Investovanie do spoločnosti Editas Medicine (NASDAQ: EDIT)

Editas Medicine (NASDAQ: UPRAVIŤ) je biotechnologická spoločnosť zameraná na výskum liekov pomocou CRISPR. CRISPR, skratka pre zoskupené pravidelne rozložené krátke palindromické opakovania, je technológia vyvinutá na základe pozorovania procesu, ktorý sa prirodzene vyskytuje vo vírusoch. Izolovaním tohto segmentu CRISPR vírusu zodpovedného za replikáciu a deléciu sa vedcom podarilo vyvinúť „genetické nožnice“, ktoré dokážu mazať, odstraňovať a upravovať časti DNA. Spoločnosť dúfa, že pomocou týchto liečebných postupov bude možné vyliečiť niektoré z najvážnejších chorôb na svete, vrátane mnohých, ktoré v súčasnosti ešte nemajú možnosti liečby..

Čo je Editas Medicine (EDIT)?

Spoločnosť Editas Medicine bola založená v roku 2013 tímom vedcov s väzbami na Harvard a MIT. Vďaka hviezdnemu vedeckému tímu na čele sa spoločnosti podarilo včas zabezpečiť financovanie ďalšieho kľúčového výskumu CRISPR. Prostredníctvom ich prvého kola financovania série B získala spoločnosť záujem od významnej skupiny investorov, ktorá zahŕňala aj tieto spoločnosti Bill Gates a jeho hlavný vedecký a technický poradca Boris Nikolic. Spoločnosť Editas dokázala tento záujem využiť na získanie viac ako 120 miliónov dolárov a tiež na nadviazanie cenných kontaktov s väčšími spoločnosťami v tomto sektore. Na začiatku spoločnosť zahájila spoluprácu s Juno Therapeutics na vývoji liečby rakoviny. Tieto dve spoločnosti odhadli, že potenciálna hodnota spolupráce bola 737 miliónov dolárov. 

Výskumný a vývojový tím spoločností sa zameriava tak na lieky in vivo, ktoré upravujú gény v tele, ako aj na lieky ex vivo, ktoré upravujú gény mimo tela a prenášajú ich späť do pacienta. Platforma používaná na vývoj liekov CRISPR zahŕňa obe Nukleázy Cas9 a Cas12a. Tieto dva rôzne proteíny sa viažu na DNA a umožňujú úpravu génov mierne odlišnými spôsobmi. Tieto dve varianty CRISPR umožňujú rôzne schopnosti zacielenia a úpravy, čo dáva výskumníkom viac možností pri zvažovaní najlepšej voľby vývoja liekov zameraných na konkrétne choroby..

Prečo je vec Editas Medicine (EDIT) dôležitá?

Spoločnosť Editas má vo vývoji vývoj liekov, ktoré sa zameriavajú na tri široké kategórie: očné choroby, krvné choroby a onkológia. Najďalej sú ich lieky na úpravu génov na liečbu očných chorôb. Leber congenital amaurosis, alebo LCA, je dedičná genetická mutácia v najmenej 18 rôznych génoch. LCA je hlavnou príčinou farebnej slepoty u detí a môže časom viesť k významnej strate zraku. Mutácia, ktorá spôsobuje LCA, sa nachádza u 3 zo 100 000 detí a v súčasnosti na trhu neexistuje žiadny liek na LCA. Rovnako ďaleko sú aj ich liečby krvných chorôb známych ako hemoglobinopatie. Editas mierne zaostáva za CRISPR Therapeutics, ďalšou spoločnosťou pôsobiacou v tomto priestore, ktorá má v klinických štúdiách viac liekov na liečbu kosáčikovitých chorôb a β-talasémie. Ďalšou pripravovanou kategóriou liekov sú ich onkologické lieky, ktoré sa zameriavajú na úpravu T buniek tak, aby boli lepšie v boji proti rakovine v tele..

Nový prístup, ktorý spoločnosť Editas uplatňuje k liekom založeným na CRISPR, jej pomáha vyčnievať z konkurencie. Editas bol prvá spoločnosť, ktorá vyvinula a testovala liek na použitie in vivo. Touto technikou vstrekli vedci z Editasu vírus, ktorý obsahoval upravenú DNA, do pacienta trpiaceho LCA. Táto upravená DNA obsahovala pokyny, ktoré povedali telu, ako upraviť svoju vlastnú DNA tak, aby sa odstránil genetický segment, ktorý poruchu spôsobuje. Potenciál pre tento typ liečby je ešte len v počiatočných štádiách a iba ďalej zvyšuje potenciál CRISPR v budúcnosti medicíny..

