Bitcoin vs bitcoin cash

Pochopenie rozdielov medzi bitcoinmi a bitcoinovými hotovosťami je zásadným krokom k dosiahnutiu lepšieho pochopenia cesty, ktorú kryptomeny zatiaľ vydržali. V dnešnej dobe sú bitcoinové peniaze a porovnanie bitcoinov zriedkavé. Obe mince sa na kryptotrhu stali prvkami.

Tento scenár však nebol vždy ten prípad. Nastal čas, nie je to tak dávno, čo tieto dve mince rozruchali celú krypto komunitu. Tu je príbeh jednej z najkontroverznejších bitcoinových forkov k dnešnému dňu.

Bitcoin

Aby ste pochopili rozdiely medzi bitcoinmi a bitcoinovými hotovosťami, musíte sa vydať na cestu v roku 2008. Anonymný tvorca bitcoinov, Satoshi Nakamoto, tento rok predstavil svet bitcoinom tento rok. Bitcoin bol prvou digitálnou menou, ktorá eliminovala hrozby dvojitého míňania. Preto sa považuje za prvú skutočne úspešnú digitálnu menu.

Bitcoin bol budovaný od základu, aby poskytoval rovnaké podmienky pre účastníkov siete a používateľov. Súčasťou tejto stratégie bolo aj obmedzenie veľkosti bloku blockchainu bitcoinu na 1 MB. Toto obmedzenie veľkosti zaručilo, že akýkoľvek počítač bude mať technické možnosti na schvaľovanie transakcií na blockchaine bitcoinu.

Bitcoin vs bitcoin cash - dôkaz o práci - ForecastNews

Bitcoin vs bitcoin cash – dôkaz o práci – ForecastNews

1 MB bloky bitcoinu schvaľuje ťažobná komunita každých desať minút. Tieto bloky môžu obsahovať kdekoľvek od 1 000 do 1 500 transakcií za blok. Aj keď bola táto miera v počiatočných fázach bitcoinu vynikajúca, je sotva dostatočná na to, aby podporila plnohodnotnú globálnu ekonomiku bitcoinu. V porovnaní s tým môže sieť VISA spracovať viac ako 20 000 transakcií za sekundu (tps).

Vznikajú problémy so škálovateľnosťou – bitcoin vs bitcoin cash

Keď sa sieť bitcoinov neustále rozširovala, rozširovalo sa aj množstvo dát vtlačených do jednotlivých blokov. Napríklad v roku 2010 bola priemerná veľkosť bloku 100 kB. Do januára 2015 bola priemerná veľkosť dát bloku 600K. Toto zvýšenie údajov tiež prispelo k preťaženiu siete, čo viedlo k zvýšeniu poplatkov a oneskoreniu transakcií.

Do roku 2017 sa obavy zo škálovateľnosti rozrástli na príliš veľa. Kryptomarket zažíval rekordný rast a sieť bitcoinov sa škrípaním zastavila kvôli oneskoreniam transakcií a volatilite. Nikto nemohol použiť bitcoin na jeho pôvodne stanovený účel ako „systém elektronickej hotovosti typu peer-to-peer“. Problém sa stal väčším problémom, keď maloobchodníci prestali akceptovať bitcoiny v obave, že počas meškania transakcie utrpia obrovské straty. V jednom okamihu boli sieťové poplatky často vyššie ako suma transakcie.

Bitcoin vs bitcoin cash – trhlina

Bitcoin v zásade zlyhal pri prvom záťažovom teste a mnohí v komunite mali pocit, že je potrebné vykonať zmeny v základnom protokole mince, ak má vôbec splniť Nakamotovu pôvodnú víziu. Najlepší členovia bitcoinovej komunity intenzívne debatovali o tom, ako problém vyriešiť. Na jednej strane hádky ste mali dlhoročných podobných bitcoinerov Roger Ver, ktorí verili, že hlavný protokol bitcoinu je možné zmeniť bez toho, aby došlo k zničeniu účelu mince. On a veľká skupina ďalších bitcoinerov navrhli zväčšenie veľkosti bloku. Väčšie bloky by mohli problém dočasne vyriešiť a umožniť opätovné použitie bitcoinu na denné transakcie.

Na druhej strane debaty sa vývojári bitcoinu postavili proti myšlienke zmeniť tak podstatnú súčasť návrhu bitcoinu. Títo vývojári sa domnievali, že existujú aj ďalšie technológie, ako napríklad SegWit a Lightning Network, ktoré by mohli pomôcť zmierniť preťaženie bitcoinu bez zmeny pôvodného dizajnu. Títo vývojári tiež tvrdili, že zmena by mohla v budúcnosti viesť k nekonečným aktualizáciám veľkosti blokov.


