Výroba Číny sa obnovila po rekordne nízkych hodnotách bitcoinu reaguje na škrty Fedu: Sledovanie trhu každý týždeň

Investorov na celom svete čoraz viac znepokojujú účinky koronavírusu (alebo COVID-19) na svetovú ekonomiku. Minulý týždeň došlo viac ako 100 000 celosvetovo potvrdené prípady vírusu. Prevažná väčšina potvrdených prípadov – 80 699 – sa nachádza v pevninskej Číne, kde vírus vznikol.

Tradičné trhy vidia volatilitu

V reakcii na rastúci chaos medzi vládami v súvislosti s vírusom boli ceny finančných aktív minulý týždeň volatilné. Na trhoch s energiou cena ropy WTI spadol viac ako 10 percent v piatok 6. marca na 41,28 USD. Cena je najnižšia medzi uzávierkou od 28. novembra 2014.

Cena zlata ruža v piatok 6. marca sa blížil k najväčšiemu týždennému zisku od januára 2009. Výnosy americkej štátnej pokladnice pokračovali v raste spadnúť, s 10-ročnými výnosmi na rekordných minimách.

Šanghajský zložený index má zobrazené silná odolnosť, ktorá sa líši od amerických akciových trhov a tento týždeň rastie o 5,35 percenta. The S&Index P 500 ruža 0,61 percenta za posledných päť obchodných dní a stále je v korekčnej zóne, čo je pokles o viac ako 10 percent oproti nedávnemu maximu z 19. februára.

Pred prepadom amerických akcií na konci februára už niektoré z najcitlivejších a rizikovejších tried aktív zareagovali a za cenu ekonomického poklesu. Napríklad ropa, spadol zo 63 dolárov za barel začiatkom januára a teraz je odvtedy takmer o 35 percent nižší.

Fed robí núdzové znižovanie sadzieb

Federálny rezervný systém USA v snahe zmierniť riziká vplyvu koronavírusu na ekonomiku USA oznámil 0,5-percentné zníženie referenčnej úrokovej sadzby v rozmedzí od 1 do 1,25 percenta.

Tento krok, ku ktorému došlo neočakávane v utorok 3. marca, pred ďalším plánovaným stretnutím Fedu, je prvým núdzovým znížením sadzieb, ktoré urobila centrálna banka odkedy finančnej krízy v roku 2008.

Americká burza cenných papierov v utorok po oznámení uzavrela nízko. Akcie potom v polovici týždňa rástli, potom koncom týždňa poklesli, pretože nálada na trhu klesla.

Cena bitcoinu stráca posledné zisky

Bitcoin (BTC) sa minulý týždeň vydal podobnou cestou k americkým akciám – najskôr mierne rástol, potom klesal. Začiatkom tohto týždňa dosiahli BTC vrchol tesne nad 9 000 dolárov za mincu, pričom opäť získali časť hodnoty, ktorú stratili v marci, po dosiahnutí niekoľkomesačného maxima nad 10 000 dolárov v polovici februára. Cena vedúcej kryptomeny sa ale cez víkend prepadla o 9 percent, čím zmazala marcové zisky a naďalej klesala v pondelok ráno 9. marca. V čase tlače sa bitcoin obchoduje tesne pod 8 000 dolárov.

Cena bitcoinového indexu OKEX 2. marca 2020 až 9. marca 2020. Zdroj: Okex.com

Čínska výroba zaznamenala prudký pokles a zásoby odolné

So zameraním na čínsky trh, Šanghajský zložený index tento týždeň ukončila solídnu seansu, rast počas prvých štyroch obchodných dní a pokles v piatok. Ale niekoľko výrobných ukazovateľov zverejnených tento týždeň ukazuje vplyv zastavenia podnikania v Číne.

Čínska výroba Caixin PMI index – ktorého cieľom je poskytnúť komplexný prehľad činnosti tovární a naznačiť celkovú výkonnosť miestnej ekonomiky – minulý mesiac (k 2. marcu) klesla na 40,3, čo je najnižšia zaznamenaná hodnota. PMI nižší ako 50 naznačuje pokles výrobnej ekonomiky, zatiaľ čo viac ako 50 naznačuje expanziu.

Okrem toho Globálny index výroby PMI spoločnosti JP Morgan vo februári klesla na 47,2, čo je najmenej od mája 2009.

Čínsky index CaMIin Manufacturing PMI. Zdroj: Investing.com

Ťažba bitcoinov sa pohybuje okolo oneskorení koronavírusov

Pretože sa v Číne epidémia postupne dostáva pod kontrolu, očakávame, že sa všetky odvetvia vrátia na normálnu úroveň a výroba sa vráti na pravidelnú úroveň, čo je podľa čínskej vlády povzbudzujúce ako minulý týždeň.

Už to údajne výrobcovia bitcoinových ťažobných strojov majú obnovené výroba. Tento krok pravdepodobne umožní rýchlejšie dodanie ťažobných strojov novej generácie, čo znamená, že sieťový výpočtový výkon a úrovne ťažobných ťažkostí sa opäť posunú nahor..

Ako bitcoin na polovicu prístupy v máji sú baníci v pohybe staršie, menej výkonné 16nm stroje z Číny do krajín, kde je elektrina lacnejšia, ako sú USA, Kanada a Stredná Ázia.

V porovnaní s priemernou elektrickou energiou v Číne cena viac ako 0,4 jüanu (0,06 USD) sa cena kazašskej elektriny pod 0,2 jüanu (0,03 USD) môže ukázať ako veľmi atraktívna pre baníkov.

Majiteľ banského bazéna odhalené že 16nm stroj, ktorý pracuje s cenou elektriny 0,4 juanu (0,06 USD) za kilowatthodinu, môže generovať hrubý zisk 3,17 juanu (0,46 USD) denne. Ak sa cena elektriny zníži na 0,2 juanu za kilowatthodinu, denný hrubý zisk ťažobného stroja by bol 12 juanov (1,73 USD), čo by zvýšilo hrubý zisk o 288 percent.

Napriek tomu sa zdá, že veľa starých ťažobných strojov bude musieť po rozpolení ísť priamo na vrakovisko.

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento materiál by nemal byť braný ako základ pre prijímanie investičných rozhodnutí, ani by nemal byť považovaný za odporúčanie zapojiť sa do investičných transakcií. Obchodovanie s digitálnymi aktívami predstavuje značné riziko a môže viesť k strate vášho investovaného kapitálu. Mali by ste sa ubezpečiť, že plne chápete príslušné riziko, a vziať do úvahy svoju úroveň skúseností, investičné ciele a v prípade potreby vyhľadať nezávislé finančné poradenstvo.

Sledujte OKEx dňa:

https://twitter.com/OKEx

https://www.facebook.com/okexofficial/

https://www.linkedin.com/company/okex/

https://t.me/OKExOfficial_English

https://www.reddit.com/r/OKEx/

https://www.instagram.com/okex_exchange

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map