Uniswap kvapky vlastného tokenu DeFi, objemy Bakkt dosiahli nové maximá všetkých čias

Najväčšie príbehy zo sveta kryptomien, ktoré vám mohli uniknúť.

Bol to obzvlášť bohatý týždeň vo svete blockchainu a kryptomeny. V decentralizovanom finančnom prostredí dominovali správy o výsadku tokov riadenia Uniswap, zatiaľ čo inštitucionálni investori tlačili objem futures na Bakkt Bitcoin na nové maximá všetkých čias.

Prečítajte si všetky tieto príbehy a ešte viac v tohtotýždňovom vydaní Kryptosprávy týždňa OKEx Insights.

Uniswap je UNI token vynesený, okamžite prevyšuje 5,00 dolárov

Nenechajte si ujsť ťažko viditeľným konkurentom ako SushiSwap, Uniswap – decentralizovaný protokol pre automatické poskytovanie likvidity v sieti Ethereum – tento týždeň zrušil svoj vlastný token riadenia. Na udalosti minulí používatelia protokolu dostali približne 1 200 dolárov v tokenoch UNI podľa ich ocenenia v čase vydania.

Cena UNI sa v čase písania tohto článku zvýšila na viac ako 6,00 dolárov.

Kľúčové jedlo so sebou

  • Ako jeden z najväčších hráčov v decentralizovanom obchodnom priestore, vydanie tokenu riadenia Uniswap silno zasiahlo konkurenciu a pravdepodobne ho upevnilo ako lídra v priestore DeFi.
  • Neexistuje konsenzus o tzv "skutočná hodnota" UNI a pri cenovej akcii okolo tokenu pravdepodobne dôjde k volatilite.

Cena UNI sa zvýšila na viac ako 6,00 dolárov. Zdroj: CoinGecko

Kraken sa vďaka Wyomingu stáva bankou

Kraken, spoločnosť zaoberajúca sa kryptomenami so sídlom v San Franciscu, to oficiálne urobila stať sa bankou po podaní žiadosti o štatút depozitnej inštitúcie na špeciálne účely bola schválená bankovou radou vo Wyomingu.

Kľúčové jedlá

  • Kraken je prvou burzou kryptomien, ktorá sa stala bankou – míľnikom v odbore. Niektorí prívrženci kryptomeny sa však domnievajú, že je to v rozpore s myšlienkou, že bitcoin vám umožňuje BYOB, príp. "byť vlastnou bankou."
  • Hlasovanie o schválení krakovskej charty SPDI pokračuje v dedičstve Wyomingu, že je štátom, ktorý je najpríjemnejším pre kryptomeny v USA.
  • Vďaka charte bude Kraken teraz môcť pôsobiť vo viacerých jurisdikciách.

Na odovzdanie dokumentov spoločnosti NYAG sú potrebné spoločnosti Bitfinex a Tether

Sudca Joel M. Cohen, sudca najvyššieho súdu v New Yorku, rozhodol, že Bitfinex a Tether sú požadované na predloženie dokumentov do kancelárie generálneho prokurátora v New Yorku, ktorá osvetlila finančné vzťahy spoločností. 

Rozhodnutie prichádza po tom, čo obe krypto spoločnosti nedokázali uspokojiť požiadavky NYAG po dlhšiu dobu – čo tvrdí právnik Bitfinex Charles Michael "doslova nemožné."

Kľúčové jedlá

  • Prebiehajúca právna bitka medzi Bitfinexom, Tetherom a NYAG sa – možno očakávala – otočila ďalej v prospech regulačného orgánu.
  • Pri odhadovanej trhovej kapitalizácii nad 15 miliárd dolárov by akékoľvek významné negatívne dôsledky pre USDT mohli mať dramatický dopad na trhy s kryptomenami.

Digitálna peňaženka USA pre vnútornú bezpečnosť

Vedecké a technologické riaditeľstvo vnútornej bezpečnosti USA ponúka 25 000 dolárov v snahe zhromaždiť digitálnu peňaženku. Súťaž konkrétne spočíva v návrhu používateľského rozhrania, ktoré sa spája s plánmi blockchainu federálneho výkonného oddelenia a plánmi decentralizovanej identity..

Kľúčové jedlá

  • V porovnaní s inými kontraktmi súvisiacimi s blockchainom, ktoré ponúkajú rôzne oddelenia vlády Spojených štátov, je rozdelenie cien pre túto súťaž dosť nízke. Je to však zjavne úmyselné a úsilie prilákať vývojárov na komunitnej úrovni – na rozdiel od veľkých technologických spoločností.
  • DHS berie technológiu blockchain vážne a má rozpracovaný zoznam súvisiacich vyvíjaných projektov vrátane systému pre digitálne imigračné dokumenty.

Objem termínových obchodov Bakkt Bitcoin dosahuje nové maximá všetkých čias

Fyzicky vyrovnaný objem pre bitcoinové futures na Bakkt tento týždeň dvakrát dosiahol nové najvyššie hodnoty. V utorok sa za ruky vymenili kontrakty v hodnote 172 miliónov dolárov. Vo štvrtok sa tento počet zvýšil na 178 miliónov dolárov.

Kľúčové jedlo so sebou

  • Vzhľadom na to, že Bakkt je produkt zameraný predovšetkým na inštitucionálnych investorov, zvýšenie objemu označuje zvýšený záujem a aktivitu obchodníkov s veľkými peniazmi..

Fyzicky vyrovnaný objem obchodov s bitcoinovými futures dosiahol tento týždeň nové najvyššie hodnoty. Zdroj: zošikmenie

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie a vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map