
 • Niektorí v blockchainovom priemysle zisťujú, že Muskove cvrlikání na Twitteru – hlavne jeho dogecoinové tweety – sú nenápadný a nebezpečné pre retailových investorov.

Cena DOGE zaznamenala obzvlášť volatilný týždeň. Zdroj: OKEx

Spoločnosť Ruffer predala 40% BTC expozície so ziskom 650 miliónov dolárov

Ruffer zverejnené predaj približne 40% jeho celkovej expozície BTC v stredu so ziskom 650 miliónov dolárov. Spoločnosť pre správu investícií v hodnote niekoľkých miliárd dolárov kúpila mince v novembri 2020 a naďalej si udržiava hodnotu zhruba 700 miliónov dolárov v expozícii voči vedúcej kryptomene.

Kľúčové jedlo so sebou

 • Ako inštitucionálny investor môže úspešný obchod spoločnosti Ruffer signalizovať, že podobne veľkí hráči môžu byť tiež ochotní získať zisky po rozsiahlom zvýšení cien BTC – na rozdiel od dlhodobého udržania celej svojej expozície.

Priemerné poplatky za ethereum dosiahli nové maximum

So záujmom o decentralizované financovanie a zvyšujúcim sa tokenmi na báze Etherea, priemerné transakčné poplatky na vyššie spomenutej základnej vrstve dosiahli nové historické maximum vysoko nad 20 dolárov.

Kľúčové jedlá

 • Používatelia ethereum a účastníci DeFi si mysleli, že transakčné poplatky boli zlé minulé leto, keď sa záujem o decentralizované financovanie skutočne rozbehol. Teraz sú poplatky v podstate dvojnásobné v porovnaní s poplatkami za obdobie "DeFi leto."
 • Mnoho z nich spochybňuje zjavný nedostatok škálovateľnosti Etherea a zaujíma ich, ako udržateľná je sieť "budúcnosť financií."
 • Ťažitelia etherea sú najväčšími príjemcami dramatického zvýšenia poplatkov za transakcie.
 • Ceny pre menších maloobchodných používateľov sú účtované z decentralizovaných búrz, ako sú Uniswap a SushiSwap.

Priemerné transakčné poplatky v sieti Ethereum prudko rastú. Zdroj: Blockchair

Guggenheim CIO zvyšuje cieľ BTC na 600 000 dolárov

Scott Minerd zo spoločnosti Guggenheim Partners zvýšil predikciu ceny BTC na viac ako 600 000 dolárov za mincu. Hlavný investičný riaditeľ investičnej spoločnosti za niekoľko miliárd dolárov urobil tento revidovaný cieľ v roku rozhovor s CNN v utorok.

Kľúčové jedlá

 • Napriek dlhodobému cieľu sa Minerd domnieva, že inštitucionálna účasť v súčasnosti nestačí na podporu súčasnej cenovej hladiny pod 40 000 dolárov za mincu.
 • Minerdov sentiment je však ďalším príkladom toho, že BTC sa čoraz viac akceptuje ako aktívum, do ktorého sa oplatí investovať od inštitucionálnych investorov a jednotlivcov s vysokým čistým imaním..

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie a vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map