Bitcoinová hotovosť sa rodí

V auguste 2017 sa uskutočnil hard fork Bitcoin Cash. Nová minca mala väčšiu veľkosť bloku. Vývojári konkrétne navrhli mincu tak, aby zvládla 8 MB blokov, neskôr však aktualizovali sieť na veľkosť 32 MB. Táto stratégia výrazne zvýšila sadzbu tps pre Bitcoin Cash. V septembri 2018 záťažový test siete odhalil, že sieť je schopná spracovať 25 000 transakcií na blok.

Technické podobnosti – bitcoin vs bitcoin cash

Ako tvrdá vidlica bitcoinu zdieľa Bitcoin Cash s Bitcoinom niekoľko technických charakteristík. Obe siete využívajú konsenzuálny mechanizmus Proof-of-Work (PoW) na schvaľovanie transakcií a vydávanie nových tokenov vo forme odmeny za ťažbu. Obe siete využívajú prispôsobenie sa núdzovým problémom (EDA). Tento systém upravuje náročnosť siete každých 2016 blokov alebo zhruba každé dva týždne. Cieľom je poskytnúť minciam prediktívnu peňažnú zásobu.

Bitcoin vs bitcoinová hotovostná dráma

Diskusia Bitcoin vs Bitcoin Cash pokračovala v zúrivosti aj po vytrvalosti. Členovia jadra bitcoinu obvinili tím spoločnosti Bitcoin Cash z pokusu o únos používateľov bitcoinu tým, že sťažili rozlíšenie, ktorá minca bola pôvodným bitcoinom. Je pozoruhodné, že Ver si vzal najmä horúčavu, pretože je vlastníkom stránky Bitcoin.com.

Bitcoin vs Bitcoin Cash vs USD - CoinMarketCap

Bitcoin vs Bitcoin Cash vs USD – CoinMarketCap

Bitcoin Cash Fork

Zaujímavosťou je, že Bitcoin Cash prešla tvrdou vidličkou v novembri 2018. Tentokrát to bola Bitcoin Cash, ktorá bola mincou rozdelenou na Bitcoin Cash ABC (teraz Bitcoin Cash) a Bitcoin Cash SV (Satoshi Vision). Je pozoruhodné, že Bitcoin Cash SV zvýšil limit veľkosti svojich blokov na 128 MB.

Rozdiely v aktualizáciách – bitcoin vs bitcoin cash

Po zavedení Bitcoin Cash začal bitcoin preberať svoje vlastné technické aktualizácie, aby vyriešil problémy so škálovateľnosťou. Jednou z prvých aktualizácií pridaných do siete bola aktualizácia Segregated Witness (SegWit). Táto aktualizácia oddeľuje určité údaje od transakcie, aby sa znížilo preťaženie.

Táto aktualizácia predstavovala cestu pre ďalšiu významnú aktualizáciu, ktorú bitcoin podstúpil, Lightning Network. Lightning Network je protokol druhej vrstvy, ktorý využíva osobné platobné kanály a umožňuje používateľom vykonávať neobmedzené transakcie za zlomok ceny priameho používania siete Bitcoin. Lightning Network je mnohými považovaný za najlepšiu šancu Bitcoinu na zníženie obáv zo škálovateľnosti v budúcnosti.

Dve rôzne cesty po Blockchain Ave.

V súčasnosti slúžia bitcoin a bitcoinová hotovosť dvom rôznym výklenkom v komunite. Bitcoin ako pôvodná kryptomena je cennejší ako kedykoľvek predtým, čiastočne preto, že si zachováva svoju pôvodnú štruktúru. Bitcoinová hotovosť je cennejšia aj teraz, keď sa sieti podarilo zabezpečiť ďalších partnerov a projekty. Bez ohľadu na to, ako uprednostňujete svoje bitcoiny, zdá sa, že obe tieto mince majú pred sebou dlhú svetlú budúcnosť.

Kde kúpiť bitcoin (BTC) & Bitcoinová hotovosť (BCH)

Jedná sa o dve z najpopulárnejších kryptomien na svete. Nižšie uvedené burzy umožňujú nákup oboch týchto digitálnych aktív.

Bitcoin vs bitcoin cash Bitcoin vs bitcoin cash Bitcoin vs bitcoin cash
★★★★★ ★★★★★ Binance Recenzie

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ Kraken recenzia

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ Recenzia Poloniex

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

Najlepšie pre

Pokročilí obchodníci

Najlepšie pre

Obchodníci z USA

Najlepšie pre

Jednoduchosť použitia

Poplatky za obchodovanie

0,10%

Poplatky za obchodovanie

0,16%

Poplatky za obchodovanie

0,125%

Propagácie

10% Cashback

Zľavový kód: EE59L0QP

Propagácie

Žiadne

Propagácie

Žiadne

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map