Vyhliadky spoločnosti Editas Medicine (EDIT)

Spoločnosť Editas má v súčasnosti v rôznych fázach výroby takmer tucet rôznych liekov vyvinutých pomocou CRISPR. Mnohé z nich sa vyvíjajú v spolupráci s väčšími spoločnosťami, ako je Allergan Pharmaceuticals. Prostredníctvom týchto partnerstiev to sú lieky spoločne vyvinuté a potom sa zisky rozdelia rovnakým dielom, s väčšou spoločnosťou zodpovednou za väčšinu procesu komercializácie. Spoločnosť Editas aj partneri vyvinuli robustný interný a externý výrobný proces a spoločnosť je pripravená rozšíriť svoje lieky, pokiaľ sa ich lieky dostanú do fázy schválenia. Po onkologickej stránke spoločnosť uzavrela partnerstvo s priemyselným gigantom Bristol Myers Squibb. Vďaka tomuto vzťahu bolo spoločnosti Editas doteraz poskytnuté financovanie vo výške viac ako 100 miliónov dolárov.

Okrem súčasného zamerania na očné choroby, krvné choroby a onkológiu, doteraz vyvinuté metódy pripravujú pôdu pre budúce lieky na liečbu rôznych ďalších genetických porúch. Spoločnosť odhaduje, že existuje viac ako 6 000 ľudských genetických porúch, z ktorých všetky majú potenciál liečiť sa genetickými úpravami. Akýkoľvek výskum, ktorý dnes urobí spoločnosť Editas pomocou platformy CRISPR, iba urýchli budúci rast do ďalších oblastí. Spoločnosť používa mnoho nových metód a tieto metódy chráni prostredníctvom patentov. Celkovo je spoločnosť držiteľom viac ako 220 patentov a ďalších 800 patentov čaká. Experimenty, ako sú ich prvé na svete možnosti liečby in vivo, naďalej posúvajú hranice toho, čoho je technológia CRISPR schopná.

Kde kúpiť Editas Medicine (EDIT)?

Sprostredkovateľ, ktorého odporúčame, je Prvý stupeň.

Firstrade je popredná online sprostredkovateľská firma, ktorá ponúka kompletný rad investičných produktov a nástrojov určených na pomoc investorom ako vy, aby prevzali kontrolu nad vašou finančnou budúcnosťou. Od svojho založenia v roku 1985 sa spoločnosť Firstrade zaviazala poskytovať služby vysokej hodnoty a kvality.

Vďaka kombinácii vlastnej obchodnej technológie, vysoko intuitívneho používateľského rozhrania, vynikajúcich služieb zákazníkom a mobilných aplikácií ponúka Firstrade komplexné riešenie pre všetky vaše investičné potreby..  Prvý stupeň je členom FINRA / SIPC.

Investície do spoločnosti Editas Medicine (NASDAQ: EDIT) Investovanie do spoločnosti Editas Medicine (NASDAQ: EDIT) Investovanie do spoločnosti Editas Medicine (NASDAQ: EDIT)
★★★★★ ★★★★★ Prvá recenzia

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na skórovanie pre burzových maklérov zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane minimálnych a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ M1 Finančné hodnotenie

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na skórovanie pre burzových maklérov zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane minimálnych a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ Public.com Recenzia

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na skórovanie pre burzových maklérov zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane minimálnych a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

Poplatky

Nulová provízia

Poplatky

Nulová provízia

Poplatky

Nulová provízia

Minimum účtu

Žiadne

Minimum účtu

100 dolárov

Minimum účtu

Žiadne

Propagácie

Zásoby zadarmo *

* Podrobnosti nájdete na webových stránkach.

Propagácie

Žiadne

Propagácia

Žiadne

Zhrnutie

Editas je jednou z mnohých novších biotechnologických spoločností využívajúcich platformu CRISPR na výskum a vývoj nových liekov. Aby spoločnosť vynikla v preplnenej oblasti, preniesla peniaze na výskum a vývoj, pričom využila súčasné znalosti o CRISPR a hľadala nové a inovatívne spôsoby, ako presadiť širšie aplikácie. CRISPR bude nepochybne na čele budúcej generácie liekov a Editas sa umiestnil v dobrej pozícii, aby zostal globálnym lídrom.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map