Zvery PayPal sa šíria ako Trust Trust Tanks v odtieňoch šedej – kryptosprávy týždňa

OKEx Insights predstavuje päť najdôležitejších kryptospráv za posledný týždeň

Obrázok Správy týždňa

PayPal a Venmo sa údajne chystajú čoskoro ponúknuť priamy predaj kryptomeny

Priestor blockchainu a kryptomeny dostal tento týždeň nápor energie, keď sa začali šíriť zvesti, že PayPal a Venmo môžu podporovať nákupy kryptomeny v nie tak vzdialenej budúcnosti.

Prvotná správa pochádzala z kryptosprávy CoinDesk, ktorý hovoril s „tromi ľuďmi oboznámenými s touto záležitosťou“, ktorí tvrdia, že PayPal plánuje ponúknuť priamy predaj kryptomeny. Konkrétne digitálne aktíva, ktoré by boli sprístupnené, však v súčasnosti nie sú známe.

Spoločnosť PayPal stále nepotvrdila svoje plány ponúkať nákupy kryptomien, a to až do doby zverejnenia tlačovej správy.

Kľúčové jedlá

  • PayPal má viac ako 300 miliónov účtov. Ak by spoločnosť ponúkala priamy predaj kryptomeny, otvorili by sa povestné brány pre retailových investorov.
  • Podpora pre nákupy bitcoinov zo služby PayPal by poskytla väčšiu konkurenciu pre hotovostnú aplikáciu spoločnosti Square Inc. – ktorá zistila, že nákupy BTC sú populárna ponuka – a poskytnúť retailovým investorom viac možností.

Grayscale Ethereum Trust tanky ako akcie pripravené na zaplavenie trhu

Ethereum Trust spoločnosti Grayscale zaznamenal tento mesiac dramatický pokles cien – poklesol z maxima 260 dolárov 5. júna na štvrtkové minimum 78 dolárov. Najmä tento týždeň došlo k rýchlemu zrýchleniu poklesu ceny inštitucionálnych investičných nástrojov vhodných pre investorov. V čase písania tohto článku sa ETHE v súčasnosti obchoduje na úrovni 98,29 USD.

Trust Grayscale Ethereum Trust (OTC_DLY: ETHE) 2h graf. Zdroj: TradingWiew

Ako uvádza Blok, prémia zaplatená za podkladový éter klesla z 948% na začiatku mesiaca na 356% vo štvrtok.

Tento výrazný pokles nastáva pred plánovaným uvoľnením viac ako 500 000 akcií ETHE na konci mesiaca podľa podmienok jednoročného obdobia blokovania fondu..

Ako vedľajšia poznámka prichádza k poklesu ETHE ďalšie správy že spoločnosť Grayscale Investments nakúpila takmer 500 000 000 dolárov v BTC od doby, kedy bola bloková odmena vedúcej kryptomeny minulý mesiac znížená na polovicu.

Kľúčové jedlá

  • Cena aj prémia ETHE môžu mať ťažkosti s opätovným získaním tak vysokej úrovne, pretože bude k dispozícii obrovské množstvo akcií, ktoré budú k dispozícii na obchodovanie na sekundárnom trhu..
  • Dramatický pokles cien ETHE môže skutočne byť posilniť okamžitú cenu éteru, pretože prvý tlak na predaj môže vytvoriť predĺženú podporu ponuky pre ostatných.

Žetóny fanúšikov FC Barcelona sa vypredajú za dve hodiny

V roku bolo zakúpených viac ako 1,3 milióna dolárov v tokenoch fanúšikov Barcy dvojhodinový predaj tokenov spojené s futbalovým monštrom FC Barcelona v pondelok. Konkrétne sa predalo 600 000 žetónov BAR po 2 eurá. Od času tlače je cena za token 5,76 dolárov – takmer trojnásobné zvýšenie oproti predajnej cene.

Tokeny sú podľa vývojárov navrhnuté tak, aby uľahčili zapojenie fanúšikov. Boli sprístupnené priaznivcom prostredníctvom proprietárnej volebnej platformy klubu a prostredníctvom športovo zameranej blockchainovej platformy Chiliz.

Kľúčové jedlá

  • Úspech predaja fanúšikovských tokenov FC Barcelona je ďalším príkladom toho, že kryptomeny sa v mainstreame stávajú čoraz viac akceptovanými. Futbalový klub je jeden z najbohatších na svete a udržiava jednu z najväčších svetových základní priaznivcov.
  • Projekty blockchainu a kryptomeny naďalej zaznamenávajú úspešný prienik do sveta športu.

Newyorský regulátor vydal nové pravidlo BitLicense o štrajku

Implementuje newyorské ministerstvo finančných služieb nové pravidlo troch štrajkov pokiaľ ide o aplikácie pre BitLicenses, názov štátnych obchodných licencií pre aktivity v digitálnej mene.

Nové pravidlo by v podstate umožnilo NYSDFS odmietnuť aplikácie, ktoré neurobili potrebné zmeny požadované regulačným orgánom.

Kľúčové jedlá

  • Nové pravidlo troch štrajkov by malo ďalej zjednodušiť a zefektívniť proces získavania BitLicense tým, že umožní žiadateľom ľahšiu kontrolu dostatočnosti ich aplikácií.
  • Aktualizácia tiež ukazuje určitú ochotu finančného regulátora skrášliť proces podávania žiadosti pre spoločnosti, ktoré chcú v New Yorku obchodovať s digitálnymi menami..

Krypto karty prestávajú po debakli Wirecard fungovať

V poslednej kapitole debaklu o Wirecard úrad pre finančné konanie oficiálne pozastavil riešenie Wirecard Card Solutions. Výsledkom bolo, že debetné karty MCO Visa spoločnosti Crypto.com boli zmrazené – zabránenie držiteľom kariet vo Veľkej Británii a Európe v transakciách a vkladoch.

Finančné prostriedky držiteľov kariet sa však nestratia a očakáva sa, že budú vrátené v najbližších dňoch.

Crypto.com si medzitým údajne vyberie nového dodávateľa pre svoj program krypto kariet.

Kľúčové jedlá

  • Kolaps karty Wirecard spôsobil svetu fintech šokové vlny, ako to vidíme pri vypínaní krypto kariet vydaných spoločnosťou WCS..
  • Ako uvádza Blok, Debetné karty TenX a Cryptopay tiež vydala dcérska spoločnosť Wirecard – čo znamená, že aj oni si budú musieť nájsť nových dodávateľov.

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie a vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map