Investovanie do akcií spoločnosti Illumina (NASDAQ: ILMN)

Illumina (NYSE: ILMN) je spoločnosť zaoberajúca sa genomikou so sídlom v San Diegu. Spoločnosť bola založená v roku 1998 a stala sa lídrom v odbore vďaka vývoju technológie a vybavenia pre genetické sekvenovanie. Vďaka tejto práci sa výrobky Illumina stali priemyselným štandardom v mnohých rôznych oblastiach. Illumina sa presadila ako jedna z popredných inovatívnych spoločností v rozvíjajúcom sa genomickom sektore, ktorá získala značný záujem investorov, ktorí vidia potenciál pre dlhodobý rast. Inovácie vyvinuté spoločnosťou Illumina umožnili vedcom urobiť významné prielomy v štúdiu chorôb a otvorili dvere nespočetným ďalším klinickým a výskumným aplikáciám, ktoré by pred pár rokmi nikdy neboli možné..

Čo je Illumina (ILMN)?

Genomika, ktorá sa týka štúdia génov a ich príbuzných funkcií, je predmetom výskumu takmer štyri desaťročia. Posledná vlna inovácií však iba teraz otvorila dvere na úplne novú hranicu aplikácií v oblasti zdravia a medicíny. Najvýznamnejšie inovácie produktov spoločnosti Illumina boli v oblasti genomického sekvenovania. Genomické (alebo genetické) sekvenovanie možno najlepšie opísať ako snímanie celého genetického materiálu jednotlivca. Prostredníctvom tohto procesu možno zistiť variácie na molekulárnej úrovni, ktoré môžu usmerniť možnosti liečby pacientov, preskúmať genetické vzťahy a pôvod a určiť náchylnosť na konkrétne choroby. Vďaka pokroku vyvinutému spoločnosťou sa náklady na zostavenie jedného genómu znížili z takmer 3 miliárd dolárov v roku 2003 na 1 000 dolárov v roku 2014. Očakáva sa, že tieto náklady sa pomocou najnovšej technológie spoločnosti NovaSeq ešte znížia na 100 dolárov. Zníženie týchto nákladov bude mimoriadne dôležité pre rozšírenie klinických aplikácií genetického sekvenovania. Cieľom práce spoločnosti Illumina je zmeniť spôsob, akým sa študuje a lieči zdravie ľudí.

Pomocou technológie Illumina’s Next Generation Sequencing (NGS) je možné sekvenovať DNA, RNA a metyláciu pre rôzne výskumné a klinické účely. NGS umožňuje vedcom študovať genetický materiál v hĺbke, ktorá sa nikdy predtým nedosiahla. Vedci z oblasti medicíny používajú tieto nové metódy na štúdium reprodukčného zdravia, rakoviny, mikrobiológie, autoimunitných porúch, srdcových chorôb a neurologických a psychiatrických porúch.

Prečo Illumina (ILMN) Hmota?

Vďaka inováciám vo výskume a vývoji za posledných niekoľko desaťročí si spoločnosť Illumina dokázala udržať pevnosť na tomto trhu. Špičková technológia NGS sa v spoločnosti Illumina používa vo všetkom vybavení. Spoločnosť Illumina ponúka 6 typov „sekvenátorov“ (strojov, ktoré sekvenujú genetický materiál), ktoré uspokoja potreby veľkej a rozmanitej klientskej základne, od základných lekárskych laboratórií až po najväčšie medzinárodné výskumné centrá na svete. V dôsledku tejto diverzifikácie viac ako 90% údajov o sekvenovaní, ktoré sa kedy vytvorili na svete, využilo technológiu spoločnosti Illumina.

Vďaka tejto dominancii na trhu dokázala spoločnosť Illumina v priebehu rokov zabezpečiť niekoľko partnerstiev pre ďalšie špičkové výskumné projekty. Spoločnosť napríklad založila a verejno-súkromné ​​partnerstvo s vládou USA počas vypuknutia eboly v západnej Afrike. Pomocou Illumina’s Sequencer boli sprístupnené takmer údaje v reálnom čase o tom, ako sa choroba šíri a mutuje, čo dáva vedcom príležitosť držať krok s vývojom vakcín a ďalších spôsobov liečby. Najnovšie bola Illumina prvou spoločnosťou, ktorá mala FDA schválené testovacie zariadenie NGS pre COVID-19. Technológia vyvinutá spoločnosťou Illumina umožnila zachytiť genetický pôvod infekcie a poskytla vedcom lepší prehľad o rýchlom pohybe COVID v komunitách. Zariadenia Illumina boli tiež prvými, ktoré na začiatku roku 2020 sekvenovali celý genóm COVID-19, čo vedcom umožnilo získať zásadný prehľad o tejto chorobe v jej začiatkoch.

