Investície do genomiky a CRISPR – všetko, čo potrebujete vedieť

Rastie nový priemysel, ktorý sľubuje, že bude rovnako rušivý ako AI a blockchain, že tento priemysel je genomika. S výhodou systému CRISPR, dostupného sekvenovania ľudského genómu a pokroku v oblasti dátovej vedy sa niekoľko spoločností umiestňuje do pozície, aby využili výhody tohto nového príchodu zdravotnej starostlivosti. Preskúmame, čo je genomika, aké spoločnosti sa umiestňujú do budúcnosti a prečo je to dôležité.

Čo je to genomika?

Genomika je štúdia génov osoby (genómu), pole skúma interakcie týchto génov navzájom a s prostredím osoby. Genóm je kompletná sada DNA organizmu, ktorá programuje jednotlivca rôznymi fyzickými vlastnosťami. Prakticky každá jedna bunka v tele obsahuje úplnú kópiu približne 3 miliárd párov báz DNA alebo písmen, ktoré tvoria ľudský genóm. S mocou dátová veda teraz je možné študovať, ako gény interagujú, a v niektorých prípadoch upravovať gény, aby sa zmenilo jedno písmeno alebo báza DNA v géne.

Sekvenovanie ľudských génov

Existuje niekoľko exponenciálnych technológií, ktoré sa spojili, aby umožnili ľahké a nákladovo efektívne sekvenovanie celého ľudského genómu. Sekvenovanie nákladov na prvý ľudský genóm 2,7 miliárd a trvalo 13 rokov. Vďaka Mooreovmu zákonu a ďalším exponenciálnym technológiám sa cena teraz znížila na 1 000 dolárov a predpokladá sa ďalšie zníženie na 100 dolárov..

To znamená, že vstupujeme do éry, keď si každý môže nechať sekvenovať svoj kompletný ľudský genóm, hľadať chyby alebo predispozície k určitým chorobám alebo zdravotným problémom.

Viaceré spoločnosti sa dožadujú trhu, kde spočiatku budú zákazníci požadovať sekvenovanie svojho genómu a nakoniec to budú vyžadovať zdravotnícki pracovníci. To je hnacou silou mnohých genomických spoločností na trhu, druhou hnacou silou je transformačná sila technológie CRISPR..

Čo je CRISPR?

Ak sa chcete oboznámiť s CRISPR, musíte najskôr pochopiť, že pre terminológiu existuje niekoľko prípadov použitia. V biológii, CRISPR sa týka sekvencií DNA prirodzene sa vyskytujú v genómoch baktérií a iných mikroorganizmov. CRISPR sú sekvencie rozhodujúcej zložky imunitného systému, ktoré chránia baktérie pred vírusmi. Imunitný systém CRISPR sa bráni pred vírusovým útokom zničením genómu napadnutého vírusu. Tu potom vstupuje na scénu technológia CRISPR.

Pre populárne použitie a v tom, ako si to vysvetlíme, je „CRISPR“ skratka pre „CRISPR-Cas9.„CRISPR v kombinácii s proteínom nazývaným Cas9 (alebo„ asociovaný s CRISPR “) je enzým, ktorý funguje ako dvojica molekulárnych nožníc schopných strihať vlákna DNA. Zatiaľ čo myšlienka úpravy génov bola okolo od 50. rokov 20. storočia, CRISPR umožnil nákladovo efektívnu úroveň úpravy génov s presnosťou, ktorá nikdy predtým nebola k dispozícii.

Spoločnosti, ktoré sa zaoberajú genomikou

V súčasnosti existuje niekoľko desiatok spoločností, ktoré využívajú výhody genomiky. Skontrolujeme päť z popredných spoločností, ktoré sú verejne obchodovateľné.

CRISPR Therapeutics AG (NASDAQ: CRSP)

Čo nastavuje CRSPR Therapeutics okrem hviezdneho tímu zakladateľov patrí aj Dr. Emmanuelle Charpentier, ktorej kľúčový výskum odhalil kľúčové mechanizmy technológie CRISPR-Cas9 a položil základ pre použitie CRISPR-Cas9 ako všestranného a presného nástroja na úpravu génov. Za jej prácu boli ocenené mnohé ocenenia vrátane Ceny za prielom v odbore Life Science.


CRISPR Therapeutics vyvíja efektívnu a všestrannú platformu na editáciu génov CRISPR / Cas9 do terapií na liečbu hemoglobinopatií, rakoviny, cukrovky a ďalších chorôb.

Prvá terapia, ktorú napredujú, je zamerané na krvné choroby β-talasémia a kosáčikovité choroby, toto teraz vstúpilo do klinických testov, rovnako ako prvý alogénny program CAR-T zameraný na malignity B-buniek. Zatiaľ čo kosáčiková bunka je choroba s preukázateľne malým trhom, hneď ako bude technológia vyspelá, môže postúpiť k zameraniu na ďalšie vektory chorôb.

Invitae Corporation (NASDAQ: NVTA)

Invitae Corporation je pripravený využiť rýchlo sa znižujúce náklady na sekvenovanie ľudského genómu. Toto je spoločnosť zaoberajúca sa genetickými informáciami, ktorá sa špecializuje na poskytovanie informácií pre genetickú diagnostiku, preimplantáciu a skríning dedičných porúch, analýzu potratov a dedičnú rakovinu. V podstate akékoľvek veľké dáta, ktoré je možné získať zo sekvenovania ľudského genómu, ponúka Invitae Corporation.

