WaykiChain Spoluzakladateľ pre DeFi, tradičné financie a Killer DApp: AMA Recap

Rekapitulačný obrázok AMA

Vo štvrtok 11. júna usporiadal OKEx akciu Ask-me-anything (AMA) so spoluzakladateľom a generálnym riaditeľom WaykiChain (WGRT) Gordonom Gaom. WGRT je najnovší projekt, ktorý sa má pridať na platformu predaja tokenov OKEx, Jumpstart. Predaj WGRT sa uskutoční 17. júna a bude na trhu 14. projekt na zvýšenie financovania na platforme OKEx.

Počas včerajšej AMA položila Goa otázky týkajúce sa úlohy decentralizovaného financovania (DeFi) v porovnaní s tradičnými financiami, decentralizovaných aplikácií (DApps) a blockchainu v súčasnej ekonomickej situácii.

DeFi a DApps: Twitter Q&A

DeFi vs. tradičné financie

OKEx: Začnime! Prvá otázka: DeFi je momentálne jednou z najhorúcejších tém v blockchainovom priestore. Môžete sa podeliť o svoje názory na DeFi? Myslíte si, že DeFi naruší existujúci finančný systém? Aký je prístup WGRT k sektoru DeFi? (Otázka od @ erol1763 na Twitteri)

Gordon Gao: Myslím si, že medzi DeFi a tradičnými financiami existujú štyri hlavné rozdiely:

1) DeFi môže zmeniť úlohu, ktorú ľudia hrajú vo finančnom systéme. V tradičných financiách sú ako bežní používatelia vaše úlohy a proces účasti veľmi obmedzené. Toto obmedzenie je však určené všetkými aspektmi, ako sú úverový problém, hranica počtu fondov, licencia a hranica politickej moci atď. Takéto obmedzenia často spôsobujú, že sa z bežných používateľov stanú zraniteľné skupiny vo finančnom systéme. A podľa pravidiel najvyššej triedy bude bohatstvo vždy prúdiť na vrchol.

Vidíme len, že svet stále vydáva peniaze a peniaze v našich rukách sa znehodnocujú, zatiaľ čo nemôžeme nič robiť. Ale DeFi je iná. Uvediem príklad. Vďaka minci WGRT pre správu spoločnosti WaykiChain DeFi má držiteľ tak výkonné parametre riadenia, ako aj výhody úroku a sankčného poplatku celého systému. Toto je úloha, ktorú nemôžete hrať v tradičných financiách.

2) DeFi môže znížiť finančné náklady. Od začiatku priemyselnej éry sa globálna finančná štruktúra nezmenila a vo veľkej miere sa spolieha na rôzne sprostredkovateľské inštitúcie. Centrálne banky, investičné banky, obchodné banky, spoločnosti obchodujúce s cennými papiermi atď. Dá sa povedať, že pri akejkoľvek finančnej činnosti musí byť z nej zabezpečený viac ako jeden sprostredkovateľský zisk..

Napríklad okrem straty cenového rozpätia transakcia zahŕňa aj sprostredkovateľské provízie, poplatky za výmenné transakcie, kolkové poplatky regulačných orgánov atď. Cenový rozdiel, ktorý zarobia tieto tzv. "sprostredkovatelia" z nich robí najbohatšiu triedu na svete. DeFi však prijíma otvorený protokol a poskytuje lacné finančné služby pre všetkých za nízke náklady, čo výrazne znižuje náklady na transakcie.

3) DeFi môže zvýšiť efektívnosť financovania. Blockchain umožňuje finančným transakciám dosiahnuť vyrovnanie transakcie súčasne s potvrdením transakcie. Išlo to nad rámec tradičného systému vyrovnania a likvidácie finančných inštitúcií. Pokiaľ ide o cezhraničné transakcie, z hľadiska bankového prevodu môže cezhraničný prevod niekedy trvať aj niekoľko dní, ale v blockchainovom systéme alebo systéme DeFi sa skutočné vlastníctvo aktív zmenilo, keď k transakcii dôjde.

4) Je tu ešte jeden bod, ktorý by som chcel spomenúť – DeFi môže odvodiť niečo, čo tradičné financie nemajú. Napríklad stály tvorca trhu s výrobkami je inovatívny produkt v oblasti DeFi. Sme presvedčení, že spoločnosť DeFi nepôsobí iba ako vylepšenie pôvodných tradičných financií, ale [objavuje sa] aj viac inovácií. CTO nášho tímu napísal takúto vetu v úvode kódu WaykiChain: „jediným obmedzením blockchainu je naša predstavivosť.“

Ako pre WGRT, je to riadiaca minca pôžičného protokolu Waykichain. Držiteľ WGRT je ako akcionár centrálnej banky. Budú mať prospech z úroku a sankčného poplatku generovaného protokolom o zapožičaní.

WaykiChain v priestore DeFi

OKEx: Ďakujeme za vysvetlenie rozdielu medzi DeFi a tradičným finančným systémom. Ďalšia otázka: veľa verejných reťazcov tlačí na DeFi. Napríklad spoločnosť TRON tento rok spustila aj svoj projekt JUST. Čo si myslíte, aké sú výhody a príležitosti WaykiChain v tomto priestore?