Illumina (ILMN) Vyhliadky

Okrem ich súčasnej ponuky produktov je kľúčovým hnacím motorom ďalšieho rastu akvizícia Grálu v roku 2020 za 8 miliárd dolárov. Grailov multirakovinový skríningový test bol označený za jeden z najsľubnejších nových nástrojov v boji proti rakovine. Iba prostredníctvom krvných testov má technológia Grail potenciál odhaliť viac ako 50 druhov rakoviny v ich najskorších štádiách. S investíciami rizikového kapitálu od mien ako napr Jeff Bezos a Bill Gates, Grál je v dobrej pozícii, aby využil synergie s Illuminou. Grail už využíva technológiu Illumina NGS a spojenie týchto dvoch spoločností ešte viac upevní tento vzťah. Technológia krvných testov, známa ako tekutá biopsia, už prešla klinickými skúškami a vo veľmi blízkej budúcnosti sa zameriava na schválenie FDA. Po schválení bude možné, aby skríning rakoviny bol súčasťou rutinných každoročných fyzických vyšetrení, pričom bude potrebný iba jednoduchý krvný test. Odhaduje sa, že trh pre včasné odhalenie rakovinových testov bude mať do roku 2035 hodnotu 75 miliárd dolárov. Touto akvizíciou bude spoločnosť Illumina schopná uspokojiť väčšinu tohto dopytu na trhu v nasledujúcich rokoch..

Grál je len jedným príkladom potenciálu, ktorý má genomika pre zmenu pohľadu na zdravie a medicínu. S pokračujúcim výskumom bude objavovaných čoraz viac aplikácií pre technológiu Illumina. Ďalšie zaujímavé možnosti potenciálneho rastu sú v oblasti reprodukčnej medicíny, s prenatálnym skríningom a ďalšími širokými klinickými aplikáciami, ktoré sú v súčasnosti vo vývoji..

Kde kúpiť Illumina (ILMN) Zásoby

Sprostredkovateľ, ktorého odporúčame, je Prvý stupeň.

Firstrade je popredná online sprostredkovateľská firma, ktorá ponúka kompletný rad investičných produktov a nástrojov určených na pomoc investorom ako vy, aby prevzali kontrolu nad vašou finančnou budúcnosťou. Od svojho založenia v roku 1985 sa spoločnosť Firstrade zaviazala poskytovať služby vysokej hodnoty a kvality.

Vďaka kombinácii vlastnej obchodnej technológie, vysoko intuitívneho používateľského rozhrania, vynikajúcich služieb zákazníkom a mobilných aplikácií ponúka Firstrade komplexné riešenie pre všetky vaše investičné potreby..  Prvý stupeň je členom FINRA / SIPC.

Investovanie do akcií spoločnosti Illumina (NASDAQ: ILMN) Investovanie do akcií spoločnosti Illumina (NASDAQ: ILMN) Investovanie do akcií spoločnosti Illumina (NASDAQ: ILMN)
★★★★★ ★★★★★ Prvá recenzia

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na skórovanie pre burzových maklérov zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane minimálnych a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ M1 Finančné hodnotenie

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na skórovanie pre burzových maklérov zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane minimálnych a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ Public.com Recenzia

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na skórovanie pre burzových maklérov zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane minimálnych a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

Poplatky

Nulová provízia

Poplatky

Nulová provízia

Poplatky

Nulová provízia

Minimum účtu

Žiadne

Minimum účtu

100 dolárov

Minimum účtu

Žiadne

Propagácie

Zásoby zadarmo *

* Podrobnosti nájdete na webových stránkach.

Propagácie

Žiadne

Propagácia

Žiadne

Zhrnutie

Technológia Illumina úplne zmenila spôsob, akým vedecká komunita študuje ľudskú genetiku. Vďaka desaťročiam inovácií spoločnosť urobila kroky, ktoré položili základy úžasného vývoja v oblasti výskumu. Je pravdepodobné, že bude ešte objavené nespočetné množstvo aplikácií pre genomický výskum a spoliehanie sa na trh so zariadením Illumina znamená, že spoločnosť má dobrú pozíciu na to, aby mohla naďalej rásť aj do budúcnosti..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map