Zvlnenie sporu, Ethereum 2.0, najvyššie maximá BTC a PayPal – Roundup 2020

Posledné tohtoročné správy týždňa sa pozerajú späť na najväčšie krypto príbehy roku 2020

Vo svete bitcoinu, blockchainu, fintech a kryptomien to bol rok plný udalostí – až do posledných týždňov roku 2020.

V tomto roku sme videli, ako BTC dosiahol nové najvyššie hodnoty po tom, čo Bitcoin klesol na polovicu, úspešné spustenie Etheruem 2.0, PayPal vstúpil do priestoru kryptomeny a Ripple bol žalovaný americkou komisiou pre cenné papiere.

Tu je krátke zhrnutie všetkých najväčších kryptomien z búrlivého roku 2020.

Zvlnenie žalované SEC za nelegálnu ponuku cenných papierov, XRP vo voľnom páde

Prvý spravodajský príbeh na tomto zozname je takisto najnovší a odohral sa iba tento týždeň.

Po rokoch špekulácií, že by sa takáto udalosť mohla stať, to oficiálne urobila Americká komisia pre cenné papiere podal žalobu proti fintechovej spoločnosti Ripple, generálnemu riaditeľovi Bradovi Garlinghouseovi a spoluzakladateľovi Chrisovi Larsenovi za údajné uskutočnenie neregistrovaného predaja cenných papierov v hodnote 1,3 miliárd dolárov, počnúc rokom 2013.

Neregistrovanými cennými papiermi sú kryptomenové mince spoločnosti XRP, ktoré boli údajne predané globálnym investorom a distribuované výmenou za služby..

Kľúčové jedlá

 • Otázka, či je XRP – štvrtá kryptomena – cenným papierom, existuje už mnoho rokov. Súdny spor zo strany SEC môže túto debatu navždy oddýchnuť.
 • Významná legálna bitka pravdepodobne otvorí stavidlá pre regulačné orgány, aby podali žaloby na iné kryptomenové spoločnosti, ktoré podobným spôsobom ponúkali svoje vlastné mince alebo žetóny..
 • Cena XRP je vo voľnom páde a vyradenie z hlavných búrz kryptomeny sa javí ako bezprostredné.

Nárast cien XRP predchádzal správe, že spoločnosť Ripple žaluje SEC. Zdroj: OKEx

Ethereum 2.0 sa úspešne uvádza na trh, 1 miliarda dolárov v ETH uzamknutá

Po rokoch čakania sa v decembri spustila očakávaná aktualizácia protokolu pre Ethereum – nazývaná Ethereum 2.0. Sieťová aktualizácia zavádza proof-of-stake do predtým fungujúcej iba siete.

Kľúčové jedlá

 • Vývoj Etherea 2.0 bol dlhý a kľukatý. Úspešné spustenie fázy 0 je ako také veľké víťazstvo pre poprednú platformu smart-contract.
 • Viac ako 1 miliarda dolárov v ETH už bola uzavretá v depozitnej zmluve Ethereum 2.0 – s pribúdajúcim časom sa očakáva viac.
 • ETH uzamknutý v ethereu 2.0 nebude dlhší čas k dispozícii na predaj na otvorenom trhu – čo môže ovplyvniť dynamiku trhu popredného altcoinu..

PayPal oficiálne vstupuje – a overuje – kryptomenu

Platobný gigant PayPal konečne vstúpil na trh kryptomien v októbri, keď spoločnosť oznámil že nákup a predaj vybraných kryptomien by bol ponúkaný prostredníctvom platformy.

Kľúčové jedlá

 • Správa o tom, že PayPal vstúpil do priestoru kryptomeny, spôsobila cenový nárast na trhoch – tlačila BTC okolo 12 000 dolárov.
 • Fintech konkurenti Revolut a Square’s Cash App boli pravdepodobne hnacou silou rozhodnutia PayPalu ponúkať služby krypto maklérstva.
 • Prijatie BTC a ďalších kryptomien spoločnosťou PayPal predstavuje hlavný krok k ich prijatiu aj overeniu.

Spoločnosť PYPL zaznamenala v roku 2020 dramaticky zvýšenie ocenenia. Zdroj: Google

Polovica bitcoinov nasledovaná novými historicky vysokými cenami

Ako bolo naplánované, bitcoin prešiel v máji tohto roku polovičnou blokádou odmien – znížením stabilnej ponuky novo vyťažených BTC na polovicu. Do 17. decembra vedúca kryptomena prelomila svoju predchádzajúcu historicky najvyššiu cenu na globálnych burzách a odvtedy vstúpila do zisťovania cien.

Kľúčové jedlá

 • Aj keď udalosť rozdelenia bitcoinov na polovicu nebola žiadnym prekvapením, zhodovala sa – ako mnohí očakávali – s býčím trendom v oblasti kryptomeny, pretože ponuka sa výrazne znížila. Jeden investor vlastne začal mesačne nakupovať viac BTC, ako sa dokonca vyťažilo.
 • Ak sa pozrieme na fanfáry, skutočnosť, že sa BTC zotavil z veľkého zlyhania a následného medvedieho trhu v roku 2018, prekoná vrchol svojej predchádzajúcej "bublina" bude ešte dlho smerovať k upevneniu myšlienky, že bitcoin tu zostane.

Cena BTC vstúpila na nový býčí trh v roku 2020. Zdroj: OKEx

Inštitucionálne investície oficiálne vstupujú na trh BTC

Rok 2020 bol rokom naplneným inštitucionálnymi investíciami do priestoru kryptomien a predovšetkým BTC.

Aj keď tento trend do značnej miery odštartoval slávny makroinvestor Paul Tudor Jones, bola to skutočne MicroStrategy, ktorá získala všetky titulky prostredníctvom série odvážnych a verejných nákupov BTC. K dnešnému dňu firma business intelligence drží 70 470 BTC – v čase písania tohto dokumentu v hodnote viac ako 1,6 miliárd dolárov – vo svojej pokladničnej rezerve.

Spoločnosť Massachusetts Mutual Life Insurance Co., ktorá má na svojom všeobecnom investičnom účte 235 miliárd dolárov, tiež v decembri kúpila 100 miliónov dolárov v BTC.

Kľúčové jedlá

 • Tí, ktorí boli v roku 2018, si dobre pamätajú sentiment, že inštitucionálni investori niekedy prídu na trh BTC. Rok 2020 sa ukázal byť rokom, v ktorom vstúpili do platnosti, a v roku 2021 môže na trh vstúpiť ešte viac hráčov s veľkými peniazmi.
 • Všetky BTC spoločnosti MicroStrategy boli zakúpené v priemere za 15 964 dolárov za mincu. Za predpokladu, že cena poprednej kryptomeny tieto úrovne znova neprehodnotí, môže investičná stratégia spoločnosti klesnúť ako jedna z najlepších v histórii investovania. Ak by sa však cena BTC z nejakého nepredvídateľného dôvodu zrútila, firma by pravdepodobne bola v nejakej vážne horúcej vode.

Cena akcií spoločnosti MicroStrategy reagovala priaznivo na investície spoločnosti BTC v tomto roku. Zdroj: Google

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie, originálny výskum & vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map