Gao: Sme profesionálni a zameriavame sa na túto dráhu. Či už ide o ekonomický model alebo architektúru technického systému, systém WayFiChain’s DeFi je profesionálny a vydrží kontrolu. Urobili sme veľa inovácií, ktoré nie sú na trhu, a tieto inovácie dokážu nájsť svoju racionalitu v tradičnom finančnom systéme.

V minulosti sme skúmali niektoré [ďalšie] oblasti, napríklad stávkové a herné ekosystémy, ale od minulého roku sme [boli] all-in DeFi. Zábezpeky na WaykiChain presiahli 36 miliónov WICC, čo predstavuje 17% z celkovej sumy. Tento pomer je najvyšší spomedzi všetkých verejných reťazcov. Btw, pre ETH je pomer okolo 1%.

Globálna ekonomická volatilita a DeFi

OKEx: Gratulujeme k dosiahnutému úspechu! Otázka tri: Otvorenie roku 2020 je pri pandémii koronavírusov veľmi chaotické – všetky druhy aktív zaznamenali výrazné otrasy, ceny ropy klesli, ceny zlata utrpeli volatilitu a americké akcie zažili niekoľko obchodných obmedzení atď. Čo si myslíte o vplyve tieto neobvyklé udalosti na DeFi?

Gao: Myslím si, že je to to najlepšie, čo sa DeFi môže stať. Pretože všetky tieto veci pomáhajú odhaliť základné problémy, ako napríklad [ekonomická bublina], nevyberané zadlženie, úverová kríza, ktoré môžu spôsobiť nedôveru ľudí vo finančný systém. A DeFi je revolúcia proti tradičnému finančnému systému, je to úplná podvracanie.

Paul Tudor Jones si myslí, že vláda nadmerne vydala meny, a preto musí previesť svoje aktíva na bitcoiny. Kríza znamená príležitosť. Tradičný finančný systém má už dlho problémy. Väčšinu majetku vyrobili kapitalisti, niektoré primeraným spôsobom, zatiaľ čo iné sú jednoducho lúpežné.

Ale väčšina ľudí si to neuvedomovala. Henry Ford uviedol, že Američania nevedeli, ako bankovníctvo skutočne funguje, pretože ak by to tak bolo, „do zajtra rána by došlo k revolúcii“. [toto bola parafráza spoločnosti Ford – OKEx]. Teraz môžu všetky druhy udalostí čiernej labute ľudí upozorniť na riziká a skôr, ako dôjde ku konečnému riziku, zvolia transparentnejší a spravodlivejší spôsob účasti na financiách..

Cieľ WaykiChain s DeFi

OKEx Dobre. Otázka štvrtá: WGRT je znakom riadenia a spravodlivosti platformy decentralizovaného požičiavania kolaterálov spoločnosti WaykiChain a je považovaná za dôležitú súčasť decentralizovaného ekonomického systému. Aký je potom počiatočný cieľ spoločnosti WaykiChain nasadiť systém DeFi?

Gao: Úprimne povedané, spočiatku sme chceli iba nasadiť kolateralizovaný stablecoin a trh pôžičiek. V tom čase neexistovalo slovo DeFi, alebo už bolo, ale slovo nebolo rozšírené.

Minulý rok sme diskutovali o pristátí blockchainu. Aby sme mohli pristáť, musíme sa zamerať na vysoký dopyt používateľov. Potom sú finančné atribúty skupiny používateľov blockchainu veľmi silné. Ak chcete, aby hrali hry a chodili do elektronického obchodu, nie sú to to, čo potrebujú. Potrebujú zarobiť peniaze a požičať si ich. Začali sme teda možnosť All-in spolu s určitým počiatočným pokrokom v podnikaní, ako napríklad kolaterálna suma nášho systému DeFi dosahujúca 36 miliónov, čo predstavuje 17% z celkovej sumy WICC, čo overilo náš pôvodný nápad..

Bitcoin práve vytvoril menu alebo aktíva, takže zavedenie verejného reťazca s inteligentnými kontraktmi má tvoriť pravidlá medzi aktívami a menami, nie je to financovanie? Z tohto hľadiska, ak DeFi nemôže uspieť, je pristátie blockchainu pseudo-návrhom.

Zabezpečenie WaykiChain a hacking DeFi

OKEx: Skvelé. A na záver posledná otázka v tejto relácii: DeFi sa nazýva ďalšia revolúcia šifrovaného sveta, či už je to nedávny nárast údajov o hackeroch v projektoch DeFi, alebo čierny štvrtok, ktorý zažila spoločnosť MakerDao predtým, bezpečnosť spoločnosti DeFi bola všeobecne kritizovaná. Ako je nastavená bezpečnosť WaykiChain DeFi?

