Twitter napadnutý a Coinbase predáva softvér spoločnosti IRS – kryptosprávy týždňa

Obrázok Správy týždňa

Bol to týždeň plný udalostí vo svete blockchainu a kryptomeny. Niektoré z najslávnejších svetových osôb boli hacknuté na Twitteri v súvislosti s podvodom súvisiacim s BTC a spoločnosť Coinbase uzavrela ďalšiu dohodu s vládnou agentúrou – tieto príbehy a ďalšie v tomto vydaní kryptomeny týždňa týždňa OKEx Insights.

Vysoko profilovaný hack na Twitteri ukradol viac ako 100 000 dolárov v BTC

V stredu prebehol na Twitteri rozsiahly podvod s bitcoinmi.

Hackerom sa podarilo získať prístup k účtom niektorých svetových najslávnejších jednotlivcov – ako Bill Gates, Joe Biden, Barack Obama, Kanye West, Elon Musk a ďalší – a propagujú falošné darčeky týkajúce sa BTC.

Podľa účtu oficiálnej podpory giganta sociálnych médií bol podvod výsledkom „koordinovaného útoku sociálneho inžinierstva ľuďmi, ktorí úspešne zacielili na niektorých našich zamestnancov prístup k interným systémom a nástrojom“.

Kľúčové jedlá

 • Tento konkrétny podvod môže byť najviac viditeľným a najbežnejším podvodom súvisiacim s BTC v histórii, vzhľadom na obrovský dosah ovplyvnených účtov Twitter. Vnímanie bitcoinu vo vedomí hlavného prúdu môže byť negatívne ovplyvnené.
 • Twitter bude pre túto nehodu nepochybne veľmi pod paľbou, čo ukazuje relatívnu ľahkosť, s akou môžu byť centralizované systémy narušené. Decentralizované alternatívy môžu túto udalosť využiť ako príležitosť na získanie pozornosti.
 • Hackerom sa v čase písania tohto článku podarilo ušetriť iba menej ako 13 BTC – objektívne malé množstvo vzhľadom na celkový dosah napadnutých účtov..

Coinbase nadväzuje na dohodu tajnej služby so zmluvou IRS

United States Internal Revenue Service podpísala dohodu s gigantom zaoberajúcim sa výmenou digitálnych aktív Coinbase s cieľom používať softvér na sledovanie blockchainu s vlastným menom, Coinbase Analytics.

Zmluva bola podpísaná 15. júla a podľa zmluvy nadobudne platnosť 23. júla verejné záznamy. Dohoda bude trvať jeden rok, existuje však možnosť predĺžiť ju o ďalší rok.

Coinbase dostáva od IRS 124 950 dolárov za jednoročnú dohodu, ktorá nasleduje podobná štvorročná dohoda s americkou tajnou službou v hodnote 183 750 dolárov.

Kľúčové jedlá

 • Coinbase proaktívne propaguje svoj analytický softvér vládnym agentúram a regulačným orgánom v USA – čo je vo svete kryptomien veľa. nie sú nadšení.
 • Coinbase Analytics je výsledkom akvizície spoločnosti Neutrino na burze, ktorá bola kontroverzne založený členmi hackerského tímu vytvárajúceho spyware.

Kryptoaplikácia Abra sa vyrovnáva s americkými finančnými regulátormi

Abra, spoločnosť poskytujúca finančné služby prevádzkujúca kryptomenovú peňaženku a burzovú aplikáciu, uhradila poplatky od oboch Komisia pre cenné papiere a Komisia pre obchodovanie s komoditnými futures po tom, čo americké finančné regulačné orgány zistili, že jej ponuky swapov sú nezákonné.

Spoločnosť Abra na Filipínach, spoločnosť Plutus Technologies, bola SEC tiež obvinená z predaja neregistrovaných bezpečnostných swapov a CFTC za nelegálne uzatváranie mimoburzových swapov s osobami USA. Obe spoločnosti zaplatili v osadách 150 000 dolárov.

