Veľké bitcoinové transakcie naznačujú, že sa inštitúcie hromadili

Originálna výskumná správa analyzujúca údaje o transakciách BTC s cieľom vyhodnotiť trhové správanie a trendy v roku 2020.

Autor: OKEx Insights | Používa Catallact

V dolnej časti tejto stránky je uvedený súbor PDF s nasledujúcou správou, aby si ju čitatelia mohli pohodlne prezrieť, stiahnuť a zdieľať..

Minimálne od roku 2013 zaznamenal priestor pre bitcoiny a kryptomeny čoraz väčší počet inštitucionálnych investorov "chytré peniaze" hráči hromadia BTC. Tento fenomén sa za posledných pár rokov zrýchlil – pričom priemysel zaznamenal rast inštitucionálnych investícií zakaždým, keď sa do rozbehnutého vlaku pripojil ďalší známy fond – čo ruka v ruke s rastom trhu s bitcoinovými derivátmi rástlo..

V máji 2020 sa "inštitúcie sú tu" príbeh sa opäť posilnil, keď známy makro investor Paul Tudor Jones oznámil, že jeho fond bude investovať do BTC futures ako zabezpečenie proti inflácii. Tento príbeh ešte viac podporili správy, že spoločnosť MicroStrategy s obchodným spravodajstvom v hodnote 1,2 miliárd dolárov, kótovaná na burze Nasdaq, získala 21 454 BTC – v tom čase v hodnote viac ako 250 miliónov dolárov – v snahe brániť svoju rezervnú pokladnicu proti fiatovej inflácii.

S príbehmi, ako sú tieto, ktoré sa dostávajú na titulné stránky novín, je ľahké súhlasiť so všeobecným príbehom, že BTC sa stáva čoraz atraktívnejším pre inštitucionálnych investorov a veľkých hráčov – najmä možno v roku 2020. Ale o čom nám hovoria bitcoinové údaje on-chain správania veľkých investorov v tomto roku?

S cieľom odpovedať na túto otázku sa spoločnosti OKEx Insights a blockchainová dátová firma Catallact opäť spojili, aby sa pozreli na údaje o transakciách prebiehajúcich na bitcoinovom blockchaine. V tejto správe skúmame, či môžeme argumentovať, že inštitucionálni investori a hráči s veľkými peniazmi v skutočnosti tento rok hromadili BTC.

Poznámka k tomu, ako interpretujeme údaje na reťazci

Najskôr však niekoľko varovných slov. Aj keď je táto správa založená na výskume, údaje z reťazca nám nemôžu povedať všetko a analytici musia byť pri hľadaní záverov z nej opatrní..

Môžeme napríklad skúmať veľké transakcie BTC, ale nemôžeme jasne rozlíšiť, koľko z nich sú nákupy, predaje, pohyby agregovaných transakcií z búrz kryptomeny alebo veľké pohyby od inštitúcií a fondov. Pri pohľade na tieto veľké BTC transakcie však môžeme pozorne sledovať a uvádzať možné závery.

Údaje skúmané v tejto správe navyše začínajú v januári 2020 a končia začiatkom augusta 2020. Z tohto dôvodu nezohľadňuje transakcie BTC počas prevažnej časti augusta a začiatku septembra, keď cena zaznamenala pokles z jeho posledné maximum v júli.

Veľké transakcie BTC sú neobvyklé

Predtým, ako sa pustíme príliš hlboko do on-chain dát, začnime od základov.

Keď preskúmame počet transakcií uskutočňovaných na bitcoinovom blockchaine a vykreslíme ich podľa počtu prevedených coinov, uvidíme výsledky, ktoré nie sú nijako neočakávané – je však dôležité si ich uvedomiť.

Najmenšie transakcie – medzi 0 a 1 BTC – tvoria leví podiel na zmene adresy USD v bitcoinovom blockchaine. Počet týchto menších transakcií v priebehu času obvykle sleduje cenu BTC. Medzitým, ako sa zvyšuje veľkosť transakcií BTC, počet transakcií klesá.