Gao: Bezpečnosť je veľmi dôležité. Skladá sa z dvoch častí, ekonomického modelu riadenia rizík a technickej bezpečnosti. Najskôr predstavím riadenie rizika modelu ekonomiky. Takmer všetky protokoly Defi vychádzajú z istej úrovne zabezpečenia. Veríme teda, že platforma DeFi by mala byť pri poklese cien silná.

12. marca tohto roku utrpel celý trh s kryptomenami výrazný pokles. Cena bitcoinu klesla o viac ako 50% do 24 hodín. Počas tejto doby, jedného z najväčších protokolov DeFi o ethereu, likvidačný systém spoločnosti MakerDAO nefungoval veľmi dobre kvôli dopravnému preťaženiu siete ETH a niektorým chybám v ich dizajne..

Protokol bol takmer uzavretý a vygeneroval zlý dlh vo výške viac ako 4 milióny dolárov. Tento nedobytný dlh je potrebné odstrániť prostredníctvom aukcie. To znamená, že celá komunita MakerDao a držitelia MKR by mali kryť stratených. Zároveň však Wayki-CDP, ktorý je podobným protokolom o požičiavaní ako spoločnosť MakerDAO, bežal ako obvykle s nulovým nedobytným dlhom. Tu je porovnanie údajov:

Navrhli sme 4 mechanizmy, aby sme sa uistili, že systém bude fungovať v rôznych situáciách: Mechanizmus zaistenia, mechanizmus likvidácie, fond rizikových rezerv a pozastavenie systému, aby sa zabránilo rizikám. A s týmito mechanizmami môže model zvládnuť viac ako 99,9% trhových podmienok.

Urobili sme tiež veľa vylepšení, aby sme vylepšili našu technickú bezpečnosť. Najskôr sme urobili nejaké vylepšenie veštby a kŕmenie cien dokončujú producenti blokov. Konečná cena bude potom prijatá pomocou algoritmu pohyblivého mediánu. Toto hovorí, pokiaľ nezačneš 51% útok na blockchain, hackermi nebude manipulovaná cena.

Na spodnej vrstve blockchainu sme tiež definovali 5 rôznych štandardov aktív, ktorými sú originálne aktíva, zastavené aktíva, aktíva naprieč reťazcami, inteligentné aktíva a aktíva generované používateľmi. Preto sa na WaykiChain nemusíte obávať problémov s kompatibilitou, pretože štandard funguje v celom ekosystéme.

Na serveri Ethereum však existuje veľa útokov týkajúcich sa nekompatibilných problémov so štandardom majetku. Napríklad tento rok došlo k útoku dForce a Uniswap.

Killer DApps a vízia projektu: Live Q&A

Gao: Videl som toľko otázok, ale existuje niekoľko kategórií. Vízia, vzťah medzi WICC a WGRT, plány do budúcnosti, vražedné skoky:

Z hľadiska dlhodobej vízie: v skutočnosti vyrábame prvý integrovaný blockchain DeFi na svete, ktorý sa líši od prístupu Ethereum. To znamená, že môžeme verejnosti poskytovať komplexné finančné služby a otvorené protokoly. A tieto služby zahŕňajú požičiavanie, sporenie, investičné príležitosti, obchodovanie s aktívami a finančné deriváty.

Vzťahy medzi WICC a WGRT: Tento model vyrábame tak, aby dve mince generovali určitú synergiu. Trhová hodnota WICC je ako ten HDP pre krajinu. A WUSD je ako mena. Potom je držiteľom WGRT akcionár centrálnej banky. To znamená, že držitelia WGRT budú využívať všetky výhody generované aktivitami meny (WUSD) v blockchaine.

Budúce plány: Uvedieme na trh nový produkt s názvom "WaykiX" na konci júla. Toto je platforma na obchodovanie so syntetickými aktívami, ktorá umožňuje používateľom obchodovať takmer so všetkými syntetickými aktívami na svete. Potom sa pokúsime priviesť na blockchain niektoré aktíva z reálneho sveta, ako sú napríklad nehnuteľnosti alebo T-obligácie. A tieto aktíva poskytnú komunite diverzifikované príležitosti na investovanie.

Killer Dapps: Kde bude ďalší zabijak Dapp? Verím vo financie. Waykichain má skúsenosti s vývojom stávkovej platformy a hernej platformy, nakoniec sme si však vybrali DeFi. Uvedomili sme si, že najväčšou motiváciou ľudí pre vstup do blockchainu je požičiavanie peňazí a zarábanie peňazí. Toto odvetvie je plné špekulantov a investorov. A poskytovanie služieb týmto ľuďom je najbližšou cestou k úspechu.

Verím, že ďalším zabijakom Dappom bude aplikácia DeFi. A ďalší býčí trh povedie DeFi coin.

Tento dokument AMA bol z dôvodu prehľadnosti upravený a zhustený.

Sledujte OKEx dňa:

Twitter: https://twitter.com/OKEx

FB: https://www.facebook.com/okexofficial/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/okex/

Stredná: https://medium.com/@OKEx

Telegram Group (anglicky): https://t.me/OKExOfficial_English

Telegramová skupina (ruština): https://t.me/okexofficial_ru

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map