Vôbec prvý bitcoinový ETF schválený a trh stablecoinov dosahuje nový míľnik

Najväčšie príbehy zo sveta kryptomien, ktoré vám mohli uniknúť.

Ako to už vo všeobecnosti býva, bol to ďalší náročný týždeň v priemysle blockchainov a kryptomien. Dlhoočakávaný bitcoinový ETF má byť konečne pripravený zasiahnuť regulovanú burzu cenných papierov do konca roka, pretože Európska únia aj USA sa snažia brať stablecoiny – ktoré celkovo dosiahli 20 miliárd dolárov – vážnejšie.

Prečítajte si najrelevantnejšie podrobnosti o týchto príbehoch a ďalšie informácie v tomto vydaní kryptosprávy týždňa týždňa OKEx Insights!

Vôbec prvý fond obchodovaný na kryptomene, ktorý je kótovaný na Bermudách

Po rokoch čakania má svet konečne svoj prvý bitcoinový ETF.

Očakávaný fond obchodovaný na burze má formu kryptoindexu Hashdex Nasdaq Crypto Index ETF, ktorý bude uvedený na Bermudskej burze od brazílskeho manažéra fondu Hashdex.

Tri milióny akcií boli sprístupnené prostredníctvom súkromného umiestnenia a ich cena je 1 000 dolárov.

Kľúčové jedlá

  • Prvý kótovaný fond obchodovaný na burze s kryptomenami pravdepodobne posilní šance na bitcoinový ETF, ktorý získa regulačné schválenie v Spojených štátoch – čo sa ešte musí stať, pričom Komisia pre cenné papiere a trhy pravidelne uvádza ako rozhodujúci faktor manipuláciu s trhom. v častých zamietnutiach žiadostí.
  • Krypto index Hashdex Nasdaq ETF tiež pravdepodobne zaznamená veľký záujem zo strany inštitucionálnych investorov, ktorí sa snažia získať plne regulovanú expozíciu voči BTC.

Americké banky môžu mať rezervy na stablecoiny

Americký úrad pre kontrolu meny opäť podporil odvetvie kryptomien vydaním nových pokynov, ktoré umožňujú národným bankám a federálnym sporiteľským asociáciám držať rezervné fondy pre stablecoiny – tj. Kryptomeny viazané na fiat meny.

Pokyny predsedníctva prirodzene nie sú výslovným schválením stablecoinov a banky, ktoré sa rozhodnú poskytovať služby emitentom stablecoinov, budú stále musieť dodržiavať postupy zamerané proti praniu špinavých peňazí, ako sú požiadavky Know Your Customer.

Kľúčové jedlá

  • Nezávislá kancelária šesťstranového výkladového listu ministerstva financií USA do značnej miery zvýši dôveru v emitentov stablecoinov, ktorí sa rozhodnú umiestniť svoje rezervné aktíva na národné bankové účty, pretože to zabezpečí, že vydané stablecoiny budú skutočne plne kryté.
  • Nové usmernenie tiež ilustruje pretrvávajúcu ochotu OCC hrať loptičku s regulovaným odvetvím kryptomien, keď nedávno umožnila federálnym bankám vlastniť kryptomeny.

Európska komisia navrhuje regulačný rámec pre kryptomeny

Po nedávnych správach, že Európska komisia mala navrhnúť regulačný rámec pre kryptomeny, to vo štvrtok urobila výkonná zložka Európskej únie prostredníctvom 168-stranový predbežný návrh.

Kľúčové jedlá

  • Návrh zdôrazňuje, že stablecoiny, ako aj kryptomeny, majú potenciál byť všeobecne akceptované, a preto si vyžadujú "prísnejšie požiadavky." Tento sentiment by mal podporiť tých, ktorí veria, že digitálne meny sú na ceste k adopcii v hlavnom prúde.
  • Pretože je návrh súčasťou balíka digitálnych financií komisie, ilustruje, ako má EÚ záujem na udržiavaní najnovších, ak nie najnovších, trendov v oblasti blockchainu a fintech..

Optimálne riešenie pre škálovanie obsahu éteru uvádza testnet

Po zaujímavom preťažení v sieti Etherea vyvolanom DeFi došlo k spusteniu škálovania vrstvy Ethereum Layer-2 s názvom Optimizmus. vydala svoj obmedzený testnet. Optimizmus konkrétne využíva nástroj s názvom "Optimistický súhrn" v snahe poskytnúť riešenie druhej vrstvy a pritom znížiť poplatky za plyn na najpopulárnejšej platforme smart-contract na svete.

Decentralizovaná aplikácia Synthetix, burza syntetických aktív, sa už integrovala do testovacej siete Optimism a bude motivovať používateľov pomocou tokenových odmien SNX.

Kľúčové jedlá

  • Očakáva sa, že popredná decentralizovaná burza Uniswap sa v blízkej budúcnosti integruje s Optimismom – čo by malo pomôcť znížiť neskutočne vysoké poplatky spojené s používaním DEX. Chainlink (LINK), najpopulárnejší DeFi token na báze Ethereum, sa tiež bude integrovať s Optimism.
  • Zníženie poplatkov za plyn pri využívaní projektov DeFi založených na ethereu by viedlo k dlhej ceste k posilneniu rodiaceho sa priemyslu.

Priemerné poplatky za transakcie v sieti Ethereum sa zvýšili popri vydávaní nových tokenov DeFi. Zdroj: Blockchair

Trh so stabilnýmicoinmi zasahuje nový míľnik, presahuje 20 miliárd dolárov

Celková kombinovaná hodnota trhu so stabilnými hotovosťami dosiahla vo štvrtok nový míľnik, keď vo štvrtok prekonala hranicu 20 miliárd dolárov. To prichádza iba štyri mesiace po tom, čo celková hodnota stablecoinov dosiahla 10 miliárd dolárov.

Kľúčové jedlá

  • Pokračujúci nárast emisie stablecoinov svedčí o požiadavke investorov a obchodníkov na zaistenie ich rizika uprostred prebiehajúcej pandémie COVID-19 a jej globálnych ekonomických dôsledkov..
  • Rast emisie stablecoinov možno navyše čiastočne pripísať agresívnemu nárastu decentralizovaného financovania, v ktorom sa stablecoiny často používajú na generovanie vysokých výnosov.

Celková trhová kapitalizácia pre stablecoiny presiahla 20 miliárd dolárov. Zdroj: Coin Metrics, Unfolded, Twitter

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie a vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map