Počet transakcií klesá so zvyšujúcim sa počtom transakčných BTC. Zdroj: Catallact

Stručne povedané, čím väčší je pohyb mincí na bitcoinovom blockchaine, tým je to menej bežné.

Aj keď sa to nemusí javiť ako bod, ktorý stojí za zmienku, je potrebné si uvedomiť, že počet transakcií, ktoré nesú malé množstvo BTC, výrazne prevažuje nad počtom transakcií, ktoré nesú stredné a obrovské množstvo mincí. Preto, ak a keď uvidíme neobvykle vysoký alebo nízky počet veľkých transakcií BTC, môžeme vytvoriť hypotézu a vyvodiť určité závery..

Predtým, ako sa k týmto záverom dostaneme, najskôr sa však prepracujme cez konkrétnejšie údaje na reťazci týkajúce sa počtu transakcií podľa veľkosti (v BTC), aby sme zistili pozoruhodné nezrovnalosti.

Maloobchod sa v máji postavil na počkanie 10 000 dolárov

Začnime od najbežnejšieho typu transakcií BTC – transakcií s menej ako desatinou mince. Vo všetkých intenciách a účeloch sa môžeme cítiť pohodlne pri volaní týchto transakcií "maloobchodné," vzhľadom na to, že inštitúcie a veľkí hráči sú oveľa menej pravdepodobné, že budú obchodovať v tak malom množstve BTC ako váš priemerný jedinec.

Nie je prekvapením, že počet denných transakcií menej ako 0,1 BTC veľmi úzko sleduje pohyb cien digitálnej meny. To naznačuje, že retailoví investori nakupujú a predávajú relatívne malé množstvá BTC, pretože cena kryptomeny kolíše, a že môžu byť ľahšie "otrasený" trhu v čase vysokej volatility a dramatického poklesu cien.

Počet denných malých transakcií BTC sa znížil a pristúpil k prístupu vyčkávania, keď cena BTC v máji dosiahla 10 000 dolárov. Zdroj: Catallact

Najzaujímavejšou odchýlkou, ktorú môžeme vidieť z vyššie uvedeného grafu, je odchýlka, ktorá sa udiala počas celého mája 2020, keď sa BTC blížilo k zníženiu svojej odmeny na tretí blok na polovicu. Cena BTC sa vrátila na psychologickú úroveň 10 000 dolárov, ktorú naposledy dosiahla pred veľkým cenovým prepadom v polovici marca. Počas celého mesiaca sa denný počet malých retailových transakcií znižoval a odchyľoval od cenového trendu – čo naznačuje, že retailoví investori zvolili prístup počkajte a uvidíte, pretože BTC začalo sezónne obdobie akumulácie po havárii.

Stredne veľká transakčná aktivita sa po marcovom krachu znížila

Pri prechode na stredne veľké transakcie – ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou pochádzajú od ťažiarov a / alebo väčších maloobchodných hráčov – vidíme, že sa objavuje odlišný vzorec..

Keď preskúmame počet transakcií medzi 10 a 100 BTC za deň, všimneme si dve veci, ktoré stojí za zmienku:

  1. Priemerný počet transakcií sa znížil bezprostredne po marcovom páde trhu súvisiaceho s COVID a zostal nižší ako pred ním.
  2. Priemerný počet transakcií od konca júna stúpa.

Počet transakcií medzi 10 a 100 BTC sa po marcovom poklese cien znížil, avšak v posledných mesiacoch sa začal zvyšovať. Zdroj: Catallact

Navrhuje sa, že marcový krach otriasol niektorými väčšími maloobchodnými hráčmi, zatiaľ čo transakčná aktivita bitcoinových baníkov poklesla po tom, čo sa bloková odmena vedúcej kryptomeny znížila na polovicu. Počet transakcií tejto veľkosti sa však od konca júna ustavične zvyšuje.