Kľúčové jedlá

 • Poplatky a následné vyrovnanie konkrétne posilňujú, že na swapy založené na cenných papieroch sa naďalej vzťahujú právne predpisy krajiny o cenných papieroch, aj keď samotné swapy nie sú cennými papiermi.
 • Prípad proti Abrovi a Plutovi tiež posilňuje význam regulácie know-your-customer pre spoločnosti zaoberajúce sa kryptomenami, ktoré chcú ponúkať swapy doma i v zahraničí..
 • Osada sa môže javiť ako čosi viac ako plesknutie po zápästí, najmä vzhľadom na skutočnosť, že Plutus Financial podľa CoinDesk, len pred pár mesiacmi dostal medzi PPPI a PPP pôžičkami 350 000 až 1 milión dolárov. 

ConsenSys obvinený z krádeže obchodného tajomstva spoločnosti BlockCrushr

Spoločnosť ConsenSys, popredná spoločnosť zaoberajúca sa softvérovou technológiou blockchain, sa následne dostáva pred súd údajne kradnúť obchodné tajomstvá od spoločnosti BlockCrushr Labs, spoločnosti zaoberajúcej sa vývojom a komercializáciou blockchainu, ktorá sa zúčastnila programu ConsenSys Tachyon Accelerator Program.

Podľa BlockCrushr ukradla platforma Daisy Payments spoločnosti ConsenSys nápad s opakujúcim sa platobným riešením spoločnosti a spustila sa presne deň pred súťažou. Stalo sa tak po tom, čo BlockCrushr zjavne zdieľal zdrojový kód svojej platformy a poskytoval v podstate všetky podrobnosti o projekte – od jeho marketingovej stratégie až po plán dodržiavania právnych predpisov..

ConsenSys sa neústupne bránil vyhlásenie do Bloku s vysvetlením:

„Všeobecnou politikou ConsenSys je, že nebudeme komentovať prebiehajúce právne záležitosti, ale musíme sa v tomto prípade odchýliť od tejto politiky, aby sme vyjadrili svoje veľké sklamanie, že sa takéto nepodložené žaloby dokonca podávajú. Fakty rozprávajú výrazne odlišný príbeh ako nepravdy, ktoré uviedol [BlockCrushr] a ich právni zástupcovia. Tešíme sa na dôraznú obranu reputácie našej organizácie a produktov."

Kľúčové jedlo so sebou

 • Ak by spoločnosť ConsenSys prehrala tento nový boj s BlockCrushrom, dôvera v kryptobra by pravdepodobne klesla – najmä pokiaľ ide o jeho zapojenie do nových projektov.

Odtiene sivej vidia rekordný štvrťrok a pridávajú miliardu dolárov

Spoločnosť Grayscale Investments pokračovala vo svojom mimoriadnom výkone v minulom finančnom štvrťroku do roku pridaním takmer 1 miliardy dolárov – 84% z nich pochádzalo od inštitucionálnych investorov. 

Konkrétne Bitcoin Trust v odtieňoch sivej zaznamenal príliv 751,1 milióna dolárov, zatiaľ čo Trust v odtieňoch sivej v odtieňoch šedej zaznamenal príliv vo výške 135,2 milióna dolárov. Kryptomenu investujúci monster má teraz kumulatívne 2,6 miliárd dolárov v rámci svojich produktov s digitálnymi aktívami.

Kľúčové jedlá

 • Príliv Bitcoin Trust v stupňoch šedej presiahol produkciu novo vyťažených bitcoinov, čo signalizuje, že dopyt zjavne prevyšuje ponuku.
 • Ako v minulosti skúmala spoločnosť OKEx Insights, inštitucionálne investície sa naďalej hromadia v priestore bitcoinov a kryptomien. Tento trend nevykazuje žiadne známky spomalenia.

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie a vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map