Nedávno spoločnosť Invitae Corporation spolupracuje s ArcherDX priniesť pacientom na celom svete komplexnú genetiku rakoviny a presnú onkológiu.

Pre každého, kto hľadá, aby využil výhody spoločnosti, ktorá sekvenuje ľudské genómy, je lídrom na trhu.

Pacific Biosciences of California, Inc (NASDAQ: PACB )

Pacific Biosciences of California, Inc. je biotechnologická spoločnosť založená v roku 2004, ktorá vyvíja a vyrába systémy na sekvenovanie génov a niektoré nové biologické pozorovania v reálnom čase. Vyvinuli jednu molekulu, technológia sekvenovania v reálnom čase (SMRT) ktorá poskytuje vysokú presnosť zhody s bezprecedentnou dĺžkou čítania. Jedná sa o nový spôsob štúdia syntézy a regulácie DNA, RNA a proteínov využívaním pokroku v biochémii, optike, nanofabrikácii a ďalších.

Niektoré zo súčasných aplikácií, na ktorých pracujú, zahŕňajú detekciu epigenetických zmien počas sekvenovania, aby sa otvorili dvere k ľahšiemu skúmaniu modifikácie DNA na spojenie genotypu s fenotypom. To umožní pochopiť účinky epigenetiky na širokú škálu biologických procesov vrátane génovej expresie, interakcií hostiteľ-patogén, reakcie prostredia, poškodenia DNA a opravy DNA. Ďalej odhalí úlohu epigenetiky pri dedení znakov z jednej generácie na druhú.

Twist Biosciences Corp (NASDAQ: TWST)

Twist Biosciences Corp vyrába syntetickú DNA pre klientov v biotechnologickom priemysle. Navrhli Platforma pre syntézu DNA zaoberať sa obmedzeniami priepustnosti, škálovateľnosti a nákladov spojených so starými metódami syntézy DNA. To im umožňuje dosiahnuť presnú výrobu DNA v rozsahu.

Vysoko výkonná kremíková platforma umožňuje spoločnosti Twist Biosciences miniaturizovať chémiu potrebnú na syntézu DNA. Táto miniaturizácia umožňuje spoločnosti znížiť reakčné objemy o faktor 1 000 000 a zároveň zvýšiť výkon o faktor 1 000, čo umožňuje syntézu 9 600 génov na jednom kremíkovom čipe v plnom rozsahu.

Pre ostatné spoločnosti je to v podstate ľahký spôsob, ako si objednať DNA podľa potreby.

Illumina, Inc (NASDAQ: ILMN)

Illumina, Inc. vyvíja, vyrába a predáva integrované systémy na analýzu genetických variácií a biologických funkcií. Spoločnosť poskytuje rad produktov a služieb, ktoré slúžia na trhoch so sekvenovaním, genotypizáciou a génovou expresiou a proteomikou.

Táto technológia je v súčasnosti zvyknutá pomáhať s COVID-19,  umožňujú spoločnostiam pracujúcim nepretržite sledovať prenos, vykonávať dohľad, vyvíjať terapie a vakcíny pre akýkoľvek typ vírusovej infekcie.

Niektoré z ich aktuálnych ponúk zahŕňajú prístup k rýchlym a vysoko kvalitným službám sekvenovania novej generácie (NGS), ako sú RNA a služby sekvenovania celého genómu,.

Vyberte si burzového makléra

Prvým krokom na vašej ceste by mal byť výber obchodníka s cennými papiermi. Sprostredkovateľ, ktorého odporúčame, je Prvý stupeň.

Investície do genomiky a CRISPR - všetko, čo potrebujete vedieť Investície do genomiky a CRISPR - všetko, čo potrebujete vedieť Investície do genomiky a CRISPR - všetko, čo potrebujete vedieť
★★★★★ ★★★★★ Prvá recenzia

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na skórovanie pre burzových maklérov zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane minimálnych a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ M1 Finančné hodnotenie

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na skórovanie pre burzových maklérov zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane minimálnych a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ Public.com Recenzia

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na skórovanie pre burzových maklérov zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane minimálnych a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

Poplatky

Nulová provízia

Poplatky

Nulová provízia

Poplatky

Nulová provízia

Minimum účtu

Žiadne

Minimum účtu

100 dolárov

Minimum účtu

Žiadne

Propagácie

Zásoby zadarmo *

* Podrobnosti nájdete na webových stránkach.

Propagácie

Žiadne

Propagácia

Žiadne

Zhrnutie

Aj keď sme uviedli zoznam základných spoločností, ktoré využívajú lacné sekvenovanie ľudského genómu a úpravy génov, existuje veľa ďalších spoločností, ktoré sú perspektívne. Zdravotnícky priemysel je zrelý na narušenie; investori, ktorí sa strategicky stanú akcionármi niektorých z týchto lídrov na trhu, budú mať najlepšiu pozíciu pre nástup nového odvetvia. Investori by mali zabezpečiť, aby sa oboznámili s genomikou, s osobitným dôrazom na CRISPR.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map