Pri prechode na ďalšiu úroveň v tejto skupine si okamžite všimneme, že počet denných transakcií medzi 100 a 1 000 BTC pred marcovým krachom bol nižší ako medzi 10 a 100 BTC. Je to v súlade s tým, čo sme si už predtým všimli, že celkový počet transakcií klesá so zvyšujúcou sa hodnotou transakcií.

V marci sa však počet transakcií medzi 100 a 1 000 BTC zjavne odchýlil od trendu, ktorý formovali, keď trh s bitcoinmi a kryptomenami prepadol v období paniky spojenej s COVID..

Počet transakcií medzi 100 a 1 000 BTC vzrástol, keď v marci padla cena bitcoinu. Zdroj: Catallact

Potom okamžite obnovil svoj normálny trend – čo naznačuje, že prudký nárast transakcií z udalosti čiernej labute nepriniesol zásadný posun medzi veľkými maloobchodnými veľrybami a / alebo baníkmi.

Veľryby kúpili dno a hromadili sa cez leto

Na záver, keď sa začneme zaoberať transakciami s veľrybami v dobrej viere – t. J. Transakciami vo veľkom meradle nad 1 000 BTC -, všimneme si jednu obzvlášť zaujímavú transakciu.

Okrem nárastu transakcií v marci a následného nárastu, keď sa BTC v máji opäť priblížili k psychologickej úrovni 10 000 dolárov, v grafe nižšie jasne vidíme vzostupný trend počtu transakcií medzi 1 000 a 5 000 BTC od konca roka Júna. Počet transakcií za deň sa od júna postupne zvyšoval, aj keď sa cena najvýznamnejšej kryptomeny konsolidovala.

Priemerný počet transakcií medzi 1 000 a 5 000 BTC sa v posledných mesiacoch zvyšuje. Zdroj: Catallact

Tento vzostupný trend naznačuje možnosť, že inštitúcie a / alebo veľkí hráči sa zamestnali hromadením BTC, pretože ekonomické stimulačné opatrenia centrálnych bánk urýchlili nákup tvrdých aktív. Pretože však nemôžeme čisto rozlíšiť, aká skutočná aktivita sa uskutočnila, od počtu samotných transakcií, zostáva to iba špekulatívna možnosť.

Je zaujímavé, že tento trend nepokračuje pri transakciách v rozmedzí 5 000–10 000 BTC – najväčšom rozsahu, ktorý sme sledovali.

Avšak tu si všimneme, možno, najzaujímavejšiu anomáliu v on-chain datasete. Počet transakcií medzi 5 000 a 10 000 BTC zaznamenal opakované skoky počas celej sezóny konsolidácie cien BTC, od polovice mája do konca polovice júla tohto roka..

Počet transakcií medzi 5 000 a 10 000 BTC zaznamenal počas leta cenovej konsolidácie bitcoinov dramatický nárast. Zdroj: Catallact

Špičky denných transakcií medzi 5 000 a 10 000 BTC nás vedú k dvom potenciálnym záverom:

  1. Pretože nemôžeme rozlišovať medzi výmennými transakciami a nemenovými transakciami, je možné, že jedna alebo viac búrz s kryptomenami – ktoré obsahujú extrémne veľké množstvá BTC – zamiešali mince do rôznych peňaženiek z akýchkoľvek dôvodov, najpravdepodobnejšie súvisiacich s bezpečnosťou.
  2. Alternatívne existuje možnosť, že veľkí inštitucionálni hráči a veľryby s veľkými peniazmi nahromadili alebo distribuovali veľké sumy BTC počas tohto konsolidačného obdobia v očakávaní, že cena hlavnej kryptomeny sa ešte zvýši alebo zníži.

Druhá možnosť, najmä pokiaľ ide o možnosť akumulácie, by sa hodila k príbehu, ktorý existuje od pandémie COVID-19, ktorá spôsobila katastrofu na globálnych trhoch – konkrétne, že inštitucionálni investori ako Paul Tudor Jones a miliardové spoločnosti ako MicroStrategy boli alokácia bohatstva na BTC ako zabezpečenie proti inflácii fiat peňazí.

Možnosť, že hráči a inštitúcie, ktoré hrajú veľké peniaze, a inštitúcie nahromadili BTC počas leta, sa dá pozorovať aj pri skúmaní percenta celkových transakcií BTC, ktoré sú 100 alebo viac BTC. Tieto údaje jasne ukazujú nielen odchýlku od krachu spojeného s COVID v marci, ale aj odchýlku od polovice júna do augusta – čo zdôrazňuje možnosť, že veľrybám sa tento čas nahromadila v očakávaní zvýšenia cien.

Percento z celkovej hodnoty transakcie nad 100 BTC sa odchyľovalo od ceny bitcoinu v marci aj v polovici júna až augusta. Zdroj: Catallact

Percento celkových transakcií, ktoré majú 100 alebo viac BTC, však zahŕňa aj to, čo by sme považovali za stredne veľkých hráčov, ako sú napríklad bitcoinoví ťažiari. Aby sme sa pokúsili pozerať najmä na inštitucionálnych investorov, môžeme údaje zúžiť, aby sme sa pozreli na percento z celkových transakcií nad 1 000 BTC.

Pri skúmaní týchto údajov z reťazca môžeme vyvodiť podobné závery.

Percento z celkovej hodnoty transakcie nad 1 000 BTC sa zvýšilo bezprostredne po cenovom dne BTC po havárii a v súčasnosti dosiahlo nové maximum od začiatku roka. Zdroj: Catallact

Percento týchto veľkých transakcií sa zvýšilo bezprostredne po marcovom poklese cien v marci a opäť sa zvyšovalo od polovice júna do súčasnosti. Toto môže byť potenciálne najzaujímavejšia poznámka zo všetkých, pretože začiatkom augusta môžeme vidieť nové medziročné zvýšenie podielu týchto veľkých transakcií..

Závery

Po analýze on-chain údajov o BTC transakciách v roku 2020 môžeme vyvodiť určité špekulatívne závery.

Po prvé sa zdá, že to boli malí retailoví investori "otrasený," počas paniky súvisiacej s COVID v marci a následne sa pristupovalo k vyčkávaniu, keď sa cena BTC v máji vrátila na úroveň pred pádom.

Po druhé, stredne veľké transakcie BTC sa znížili bezprostredne po marcovom krachu a súčasne s tretím blokovaním odmeny Bitcoinu na polovicu. Počet týchto transakcií – ktoré sú pravdepodobne od väčších maloobchodných hráčov a baníkov – sa však počas leta neustále zvyšoval, zatiaľ čo cena BTC zostávala na rovnakej úrovni. To znamená, že počas tohto obdobia konsolidácie došlo k určitej akumulácii od stredne veľkých účastníkov trhu.

Veľkí hráči v bitcoinovom priestore sa stali veľmi aktívnymi, keď cena BTC prepadla. To naznačuje, že veľryby a / alebo inštitucionálni investori "kúpil dip." Okrem toho sa veľké transakcie počas leta neustále zvyšovali, pretože cena BTC sa konsolidovala – čo zdôrazňuje možnosť, že došlo k akumulácii.

Nakoniec, najväčší hráči v priestore BTC sa stali najaktívnejšími počas konsolidácie cien BTC toto leto. Údaje tiež zdôrazňujú možnosť, že sa hromadili s očakávaním, že hodnota BTC z dlhodobého hľadiska stúpne.

Ak bola táto analýza pre vás zaujímavá, nižšie si môžete pozrieť, stiahnuť a zdieľať verziu tejto správy vo formáte PDF:

Zobraziť celú obrazovku

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie, originálny výskum & vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map